Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

dadulik
14. dub 2009

od prvych pravidelnych kontrakcii po narodenie Laurinky 43 hodin 😝 nieco strasne ☹

markchina
14. dub 2009

Kacerka: ja to mela podobny 🙂 .
Sla jsem na vyvolani - v 8h. prvni tablet, v 10h. druha, v 12h. jsem si dala horkou lazen, aby se neco zaclo dit a to mi zacly poradny kontrakce, do ty doby naprosta pohodicka, pak mi pichli plodovku, v 14:45 byl maly na svete. Takze sem si tu pravou bolest uzila asi 2-3h. 😉

kesinka
15. dub 2009

dadulik, uff 😨 Tak to si neviem predstavit.

dadulik
15. dub 2009

kesi, radsej si nepredstavuj, aj preto sa bojim druheho porodu, a zvazujeme ci vobec este mat druhe dieta, nakolko som mala ja aj mala na "kahanku", len tak tak to dobre dopadlo, skratka nestihali cisarak..... 😔

mataharyy
15. dub 2009

V 11 dopoledne mi začali tak nějak kontrakce, od 18:45 už chodili s železnou pravidelností (ale pořád to byla pohoda), od přijetí do porodnice (těsně po půlnoci) to trvalo 5 hodin 10 minut. Nemohu si stěžovat 😉

miranda04
18. dub 2009

ja som dostala tabletu na vyvolanie o šiestej ráno,bolesti som dostala okolo dvanástej a Dorotka sa narodila o pol tretej poobede-relatívne krátky porod 😉 držím palce

rybecka
18. dub 2009

ahojte,
mne praskla voda vecer o 9 viatej potom kontrakcie kazde 3 minuty a o polnoci bol maly na svete.
takze cca dokopy 3 hod. kratky trosku bolestivy ale krasny 😉

peta.cz
19. dub 2009

Tak se můžu podělit o zážitek z druhého porodu, naštěstí se mi potvrdilo to, že druhé jde na svět rychleji než první - první od začátku kontra 19 hod. a druhé od začátku kontra 10 hod. a porod byl podstatně příjemnější, ani to tolik nebolelo, prostě super zážitek 😉

misula2115
19. dub 2009

Doktorka mi v 7:15 zavedla tabletku na vyvolání¨. V 7:30 mi začaly bolesti a malej se narodil ve 23:35, naštěstí jsem ve 22:10 dostala epidurál, tak už jsem ke konci tolik netrpěla 😵

aponchie
19. dub 2009

to ti zavedla rano a az v noci jsi rodila?

misula2115
19. dub 2009

jj, rodila jsem až v noci.. Ještěže tam byl se mnou přítel.... Byla sem prvorodička,v půl pátý, když už šlo do tuhýho, tak mi sestřiška napíchla voda

chechta
19. dub 2009

tak já rodila 6 hodin. V 10hod dop. zavedená tbl. kontrakce začali do 10 min - ve 14hod mi štípli vodu a v 16hod už byl malej na světě. Doufám, že u druhýho to bude ještě pohodovější 🙂

pilotka2
19. dub 2009

Ahojky, po 24 hodinových posloch mi kolem 5 ráno začala odtékat voda, v 10 už bylo všechno otevřené, jenom malému se nachtělo protože byl moc velkej, ve 13 hod. byl venku císařem. dobu kdy jsem se otevírala jsem skoro ani nevímal, byla jsem jak v tranzu, ale manža říkal že to byl záhul.

aponchie
19. dub 2009

jako zavest tabletu v 7rano a az v pulnoci porodit to je divne teda ja slysela,ze po tech tabletach nastupuji bolesti co nejdriv a me jako prvorodicce dali epi co nejdriv a ne opacne to cumim teda ze ti ji dali tak tesne pred porodem..

misula2115
19. dub 2009

Já ale dostala tabletu na přípravu, Dr. mi říkala, že budu rodit až druhý den, jenže se mi to chytlo rychle, do dvou do odpoledne jsem měla kontrakce nepravidelný, ale pak to byl záhul. Epidurál mi dali až po desátý, protože jsem nebyla pořádně otevřená. A tabletu mi zaváděla když jsem byla otevřená na jeden prst, říkala mi, že jsem se hrozně pomalu otvírala a že mi epidurál můžou dát až když budu otevřená na tři nebo čtyři prsty, teď nevim, kecala bych.Ale samotnej porod, kdy už šel malej ven, tak byl hrozně rychlej.Třikrát jsem zatlačila a Vojtík byl na světě.I Dr. říkala, že na prvorodičku to bylo rychlý.

zuzik_p
19. dub 2009

Ahojky, ja dostala prvni den pri nastupu do nemocnice vyvolavaci tabletku, vubec nic se nedelo. Druhy den v 8 rano druhou, okolo 10 zacaly kontrakce, o hodku pozdeji pravidelne co 5 min, neprijemne, ale ok. Ve 13 pichli vodu a 15;51 byla malicka na svete. Kdyz jsem si rekla poprve o epidural, tak aneseziolog byl na akutnim pripadu a potom uz bylo pozde 😒 Na porodnim sale jsem vsechny presvedcovala, ze tohle bude me jedine dite 🙂

wsmoulinkaa
20. dub 2009

ahoj apo - kde máš album???

jsem zvědavá ted na ten druhý porod......taky mám z toho strach!

kdysi mi nedávali tabletku ale injekci(provokačku)-asi už to je jný co??

grososova
22. dub 2009

Ahojky.V nemocnici mi dali tabletku a Adamko bol za 4,5 hodky vonku.Celkom fajn 😎

suussy
24. dub 2009

Ahoj!Já jako prvorodička rodila jsem necelých 9 hodin.Ve 4.45 mě praskla voda a ve 14.05 byl maličký na světě.V nejbližší době neplánuju opakovat. 🙂

janika7
24. dub 2009

Ja jsem prijela do porodnice po pulnoci, kontr. po 4 minutach...spatne natoceny monitor a pry to co citim nejsou kont., jela jsem domu, rupla voda, tak zase zpet zkroucena jako paragraf. Prijeli jsme ve 3 a maly byl na svete ve 4:29. Myslim, ze na prvni mimi docela rychlost. (20 minut mi nutili prodychavat, aby dojela moje pani doktorka, ale stejne to nestila...)

jabadaba
24. dub 2009

Rovnych 12 hodin. Od odtecenia plodovej vody po vypudenie plodu. Od druhej rana do druhej poobede.

zdenkaxyz
25. dub 2009

No mne plodová voda odtiekla o jedenástej vnoci a porodila som 04.20 🙂

dida_tn
25. dub 2009

Ahojte, plodová voda mi odtiekla o štvrť na tri v noci zo stredy na štvrtok. Malý sa narodil až ďalšie ráno, t.j. v piatok o pol šiestej. Celkovo cca 27 hodín. Poriadne kontrakcie mi začali vo štvrtok večer, takže záhul trval tých 12 hodín (pomaly som sa otvárala, napriek stupňujúcim sa kontrakciám). Samotný pôrod už bol brnkačka, v porovnaní s predchádzajúcim dejom.. 😎

Tesne po pôrode som tiež vyhlásila, že týmto som skončila s rodením, ale teraz už hovorím "nikdy nehovor nikdy" 😉

lotinka123
25. dub 2009

Já jako prvorodička trošku zazmatkovala - do nemocnice jsem odjela zbytečně brzo, cca kolem 11 večer, když mě začalo pravidelně bolet břicho a začala jsem mírně krvácet. Teď už vím, že jsem mohla klidně počkat na prasknutí vody... Takže po mém přijetí na porodní sál dokonce manžel odjel zpět domů se vyspat a že dojede ráno 🙂 . Voda mě nakonec praskla v půl třetí ráno, v sedm dojel manžel a já dostala první urychlovací tabletku, po které nastoupily pořádnější kontrakce. No a v 11.34 byla malá na světě - ty nejhorší bolesti jsem měla cca dvě hodinky. Celý porod mě nepřišel tak strašný, jako to potom - i přes to, že bylo podle ultrazvuku jasné, že málá bude obřík, tak mě bohužel nenastřihli, takže sednout si následující měsíc na zadek bylo něco strašnýho...

mikulka
25. dub 2009

U mně to bylo tak:

2.00 (asi) v noci začala odtékat hlenová zátka,
odtékala trochu i během dne... Takový hlen, jako smrkání. 😕
Celý den jsem se cítila divně, divný žaludek, hlava, prostě to jsem nebyla já.
Tušila jsem, že brzo budu roditn (ač to bylo před termínem porodu), protože takový divný stav jsem v životě nezažila. Mávalo to se mnou, chvíli mi byla zima, chvíli teplo. Jako by návaly.

2.30 následující noc jsem vstala na wc, protože mně divně tlačilo břicho a vytekla ze mně plod. voda. Nejdřív jsem si nebyla jista, zda je to ono, byla čirá, sem tam trošku krve.
Šla jsem na wc a teklo to ze mně furt. Taky jsem měla zimnici.
Dobalila jsem si věci, vzbudila manžela a jeli jsme.
3.00 začaly mi stahy, po 5 min, ale trvaly jen pár sekund, tak pohoda.

4.00 stahy byly různě, po 5, 4 či 3 min. Trvaly asi půl min, tak už to celkem bolelo.

No a malýho jsem porodila ten den v 15 h. Tedy jsem rodila 12.5 hodin.

Bolelo to hlavně ke konci, kdy jsem měla stahy po 3 min, ale jeden stah mi trval 2.5 minuty. To byla síla.
Na bolest jsem myslela ještě týž den, pak už se myšlenky na porod postupně vytrácely. 😉
Takže, kočky, není to tak hrozné, vždy to nakonec skončí a zapomene se na bolest. 😉

simounah
26. dub 2009

Já měla vyvolávaný porod. V 8hod zavedena tableta, v 10 začal bolet mírně podbřišek, v 11 kapačky a postupně se sem tam bolesti zvyšovaly. Ty pravé asi začaly až kolem 13-14hod a v 16hod byl malý na světě. Takže 2-3 hodinky bolestí. Dá se to vydržet a pak jak když utne a cítila jsem se jako bych ani nerodila a klidně bych radostí seskočila s porodního lůžka a utíkala to všem říct. Je to krásný zážitek a já už se těším až někdy budeme mít druhé miminko. Není se čeho bát. Ta bolest za to opravdu stojí. Hned po porodu jsem odkývala, že do druhého klidně půjdu. 😉

bertica.h
26. dub 2009

presne 12 hodín..

ale ja by som položila aj inak otázku..kolko trval Váš prvý a potom druhý porod?bol kratší?menej bolestivý?viac?? 😉 😉

kisorka
26. dub 2009

kontrakcie zacali asi okolo druhej poobede a dcerka sa narodila 0.45. bolesti som nemala vobec /az mi to niektori ani uverit nemozu/ , az posledne 3 stahy a za pat minut bolo babo na svete! je to vsetko tak individualne a tolko genetickych, psychickych a inych aspektov na dlzku porodu vplyva...

petra1985
27. dub 2009

dokopy s prvymi kontrakciami asi take 3 hodiny.. ale bolesti to boli riadne fuh 😠

anjelik123
27. dub 2009

chcem sa spytat ze ci ste vnimali ze to tak podstate dlho trva alebo vam to celkom rychllo ubehlo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru