Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

muriel293
18. lis 2009

ahojte,jeeej spomíname? no super,teraz sa už o tom ľahšie píše žeee? 😉
ja som rodila desať hodín a spôsobila som si to vlastne sama že sa to rozbehlo trinásteho februára miesto dvadsiateho druhého,celý deň som upratovala byt,večer som sa šlahla do vane a ešte sme si aj sexli a v noci som už aj išla do nemocky! Ani sa mi nechcelo veriť že idem rodiť,nič ma extrémne nebolelo len som mala už doma kontrakcie každých 5 minút a odišla mi hlienová zátka,myslela som že ma vyšetria a pošlú domov ale oni že však rodím a mne to bolo také divné ešte som bola macher a som sa usmievala a sestričky že však ma ten smiech prejde a on ma prešiel tak nadránom lebo som už vôbec nevládala,bola som unavená,ospalá a hladná a pôrod zle postupoval, mala som slabé kontrakcie,infúzku že načo netreba a potom mi ju dali až na stole a to som už absolút nevládala tlačiť takže mi po bruchu skákali dve sestričky,malý uviazol v pôrodných cestách,teoriu som mala skvelo naštudovanú ale prax o prde a hlavne tá vysilenosť takže nakoniec dostal kyslík ale dopadlo to našťastie dobre...pri druhom by som sa práve tohto bála,že to zas dobre nepôjde a že budú problémy,kôli takémuto pôrodu potom človek s bábom obieha všetky možné kontroly a tie prognozy....no nič moc! 😅 Veľmi som sa o neho bála ale je z neho šikovný chlapček!

rainee
24. lis 2009

od otecenia plodovej vody do narodenia babatka 24 hodin v riadnych bolestiach 😖 takze som si to paradne "uzila" a ku koncu som myslela ze malu uz ani nevytlacim tak som bola vycerpana.

josephine77
24. lis 2009

Ja som rodila 6 dní po termíne, takže keď som prišla do pôrodnice cca o 11:OO tak mi povedali že dnes sa to narodí, ale nevedeli kedy, keďze mi neodtiekla ani plodová voda. Tak o 13:30 ma prepichli aby mi odtiekla plodová voda, potom ma dali na infúziu a také tie bolesti mi začali asi o 15:3O a malý sa narodil o 17:15. No na prvododičku som mala väčšie obavy. Pôrod dopadol nad moje očakávania a to mal malý ešte 4 kg keď sa narodil.

kwetinnka
24. lis 2009

JA som rodila 4 dni po termine,mala som vyvolavany porod a od prvych kontrakcii co prislo po hodine od podania lieku sa mala narodila do 4 hodin.O 11.00 bola na svete.

piska
26. lis 2009

Ja by som do nemocnice ani vôbec nešla, iba ten môj ma prinútil, že už je čas. V 28tt mi robili serkláž a dva týždne pred termínom som sa dostavila na výber stehu. Po tom, čo mi lekár steh "vybral", som asi tri dni cítila bolesti ako pri menštruácii a boleli ma kríže. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som o týždeň došla na kontrolu a ten istý lekár mi povedal, že nejakým nedopatrením sa stalo, že ten steh tam ešte stále mám. Znovu sa podujal vybrať ho, no ani po polhodine sa mu to nepodarilo. To už som myslela, že tam z tých bolestí zfleku porodím. Povedal mi, aby som došla opäť o 2 dnui, že sa o to zase pokúsi. Prišli sme domov a opäť tie isté bolesti. Na druhý deň to už fakt dosť bolelo, tak som došla do nemocnice a ktože mi otvorí dvere do poradne? Zase ten istý lekár. Našťastie, ten steh mi už vybral. Domov sme došli tak okolo 15,00hod a odvtedy som cítila takmer v kuse bolesti brucha a krížov, v noci som už nespala. Manžel o 04,30hod. zavelil, že už ideme, ale ja že ešte nie, to určite ešte nie je ono, veď také bolesti som mala už druhý týždeň a navyše žiadne intervaly. Do pôrodnice som prišla otvorená na štyri prsty. Manžela poslali domov, aj napriek tomu, že sme si počas celého tehotenstva boli istí, že ho tam budem mať. Človekl mieni, chrípka mení - preventívne opatrenia, zákaz prítomnosti otca pri pôrode, zákaz návštev... Tak som tam namiesto neho mala asi 15 praktikantiek, ktoré mi dokonale liezli na nervy 😠 Porodila som o 6 hodín, ale musím povedať, že mi ten čas naozaj rýchlo zbehol. Vodu mi prepichli, už bola zelená, aj napriek tomu, že som rodila 5 dní pred termínom. Bolesti to boli hrozné, tlačenie mi vôbec nešlo. Nakoniec ma nastrihli a k tomu som sa ešte aj poriadne potrhala ( sedím tu na rektálnom vankúši 🙂 , ale niet divu - malý mal 4750g a 52cm. V pôrodnici som bola rarita. Pôrod placenty a šitie hrádze už bola malina. Teraz sme už doma, máme dva týždne a pomaly si na seba zvykáme.

janulka04
22. pro 2009

rodila som 39tt ukonceny...porod bol hotovy do 6 hodin, rodila som prirodzene, male su 5min. po sebe

mili84
22. pro 2009

Ahoj, já rodila 38+6tt. Po 3 dnech silných poslíčků, které jsem měla cca po 6min můj porod nakonec trval 6 hodin. V 5 ráno mě chytly kontrakce a malý přišel na svět v 11:18 nakonec císařem...byla to dost hrůza a jsem ráda, že jsme oba ok.

lucie777
22. pro 2009

Porod mi začali vyvolávat v pondělí ráno, v úterý po desáté večer mi začala odtékat plodovka a malá nakonec po další tabletě vylezla ve středu ve 12:40.. 🙂

bibione
23. pro 2009

porod sme zacali vyvolavat o 8:00 hamiltonom bolest jak svina....ale zabralo a do hodiny na mna dosli riadne bolesti...o 13:00 sme sli na monitor,slusne kontra,otvorena na 4cm,takze sme sli na vec.
0 14:OO ma oholili...aj ked neviem co tam chcela este holit...no detail a samozrejme klystir,kt na mna zabral asi tak,ze som dalsie 3 hod presedela na wecku s bolestami jak diva svina a hucala som tak,ze sestricka si myslela,ze snad tam rodim ci co...no proste soky jak z filmu
O 17:OO mi pichli konecne epidural...genialna vec,lepsie ako LSD taka free som sa dlhho necitila a takto sme pokracovali dalsie 3 hodky,kym sa cakalo na riadne otvaranie sa. Tatko bol uz pri mne,sestricky ho bez obav pustili,aj bez papiera,stacilo sa dohodnut a bolo to ok. Personal perfektni...nemozem si ho vynachvalit!!!!! aspon jedna pozitivna vec z toho porodu
O 21:OO mi pridali oxitocin,to boli kontra kazdu minutu,ale este s epi...nastatsie. ale dalsiu davku som uz nedostala,lebo by som necitila kontra,takze sa slo na vec a ja som zazila bolest The best!!!! ale cuduj sa svete,este som to prezila...slo sa tlacit...ale vysledok nikde. rodila ma taka mlada standa,ale sympaticka,len skoda,ze mi ten porod riadne ztrpcila,myslela si,ze vidi hlavicku,ale ja som ju necitila,aj tak mi kazala tlacit...tak sme tlacili jak blazni...a stale nikde nic,tak zavolala primarku,ta jej riadne vynadala,ze ma nutila tlacit a sli sme pekne hopkom na operacku...cisarsky rez a to uz prestala byt sranda,lebo v tych kontra som sa nesmela hybat a to bola sialena bolest!!!! az tam som zacala riadne kricat a vyvolavat boha a satana a kazdeho a tak sa maly Nicolas narodil sekciou o 22.25 s 3300g a 48 cm

joa.n
27. pro 2009

rodila jsem 3 dny po terminu. V sobotu vecer ve 20:30 odtok plodove vody - stale tekla ale vubec nic nebolelo, takze jsem sla spat, 1. kontrakce zacaly v noci ve 2:30 a hned po 2 minutach a dcerka se narodila v 6:26. Takze od 1. kontrakci cca 4 hodiny. Dalo se to vydrzet a dodnes na to vzpominam celkem rada 😉

pospecka
27. pro 2009

Čtvrtek 17:45 praskla voda, pátek ráno v 9hod tableta do čípku, 10:30 malej na světě. 🙂

siuzi
28. pro 2009

pri prvom to bolo 3t pred termínom-o 01,00 mi odišla voda,kontra začali o 4,00 a 8,40 bol drobec na svete 😉

laki
28. pro 2009

rodila som 3 týž. pred termínom, ale bol to pôrod aký by som priala každej žene.O 12,10 hod.som lahla na kozu, potom mi prepichli vodu a o 12,35 hod. bola malá na svete.Cítila som len posledné 2 kontrakcie , keď už išla malá von.

marcelapetrikova
28. pro 2009

1 porod 11 hodin ukončen císařem
2 porod 32 hodin normálně 😀

saska.t
28. pro 2009

14 hodin prirodzene a s epiduralom inak asi umriem 😀

spaagetka
29. pro 2009

17 hodin od první kontrakce, ale nepočítám ty 3 dny vyvolávání předtím 😅

aknaj
29. pro 2009

1 pôrod - po 25 hodinách /z toho cca 15 hodín kontrakcie každé 2 min, úžasná bolesť/ ukončený cisárskym rezom, nakoľko dcére sa nechcelo ísť von, stále bola 🙂 vysoko postavená 🙂 a pri tom všetkom ešte aj zelená plodová voda
2 pôrod - plánovaný cisársky rez, všetko nasvedčovalo na predchádzajúci scenár, asi už nechceli riskovať

aaabbbc
29. pro 2009

první porod 10 hodin, druhý porod po 2,5 letech dvě a půl hodiny!!! Sice krátký, ale strašně moc to bolelo a byla jsem po něm vyřízenější než při prvním....

alexandrah
29. pro 2009

u mna 14 hodin, ale strasny porod, maly siel von cez vakuovy extraktor, samotne tlacenie trvalo 2 hodiny, nesiel dole do porodnych ciest!!!!!!! no peklo, z toho cca 10 hodin cca 1-2 minutove kontrakcie, takze som si uzila!!!!!

boise
29. pro 2009

o 12:00 príchod na sálu, 14:05 bol malý vonku na piate zatlačenie...krásny zážitok

tygrous
30. pro 2009

Mně začaly kontrakce v 16:30 po 10min a bylo to je tvrdnutí, bez bolestí. Bolest začla až kolem 20.-21.h, ale stahy pořád po 10min, jen se bolest zesilovala, ale dalo se to vydržet, prostě jen silnější MS bolesti. V 1:15 jsme odjeli radši do porodnice (stahy stále po 10min😉, tam mě dali na monitor, pak mě zkouknul Dr. a řekl, že jsem otevřená na 7cm, na porodní sál jsem přišla ve 2:30 a 4:07 byl malý venku.

petule83
3. led 2010

V 1:00 ráno kontrakce po 10 minutách,dopracovaly se až ke kontra po 3 minutách,po příjezdu do porodnice postupně slábly i po píchnutí "injekce pravdy".Pak už nebyly vůbec.Ve 12:00 mi píchli plodovku,najednou silné kontrakce po 3 minutách.Sestra říkala,že teď už to určitě půjde rychle.Bohužel nešlo,i přes dvouhodinové tlačení malý pořád nechtěl sestupovat,takže šel nakonec pomocí vakuumextraktoru.Ke konci už jsem o sobě skoro nevěděla 😝 Kontrakce mi navíc slábly i u konečného tlačení,i přestože mi píchli všechno možné na jejich posílení 😖 Epidural jsem neměla,takže z toho to nebylo.No malý nakonec vykouknul na svět v 18:18 hod.Takže porod trval celkem 17,5 hod 🙄 Ale už je to za námi a sluníčko s námi 😉

kamilecka
3. led 2010

1 porod: 3 hodiny prirodzene,bez epi ci inych podporovadiel
2 porod: 3 hodiny to iste 🙂

simoch
3. led 2010

1.syn - 5hod odtok plodové vody - žádné bolesti, v 7.45hod příjezd do porodnice a 12.40hod malej na světě, vcelku pohoda až na křížové bolesti - fůůůj.
2.syn - týden po termínu v 7hod nástup na vyvolání, v 7.10hod zavedena tabletka v 8hod bolesti sado-maso, otevřená na 8cm, malej nesestupoval, proto v 10.58hod vykoukl na svět císařským řezem.
Tvrdit,že to nebolelo by byla blbost, ale stálo to za to, jsou to sluníčka 😉 😉 😉

zdenkazdenula
4. led 2010

simoch-chci se zeptat, proč ti malej nesestupoval, i když jsi se otvírala?

sacvi
4. led 2010

Já měla termín 4.8.
5.8. v 17.30h. jsem ucítila první malou bolest..asi jako při ms ale to sem mívala často takže sem si říkala že to nic..šla sem s mužem na prochzku, pak vana, sprcha - musela sem si umýt vlasy kdyby sme náhodou jeli 😀 a pak zase vana v 23h.Od té doby sem začala sledovat po jaké době bolesti přicházejí..bylo to skoro vždy po 5ti min. ale někdy i po 7 nebo naopak po 4 tak sem si pořád říkala že to nic pravidelného není a že raději do porodky zavolám a zeptám se co a jak..bolesti ale pořád jak při silné ms a břicho vůbec netvrdlo..v 00.45 sem vylezla z vany a šla si chvilku lehnout..přesně v 1h. mně prdla voda takže mi to už bylo jasné a ani sem už nikam nevolala 😀 Kontra strašně po prdnutí zesílily 😖 Příjezd do porodky v 2.04 a otevřená na 5cm 😉 v 2.45 otevřená na 8cm..3.30 jdeme na to ale malá sestupovala špatně..PA šla pro doktorku tak že mi právě málo tvrdne břicho tak mi něco píchly..potom kontra v tahu takže super 😅 a malá vykoukla v 4.35 potom co mi doktorka několikrát zatačila na břich aby malé pomohla 🙂

zuzkalenka
4. led 2010

Ahojte. Takže ja som mala také malé bolesti už od rána. Bola sobota 8.8 presne v deň termínu. V nemocnici som bola už od 22.7. ležala som na gynde kvôli tlaku a prietokom. Večer o 18:00 vizita. Doktor mi povedal že som otvorená na 4 prsty. Tak som si pobalila veci a išla som na sálu. Také riadne bolesti začali asi o 19:00 hod. Zavolala som manžela a čakali sme. O 20:50h mi prepichli plod. vodu a o 21:30 sa narodila Lenka. Malo to celkom rýchli priebech 🙂 a som rada že je všetko ok. 😲

rubika
4. led 2010

Čau. Můj porod proběhl asi takto. Ve 22,00 mi praskla voda a nastoupili prvni kontrakce v 22,30 už jsem byla na 5 cm, za půl hodinky na 8 cm ve tři čtvrtě na dvanáct už na 10cm a dovolili mi tlačit. Malý se narodil 0,40, jen proto že mi chvili trvalo než jsem přišla na to jak správně tlačit. Celkový čas od první bolesti 2h 40, na prvorodičku dost rychlé 😀

marku
5. led 2010

ahoj, tak u nás první porod trval cca 8 hodin. Po 23,00h mi praskla voda, hned nástup kontrakcí po 2 minutách a malý se narodil v 7,00hodin. Druhý porod mám za dva měsíce, tak snad bude ještě o něco kratší.

petronelie
5. led 2010

v 00:00 mě vzbudil tlak v podbříšku, dala jsem si sprchu,vanu...šla spát, ve 2:00 jsem si dala snídani a vyžehlila vlasy, ve 4.00 jsme vyrazili do porodnice a v 6:00 se mimi narodil 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru