Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

xkolie
12. srp 2009

v 11 dopoledne praskla voda, začaly kontrakce a ve 23.14 se malá narodila, takže 12 hodin 😒

henikav1
13. srp 2009

Moj prvorodeny syncek od prvych kontrakcii o 21:00 do druheho dna - porod o 17:30, cize ak dobre pocitam 20 a pol hodiny, hm asi mu bolo dobre v brusku 😵

pehaka
13. srp 2009

v půl 2 mi praskli vodu a malej se narodil v 17:15 😉

michaelak.
13. srp 2009

Ahojte.Tak mne voda odtiekla v utorok o 5hod.Cez den slabe kontrakcie.A v stredu 22:35 sa mala narodila cisarskym.Po tolkych hodinach som ju uz nedokazala vytlacit ☹ .Takze 41,5hod ☹ 😝 🙄 .

csina
13. srp 2009

Michaelak...je to možné??!! Prečo ťa nechali tak dlho trápiť? A ako to malá ustála, bola o.k? A to som si myslela, že ma nechali dlho, 18 hodín od prasknutia vody... Pýtala som sa vtedy, dokedy by čakali, kým by zasiahli, nepostupoval pôrod, lebo som sa neotvárala...Povedali mi, že pri prvorodičke čakajú zväčša tak 24 hodín, potom už konajú. Ja som mala na mále, fakt som si myslela, že od vysilenia tam odkvecnem a malá mala apgar 6...takže načase... 😠

sofie32
13. srp 2009

První dcera po 14hodinách, s druhou jsem jela v 6:30 do porodky a ve 13:00 se vykulila na svět, jestli to takhle skvěle bude pokračovat, tak u třetí stihnu i oběd 😀

michaelak.
13. srp 2009

Csina,neviem o co komu slo,ci sa chcela pani doktorka vytiahnut pred primarom alebo co.Este sa tam aj manzel trochu s tou doktorkou pohadal a ona mudra na neho ci to on studoval...A to som sa vybrala rodit do BŠ,ze ako tam super bude.A ked mi potom primar povedal,ze uz v utorok sme mohli spravit cisarsky,tak to mi fakt "zdvihlo"naladu.Ale mala bola v poriadku,sice mala dost zdeformovanu hlavicku co som sa ju pokusala vytlacit,ale vyrovnala sa jej.A ked som sa pytala mojho gynekologa,ze kolko sa caka od otecenia plodovej vody tak mi povedal,ze vsade je to rozne,zalezi od doktora.Nemas strah z druheho porodu,ked si mala prvy taky dlhy?Ci uz si aj zabudla na tie bolestive momenty.Ja som tesne po porede povedala,ze uz nikdy viac,ale uz ma to preslo a skusila by som to este raz.

tehula
13. srp 2009

dokopy 3hodiny

betka1
13. srp 2009

kamoska rodila 3 dni po odteceni plodovej vody, ak si to dobre pamatam a ja 3 a pol dna po prvej kontrakcii. Tiez som nevedela malu vytlacit. Ale nemam na porod zle spomienky, lebo prve dni tie kontrakcie neboleli velmi silno.

csina
13. srp 2009

😉 Michaelak- presne aj ja som povedala, že už nikdy....ale je to 7 rokov..premlčané, zabudnuté...Dokonca som strašne nadávala na tú nemocnicu, že každému poviem, nech sa jej vyhne...ale už sa mi aj taká myšlienka skrsla, že tam pôjdem opäť, hoci som z Ba a mám na výber z troch...Už len preto, že nebudem aspoň v šoku z nového prostredia a budem aj trošku vedieť, do čoho idem a čo mám čakať...Ale zatiaľ to u mňa vyzerá, ak sa to nejakým zázrakom nespraví, že pôjdem na sekciu, kvôli placente....A z toho mám tiež strach, lebo nielenže ju mám nízko, ešte aj vpredu, čiže rez by mali urobiť tak, že bábätko vyberú cez placentu, čo je riziko..Ale na to radšej nemyslím, stále sa spolieham, že sa vytiahne a budem si to môcť opäť odtrpieť spontánne... 🙂

evka
14. srp 2009

Ahoj pripajam sa k teme mne prvy porod zacal o 7:00 a porodila som o 21:15 trosku dlhy no ale druhy porod zacal o 03:30 a porodila som o 06:15 ten bol rychly a malo bolestny lepsi ako prvy a to som mala rizikove thotenstvo,ja som prisla do nemocnice o 03:30 a nemala som bolesti len som uz trosku krvacala a otvorena na 3 prsty este som si tam trosku pospala okolo 06:00 mi odtiekla voda otvorena na 4-5 prstov a isla som hned na salu nieco do mna napichali potom som 2 krat potlacila a mala bola vonku no super nie?takyto porod by som priala kazdej 🙂

majaza
19. srp 2009

mne odtiekla plodova voda o 8h a mala bola na svete o 12:30
na prvorodičku dobre nie 😵

mischelin
20. srp 2009

mne zacala voda odtekat o pol stvrtej, bolesti zacali o 6 , kazde 3 minuty hned, na salu ma dali 6.45, na kozu uviazali o 7.04 a 7.14 bola mala na svete 🙂 prvorodicka tiez 🙂

misule82
20. srp 2009

vyvolávaný porod, v 8 h ráno zavedena tableta, injekce a ve 14 h píchnutá voda a v 15:34 byla malá na světě

stascha
20. srp 2009

no ak to mam pocitat od prvych kontrakcii tak to bolo skoro 21 hod. ale tie prve kontrakcie ani nepocitam lebo to nebolo pravidelne a este som aj spala, ale tie poriadne nastupili cca okolo 12-tej. a mala bola na svete 17.55 takze to sa dalo a tiez som bola prvorodicka

jankaw
21. srp 2009

Mne v piatok o 14.00 odtiekla plodova voda, o 22.00 mi dali prvu vyvolavacku lebo som sa vobec neotvarala, celu noc som mala 5 minutove kontrakcie a rano o 8.00 mi dali oxitocin a dalsiu vyvolavacku, vtedy uz zacali take poriadne kontrakcie a maly bol v sobotu o 9.40 na svete...

given
21. srp 2009

Do porodnice som nastupila planovane na vyvolanie porodu, kedze som mala 5 dni po termine, nakoniec sa ale nevyvolavalo. Rano o 10:00 na monitore bolo vidiet kontrakcie, to som este nic necitila, o 11:00 doktor pustil plodovu vodu, to uz som tie kontrakcie zacala aj citit. Od 13:30 uz boli poriadne a o 15:50 bol maly na svete.

joa.n
22. srp 2009

2 dny pred planovanym vyvolavanim mi ve 20:30 rupla plodova voda, jela jsem do porodky - dali mi na predporodni pokoj a spat nebot jsem nemela zadne bolesti - spala jsem do cca 2:30, pote zacali krizove bolesti a bolesti podbrisku hned po 2 minutach, v 5:00 jsem byla na 8 cm a volala manzela v 6:26 byla mala na svete. 😵 Takze od prvnich bolesti 4 hodiny, coz bylo super 😀

lenic
24. srp 2009

Mě ve 4 ráno praskla voda, kontrakce mi začaly ve 14 hod. a malá se narodila ve 20:15 hod. Takže od prvních kontrakcí (které ale první tak 2 hodiny nebyly nic hroznýho) asi 6 hodin, takže žádný horor 🙂

evulinkab
24. srp 2009

me praskla voda v 6ráno, kontrakce pomalinku začali až kolem 17h odpoledne, nesílili, takže mi dali kapačku ve 20.30 na rozběhnutí porodu.Hned na to začaly obravdové bolesti a malý se narodil za 3hodky, ve 23.48

janusa127
24. srp 2009

môjmu prvému to trvalo 13hodín a mladšiemu 5 hodín 😀 😀 😀

r123
25. srp 2009

Ahoj tak první porod byl hrůza-malý se narodil napřed nožičkou a pak druhou a zadečkem.jelikož jsem měla neschopnou dr která mě i oři takovéto poloze miminka neposlala do nemocnice na kontroly.tak jsem v 38 tt začala rodit sama bolesti mi začaly cca v 22.00 1.5.2005 a hned po pěti minutách a příšerné křížové.a malý se narodil 2.5.2005 v 11.55 po neskutečně příšerném bolestivém komplikovaném porodu.takže cca 14 hodin!no a dcerka v 7 ráno jsem začala cítit mírné bolesti-následovala sprcha atd..v 9.30 jsem volala do porodnice že dojedem-bolesti po pěti minutách-slabé v 11.00 jsme dorazili do porodnice-bolesti už silnější,ale daly celkem dobře rozdýchat.v 11.30 nás přijaly na pokoj.to jsem ještě tancovala u rádia.v 12.00 mi píchly vodu-to začaly bolesti po minutě a ve 13.05 se malá narodila!takže dá se říct,že porod trval 7 hodin,ale bolesti jen hodinu.čekáme třetí tak snad to bude podobně pohodové!

radi
26. srp 2009

Ahoj,
me to zacalo 5:20 krizove bolesti po 5 min., na 9 jsme jeli do porodnice, tam mi natocili monitor, ten byl spatny, udelali vysetreni a pry to jsou jen poslicci, monitor jsem si musela dat jeste 2x a v 14:30 jsme odjizdeli domu, celou dobu jsem mela ty bolesti po 5 min. Dojeli jsme domu, dala jsem si dve vany, ale nic mi nepomohlo. Kolem pul osme jsme jeli opet do porodnice, chtela jsem, aby mi dali alespon cipek, kdyz to neni porod, tam mi natocili monitor, udelali vysetreni a byla jsem jiz na 7 cm. Na sal jsem sla kolem pul devate a mala se 21:35 narodila.

sarusenka777
27. srp 2009

Ahoj,tak mě v jednu ráno praskla voda, bolesti se dostavily do půl ho´dky a malá se narodila v 8:45 ráno 😉 a to mohlo být dřív,ale měla jsem epi a ten mi zastavil kontrakce,takže jsem si hoďku odpočala, pak jsem dostala oxy. a jelo se dál 😉

daniela29
27. srp 2009

Ahojte, mne vyvolali pôrod o 19.00, vodu mi pustili o 20.15 a o 21.05 bol Kubko na svete.......... taká dvojhodinovka 😉

pospecka
28. srp 2009

Čtvrtek 17:45 praskla mi voda (noc v porodnici, slabounký kontrakce), pátek 8:00 tableta do čípku, 9:00 začly silnější kontrakce, 10:30 malej byl na světě. 😉

samayka
28. srp 2009

piatok ráno o 6:30 praskla voda
prijatá do nemocky o 8:30
otvorená na "špičku prsta"
15:00 prvé čípky na otváranie
otvorená na "špičku prsta"
22:00 druhé čípky na otváranie
otvorená na "špičku prsta"
24:00 injekcia na zastavenie kontrakcii
sobota 6:00 prvé čípky na otváranie
otvorená na "špičku prsta"
infúzie... infúzie... infúzie...
12:00 kontrakcie každé 2-3 minúty a ja stále (podla úúúžasne chytrej mudr) otvorená na "špičku prsta"
13:00 otvorená na "špičku prsta"
13:30 som už nevládala žiť a otvorená na "špičku prsta" kontry každú minutu a minutové
13:31 prišiel druhý doktor a ja na 5 cm
volal sa anesteziológ...
14:00 pichnutá PEDA
14:20 zabrala a ja som upadla do polospánku
ale začalo sa rodiť tak ma zobudili
15:00 slabnutie oziev maličkej mne kyslík na tvár
15:08 prišiel Mudr Oravec a kliešťami o 15:10 vytiahol našu sýkorku na denné svetlo

čiže suma sumárum: 32,5 hodiny od prasknutia vody

ALE: žijeme, všetko prebolené a zahojené a zostala tu už len radosť z nášho anjelika. jediný pohlad na ňu mi dodalo tolko energie že by som si to zopakoval okamžite znovu

😀

klematis
14. zář 2009

2 a půl hodiny

medka29
14. zář 2009

večnosť 🙂

josifek
14. zář 2009

Simonka:
o šesté ráno náštěva primáře , příjem v 7 hod a příprava na předoperačním a malá se narodila císařákem se spinálkou 11.24hod 🙂

Dominik:
první kontrakce okolo 10 hod ráno, ve 20.00hod příjem v porodnici, a pak už jen bolesti a kontrakce a nakonec akutní císař.Syn koukl na svět v 9,25 hod 😉 Takže skoro celý den a noc 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru