Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

bemo
25. kvě 2009

první bolesti 17:00 hod.
odjezd do porodnice 20:00 hod.
narození dcery 22:22 hod.

takže super 😉

hej
27. kvě 2009

Ahojky,je pravda,že jsem rodila už před 3 roky,ale na můj porod nezapomenu,rodila jsem asi tak 12hodin,voda mi praskla v 7h rano a do 7h večera jsem musela cekat,nějak se jí nechtělo,ale na bolesti si ani nějak nestěžuju,nebylo to tak strašný. Na prvodičku to docela i šlo...🙂

petja
28. kvě 2009

Voda mi praskla v 17h a v 02:23 následujícího dne Filípek spinkal u maminky 🙂 A porod? Krásný a bezbolestný

misicka85
29. kvě 2009

Tak mi praskla voda v 9:15, do porodky jsem dojeli nějak o půl 11h, než vypsali papíry a vyšetřili mě a zavedli na porodní box bylo kolem 12 a Adélka se narodila 13:17. takže na prvorodičku super, bolesti nebyly tak hrozné, taky jsem měla strach ale dalo se to vydržet! 😉

tayllorka
29. kvě 2009

Při prvním porodu jsme jeli do porodnice v 11 h. dopoledne a Filípek se nám narodil v 17.25 hodin odpoledne. Porod musel být vyvolán, kvůli mýmu vysokýmu tlaku. Narodil se o měsíc dříve,ale zdravý. Bolesti byly až odpoledne kolem 15.hodiny.

Při druhém porodu mi praskla voda ve 20.hodin a ve 21.05 byla už Terezka na světě. Podle lékařů jsem byla rodička rekordmanka. 🙂

qwerta
30. kvě 2009

Voda mi praskla 00:00, odjezd do porodnice 01:30 a Toníček se narodil 19:40, takže jsme si tam celkem pobyli.

katty_k
30. kvě 2009

Terezka se nam narodila 10.5.2009 po indukovanem porodu. 7.30 - příjem do porodnice, vyšetření, monitor, 8.30 - zavedeni prvni tablety, slabe stahy, 9.30 - zavedeni druhe tablety, silne stahy asi po minute, dvou, klystyr, propichnuti porodniho vaku 15.15 - zavedeni epiduralu na vlastni zadost, 19.00 - po komplikaci (alergicka reakce na lek) se zakalila voda a obe jsme na tom nebyly nejlepe, nasledoval cisarsky rez, mala musela byt rozdychavana.

meusicka
1. čer 2009

nastup bolesti cca 17:00
prijem do nemocnice o 6:00... kontrakcie kazdych 6min, voda neodtecena
vstup na porodnu salu o 20:00... prepichnutie plodoveho vaku, infuzie na posilnenie kontrakcii (po prepichnuti vody som sa zuzila z 6 prstov spat na 4 😒 )
mala sa narodila o 22:50

celkovo stravila v bolestiach 30 hodin 😝 ale stalo to zato 😉

kiva23
1. čer 2009

Ahojte! Porodila som 23.maja vo ZVolenskej nemocnici. Zacalo to 22. maja o 23:30 a mala prisla na svet 23. maja 10:40. Trvalo to teda nejakych 11 hodin. Bolo neuveritelne ako pomaly som sa otvarala.. Tyzden som prenasala. Tyzden ani naznak kontrakcii. Ale ked to pred polnocou zacalo, tak sa to opakovalo kazde dve az tri minuty so stale narastajucou intenzitou. Malicka mi tlacila hlavickou na konecnik - co boli nepredstavitelne bolesti. Plodova voda odtekala postupne a stale az do porodu. A mamina sa nie a nie otvorit. ale napoko t prislo a preslo vsetko spontanne 🙂 Malicka mala 3 970 g a 52 cm. Vsetci sa cuduju, ze som rodila takto v pohode a v pohode - v priebehu asi troch dni - som sa zahojila a po porode ani stopy, takze tazka pohoda 😎 . Som sice malicka 162 cm a 53 kg, ale zvladla som to na jednotku!!! Mala je zdrava a krasna a to mi staci.. Ako vravia vsetky mamy: "Stalo to za to!!!" 😉

leniszka
9. čer 2009

Ahoj holky. Mně kontrakce začaly ve čtvrtek ve 14 hodin. Velmi nepravidelné, v noci pak co 4 minuty - už jsem si balila tašku, že pojedem. Ale pak se to začalo zase oddalovat. Další den - pátek - kontrakce sílily a občas pravidelné, občas ne. Druhou noc jsem byla vzhůru. Hlenová zátka odcházela, ale voda ne. Ve 1:30 ráno z pátku na sobotu šílené kontra co 3 minuty a už jsme jeli. Do nem. jsme přijeli ve 2 hod a 3:50 byl maličký na světě 🙂 Takže všeho všudy porod nějakých 35 hodin, ale ty největší kontrakce 2 hodinky.

dupinka
9. čer 2009

mne začali pôrodné bolesti o 02.hod. ráno. Na pôrodnú sálu ma vzali o 8:30, malý sa narodil o 11:10 😉

zuzik24
9. čer 2009

Ahoj holky, mě porod vyvolávali. Po první tabletě v neděli se nic nerozjelo, byla jsem otevřená na dva prsty a večer mi dali injekci - prý se to buď rozjede nebo přestane a ráno mi dají druhou tabletku. Nic se nerozjelo a já prospala celou noc. V pondělí ráno mi v devět dali tabletku, žádné kontrakce jsem neměla a v 11hod dr. zjistila, že jsem otevřená na čtyři prsty a píchla mi vodu. Začaly kontrakce, které se daly prodýchat a pak to všechno bylo hrozně rychlé a malá vykoukla na svět v 15.04hod. Takže suma sumárum čtyři hodinky, které byly v pohodě. Jen ty poslední kontrakce už jsem myslela, že nevydržím, protože jsem byla vleže napojená na monitor 😀

aponchie
9. čer 2009

samotna bolest oteviraci a vypuzeni cca2hodky,ale mirne bolesti sem mela od casneho rana..prijezd do porodky ve 3cca nic pohodicka v 5hodin otevrena na 3cm parada a v 710cm a porod male presne na celou 😎 takze parada ,ale bolestivejsi a rychlejsi nez prvni to bylo

lauritania
9. čer 2009

ležala som v nemocnici už 3 dni pred pôrodom kôli tehotenskej gestóze , takže ked mi odtiekla voda bola som tam. voda mi odtiekla o polnoci , sestričky mi dali klistýr , potom ma odviezli na pôrodnicu , na " vzdychačku " , tam som bola 15 hodín. keďže aj po 7 hodinách som sa neotvárala , mala som infúziu , a keď ma chytila kontrakcie , tak som musela chodiť. trápila som sa 15 hodín , kontrolovalo ma aspoň 6 doktorov , lieky od bolesti žiadne , a ja stále neotvorená. zachránil ma doktor / môj známy/, ktorý prišiel asi na póbednu smenu , po 15 hodine ma vyšetril a povedal , nech ma pripravia na cisársky rez , lebo ja inak ani neporodím , a zdrbal sestry , že načo čakali. malá sa narodila cisarskym rezom o 17.20 v poriadku .takže sa dá povedať 17 hodín. ☹

aponchie
11. čer 2009

ale vzdyt ti mohou dat od bolesti injekce a jine leky tak proc jsis nerekla sama teda? 😎

martinka1981
11. čer 2009

Ahojte,ja som nastupila do nemocky v utorok večer na vyvolanie. V stredu rano o 6 som dostala čipok na vyvolanie,o 6:30 som už mala kontrakcie asi 2 minutove. O 8 ma previezli do relaxačnej miestnosti kde som bola skoro cely den,zhruba okolo 17(ale neviem to presne lebo pri tych bolestiach som čas nevnimala) ma previezli na por.salu a mala sa narodila o 17:25 . Takže moj porod trval asi 11 hodin 😒 na prvorodičku to asi nebolo dlho ale mne stačilo 😝

oalaa
11. čer 2009

ako prvorodicka - 40min 😎

bertica.h
11. čer 2009

prvý 12hodín,s bolestami asi 6hodín
druhý 4hodiny,s bolestami 3hodiny

mimacik
11. čer 2009

oalaa, to vážne? 40min.? dobrééééé
mne začala odtekať plodová voda 0:19 (presne na termín), od 7:00 som mala kontrakcie každé 3 minúty a dosť silné o 12:30 mi dali podpísať papier, či súhlasím so sekciou a 12:58 sa Alenka narodila. kontrakcie boli dosť bolestivé, ale pár dní po pôrode som bola presvedčená, že rodiť chem opäť 😉 stojí to za to.

lindula3
11. čer 2009

som prvorodicka a voda mi odtiekla v pondelok 14,3O kontrakcie zacali v noci o 23 a porodila som v utorok o 14,28.... fakt parada bez epi... ale teraz uz ani neviem ze som rodila... ako sa mala narodila hned som na vsetku bolet zabudla🙂

oalaa
11. čer 2009

mimacik: ano, 40min.ako prvorodicka. Prijali ma rano o 8hod.5dni som prenasala a do 19.30hod.som sa prechadzala, skala na fitlopte, sprchovala som a otvorila som sa bez bolesti na 8cm.Tak mi dali infuzku a po 3 zatlaceniach bol syncek na svete.Druhe snad zvladnem za 20min. 😉 Prajem vsetkym maminam taku radost z porodu 🙂

sisa31
16. čer 2009

oalaa: tak to je veliká,ale určitě příjemná výjimka 🙂 ,já první 15hodin,druhé 5 hodin a třetí 2,5hodin.

sisi.v
17. čer 2009

zátěžový test cca kolem 13hodiny, první kontrakce (poslíčky) od 22 hod, ale šlo to vydržet, na sál druhý den kolem 11hodiny dopoledne, příprava, epidurál, porod se rozběhl cca ve 14 hod s oxytocinem a v 15hod byla malá na světě.
porod naprosto v pohodě, jen ty kontrakce k otevírání bych si bývala ráda ušetřila 🙂.

briketa
17. čer 2009

15 hodin, dufam, ze pri druhom sa to skrati

shaula
17. čer 2009

16 hodin od prvních stahů, jinak 18 hodin od prasknutí vody. Kdyby mě nechali volně pobíhat, tak by to asi šlo rychleji, ovšem byla jsem skoro celou dobu připojená na monitor (kvůli dvojčatům). Pustili mě tak jednou za hodinu nebo hodinu a půl na chvilku projít nebo osprchovat. Cca od poloviny jsem už lezla po zdi kvůli křížovým bolestem 😝

blandik
22. čer 2009

10 hodin od kontrakce a 13 hodin od odtoku vody (o půlnoci odtok plodové vody, mírné kontrakce asi od třetí hodiny ranní a od osmi už tedy řádné. Malý se narodil ve 12:58). Samotný porod by byl na první zatalčení, ale musela jsem nejpr natrénovat a přijít na to, jak silně zatlačit - tedy, že až na úplný max a ještě to trošku protáhnout:o) Po třetím zatlačení byl venku.

ivulik2
22. čer 2009

5 a pol hodiny presne od prvej kontrakcie az po prvý plač našho zlaticka ....
prva kontrakcia nastala presne o piatej po obede o 25minut druha aj s plodovou vodou a potom nepravidelne kratke a velmi intenzivne kontrakcie kazdých 3 az 10 min kazda inac... otvorena na 7 som bola za 3hodiny a potom to začalo ... a uz ked som bola otvorena uplne a trebalo tlacit kontrakcie mi ustali na 15 minut a maly sa zasekol v porodných cestach zle sa zrotoval takze mu pomohly oxitocynom 5 x som zatlacila a bol von no ale tym ze to urýchlili čo museli malucky ma potrhal a mam 4 stehy 🙂

lisanda
23. čer 2009

pravidelné konrakce od 03:00 - v 7 odjezd do porodky. v 9 konrakce ustali, dle mudr jen poslíčci na porod to nevypadalo, od 14 opět nepravidelné kontrakce, ve 20 odjezd do porodky- stále nepravidelné kontrakce, ve 21 jsem byla otevřená na 3, po nálevu ve 22 na 7, po protrhnutí plodového vaku během 20 min na 10, ve 23 byla malá na světě. Od první nepravidelné kontrakce 13 hod, od příjezdu do porodky 2 hod 🙂 + šití 15 min- humus 😖

giza
23. čer 2009

zhrniem strucne:
1. dieta...pretrhnuty vak blan o 17 hod. kedy nastupilo s oxytocinom bolesti az do rana 9,30 silne potom so ho na 7.cm vytlacil ( bo uz som mala toho dost)
2. dieta...bolo po pusteni plodovej vody do 5.hod. na svete - silne kontrakcie boli tie 3.hod.(bola som tak zaskocena ako to slo super po prvej zlej skusenosti, ze si ani nepamatam podrobnosti - len, ze prisiel na svet vecer o 21,35 hod na svet)
3. dieta...od pol noci slabe kontrakcie o 3. rano kazdych 7.min. sme vyrazili a v nemocnici kontrakcie ustupovali na 10 min. a tak pustili plodovu vodu opat a to uz islo do hodiny a pol - rano o 9. hod. na svete
4. dieta... znova o 3. rano kontrakcie ale hned uz kazdych 7. min., pockali sme do 5. min a pri vstupe do arealu nemocnice rano o 5. sa mi spomalili a zoslabli (asi od strachu)...nastastie po CT vysetreni odysla sama plodova voda a potom to uz slo same - 7,26 rano sa narodila posledna (silne kontrakcie boli tak hod a pol...)
Sitie tu opisovat nebudem,kto nezazil roztrhanie sa vnutra aj vonka (vraj spolu 36 stychov) tak poviem ze tie 4 (tie som zvladla bez umrtvenia), ci 10 stychov, co som mala pri dalsich dvoch detoch je uuuuplna malina- som stastna, ze som zazila posledny porod bez akychkolvek zasahov.... 🙂

wsmoulinkaa
23. čer 2009

první porod 20h - bolesti vetší....10h
druhý porod 8h - bolesti větší.....3h

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru