Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

lenaaa
12. únor 2009

Rodila jsem před 14 dni takže je to ještě živé, nicméně porod byl fajn. ve 21h odtekla plodová voda bez kontrakcí, takže jsem se bála, že rodit začnu až za den dva, ale po půlnoci začli kontrakce a před 6h ranní byl malý venku a má první reakce po porodu byla taková, že jsem čekala, že to bude horší, opravdu se to dalo krásně vydržet, takže žádný strach 🙂

simulka2
12. únor 2009

tak já jsem teď rodila potřetí, o půl 5 první kontrakce a Eliášek se narodil ve 13:05

lucie.safrankova
12. únor 2009

Ahoj, Verunka se mi narodila po 2 hodinách od té doby co jsem uznala že je vhodné jet do porodnice 😀 Předtím mi bylo spíš jako nevolno, pak to začalo být horší. Přijeli jsme do porodnice ve 22.00 a v 0.25 byla na světě, takže zhruba ty 2,5 hodinky od silnějších kontrakcí. A nebylo to nic strašného, docela v pohodě.

evuse
12. únor 2009

v 5:40 mi praskla voda, od 6:15 kontrakce po 5-ti min, ale bez otevírání a nakonec ve 22:11 se malá narodila

alishia
13. únor 2009

me zacali bolesti v nedeli rano a maly se narodil ve 14:14 v pondeli. Celou noc kontrakce po 5 min, a cele dopoledne asi po 2-3 min....hnus🙂

skurinka
13. únor 2009

tak ja jsem rodila prvni dite od 14.30 me praskla voda a malej byl ve 21.05 na svete.ale od 19 h to byl masakr ale stalo to zato 😀
druhy porod-od 16h a mala byla 21.04 na svete .do 19.30 jsem chodila a to bylo fajn a pak do konce byl horor ale zvladla jsem to 😀 a treti uz neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 i kdyz vidim ty mimousky tak nekdy premyslim ze jo ale rozum rika neeeeee 😀 ale vse se da vydrzet 🙂

alexandra
13. únor 2009

Michaela mi zacali vyvolavat pre zle ozvy o 22.00, o 2.00 ma dali na porodnicu, od cca 7.00 som mala kontrakcie po 2 min a myslela som, ze umriem.. Narodil sa o 13.09 😲 O 14.30 som bola na sestonedeli a o 16.00 uz som si po neho cipitala osprchovana k sestrickam 😅

Pri Danielke som o 13 prisla na poradnu, kde mi lekarka povedala, ze som na 3 cm a ze ma prijme na porodnicu.. Tak som este skocila na kaficko, odviezla som auto domov, nechala som sa doviezt do porodnice, o 17 mi zacali robit vstupne vysetrenia, o 19 som bola na boxe, sprska, fit lopta, a nieco po 22 sa mala narodila po mozno pol hodine silnejsich kontrakcii 😀 Nestihli mi ani dat nohy hore, a porodnicka mala ruzove tricko a ltt si dala rukavice.. No zazitok 😀

dnada
13. únor 2009

každý porod je jiný a tiše závidím těm,které vlastně neví,co to jsou prodní bolesti

tak mě začla odcházet hlenová zátka v 8večer,kontrakce po 3minutách do 4do rána,docela slušně sem je musela rozdýchávat,v 5mi praskla voda(no asi tak čajová lžička toho byla),v půl9sem byla otevřená na 1cm a ve 12:33se malej narodil.Ty 4hodiny byly pekelný,velmi silné kontrakce po neccelých 2minutách,měla sem jen křížové bolesti(tzn žádné tvrdnutí břicha),bylo mi zle od žaludku,zvracela sem jak nikdy v životě,proklínala snad všechny svatý,měla křeč v celém těle,ale ten konec za to stojí.Na sále to byla brnkačka,na 2kontrakce byl venku,ani sem netlačila,kontrakce byly hodně silné,cca 5min po porodu sem už byla na pokoji a v půl3tí sem si šla osprchovaná pro malého k sestrám a po pár hodinách sem si říkala,že do toho půjdu minimálně ještě jednou 😉 😉 😀

luckaz.
13. únor 2009

Tak mě v neděli v 17 hodin praskla plodová voda, kontrakce se dostavily až kolem 18 hodiny a ve 21:02 h byl prcek na světě 😀 Na první porod asi celkem rychlovka 😎 , opravdu je to krásný a nezapomenutelný zážitek, vůbec jsem si nemyslela, že to se mnou takhle zamává, až prďolku poprvé uvidím 🙂

michalienka
13. únor 2009

Pri prvej dcere som prisla do nemocnice o pol 8 rano a narodila sa 14:45 a pri synovi som prisla do porodnice o 7 rano a narodil sa o 10:26. Pri obidvoch som mala oxitocyn.

kim
13. únor 2009

Od úterý od večera nepravidelné kontra 10-15 min, středa to samé z prorodky mě vyhnali, že je brzo, čtvrtek po 10min., pátek ráno kontrolní UTZ, kde zjistili váhový odhad 4444g a rovnou na vyvolání..to nebylo díky předešlým hororovým dnům třeba, už jsem byla otevřená na 4cm a kontra po 5 min.na sále od 16hod, o půlnoci císař..

mamutka
13. únor 2009

my sme sli na kontrolu pred 15.00, bolo mi nejak zle, uz som tam ostala, coskoro kontra hned po 3 min, trvalo to par hodin, som myslela ze uz skapem, maly sa narodil po 20tej, teda to bolo vlastne dost rychle. Som sa nalievala par tyzdnov malinikovym cajom a pridavala lanove semienko, mozno preto maly tak vyfrcal von, aj ked maly zrovna nebol 😀

alienkak
13. únor 2009

Milé mamičky, ja mám za sebou už druhý pôrod a môžem povedať, že ja ani neviem čo su to pôrodné bolesti. Pri prvom mi dávali ,,vyvolávačku", takže ani neviem ako som porodila. Dali my klistýr, išla som do sprchy nahriať si kríže a brucho, dali mi vyvolávačku a už som bola na pôrodnej sále a za pár minút sa mi narodil prvý drobec. Pri druhom som mala nejaké problémi, tak som ležala dva mesiace na udržiavani a to som musela iba ležať.Nakoniec ma pustili domov s tým, že musím ležať s nohami hore, ale to sa pri dvojročnom drobcovi nedalo. Každý týždeň som chodila do rizikovej poradne, kde mi doktor nakoniec povedal, že budem ešte prenášať.To ma dojalo už úplne. Najkôr mi to udržiavali a nakoniec by mi to chceli aj vyvolávať, ale nestalo sa tak.V piatok 12. decembra som išla na poradňu. V sobotu sme s mužom išli ku svokre, kde mi v noci začali pôrodné bolesti. Boli nepavidelné, tak som ostala doma a čakala som či sa to rozbehne. Bolesti mi prestali, ale začali mi zase ráno, ale tie tiež prešli ☹ . V nedeľu sme išli k mojím rodičom kde som nakoniec aj ostala, lebo chlap išiel ráno do práce, ale aj kvôli tomu, že mi doktor povedal, že môžem začať kedykoľvek rodiť. A od rodičov som mala bližšie nemocnicu. Ešte večer, keď manžel odchádzal som mu vravela aby nešiel domov, ale aby išiel k mame, že mám takého tušáka, že pôjdem rodiť.Aj sa tak stalo. O pol deviatej som mala krvavý výtok a už o pol desiatej ma otec viezol do nemocnice. Mala som bolesti každých desať minút a kým som prišla do nemocnice tak som ich mala každé tri minúty. Ešte som musela ísť do šatne sa prezliecť, potom hore na pôrodnicu, tam mali akurát pôrod, tak ma napojili na CTG, kde som bola ešte hodinu. Už som to nemohla vydržať. Manžel prišiel ku mne a jeho prvá otázka bola ,,Zlatko čo ti je?" Ja v strašných bolestiach, ledva som stála, sedieť sa mi už nedalo, lebo ma to už strašne tlačilo a on sa ma opýta takúto otázku. Po pár minútach ma pozrel doktor a hneď ma bral na sál, kde mi prepichol plodovú vodu, nastrihol ma a hneď som začala tlačiť. Štyri krát som zatlačila a malý bol 23:55 na svete. A to mi doktori vraveli, že to bude drobec, okolo dva a pol kila a nakoniec mal 3600 gramov, takže celkom dosť. Takže môj pôrod trval asi štyri hodiny, ale mne to pripadalo, že trval len hodinu.Keby ste sa chceli niečo opýtať, není problém. Odpoviem na každú otázku. Pôrod není až taký strašný. Dá sa to vydržať. Držím palce budúcim mamičkám...Držte sa a dajte vedieť ak dopadol váš pôrod.

hildegarda
13. únor 2009

Ahoj,tak u mě:Kontrakce po protržení vody cca.od 12h. a ještě týž den ve 14.30h,byla naše Nikolka během 30 minut venku:o))))Přeji všem budoucím maminkám též pohodový porod 🙂

slluci
13. únor 2009

Tak já jela ráno v 8 že krvácím, jinak mi nic nebylo. A prý to byla hlenová zátka. Už si mě tam nechali, ale byla to pohoda, nic mi nebylo. No a ve 12:30 mi praskli vodu a hned jsem mělla tří minutový kontrakce a otevřela jsem se za dvě hodiny a ve 14:30 se malý narodil. Takže mi to trvalo jen 2 hodiny. Doktoři to nechápali, ani jsem nestihla EPI. Ale ty dvě hodiny byli teda, i jsem zvracela. Jo a byl to první porod. Myslím ale, že kdyby tu vodu nepraskli rodím dva dny. Ale porod úžasný a žádný nástřih, jen tři vnitřní stehy, prostě pohoda.

terreza
13. únor 2009

první porod:4:00 ráno praskla voda a Matěj se narodil druhý den v 4:42 tedy porod trval 24hod a 42min 😉

wsmoulinkaa
14. únor 2009

to je stejně zajímavý...říká se, že po píchnutí nebo odtečení vody je porod rychlý a chuděra terezka.....uf

tak to nechápu a 24h bez plodovky taky blbý

já měla bolesti asi 10h ty větší, než se narodila tak to ušlo!

katuskapd
14. únor 2009

Ahojte mne o 9,00 pustili vodu, dali vyvolávačku od pol 10,00 bolesti a synček sa narodil 12,17hod. A tiež som čakala, že to bude horšie. Tak sa nebojte a myslite pozívne.

peta.cz
14. únor 2009

Kolem 3 ráno začaly kontra, (teda vlastně nejdřív začal průjem,zvracení, průjem, zvracení a pak začaly bolet záda - měla jsem jenom křížové bolesti 😀) V 10 jsme jeli do porodnice, kontra po 4 min. - měla jsem streptokoka, takže jsem jela raději dřív, aby mi stihli píchnout antibiotika. Nechali si mě tam, ale vůbec jsem nebyla otevřená, dali mi něco na to zvracení, a pak se čekalo do 17 hod.to mi píchli vodu, pak to nastoupilo snad každou minutu -docela síla, protože mě bolely fakt jenom ty záda a musela jsem na nich půlku porodu ležet, protože malý měl špatný ozvy, tak ho monitorovali sondou na hlavičce, a v 22:30 jsem měla začít tlačit, ani jsem netušila proč, protože jsem žádný tlak na konečník necítila 🙂 a po dvou zatlačeních byl venku.
Na můj vkus mohly být ty bolesti kratší 😀 ,ale jinak ani nevím jak jsem ho vyprdla - takový to byl fofr. A opravdu přes tu bolest to byl překrásný zážitek, moc na něj ráda vzpomínám...tak jsem zvědavá jak bude dlouho trvat porod druhýho miminka, u druhorodiček to je prý rychlejší..tak uvidíme...

gedren
14. únor 2009

Muj prvni porod trval komplet asi 19 hodin, zacal krvacenim, pak slabe kontrakce (nektery bolely malo, nektery hodne), pak uz poradne pravidelne brutalni po peti minutach - od zacatku tech poradnych to bylo asi 10 hodin.

Druhy porod trval 6 hodin, zacal rovnou tema hustejma kontrakcema po 5 minutach a mela jsem je celou dobu.

pitka
14. únor 2009

Ahoj tak ja sem nasupila do porodnice navyvoláni dali mi tabletu ráno v 10 a večír ve 20hod mi začali kontrakce každych 10min pak ráno kolem 2hod po 5min a od ty 5hod sem je měla každou minutu malí sa narodil v 11hod nakoniec mi robyli sekciu mala som zakalenu plodovu vodu.

gabka30
14. únor 2009

AHoj, mně vyvolávali porod 3 dny a neotvírala sem se, jen šílené křížové bolesti, ten 3. den už ty bolesti byly takové, že jsem byla mimo a řvala sem, že chci na sál, vzali mně až po 14. hod. tabletky mi zaváděli vždy v 8.00 takže malý se narodil po 3 dnech trápení císařem

gabii83
14. únor 2009

ahojte moja plodova voda odtiekla o 21:50 akurat sa zacal moj film, na kt. som cakala cely tyzden, prve silnejsie kontrakcie okolo 2 mala sa narodila o 8.25

a to od zaciatku som mala kontrakcie kazdych 5 minut silnejsie a 3 min slaabsie a od tej 5 kazdu minutku siiiiillne a potom minuta pauza, ale stalo to za to 😀

gabii83
14. únor 2009

gabka30 no tak ty si riadne potrapila, ale mas krasneho synceka 😉

sonik05
14. únor 2009

Mě cca v 16h praskla voda, asi po hodině se dostavily kontrakce po 2 min a ve 21:50h se malá narodila. Takže celý porod trval necelých 6h.

dsnadja
14. únor 2009

30 hodin... 4180g a 53cm dcera...

jesienka
15. únor 2009

ja som sa zacala otvarat na zaciatku 7. mesiaca, mala som lezat, ale nakoniec sme sa zaciatkom 8. mesiaca dohodli s doktorkou ze mi da pesar, kedze nie som ten typ, ktory by vydrzal stale len lezat. nakoniec som pekne donosila, pesar mi vybrali 10 dni pred terminom a nie a nie ja rozrodit, aj ked som uz bola otvorena na 2 prsty a lekarka vravela, ze porodim kazdym dnom. termin som mala 6.9.2008 ale s doktorkou sme sa dohodli ze porodim v jej sluzbe 5.9.2008. tak aj bolo. do porodnice som prisla rano, dali mi klystyr, potom oxytocin na vyvolanie a stale nic. o piatej poobede mi prepichli plodovu vodu, za par minut prisli kontrakcie, najprv kazdych 5 minut a od pol siestej kazde 2 minuty. o osmej vecer som volala sestricku ze uz citim ako zostupuje hlavicka tak ma hned brali na porodnu salu. tam som bola 45 minut, lebo som nevladala tlacit, az mi pichli oxytocinu viac priamo do zily bez infuzky a na 2 zatlacenia o 20.45 hod bola mala vonku 🙂 ja som bola velmi spokojna s vyvolanym porodom, bola som prvorodicka a mala bola za 4 hodiny od prvej kontrakcie na svete!!!

zuzula25
15. únor 2009

mne trval porod 23 hodin,pocas toho stale neznesitelne kontrakcie a 5minut,ale malemu sa nechcelo von,nezostupoval, 😠

nikollette
15. únor 2009

baby poradite mi???

Ak ste mali niektroea vyvolavny porod, ze vam lekar povedal, ze mate prist vtedy a vtedy, aj s vecami, a porod vam vyvolaju, tak si vas tam este nehali nejake dni a az potom vam porod vyvolali, ale bo hned v ten den.. lebo som pocula uz vselijako..

ja mam ist utorok k kdokimu, aj s vecami do nemocnice uz, a neviem, ci mi hned v ten den zacnnu vyvolavat, alebo az na druhy, ci kedy...inak rodit budem v ruzinove..
Dakujem

jesienka
15. únor 2009

nikollette-kuk na moj prispevok o dva vyssie 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru