Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

pepka
25. bře 2009

01:30 prve kontrakcie
05:50 krpcek na svete
cize nieco malo cez 4 hodky, sice silne a caste kontrakcie, ale casovo to bola rychlovecka 🙂

gabak
25. bře 2009

Ahojte,mňa začalo pobolievať brucho po 2 v noci parkrát ma prehnalo, tak som si ešte na chvíľu ľahla, kontrakcie mi začali o 03.30 každýchi 5 min asi o pol hodiny na 3min. ale to už sme leteli do pôrodnice.
Malá sa narodila o 6.35. A to som si myslela, že ako prvorodička to bude najmenej 6 hodín. Vodu mi museli odpustiť v pôrodn. a celý pôrod trval cca 20 min.

maruska22
25. bře 2009

No u mna to tiez bolo dost rychle...rano o 8:00 mi dali tabletku na vyvolanie, o pol jedenastej som uz mala kontrakcie kazdych 6 minut, prepichli mi plodovu vodu a o 14:00 bol uz maly na svete...na prvorodicku expresne rychlo..ale tie bolesti stali zato 😲

macabi
29. bře 2009

O 9.00 h mi dali tabletku na vyvolanie, o 10.00 h pustili plodovu vodu a o 11.55 h bola malá na svete. 🙂 tiež veľmi rýchly...a bolesti boli tiež veľké...ale aspoň som sa netrápila dlho... 😉

glumy
29. bře 2009

Tak já dostala tabletu kolem půl osmé, ještě jsem se stihla nasnídat 😀 Kolem půl deváté mi začaly kontrakce, které pak byly dost bolestivé, kolem půl jedenácté mi pustili vodu a v 11.50 byl prcek na světě 😵

andrejjkka
29. bře 2009

Rodila jsem v porodnici v Ostravě Porubě.Porod trval 20 hodin nechali mě absolutně napospas osudu.A poporodní péče na novorozeneckém?Děs a hrůza ale odradit od druhého se rozhodně nenechám.

vinifera
29. bře 2009

Plodová voda mi odtiekla o 13.30. Kým som si tou vodou nevytopila celú obývačku tak som neverila, že rodím🙂 Tak sme o 14.30 šli do pôrodnice. Slabé bolesti začali až o 16.30 hod. Tie fakt hnusné začali už večer o 22.00 hod. 0.40 hod sa malý narodil. Koľko trval samotný pôrod netuším, lebo šak to bolelo jak svina a keby sa dalo tak utečiem z vlastnej kože🙂)

tynushqa
29. bře 2009

Ahojte, nechcem vyplašiť tehulky ale tu je moj porod 🙂
Ráno v sobotu o 03.30 mi praskla plodová voda, sli sme do porodnice, ja a manzel sme sa tesili ze dnes uz uvidime svoju bambulu, ked ma prijimali tak mi hovoria ze sa este neotvaram a ze ked neporodim do 48 hod. tak mi potom pomozu 😲 tak som sa utesovala sama ze vsak to bude este dnes... 😀
V ten den uz mi aj zacali poobede kontrakcie, ktore postupne silneli a ja som sa staaale neotvarala. Vystriedali sa pri mne vsetci doktori a porodne asistentky, porodilo tam uz 6 zien, pri kazdej som si hovorila ze teraz uz musim porodit skor ja, no ale stale som sa neotvarala a bolesti boli neznesitelne. Takto som prezivala celu nedelu....
V pondelok rano o 2 si ma skontrolovala porodna asistentka ze uz sa otvaram, neviem presne na kolko som bola otvorena, urobili mi klystir ci ako sa to pise ja uz som sa tesila ze uz nech to KONECNE mam za sebou, dali ma na porodnu salu, prisla doktorka ze to je este malo 😖 Od tej druhej do 7 rana som lezala na sale, a nakoniec ma dali zase na cakacku podotykam stale som mala silne kontrakcie 😒 Uz ma konecne aj niecim napichavali /najviac ma po porode bolel zadok z injekcii/i, davali mi cipky a co ja viem co este, a ku koncu mi dali nejaku infuziu ale stale nic, neotvarala som sa...len som chodila po chodbe s bolestami a uz som chcela prosit doktorov nech mi urobia cisarsky rez. Potom ma dali na porodnu salu ze som sa zacala otvarat. Bolo to rano po ranajkach...tam som zase lezala a spala a bola som totalne vycerpana z bolesti a prisla doktorka, stlacila mi brucho a zahlasila "rodime!" skoro som umrela od stastia 😉 takze mala sa nakoniec narodila o 12:55 🙂 Samotny porod bol pre mna vyslobodenim z bolesti, trval 2 minuty 😀
Takze moj porod trval skoro 2 a pol dna

sarkal
30. bře 2009

Tynushqa já měla něco podobného,ale trvalo to asi 20hodin a úplně S Tebou soucítím,ale ty jsi to měla mnohem horší to je jasný.Mě stačilo těch 20hodin,bylo to fakt hrozný a nakonec mi udělaly CŘ,protože malýmu začaly klesat ozvy atd..
Takže můj porod trval cca 20hodin.

marodo
30. bře 2009

No ahojte ja som uz dva krat rodila a oboch chalanov som mala po termine a na vyvolavacku. No ja som myslela ze to bude hned ked mi daju tu tabletku ,ale velky omyl.Teraz pri druhom som bola na prijme otvorena na 3 prsty co som sa tesila ze uz to bude ,no ale nie tak skoro. Rano o 8 som dostala tabletku , ta zabrala az okolo 16 potom mi odtiekla voda boli uz aj bolesti ale slabe.Zobrali ma na salu po vsetkych predoslych povinnostiach, dali infuziu a cakala som co to bude dalej maly neklesal otvorena som bola. Prisli bolesti a bolesti a väcsie bolesti a este stale to nevyzeralo na porod to uz bolo 19 hod podvecer a kontrakcie asi take 3 minutove ale na porod to este stale nebolo.Stale som volala porodnu asistentku nech ma skontroluje uz som jej isto sla aj na nervy ale radsej tak aby nebolo neskoro bolesti stale väcsie az konecne o 20 doktor skonstatoval ze budeme rodit ja som uz pocitala minuty no ale maly stale neklesal zacali sme ja som tlacila a dychala a dookola az 50 minut no nedarilo sa nijak nasho drobca vybrat sestricky mi tlacili brucho az po hodine snahy prisiel na svet nas drobec Adrian ktory mal 4500g a 55 cm a to bolo uz 14 dni po termine.

martao
30. bře 2009

Ahojte,
Prvý porod 20 hodín. Ukončili ho cisarskym. Ostatné 2 porody plánované cisárske. Takže to bolo šup-šup.

aureliaaa
30. bře 2009

Ahoj. U mě to bylo 22 hodin celkem(první dítě ve 33 letech). Od první chvíle kontrakce po 4 minutách. Nic hrozného šli to vydržet. Po 18 hodinách mi píchli vodu a to začaly 4 h kontrakcí, které už stály za to. Ke konci už jsem s asistentkou ukecávala počet kontrakcí kdy už budu moct tlačit.(Ještě dvě vydržte.......no ještě by to tak dvě až tři chtělo....... ještě vydržte tak dvě a pak na to půjdem). Po půlhodině kdy kontrakce ustaly a připichovali mi oxitocin a po tom co se mi tři doktoři váleli po břiše ze mě vatlačili naši berušku. Za týden jsem začala uvažovat kdy si pořídíme druhé. Ahoj

sayast
30. bře 2009

ahoj 🙂
ja rodila nedavno, je mi 22 let. porod jsem mela vyvolavany o tyden driv ze zdrav. duvodu. Tak rano, okolo 8 mi zavedli tabletu, po hodine zacali nepravidelne bolesti, ktere trvali asi 4 hodiny. Pak presli, porod se zastavil. Dalsi tabletu jsem mela dostat druhy den. Ale ve 21:15 mi praskla voda a okamzite zacali obrovske bolesti po 2 minutach. Julinka se narodila o 4,5 hodiny pozdeji (1:45 hod) po 1,5 hodinovem tlaceni 🙂

petka_s
31. bře 2009

joj ahojte,
tak u mna to bolo nekonecne..do porodky som dosla v nedelu o 19-tej,ze som mala slabe kazdych 12 min.bolesti,
to si ma tam nechali lebo som bola 10 dni po termine,
na druhy den kazdych 5 min a bolestive,
no nie a nie otvarat sa,tak pichali do mna injekcie,
davali tabletky,bolesti presli a v utorok zase nic,neotvarala som sa,a tak v stredu vyvolavali,
o 8 bol klistir,po obede 2 min.koontrakcie a malicka sa narodila o 19:00...
tlacila som az 40 min.a samozrejme ze po 3 dnoch nejedenia a nespatia,som bola taka vycerpana ze som totalne nevladala!ale vratilo sa mi vsetko v najuzasnejsej dcerke,ktora je zdrava a krasna 🙂 😉

baskaj
1. dub 2009

kontrakcie pred odchodom do pôrodky- cca 4 hod
vzdycháreň - 2 hod
pôrodná sála - 3 hod
zašívanie - 3/4 hod

wild.horses
1. dub 2009

21 hod od prvej kontrakcie, ktora prisla 10 minut pred odtokom pl. vody.
porod bol indukovany, ale v poho 😉

radkalapalma
2. dub 2009

Porodni bolesti zacaly po poledni neco jako kdyz te boli v podbrisku pri menstruaci - priblizne s 10 min. intervalem. Pak po 14 hod mi praskla voda, pritel me odvezl do nemocnice. V 16 hod. mi delali vysetreni a byla jsem na 4 cm. To uz se kontrakce hodne zintenzivnily. A pak uz to slo rychle. Mala byla na svete v 18.29. Po porode jsem prohlasila, ze si dovedu predtavit, ze bych rodila jeste jednou.

jesterka09
3. dub 2009

Od té doby co mi odešla plodová voda tak celých 36 hodin a stálo to za to 😉

andika10
6. dub 2009

ahoj ja som rodila dvijičky okolo 20.00 som dostala injekciu kedže som na vzdicharni ležala s nepravidelnými kontrakciami, a v noci 02.20 sa narodil Oliver a 02.23 Sofia. ja som spokojna všetko išlo ako po masle aj ked v tej chvýli som si myslela že som mala najtažši porod

telusa
8. dub 2009

Ahoj, ja som mala plánovaný pôrod, malý bol na svete za 3,5 hodiny od podania tabletky. Všetko to šlo veľmi rýchlo na to, že som bola prvorodička. Manžel to skoro nestihol. 😀

veronika81
8. dub 2009

okolo 18.00 kontrakcie pravidelné každých 5 minút, ale bolesť ešte v pohode
o 22.00 otvorená na 3cm, praskli mi plodovú vodu
o 22.30 otvorená na 8cm - to už som prosila o epidurálku, ale vraj by sa už neoplatilo (vtedy som myslela, že budem vraždiť 😀 )
a o 23.15 bol Damko na svete

Takže vlastne na prvorodičku pohoda, tie extrémne bolesti trvali cca. hodinu 😉

brinzulka
9. dub 2009

chodila som 2tyzdne otvorena...ze uuz to bude a nic. Tak sme sa dohodli na vyvolani porodu, lebo mm 25k v praci a ja sama v cudzom meste-nepridalo mi to na pokoji.
Vecer predtym sme sli na riadne dlhu prechadzku...Rano o 7mej na prijiem...okolo 8mej som dostala cipok a okolo 9tej mi zacali bolesti...o 11tej mi dali prvu davku do epiduralu a na hodinu som si oddychla...potom mal maly 60-80pulzov...tak napolohovat...vysetrit a o 12.45hod som ho pekne porodila...
Najhorsie na vsetkom vnimam ten strach, ked sa dusil a sitie...ked mi slubovali, ze uz je koniec a bolo z toho dalsich 7stehov...
Ale vysledok stal za to..

ivalak
9. dub 2009

aj jas som chodila dva tyzdne otvorena na tri centimetre a kazdu chvilu som to cakala az mi nakoniec dal doktor o deviatej vyvolavacku o jednej mi praskol plodovu vodu to uz boli bolesti no ale mala prisla az o 17.10 ale naozaj to vzdy stoji za tu bolest

momin
9. dub 2009

Ahoj.🙂 Tak my sme rodili 10 dni pred terminem. Takove nepravidelne stahy mi zacly kolem 18:00. Ve 20:00 uz byly po 5 minutach tak sme jeli do porodnice.Tam mi delali UZV a ruzne vysetreni a asi od 11 sem lezela na porodnim sale. Kolem 2 rano mi praskla voda a maly prisel na svet ve 3:14. tak sme to nakonec zvladli.. 😉

lubina
9. dub 2009

Prvu dcerku som porodila za cca 8 hodin co vraj bolo na prvorodicku velmi rychlo, no a druha prisla na svet ozaj superrychlo za 2,5 hodiny - to bolo aj s cestou do porodnice a obe dcerky sa narodili prirodzenym sposobom.

vendulka
9. dub 2009

mně začaly kontra v 1:30 a ve 12:4 byla Nathalka na světě 😉

kacerka
9. dub 2009

Mně porod vyvolávali po termínu - v půl sedmý první tableta, v půl devátý druhá - do 12:30 naprosta pohoda - dle primáře se jednalo o srandu a ne porod, poté mi rupnul vodu a tam to teprve začalo - tipoval, že porodím kolem 16:00 a prcek si to vybojoval o hodinu apůl dřív - takže ve 14:30 už jsem ho měla u sebe - takže skutečný porod trval dvě hodiny 😉

luci_enka
9. dub 2009

Ahojky 🙂 Muj prvni porod v breznu 2009:

Od 16.00 kontrakce po 5-7 minutach - ale jako velmi slabe menstruacni bolesti, myslela jsem, ze to jsou poslicci, takze v 19 sprcha a praskla voda 🙂 V 19.45 prijezd do porodnice ve 21.33 byla mala na svete.
Sumasumarum hodina a tri ctvrte... Odpoledni kontrakce nepocitam do doby porodu, protoze to bylo o nicem 😀

Pan dr. rikal, ze jsem rodila jak sikanzen 😀 Prala bych vsem takovehle "rychlo"porody!!! 😎

jujuju
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kesinka
14. dub 2009

cerstve info z 31.3.2009 - o 13:45 hod mi zacala odtekat plodova voda, o 15:45hod silna kontrakcia, o 16 :00 hod prijem do nemocnice, o 17:45 hod narodenie maleho pokladika.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru