Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

helabella
28. črc 2011

1. dítě: 3,5 hodiny od zavedení tablety na vyvolání, ale jen 3 hodiny od začátku kontrakcí
2. dítě: 3,75 hodiny od samovolného prasknutí vody
3. dítě: 3 hodiny od zavedení tablety na vyvolání, ale jen 2 hodiny od začátku kontrakcí

rainbow1
29. črc 2011

1. dieťa - 6 hodín po zavedení vyvolávacej infúzie, nakoľko mi praskla voda a neboli žiadne kontrakcie
2. dieťa - 5,5 hodiny po zavedení čípku na vyvolanie kontrakcií, opäť mi odišla voda a neboli žiadne kontrakcie, asi hodinu po zavedení čípku začali kontrakcie

ducci
29. črc 2011

no mne asi 8 hodin od zaciatku kontrakcii - ale najvacsi problem bolo vytlacit to trvalo same vyse hodinu :(.. lebo epiduralka mi nejak stlmila kontrakcie... ale aj na buduce :dam epiduralku ))

malinovka333
29. črc 2011

v noci mi odtiekla voda, isla som na prijem,lenze som nemala kontrakcie, rano o 7 vyvolavacka,potom,infuzie, len som sa neotvarala,az okolo druhej som isla na box,vytlacenie maximalne 5 minut. 🙂 sitie asi 45 minut 😖 😠 ☹

levandule_vanilkova
29. črc 2011

Ve 2:15 mi začala odtékat voda (bez kontrakcí), přes noc si mě nechali v porodnici. Druhý den asi v 9:00 jsem začala mít slabé, téměř bezbolestné kontrakce, které pomaloučku sílily. Ve 12:00 přišla první, fakt už bolestivá kontrakce, 3 hodinky utekly ani nevím jak a v 15:20 byla malá venku. Takže můj porod od prasknutí vody trval 13 hodin, ale ve skutečnosti to počítám od té 12-té hodiny, kdy jsem už opravdu trpěla, takže 3 a půl hoďky 😉

evulik82
29. črc 2011

vecer ma zacalo pobolievat brusko ako na menzes o jednej som uz mala velke bolesti,o pol druhej mi dali clistir, voda mi odtiekla asi okolo pol tretej a 5,25 sa mala narodila,takze celkom rychlo som to mala za sebou 🙂

romcovaklarka
29. črc 2011

V 7:45 ráno mě vzbudily slabé křížové bolesti a v 19:47 se malej narodil - takže 12 hodin, ale ukončen byl akutní sekcí pro nepostupující porod. Ale dá se říct, že tak do 16hod. to bylo docela v pohodě a do těch 18hod. se to dalo vydržet, takže opravdový "porod" to byl ani ne dvě hodiny 😅

bambulka0406
29. črc 2011

v noci o pol druhej som sa zobudila na bolesti a maly sa narodil 21:46 😉

zeytin
2. srp 2011

Prvé kontrakcie mi začali okolo 13:00, zo začiatku slabé, neskôr silnejšie a častejšie, ale stále sa v pohode dali predýchať - to som si ešte v kľude čítala časopis a tak... Také horšie to začalo byť večer okolo 20:00, na pôrodnicu som prišla 20:30. Najhoršia bola hodina na pásoch pred pôrodom. Maličká sa narodila 23:01. Takže od prvej po poslednú kontrakciu 10 hodín. Samotný pôrod trval tak 15 minút, dcérka bola vonku na 3 zatlačenia 🙂

vafle
2. srp 2011

3:00 do 8:11 ob den takže dohromady 28 hodin ale od těch tří do půlnci to bylo v pohodě pak to začlo být horší a hnusné byly poslední 3 hodiny....malý měl kraťoulinký pupečník tak proto ta doba

ziza55
2. srp 2011

o 10rano mi dali cipok na zmakcenie krcka , 10.30napichli epidural, 11 prepichli plodovu vodu a maly sa narodil 13.33..takze to slo super

ivinka7
2. srp 2011

Prvý pôrod začal v noci o 3,00hod slabými kontrakciami a odtokom vody a malá sa narodila o 18,20 hod. Najhoršie to bolo od 12,00 do 18,20ho Takže celkový čas 1520 hod. Druhý pôrod mi začal ráno o 7,00 s pomalým odtokom plodovej vody ale bolo to bez bolestí. Takto to trvalo do 17,00 hod kedy som už išla do pôrodnice kde mi o19,00 hod napichli vyvolávačky 3x a o 23,20 bola malá na svete. Druhý bol oveľa ľahší a hlavne samotné bolesti trvali kratšie.

veruss7
9. srp 2011

Můj první porod trval od 14h-první kontrakce ( ve 12h praskla plodovka),malý se narodil 21h, nejhorší bylo tlačení cca 1 hodku,nebot byl omotán pupeční šnůrou.Bez epidurálu.

zebra41
12. srp 2011

22:00 odisla hlienova zatka - ziadne bolesti ani plodova voda neodtiekla. Maly bol na svete 22:55 😀

rina76
12. srp 2011

první 22hod, druhý byl vyvolávaný 6,5hod

terkaz
12. srp 2011

1. 21hod.
2. 4. hod.

jop
12. srp 2011

můj první a zatím poslední porod trval 10 hodin, bez vyvolávání (pokud nepočítám sex 🙂) a bez epidurálu. Během porodu jsem dostala oxytocin a museli prasknout plodovou vodu.

ladenka77
12. srp 2011

rovnych 11 hodin

ivasad.
12. srp 2011

4h, první porod 🙂

teress
12. srp 2011

porod mi začal odtečením plodovej vody 12.7 o 3tej ráno porodila som až 13.7 o 11.41...neotvara la som sa tak mi dali vyvolávačku porodila som za 4 hodinky, samotné tlačenie 10 minút, šitie 5...bez epidurálky🙂

hoogy
12. srp 2011

mne davali vyvolavacku. o 2 p.m. do 9p.m. sa nic nedialo a potom to zacolo:D odtiekla mi voda a maly bol do troch hodin vonku. narodil sa 00:43am. tlacila som asi 10 minut.

veruska007
14. srp 2011

30h 😒 , celou dobu kontrakce co 5 min.

zuza01
15. srp 2011

Kontrakce až po píchnutí plodové vody, asi 4 hodiny menších bolestí, pak vyvolávačka, 1 hodinu silné bolesti a bylo to 🙂 Takže dohromady 5 hodin, první dítě.

marcet
15. srp 2011

Do porodnice jsme dorazili něco málo po 19.30,následovalo vyšetření,kde mi pani doktorka řekla,že jsem na 4 cm,přesun na porodní sál,monitor,příprava,píchnutí plodové vody,opět monitor,infuze oxytocinu a malej se narodil ve 22.39.Takže celé to trvalo 3 hodiny 😉

katarina229
16. srp 2011

Kontrakcie začali o 21.00, o 1.00 sme prišli do pôrodnice, nasledoval klystír, monitor, pichnutie plodovej vody, oxytocín a malý sa narodil o 15.00 sekciou. Inak sa už nedalo.

alzbeta.hod
17. srp 2011

@katarina229 jůůůj to muselo být strašný takový maraton a nakonec sekce. Já teda měla taky nakonec sekci ☹ Ale mě nechali jen čekat na pokoji, takže jen píchli vodu, dali oxytocin a pak na sekci... žádný klystýr...

ninan2
17. srp 2011

mne odisla o 1:30 v noci plodova voda, cca po 2 hod. zacali slabe kontrakcie v rozmedzi 5 minut, na tych som sa do 5:00 otvorila na 6 cm, neskor boli kontrakcie silnejsie a castejsie, na porodnu salu som sla o 11:00 otvorena na 10 cm a dcerka sa narodila o 12:00. Takze spolu 10,5 hod a vsetko to bolo bez akychkolvek liekov, EPI, alebo urychlujucich infuzii s oxy.

alzbeta.hod
17. srp 2011

@ninan2 závist já se za 16 hodin neotevřela a tak musela malá na císaře

katarina229
22. srp 2011

@alzbeta.hod malý nezostúpil do pôrodných ciest, preto nakoniec tá sekcia...otvorená naplno som bola už dosť dlho ale Peťulovi sa nachcelo... No ale tých 16 hod. je teda tiež riadna doba 😒 ale čo by sme pre tých drobcov nevytrpeli 😉

alzbeta.hod
22. srp 2011

@katarina229 jj trvalo to dlouho ale vím že jsou maminky který trpěli daleko víc než já. Neměla jsem tak silné kontrakce. Spíš to byl takový tlak, jako když by měla dojít MS ale jen slabé. Po injekci v porodnici se to postupně zhoršovalo. A nejhorší to bylo po píchnutí plodovky a díky císaři jsem pak trpěla, a to doslova jen asi hodinu. Takže jsem opravdu netrpěla dlouho. Já se neotevřela ani po poloze na boku, která byla příšerná, a ani po lécích... kdyby malá byla s ozvama ok, tak by mě tam asi mučili mnohem déle dokud bych se neotevřela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru