Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

amelie001
25. čer 2009

můj první porod-7 hodin 25 minut... 🙂

terezita
25. čer 2009

prvni kontra (hodne slaba a hooodne nepravidelna) v nedeli nad ranem, do porodnice jsme jeli v pondeli ve 2 rano a mala se narodila pred jednou odpoledne.

bebulka1
25. čer 2009

první porod 11 hodin, 3 hodiny intenzivního tlačení, kdy to nešlo už brali kleště, ale nakonec se mi to podařilo, už teda bez kontrakcí

druhý porod jsme skoro nedojeli do porodnice. Kontrakce mi začaly v půl 8, takže připravit dítě do postele a manža jel pro tchýni a v 9.13 byla malá na světě na jednu kontrakci a 3 zatlačení. Bez klistýru, oholeni, bez nástřihu.

arizona
25. čer 2009

môj jediný pôrod: 17 h 58 min 😀 dostala som vyvolávačku ráno, celý deň som nič necítila, ale podľa CTG kontrakcie boli istý čas pravidelné a "riadne" (potom prešli), okolo 23.00 som zaspala, že v ten deň neporodím... zobudila som sa na strašnú bolesť o polnoci, o 17.35 sa rozhodlo o sekcii, v lekárskej správe bol čas "pôrodu" 17.58 - aj podľa hodín, ktoré som ako-tak ešte vnímala...

heliik
26. čer 2009

Hoj holky, mě kontrakce začali nějak o 6.ráno a malá se mi narodila, tentýž den ve 23:55.. Ale musím říct, že tak do 22:00hod to bylo absolutně v pohodě..

tehula
26. čer 2009

kontrakcie zacali hned 4minutove asi 16.30, prijem do porodnice 17.50, dcera sa narodila 19.50. Bolesti boli hned intenzivne

kukenzi
26. čer 2009

moj prvy porod trval 15,5h... po 13h som dostala epi... bolest som necitila, len silne tlaky, ale fakt ma to nebolelo
druhy porod 5,5h.. intenzivne bolesti poslednych 35minut

sssimi
26. čer 2009

Mne pôrod vyvolávali. Kontrakcie mi nabehli ihneď a to každe dve minuty po 45sekund, takže čas na uvolnenie som mala cca 1 minútu. Trvalo to 7 hodín no keby nemám také časte kontrakcie tak by to bolo aj oveľa dlhšie.

sweetberry
26. čer 2009

ahoj, mne tiez porod vyvolavali na salu som isla o osmej rano, o 11:20 sa dcerka narodila.
Ja som tazsie zvladala skor konrakcie teda diane pred tlacenim,sledovala som cas a kontrakcie boli tak presne a intenzivne a casteee fuuuu. Ked uz mi povedala lekarka ,ze ideme na to ,tak mi uz bolo vsetko jedno, lebo som sa tesila na malinku a na to ze sa blizi koniec porodu 😀 😀 😀

andara
26. čer 2009

Od prasknuti vody 21h,ale nemela jsem zadne bolesti-dostala jsem tabletu a po pul hodce zacly kontrakce docela silny, pak jsem dostala jeste 2x oxytocin a to uz byly kontra o 1min a dost husty a hlavne krizovy.Takze bolesti celkem 6h 😉

deathy
26. čer 2009

Ahoj, tak já dostala tabletu kolem půl 9 ráno, slabí kontra začali kolem půl 11 a malá se narodila ve 14:44. A tlačení cca půl hodiny. Epidurál sem měla, to už mi pak bylo "dobře", ale předtim to bylo takový, no dooooost nepříjemný, že sem ani okolí moc nevnímala a zabarikádovala sem se ve sprše, ale teda jako dle všech ukázkovej porod 😀 😅

vranka4
26. čer 2009

Pripájam sa aj ja,pôrod dvojičiek bol veľmi rýchly- o 2.hod.ráno som sa zobudila na odtok plod. vody,pritom večer úplne pohoda,hneď som začala mať kontrakcie,a o 5.07 a 5.15.h boli dvojičky na svete- spontánne,a to ešte Ivka,bola druhá, bola otočená nožičkami -manžel ledva stihol prísť pred piatou,len o pol piatej som išla na sálu, prišiel môj lekár do príslužby,slúžil primár+ mladá lekárka,to som mu ja musela ešte volať na mobil,keď som sestričke povedala ,že mám svojho lekára k pôrodu,pozrel ma ,infúzia,ešte som v tej rýchlosti zabudla povedať sestričke,že aj odber pupoč.krvi,tak mali fofry,všetko chystať,ale prebehlo to super,síce som bola treťorodička,ale po 10. rokoch,tak som sa bála,ale takýto pôrod prajem každej mamine,prvé dva sa nedajú vôbec s týmto porovnať,pri tých som si vytrpela aj za tento tretí 🙂

mojsejovka
26. čer 2009

tak prvý pôrod začal odtečením plodovej vody a Emka sa narodila o 8 hodín, ale s pomocou chémie, aj keď nechápem prečo mi pôrod vyvolávali na večer, teraz sa to už vraj nerobí, aj to zanechalo stopy, už som nevládala, napriek veľkým bolestiam som zaspávala a po pôrode som sa pomaly zotavovala - zostala som silne chudokrvná a nebola som schopná ani kojiť.. 😔

druhý pôrod - okolo druhej v noci mi začalo tvrdnúť bruško každé 3 minúty, išli sme do nemocky - až okolo desiatej cez deň, spravili mi pásy, kontrakcie potvrdené, ale nie a nie sa rozbehnúť, pichli mi injekciu, nezabrala, tak okolo jednej poobede mi napichli infúzku, odtiekla mi škaredá zelená plodová voda (aj keď som mala ešte 10 dní pred termínom) a Tamarka sa narodila o siedmej večer - po 6 infúziách oxytocínu, 2 čípkoch a 3 injekciách.. 😝 veeeeeeeeľmi bolestivý pôrod, aj keď sa vraví, že druhý pôrod býva ľahší, ale na druhý deň som už behala ako srnka a dokonca som normálne sedela na stoličke.. 😀

nelinkav
26. čer 2009

Od prvních bolestí 5,5h.

eatygrenee
28. čer 2009

od prvních kontrakcí 22 hodin

hagada
5. črc 2009

U prvního porodu od prvních kontrakcí do porození dcery 5 hodin, u druhého porodu od prasknutí vody do porození placenty (!) pouze hodinu 🙂, i těch kontrakcí bylo snad jen 10 (překotný porod bez zranění)...čeká mě třetí, tak uvidím, jaký bude...

jirinkas
5. črc 2009

ve 20 mi odtekla voda, vyrazili jsme do porodky, cca 20.40 jsem měla první kontakci, 21.30 jsem byla na 6cm, malej se narodil 23.34

mimacik
5. črc 2009

Alenka sa narodila presne na termín 😉 O 00:19 mi začala odtekať plodová voda (bez kontrakcií), o 3:00 mi ešte prepichli vak s plodovou vodou, o nejakej 5:00 začali kontrakcie (cca každých 5 min.), od 7:00 som mala kontrakcie každé 3 min. (a dosť silné) a Alenka uzrela svetlo sveta 12:58 akútnym cisárskym rezom 🙂

janulla84
6. črc 2009

V 8,20 ranpo mi praskla voda a v 17,56 byla mala venku no docela rachlovka na 35 tt. 😎

akinomka
6. črc 2009

u prveho porodu som zacala citit drobne bolesti cca o 2:30hod., postupne boli 10 minutove, potom 5 minutove ale slabe. o 8hod. sme prisli do porodnice, bola som na 7cm otvorena, drobec sa narodil o 10:25 hod.
druhy porod bol 2 dni po termine, vyvolany - podporene konrakcie, bola som na 4cm otvorena od predchadzajuceho dna. o 7:00 prijem a 10:50 hod. bola malicka na svete.

moda08
6. črc 2009

Tak můj porod-šla jsem normálně do poradny, tam odtud mě dr.poslal na příjem do nemocnice, že půjdu rodit. Mě nic nebylo. Byla jsem otevřená na 4cm a malej se narodil ani ne za hodinu a půl. Takže paráda 😀

vranka4
6. črc 2009

moda,na prvorodočku super 🙂 ,to by som priala každej mamine taký pôrod 😉

moda08
7. črc 2009

vranka4-však já taky, i doktorka říkala, že kdyby měl každý takovýhle porod, že by to bylo super. Malej měl 52cm a 3,60kg-takže takovej akorát.

dlugatorka
8. črc 2009

Prvy porod zacal o 0:15 odtokom plodovej vody o 5:50 zacali bolesti a hned to bola druha faza o 6:25 bol syn na svete. Druhy bol este lepsi o 11 zacali prve bolesti o 11:25 ma prijali do nemocnice otvorena uz na 7 a 11:30 bol druhy syn medzi nami 🙂

adka12
8. črc 2009

Ahojte, mne začala odtekať voda o 4.15 a malá sa narodila až 23.10, celý deň som mala bolesti a strááášne pomaly som sa otvárala. O 21.00 som bola otvorená len na 6cm, tak mi dali vyvolávačku na urýchlenie. Potom to už išlo. Takže som rodila 19 hodín a z toho 11 hodín som mala bolesti 😖

mamina28
8. črc 2009

Ahojky, já jsem týden po porodu a šlo to vcelku hodně rychle, před 16h mě chytly bolesti, hnedka po 5ti minutách, v 18h mě přítel odvezl do porodnice, museli mi píchnout vodu, pak začly ty pořádné bolesti a ve 20.50h se malý narodil.

dont_speak
8. črc 2009

adko, ahoj... to jsi měla podobně jako já.. mě začala voda odtékat ve 4 hodiny ráno, ale bolesti stále nic. Přišly až kolem 17hodiny menší kontrakce, kolem 19hodiny už silné a ve 20.07 se malý narodil.

U prvního porodu začly první kontrakce ve 21 h večer a malý se narodil ve 2.05 🙂

ojo
8. črc 2009

ahojda, mě chytla první bolest v 21:30, kolem 4 ráno jsme jeli do porodky, to byli kontrakce po 15min, tam mi píchli vodu a v 7:30 už jsem mohla tlačit...bohužel jsem tlačila 2 hodiny 😖 tak malý se narodil v 9:21h 🙂

dana19
9. črc 2009

ahoky mě začali mírné kontrakce odpoledne po hamiltonovu hmatu,taky mi vypadla hlenová zátka,ale nebylo to moc pravidelný,dokonce to i na 4 hoďky přestalo,opětě začalo v 20:00,pravidelně po 15minutách a pak se to zkracovala a zkracovalo,ale bylo to v pohodě,ani to moc nebolelo,akorát to bylo nepříjemný,v 22:00sme jeli do porodky a ve 2:40 ráno byl kája na světě...

michaelal
1. srp 2009

Po vyvolání od prvních bolestí celkem 12h...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru