Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

pomfrita
8. říj 2010

první kontrakce ve tři ráno, příjezd do porodky o půl 11 (7 prstů) a porod ve 12:50 😎

nikitka26
9. říj 2010

Ahojky,já patřím mezi rychlorodičky 😀
první porod: vyvolávanej 14 dní před TP, kvůli odtoku plodovky a pozitivnímu streptokoku...gel zaveden v 8 hod, do 12 hod absolutně nic, pak hned kontrakce po 5 minut., hopsala jsem si na míči ve sprše s tím, že mám před sebou několik hodin (PA prej nejdřív večer, manžu jsem dopoledne poslala domu, pač jsem nebyla na sále, ale na předpokoji s dalšíma 3 ženskýma), interval mezi kontra se rychle zkracoval, 14:25 mě PA vyšetřila a zděsila se, že už jsem na 7 cm, tak rychle klystýr a volat manžela...po vyprázdnění po klystýru už jsme byla na 10 a šlo se tlačit, manža na cestě. Na 2 kontrakce byl malej venku a M to nestihl o 5 minut 😅 Takže necelé 3 hoďky 🙂

druhej porod: v den prvního termínu podle utz, první bolestivá kontrakce v 18:45, šla jsem do vany, tam se mi to krásně zpravidelnilo á 5 minut, po 20 minutách lezu z vany a volám na manžu, ať upaluje pro babičku. Odjezd do porodnice v 19:53, v autě už kontra po 2 minutách, manžel jel jak o závod, věděl, že nemáme už moc času,příjezd do porodnice 20:05, na WC mi praskla voda, dr mě vyšetřila, otevřená na 10cm, tak jsme jen na sebe hodila košili a šlo se na sál, při první kotrakci na 2 zatlačení ve 20:13 se malej narodil, bez nástřihu a bez šití 🙂 Takže celkem 1,5 hod.
jestli bych někdy rodila potřetí, tak bych asi musela u porodnice stanovat, jinak nemám šanci dojet 😀 😀 😀
PS: myslela jsem si, že mě nikdo nemůže už trumfnout s 8 minutama v porodnici, ale před 14 dny moje kamarádka porodila v sanitce 😀

tigarah
10. říj 2010

slabe kontrakcie celu noc a cely den, vecer o 23:00 ma odviezli do nemocnice otvorena som bola na 8 cm a maly sa narodil 2:25

duja
10. říj 2010

U mna cca 20 min s pripravou..Bol to cisarsky rez 🙂

pomfrita
10. říj 2010

@nikitka26 to je bomba, já chci taky 😀

kitchima
10. říj 2010

Tak u mna prvy porod, odtok plodovej vody o 13 30. slabe bolesti do nasledujuceho rana, potom o 8.00 vyvolavacka a maly sa narodil o 13 25. takze takmer cely den 🙂 A druhy porod, bolesti od 4 rana v 10 minutovych intervaloch, potom prestali, zase zacali a tak... postupne odchadzala hlienova zatka, do porodnice som sa dostavila az 5 minut pred polnocou, kontrakcie kazde 3 minuty. ale boli komplikacie, porod nepostupoval ako mal, tak som dcerku porodila o 6 15 rano, otvorena som bola len na 7 cm. Musela ist von... Takze druhy bol este dlhsi ako ten prvy

andrea999
14. říj 2010

cez deň ojedinelé kontrakcie,ale okolo polnoci už každú pol hodinu,neskôr to boli 20 minutovky a
po pol druhej v noci už každé tri minúty...na porodnej sále som zvonila dve minúty pred druhou a
malý sa narodil 2.13 hod.

gilotek
18. říj 2010

od kontrakcí po 5 minutách to trvalo 10,5 hodiny

hannah23
18. říj 2010

já jsem měla asi od 12:00 křeče v břiše, odpoledne jsem to začla sledovat a bylo to po 10 minutách, pak se to zkracovala, ale nic, šli jsme spát, ale nešlo to, pak už to bylo po 5 minutách, tak jsem si vlezla na půl hodiny asi v jednu v noci do vany, trošku lepší, ale stejně se nedalo spát, tak jsem vzbudila manžela, že asi pojedeme, tak jsme se oblekli, já mezitím vydýchávala, no a vyrazili jsme, v porodnici jsme byli asi za 2 minuty, to byli asi dvě hodiny v noci, no a než jsme vše sepsali, tak asi ve tři jsme šli na porodní box a 5:50 se malý narodil, ale dlouho vypadalo, že se nic dít nebude, ale pak se to rozjelo a během chvilky byl malý venku

sandra1005
18. říj 2010

mne odtiekla o druhej v noci plodova voda, o tretej sme isli do porodnice, tam som si este do rana pospala. kontrakcie zacali o takej siedmej rano. problem bol v tom, ze som sa do osmej vecera neotvorila viac ako na dva prsty a voda stale odtekala, tak mi dali vyvolavacku. potom to uz islo rychlo, maly sa narodil 22:15. takze ked to zratam od vytecenia plodovej vody( a to mi jej vytieklo za kybel) do narodenia babatka, tak to robi 20hodin aj nejake drobne...

sandra1005
18. říj 2010

@norikk 36hodin? Ty kokso, ja som po 20hodinach nevladala od unavy maleho vytlacit, to si neviem predstavit co by bolo po 36tich. Teda obdivujem Ta, ze si to zvladla 😉

mija777
18. říj 2010

mne rano dali vyvolavacku,prve kontrakcie zacali cca o 20.00h.,no tie sa este dali predychat,O 00.40h. mi odtiekla plodovka,nastali dost silne kontrakcie,ktore trvali do 4.22h. kedy sa narodila moja dcerka.Takze cca 8,5hodiny 🙂 na prvorodicku slusne 🙂

luckyhoney
23. říj 2010

Já měla vyvolávaný porod, prvorodička, v 10 mi zavedli tabletu na vyvolání porodu, v 11 začali pravidelnější bolesti a křížové bolesti, ale ještě pohoda 🙂 sprcha na to stačila, v 14 mi prdli vodu a v 15:14 byla malá na světě 😀

diamond26
24. říj 2010

prichod do nemocnice o 11 vecer so slabymi kontrakcimi..o 12 mi odtiekla plod.voda a maly sa narodil 3:12 😀

piskotik
24. říj 2010

Prichod do nemocnice 20.45.,odisla mi zatka a v aute zacali kontrakcie,21.05. ma dali na salu a malinka sa narodila 21.15,nemala som cas ani si uvedomit bolesti.Taky dobry a rychly porod doprajem kazdej tehulke😀

geegee
24. říj 2010

1.porod prijem v nemocnici o 13:00 /odisla som od varenia obeda,mala som slabucke ale pravidelne bolesti/, odtecena voda o 16:00, zacali silnejsie bolesti a 17:15 bol syn uz na svete

2. porod
02:55 odtecena voda, rychly odchod do porodnice - po ceste nas este zastavili policajti 😀 - 04:00 bolo po srande a syn bol na svete

alzbeta.hod
27. říj 2010

mě začali první bolesti ve 3:30 ráno a malá se narodila v 20:08. Ale nejhorší to bylo od asi 4 hodin odpoledne.... Vodu mi píchli v 19:30 a pak to byl fofr, ale musela jsem na akutního císaře, díky bohu ☹

dajna11
27. říj 2010

o 12.00 rozhodovanie či ma vobec nechaju v nemocnici kedže nemali miesta....príjem,klystír....manžel ma odprevadil o 14.30 a malý bol o 15.30 na svete.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dajna11 JAk u nás.... přijela jsem v půl třetí odpoledne na příjem a nevěděli či ještě nepůjdu domů.... nakonec to byl fofr aby malá vydržela při životě. Hlavně že celou dobu bylo moře času.

martina2001
27. říj 2010

Ahojte, ja patrím medzi dlhorodičky 😒 o 3.30 mi ráno odtiekla plodová voda doma, a ani po vyvolávačkách sa malému nechcelo na svet a ešte mi to aj stoplo kontrakcie, o 14tej infúzka napichnutá a malý sa vytrepal na svet o 18.45, ale už s komplikáciami ho museli rýchlo dostať von, lebo nemal odozvy, porod bol ukončený kliešťami. Tak pre ďalší porod mám istotu cisárského a desí ma pomyslenie na normálny porod

hanulinecka
27. říj 2010

Ahojky jako prvorodička porod vyvolávaný v 7 ráno tableta v 7,30 bolesti a ve 12,15 byl Mareček na světě takže nedám na vyvolávaný porod dopustit 😵

zdezli
27. říj 2010

14 hodin

dajna11
27. říj 2010

@alzbeta.hod no ja by som sa ani nestíhala otočiť domov,asi by som rodila v aute.za pol hod. som s otvorila na 6prstov. ešteže lekár usudil že som druhorodička a može to isť u mna rychlejšie...

janulienka89
27. říj 2010

O 09:00 mi odtiekla plodova voda doma, o 12:30 som mala silne bolesti a maly sa narodil o 20:00

happy8051
27. říj 2010

indukcia - vyvolavany... styri dni pred porodom cipky+injekcie.... efekt nulovy... v den porodu o 6:30 vaginalna tabletka... nic... este som si pospala par hodin....
uvodne bolesti ziadne, kontrakcie na ctg slabe....
o 16:30 zrazu itvorena na 3cm bez bolesti.... prepichnuta plodova voda...
od 16:40 bolesti ktore mali velmi rychly spad... hodinka a pol v sprche.... od 19:00 na porodnej sale.. Natalka 20:50 na svete 🙂 takze styri hodiny dokopy 🙂

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dajna11 no to já jo, vůbec jsem se neotvírala, bolesti jak prase, zkalená voda, kterou mi museli píchnout, malá měla přd sebou ručičky a neměla ozvy.... takže nakonec musela rychle ven a to jen díky dr který se tam zjevil jak anděl strážný a pak už jsem ho nikdy neviděla... Moc moc jsem mu vděčná

tigarah
27. říj 2010

@nikitka26 vaaaau, tak to je teda super, tvoj 2. pôrod.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@happy8051 mě sprcha nepomáhala.... bolesti který nešli prodýchat, horečky zvracení a děsná zimnice z vyčerpání.

happy8051
27. říj 2010

@alzbeta.hod mne sprcha pomohla super, ale fit-loptu som nemohl ani vidietal, ked som si na nu sadla, mala som pocit, ze ma roztrhne 🙂
a zvracanie som absolvovala tiez.... v sprche 🙂)))) rano mi urobili klystyr, ale kedze sa nic nedialo, lekar mi povedal, ze sa mam najset... potom sa to rozbehlo a obed putoval von.... 🙂

silvid
27. říj 2010

No ja som to mala zaujimave...Nespala som 2 noci, bolesti mi zacali zo stvrtka na piatok o polnoci - celu noc som bola hore, spociatku to bolo po 10min, neskor priblizne 7 min, rano mi kontrakcie ustupili, som isla k doktorovi, bola som len na 0,5 cm, ten ma poslal znova (uz po 3x) do nemocnice na prijem, lebo som mala zasa zle pasy. Potrebovala som sa ale vyspat, tak som spala asi tak s prestavkami - po 15 min, kontrakcia a zasa 15 min, uz som bola uplne hotova a vobec som si nevedela predstavit ze mam ist v takomto stave rodit. Od priblizne 16.00 to bolo zase pravidelne, postupne sa interval skracoval, priblizne od 20.00 kazdych 5 min, do nemocnice sme isli o druhej v noci, prijem priblizne o tretej, bola som uz na 6 cm, ale stale nic, stale som bola na tom rovnako, praskli mi vodu - samozrejme kontrakcie boli asi po 1 - 1,5 min priblizne od stvrtej rana, o bolesti ani nehovorim, maly sa narodil o 10.00, a to este 9.55 som vobec netusila kedy tomu bude koniec. Doktorka nam neskor vysvetlila (vlastne manzelovi), ze preto to tak dlho trvalo, lebo maly sa nemohol dostal cez krcok maternice a akoby ho obchadzal,a nemohol sa cezen dostat, takze asi tak...Ked si to tak spatne vezmem, vobec netusim, kde sa vo mne nabralo tolko sily, a maleho som vytlacila na 3x, nastastie som mala manzela pri sebe, a vsetko dopadlo dobre. Samozrejme som si to predstavovala trosku dost lahsie, ale na dalsi krat to bude hadam uz lepsie. Ked som porovnavala s kamoskami, tak som bola na tom samozrejme najhorsie, asi som jeden z tych ojedinelych pripadov, ktore si to odskacu, ale aj to sa dalo zvladnut, hoci som uz medzi kontrakciami stracala vedomie a nevnimala som, co sa okolo mna robi, akoby som chytala mikrospanok...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru