Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

nikollette
15. únor 2009

Jesienka, no ty si to mala super 😉
Mna to asi caka utorok.. ja len dufam, ze este v ten den porodim, a nenehaju ma tam cakat do stredy 😒

jesienka
15. únor 2009

no ak si dohodnuta so svojim porodnikom, tak snad nie 🙂
daj potom vediet. drzime palce nech to mas "rychlo a lahko"

wsmoulinkaa
15. únor 2009

čaus takže děvčata-mojí sestřenici odvezl manža v 6h ráno do porodnice a v 7h byl malej na světě....taky jsem čuměla!! 😲
musím se jí zeptat jak to udělala 😀

peta.cz
15. únor 2009

Wsmoulinko, známá měla taky takový porod, praskla jí voda, tak jeli do porodnice a do hodiny byla malá venku!Ale byla to druhorodička, i když prý ten první porod měla taky celkem rychlý...jojo, to se někdo má...a až budeš mít zjištěný ten návod, tak dej vědět 😀 😀 😀

krtko.
15. únor 2009

ahojte.ja som dostala take 5 minutove kontrakcie tak okolo 7:30.
osprchovala som sa a pobrala veci.na prijem som prisla o 9:30 a hned ma sestricka brala na salu.tam mi pustili vodu ,predychala som 4 kontrakcie a dcera bolao 10:10 na svete 🙂

wsmoulinkaa
17. únor 2009

nikoletko tak tu čekám pak jak jsi dopadla....dej vědět a držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 🙂 😵

mimakro
17. únor 2009

1. Voda mi začala odtekaž okolo 5:00, o 6:00 som už bolav pôrodnici. Okolo 9:00 mi pichli prvú vyvolávačku, potom druhú, okolo 11:00 infúzku a o 11:30 som začala rodiť. O 12:00 bol malý na svete (3830g 51cm)
2. O 4:00 som začala slabučko krvácať, o 5:00 som bola v pôrodnici. O 7:00 amniotómia, 7:20 infúzka, o 9:00 buscopan, 9:25 sa malá narodila (4000g, 50cm)

zuzana8
18. únor 2009

mne voda odtiekla o 15,30hod, o 17.00 som bola v pôrodnici, nechali si ma izbe čakateliek cez noc, ráno o 9.00hod infúzky, o 19.00hod mi dal doktor čípky na otváranie a o 20.13. hod sa malá narodila sekciou, lebo mala slabé odozvy.....na budúce si zaplatím pôrodníka☹(

markchina
18. únor 2009

Ja sla na vyvolavacku, v 8h. rano mi dali 1.tbl, v 10.h dalsi tbl., kolem poledne jsem si dala horkou vanu, to mi zacly poradne kontrakce. Pak mi asi hodku na to pichli plodovku a v 14:45 byl prcek na svete. Na prvorodicku pry docela fofr 😉 .

terina25
18. únor 2009

bolesti mi začali okolo 15.30. ale to bola ešte malina.Pravidelnejšie kontrakcie mi začali okolo 20.00.brutálne kontrakcie okolo 0.00,ale to sa stále ešte dalo,lebo som mala čas aj na ,,oddych,,.a tie najväčšie bolesti asi okolo 2.00.Malá sa narodila na druhý deň o 8.35.

katariana
18. únor 2009

mne odtiekla voda 21.30,do porodnice sme dosli 22.00,hned sme sli na salu,o 2:00 mi dali infuzku oxitocin a maly sa narodil 3:35,na prvorodicku uplna parada 😀

geegee
18. únor 2009

1. porod bolesti podobne silou, aj lokalizaciou beznym menstruacnym mi zacali pred obedom, naozajstne asi okolo 3 poobede. 17:15 bol syn na svete
2 porod o 3 v noci praskla voda, v pohode som zasla do porodnice, asi o 30 minut po prasknuti zacali bolesti a o 04 bol na svete druhy syn

lena27
18. únor 2009

v 9,30mi píchli vodu, pak mi začali teprve kontrakce a ve14.53se narodil

norik1
18. únor 2009

bolesti prisli v sobotu o 22.00 a maly sa narodil sekciou v pondelok o 9.35.... medzitym v kuse kontrakcie....

kellka
19. únor 2009

Rano o 6. mi praskla voda a o 9:55 bola maly na svete🙂 kazdemu by som popriala taky super porod 😀

onlika
20. únor 2009

No ja som prenasala, termin som mala 22.11., 30.11. som nastupila do nemocnice na vyvolavanie, hned vecer som dostala tabletku a injekciu s tym, ze v pondelok budem rodit, v pondelok rano po kontrole otvorena stale na prst (cca uz tyzden pred terminom som bola na prst), tak dalsia tabletka a injekcia rano a potom aj vecer, v utorok rano otvorena na cca dva prsty, bolesti ziadne, takze dalsia tabletka tentokrat az do krcka maternice, dost neprijemne. Potom ma napojili na CTG, chudacik Matko pulz 170 bez pohybov, sem tam nejaka kontrakcia, takze cca o 13 si ma vzali na salu, tam mi pichali vodu asi o 13.30 (velmi neprijemny zazitok), potom zacali ake take kontrakcie, ale nic moc, viac mi to vrazalo do krizov a musela som byt stale na CTG, musela som lezat a ako sa kontrakcie zosilnovali, bolo to dost hnusne. Cca o 16.30 prisiel doktor, prezrel ma a povedal, ze mi zacina fyziologicky porod, doteraz to bol len ucinok liekov a kedze som prvorodicka, tak to moze trvat este velmi dlho. Postupne ma pustali aj do sprchy a na fitloptu, tak sa mi ulavilo, ale stale som sa neotvarala dostatocne, takze som dostala oxytocin, to boli kontra ako prasa, jedna za druhou. Potom prisiel strasny tlak, ale tlacit som este nemohla, maly nebol spravne natoceny, ani neviem, ako dlho to trvalo. Cas bezal mimo mna, az konecne mi PA povedala, ze ideme tlacit, to bola ulava. Na par zatlaceni, neviem presne kolko ich bolo, sa Matko narodil, presne o 23.43. Takze porod trval priblizne cca 10 hodin. Musim ale povedat, ze som cakala, ze to bude horsie, aj tie bolesti neboli az take strasne, ako som sa bala. Vsetko som to zvladla bez epiduralu. A musim povedat, ze pre mna bol horsi porod placenty a sitie, to som uz nevladala. Matko ale za to vsetko stoji a viem, ze do toho este pojdem 😉

peppapig
20. únor 2009

Muj porod trval 5 hodin, mala se narodila hodinu po prasknuti plodove vody. Porod byl nejkrasnejsi zazitek meho zivota 🙂

beruska2x
20. únor 2009

me zacaly bolesti v 9,30 v 10,30 jsme prijeli do porodky, nez me natocili atd bylo skoro pul 12 a 12:22 ma malej cas narozeni 😉

roasha
20. únor 2009

http://www.topky.sk/cl/11/407595/Na-dialnici-sa... 🙂
tak toto bol jeden z tych rychlejsich porodov. 🙂

zveron
20. únor 2009

pozeram, ze ste sikulky, take rychlovky, to ste nejako specialne trenovali? 😉

nase porody klasika parhodinovky, ale pocula som aj o celodennych sichtach 😕
no mozme byt na seba hrde 🙂

beruska2x
20. únor 2009

to chce malinikovy caj a hodne pohybu 😉

ambret
20. únor 2009

Tak mě první porod trval od neděle dopoledne do úterý do noci, malá se narodila v 02:22hod, druhý porod trval 13 hodin a třetí 2 hodiny. Jsem zvědavá jak dlouhý bude tento porod 😲

ivanahappy
21. únor 2009

ahoj Baru,
zdálo se mi, že bolesti, které si zaslouží tohle označení, trvaly asi hodinu před samotným porodem. Jinak se to dá v pohodě vydržet, protože víš, že to zaručeně za chvilku skončí 🙂

beruska2x
21. únor 2009

ivan.. no jak komu 😖 ja tade super rychly v pohode ale mam kamaradku co rodila 36 hodin, davali ji 4 vyvolavacky ☹

missymici
21. únor 2009

Mě nejdříve odtekla plodovka o půl 6 ráno...tak jsme leteli do porodky.Neměla jsem žádne bolesti,žádne kontrakce.Říkala jsem si, kdyby to takhle bylo až do porodu, nestěžovala by jsem si.Ale bohužel ne, v 9:15hod, mi začali hodně slabé kontrakce, bylo by to na dlouho, tak mě Dr.píchnul injekci na povzbudení a urychlení. Během 1,5hodky kontrakce hodně zesíleli.No a porodila jsem ve 14:18hod krásneho chlapečka.

spetra
21. únor 2009

já přenášela 9 dní, porod byl rychlý 3,5 hodiny od prvních bolestí,15 minut tlačení...

luciska01
21. únor 2009

Plodovka mi začala odtékat po kapkách večer cca kolem 20:30 (to jsem ale nepoznala, myslela jsem, že jsem si "ucvrknkla" 😒 ), celou noc jsem měla slaboulinké kontrakce. Druhý den ve 13 hod. mě vyšetřila dr. a odtekl zbytek plodovky. V 15 hod. mi v porodnici dali vyvolávačku, protože se bolesti nestupňovaly a za 2 hodiny a 45 minut byla malá na světě 🙂

petrusam
21. únor 2009

od 1 hod v noci jsem měla slabé bolesti, ve 4,30 h mi rupla voda a v 10,33 hod se Maty narodil 😵

kajdula
22. únor 2009

ahojky, tak v noci asi v e 3.00 mi odešla hlen. zátka, ráno začaly slabé kontrakce - myslela jsem že jsou to poslíčci, 15.30 mě přijali do porodnice otevřenou na 2cm a pořád slabé kontrakce, ve 20.00 mi propíchli vodu a ve 23.55 se Matýsek narodil - 3610 a 51cm. Ovšem do proíchnutí vody ten porod jaksi nepočítám, to nic nebylo, všechno začalo až po propíchnutí vody.

sonisek
22. únor 2009

Tak my do porodky prijeli ve 23hod s odtekajici plodovkou,nejvetsi bolesti byli od 5 hod a maly se narodil v 10,40.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru