Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

zvirka
1. kvě 2011

@hajanka Jj, to je hlavní. Nakonec všechno v pořádku, doktoři i my s manžou jsme to zvládli 🙂

cajova_lienka
1. kvě 2011

Ahojte porod mi trval cez 27 hodin - od prvych pravidelnych silnejsich kontrakcii v intervale cca 20min po interval 4-5 minut som bola doma to trvalo cca 20 hodin. potom sme sli do nemocky kedze byvame nejakych 30km od spitalu a nebola som si ista ci to budeme este stihat.... voda mi praskla na prijme v spitali asi 20min. po prichode. a maly sa vypytal na svet o 7 hodin na to. tlacenie bolo 2minuty na jeden sup isiel von cely. dlllho predlho som sa otvarala ale potom som mu tam uz urobila dialnicu. 😀 a 45minut sitie 😖

alzbeta.hod
2. kvě 2011

nám to trvalo 16 hodin od prvního zabolení které ani trochu nebolelo 🙂 , Bolet to začalo až po provokačce v porodnici po cca 11 hodinách "ničeho". Voda mi nepraskla a po píchnutí to bylo asi půl hodiny a šli jsme na císaře. Takže bolesti které sem přetrpěla byli asi jen 5 hodin. Dnes už můžu říct že se to dá přetrpět... ale jak dlouho bych byla kdybych něměla císaře netuším... 😖

ladybugie
2. kvě 2011

Byla jsem na vyvolání. Ráno v sedm tableta, pak injekce. Od oběda už jsem jen poposedávala, začínaly kontrakce. Ve čtyři odpo byly po 4 minutách, ale všechno tak nějak bez bolesti. Sestra mi dokonce říkala, že když jsem takhle veselá, tak to určitě porod není 🙂 V osm večer praskla voda, ve 2,43 se malá narodila. Celkem pohoda. 😉

mami29
2. kvě 2011

Me v 20:00 zacali kontrakce podporene koupeli. v 10 vyjezd do porodnice, od 12 kontrakce jak blazen, sestricka mi radila prospat se mezi nimi 😀 😀 😀 😀 😀 a asi ve 4 na porodni sal a v 4:45 se narodil.

darymorka
2. kvě 2011

o siestej som prisla na salu a mala som slabe bolesti, do osmej boli take silne, ze som myslela ze to neprezijem 😔 prepichli mi vodu a o deviatej bola mala na svete 🙂 dve zatlacenia a bolo to za mnou... a potom dve a pol hodinove sitie ☹ a do tyzdna sa to sitie opakovalo este tri krat-ale v konecnom dosledku dakujem za to ze sa nestalo nic horsie ...

kiblika
2. kvě 2011

Okolo 23:30 mi začali kontrakcie , bolesti pri menzese boli väčšie ako tieto kontrakcie o 0:45 príjazd do nemocnice, ešte sme si mysleli že ma pustia domov a už som bola na 5cm, o 3:30 boli kontrakcie sylnejšie tie trvali 10 minút . no a 4:05 bola naša princezná na svete takze cca 4,5 h. ak to rátam od 23:30, pôrodník vravel že to bol ukážkový pôrod, a všetci boli mimo preto že som bola prvorodička ... a vôbec som sa nebála ... asi to bolo tým, šite však bolo stráááášne bolestivé aj s iniekciou ...

kiblika
2. kvě 2011

@darymorka fúúúú tak klobúk dole, ja by som to šitie už asi neprežila, mne stačilo mojich 5 min a mala som dosť, pôrod bol oproti tomu ozaj malina 3 zatlačenia a malá bola na svete, a to som si myslela že ked to šlo tak rýchlo tak ma šitie obýde ale ...

alzbeta.hod
3. kvě 2011

já byla týden před termínem na první kontrole v porodnici a při monitoru jsem cítila silnější bolesti jak při MS. Přišla sestra a koukla na záznam. Pak mi řekla že mi to píše kontrakce který ještě nemůžu mít ale mě to fakt bolelo. Pak to nějak přešlo a vydrželi jsme do termínu.

rubika
2. čer 2011

1. porod ve 22.00 praskla voda, ve 22,30 začly kontrakce a ve 0,40 byl malý na světe, celkově 2h.40min
2. porod ve 22,35 praskla voda, ve 23,00 začly kontrakce a v 0,18 byl malá na světě, cca 1h 45min 😎

hanysek.hanysek
2. čer 2011

Syn se narodil 26hodin potom, co mi doma praskla voda. Porod byl přirozený, tlačila sem, doktor říkal, že už cítí hlavičku a nakonec se nechtělo jít ven a já šla na císaře. Nyní jsem těhotná opět, tak sem zvědavá jak budu rodit teď. Ráda bych opět císařem.

roxynka22
2. čer 2011

Já rodila 9 hodin po prasknutí plodové vody 🙂 ve 20 letech dcerka měla 52 cm a 3310 🙂

mireag
2. čer 2011

Voda mi odtiekla o 6.00, porodila som o 23.00 = 17hodin "zabavy." 😅

zuzanockamt
2. čer 2011

rano o 2:30 mi zacali prve kontrakcie, do porodnice som prisla okolo 14:30 a maly sa narodil 16:52 🙂

aprint
2. čer 2011

mela jsem 3 týdny do terminu....o pul noci mi zacalo byt divne...ve dve jsem zacala spinit...ve 3 jsme jeli do nemocnice......nechali me tan na pozorování...v 10 mi zacali kontrakce po 5 min. predpokladali, ze je to plany poplach y ze se to uklidni. o pul 12 na monitoru nic nebylo...jeste udelala doktorka vysezttreni a rika:jdeme rodit. a ve 12:52 byl maly na svete.....nikdo s tim absolutne nepociztal...vcetne me🙂

petule246
2. čer 2011

co se kontrakcí týče - 1. porod - 1,5 hodiny, 2. porod - 40 minut.

sarkaa
2. čer 2011

1. porod - v termínu, 8hodin
2. porod - vyvolávaný 4 dny před termínem, 5 hodin.

siskaa
2. čer 2011

no tak moj porod trval 42,5 hodiny :( najhorsich bolo poslednych cca 22 hod. to som mala bolesti a ku koncu som uz ani nevnimala od bolesti, nevyspatia a hladu :D ale samotny porod bol na par minutiek potom 🙂 a rodila som 3 tyzdne pred terminom 🙂

hanickacb
2. čer 2011

Ahoj neboj to zvladneš🙂hlavne to neřeš,nervy dokazou moc

piacere
2. čer 2011

pôrod vyvolaný.... od prvých silných kontrakcií po tlačenie 3,5 hodiny 😅

sweetsuzi
2. čer 2011

Mne kontrakcie zacali asi o 12, o 15,00 mi praskli plodovu vodu aby sa porod rozbehol, lebo maly na tom nebol najlepsie a vtedy zazovali aj cisarsky, ale nakoniec sme to zvladli a o 20,45 sa narodil 🙂

jasekd
3. čer 2011

Prvni porod v 40+0 9 hodin pocitano od pravidelnych kontrakci po 5 minutach, samotne tlaceni myslim tak 45 minut.
Druhy porod vyvolavany 41+1 12 hodin od pravidelnych kontrakci po 5 minutach, tlaceni cca 15-20 minut asi.

nunacek
21. črc 2011

Začátek kontrakcí 4:30, malá se narodila v 15:09.

nataliasarron
21. črc 2011

no ... u mna dost komplikovane ... pravidelne kontrakcie zacali v piatok vecer o cca 20:30 ... o polnoci sme frcali do porodnice, pomaly som sa otvarala, v sobotu o 11tej prepichnutie plodovej vody, potom uz neskutocne bolesti ... na zaver vakuovy extraktor, maleho sa nepodarilo vytiahnut tak sme skoncili urgentnym cisarom ... maly sa narodil v sobotu 17:20 😨 😒

renisco
21. črc 2011

první velká kontrakce, která mě probudila 1.50 a porod by byl rozhodně dříve, ale jelikož porodnice byla dál a vodu mi museli píchnout, tak to vše trvalo 25 minut i s cestou

tanusa888
21. črc 2011

po prestrihnuti plodovej vody 18:20 zacali mi kontrakcie a mala sa narodila 18:40hod.dovtedy som nemala ziadne bolesti ani som nevedela ze idem rodit... 😉

judita73
21. črc 2011

kontrakcie mi začali v nedelu v noci, porodila som v utorok okolo 2.05,takže lahke to nebolo,...beťar jeden nechcel isť von, dobre mu tam bolo...

bubulka722
21. črc 2011

Voda mi odišla v utorok o 2:00 v noci, okolo štyroch nad ránom začali slabé kontrakcie ktoré postupne krásne silneli a malá sa narodila o 10:08. Pôrod bez akýchkoľvek lekárskych zásahov, úúúplne prirodzene a oveľa ľahší ako pri synovi ktorý bol s kompletným lekárskym šialenstvom. 😉

helka193
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucia.kl
22. črc 2011

mne o pol druhej ráno praskla voda, o pol tretej som došla na pohotovosť, o nejakej piatej šiestej začali kontrakcie, o ôsmej ma brali na pôrodnú sálu a o 10,30 prišla na svet prvá dievka a o 10,40 druhá... takže dohromady 9hodín...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru