Jak dopředu se plánuje císařský řez?

taniik
4. zář 2012

Maminky, jak dopředu se plánuje císařský řez? První těhotenství jsem přenášela 10 dní, vyvolávání se ani po 28 hodinách nepodařilo, neotvírala jsem se a pak jsem syna přestala cítit, takže akutní sekce. Nyní jsem v 23tt, a začínám mít panickou hrůzu z porodu. Sestřička na gynekologii říkala, že to vypadá na další sekci, ale jak dopředu před termínem se plánuje? to už mi nedokázala říct :(
Máme s tím některá zkušenost?

karrison
4. zář 2012

mne ho z duvodu polohy miminka koncem panevnim planovali na konci 38.tydne a to na den pred terminem dle UTZ..ale mozna se to planuje i driv, u me se porad cekalo,jestli se mimi jeste neotoci..

tarra27
4. zář 2012

já měla koncem pánevním první holčičku, v plánu byla přelom 38-39.týden, většinou ale lékaři chtějí 39,týden....okolo 36-37. by jsi měla být na kontrole, kde sedomluvíte....u nás přišla malá dříve - 36+6...takže si to naplánovala sama 🙂

nevím, podle čeho soudí že bude další sekce, možná že byla první....

podle mě na tom můžeš trvat, že chceš císaře, navíc když po odtoku plodovky budeš říkat, že tě to bolí v jizvě, tak by ti císaře udělat měli určitě - hrozí prasknutí .) tak se zakliduj a neboj, bude to v poho 🙂

taniik
autor
4. zář 2012

mne ta jizva pobolívá už teď :(

tarra27
4. zář 2012

to může, já jsem taky těhotná a taky ji cítím....ale až odteče voda, kdyby ti císaře nechtěli udělat, tak jim to řekni, že tě bolí a oni ti císaře udělají....

neboj se, bude to v pohodě....uvidíš 🙂

llluckaaa
4. zář 2012

Prvního císaře jsem kvůli KP plánovala v rizikové poradně v porodnici ve 37 tt a druhého císaře kvůli KP ve 38 tt. Až do konce se čekalo, jestli se mimčo neotočí. U tebe bude asi záležet na velikosti miminka a stavu jizvy.

kackaxno1
4. zář 2012

Já věděla, že mě čeká císař ještě než jsem otěhotněla, ale opravdu termín mi naplánovali až někdy po 37 týdnu v rizikové poradně v porodnici a rodila jsem pak 38+3tt. Já myslim, že se můžeš domluvit na gyndě kam chodíš na kontroly, když už máš jednu sekci za sebou. Ja to pak měla zanesené i těhot. průkazce.

tarra27
4. zář 2012

asi záleží i na lékaři....někdo říká že až po 39 týdnu, někdo po 38....dříve to čtu až ted tady....oni mají strach kvůli dýchání a pozdějším alergiím atd....ale jsou to odborníci, tak si poradí.....nemyslím si, že by jakýkoliv lékař riskoval....

monikabie
4. zář 2012

Já měla první císař akutní. Druhý jsem si byla jistá že bude taky císař a naplánoval mi ho cca3 týdny před termínem a dělali mi ho 38+2🙂

deina78
4. zář 2012

Me ho naplanovali pro KP ve 38tt a mel byt 39+0. ale maly se rozhodl o den driv

natama
5. zář 2012

Ja mela planovyny kvuli KP v 38+4. Kdybych to ale resila znovu urcite bych si to domluvila, ze se bude delat az porod zacne. Aby byl i pro miminko ten nejvhodnejsi cas i s tim, ze bych si kvuli tomu klidne nakonec vybrala jinou porodnici. Navic casto tvrdi, ze se miminko neotoci, ale i tak muze nekdy prekvapit. Zname se miminko otocilo az tesne pred porodem.

neslusanka
5. zář 2012

@taniik já měla první porod také až akutní císař (kvůli alternaci ozev), ale měla jsem ho strašně kompliovaný, bojovala jsem o život, šla na revizi, skončila na áru.....takže mi potom řekli, že pokud budu mít druhé dítě, tak to bude také císař. Ale během druhého těhotenství mi můj gynekolog pořád trvrdil, že to není 100%-ní, že se uvidí až v průběhu. Takže já do doby, než jsem začala chodit na kontroly do porodnice, jsem nevěděla, zda to bude klasika, či císař. Až primář porodnic.oddělení (který mi zachránil poprvé život) si mě moc dobře pamatoval, tak řekl, že bude lepší císař, že jsem uvnitř moc šitá, takže by to při kontrakcích mohlo prasknout. Měla jsem první termín 10.3, druhý 18.3 a na císaři jsme se domluvili až 7.3, s tím, že to provedeme 12.3. Změřil mimi, řekl že má cca 3kg, takže můžeme jít do toho. Vše proběhlo na jedničku, s prvním se to nedá srovnat. Jen už bohužel nemůžu mít další děti ☹

majkali
5. zář 2012

@taniik No mám za sebou taky něco podobnýho, první porod akutní sekce kvůli nepostupujícímu porodu, druhý porod opět sekce, opět pro nepostupující porod. Taky jsem měla hrůzu z druhého a nikdo mi taky nic neřekl. To se opravdu rozhodne až v porodnici v poradně. Musí udělat ultrazvuk jizvy, jak je tlustá a změřit miminko. Pak se mě zeptali, co si přeju, že mám na výběr, já to chtěla zkusit přirozeně, tak mě to dovolili. Ale říkali mi, že to stejně asi skončí sekcí, protože nepostupující porod se rád opakuje. Aspoň se to přirozeně rozběhlo. Kdybych si vybrala císaře dopředu, tak to asi naplánují na nějaký 39tt. Snad jsem ti pomohla.

p_avlina
5. zář 2012

Sestřička si myslí, že bude sekce, ale jak se už plánuje, to neví ... hm, fakt nevim, co si o ní myslet ... Navíc o tomhle rozhoduje lékař a ne sestra :-/
Myslím, že tu je i dost holek, co měli císaře a pak normální porod a nemůžou si to vynachválit, ale pro každého je lepši něco jiného ... to že jsi měla problémy u prvního těhu, neznamená, že budeš mít problém i teď ;)

Já mám za sebou dva císaře, ale pro malou pánev a děti jsem měla obě 3,6kg! A to ani ten druhý nebyl jistý, protože pan doktor (chytrolín) mi odhadl v porodce miminko o víc jak kilo míň než moje gynekoložka a chtěl mě nechat rodit normálně 😠

apollo11
5. zář 2012

@taniik Záleží, jak to posoudí na poslední kontrole, pokud je to druhý císař s jasnou indikací, tak je možný, že ho naplánujou s dostatečným předstihem. Já měla (první) kvůli kp, ale u mě to na konci vůbec nevypadalo na blížící se porod, tak se nikam nespěchalo, sekce byla 38tt+6, a i tak se mi to zdálo subjektivně brzo.
Určitě to doadne dobře, neboj 😉

brisalek
5. zář 2012

já jsme měla plánovaný CS kůli poloze malé a rodila jsme 39+6tt, dr říkal , že kdybych začala rodit dřív, přijedu a udělá se císař akutně🙂. Myslím, že říkali , že normálně to plánují na 39-40 týden. Ale když to asi vypadá na dřivější porod udělají to dřív, prostě podle situace.

taniik
autor
3. říj 2012

Tak už i lékařka mi doporučuje císařský řez. A plánuje se cca týden před termínem porodu, takže u nás tedy na Silvestra 🙂

tarra27
4. říj 2012

tak jsem včera byla u lékaře a říkal, že pediatři většinou trvají na 39+0, ale pokud jsou indikace dříve, dá se udělat i 38+...třeba velké mimi a nebo komplikace samozřejmě....prý tvrdí,že častěji jeví známky nedonošenců, ale sám říkal, že s tím moc nesouhlasí, nicméně se to snaží tak nějak respektovat....

a určitě záleží na zvyku nemocnice a lékařů a jejich domluvě.....

glimmer
4. říj 2012

já mám druhou sekci plánovanou na 38+1 tt

evesa
6. říj 2012

Mě naplánovali císaře asi v 38. týdnu na 40. týden, přesně 39+4, bylo to kvůli tomu, že malý byl otočený koncem panevním

jana_x
8. říj 2012

@taniik Ahoj, jsem taky po prvnim CŘ a ted v 17. tt mě jizva pobolívá. Jak to prosím tě je, ty to máš jako jasnou indikaci k druhému CŘ? Lékařka může něco doporučovat, ale ta u porodu nebude ne? Nebo jako do zpravy napiše pro porodnici, že jde člověk na CŘ? Díky 🙂

taniik
autor
8. říj 2012

@jana_x Tak to přesně nevím, tak podrobně mi to řekla, jen říkala že to domlouvám kolem 35.tt

kkristal
17. lis 2012

Ahoj, jsem 34 tt a holčička je koncem pánevním a ani se nehne. Termín je na Silvestra a nechce se mi být v nemocnici mezi svátky a nevím jak to naplánuje doktor. ☹ Nevím co mě čeká, druhý kluk se otočil na poslední chvíli a byl příčně a porod byl horor, hlavičku příčně porodit je děs. Nehledě na to, že byl díky tomu dost nervózní mimino. Uvidíme...

chucky83
28. lis 2012

Já pro KP plánovaný císař na 40+2. Byla jsem nervózní, že tak pozdě (proti tomu, co jsem tu obvykle čítala), ale jsem ráda, malej byl pěkně donošený.

vendullka
28. lis 2012

pokud bude mít váhu nad dvě kila, můžete se s dr.zkusit domluvit třeba na 37.-38tt, Samozřejmě čím větší váha, tím líp.

helcas
28. lis 2012

u nas prvni sekce planovana kvuli KP na 39+4, druha sekce byla akutni, treti sekce planovana na 39+0 🙂 pokud neni duvod, snazi se je planovat jen o tyden driv pred terminem

mi89
2. únor 2017

Zkouším obnovit diskuzi, je tu někdo, kdo měl teď někdy, max.rok zpátky plánovaného císaře z důvodu KP? Kolik dní dopředu jste věděli termín?

soleilll
2. únor 2017

@mi89 Nejlepší je zeptat se v konkrétní porodnici, kde plánuješ rodit. Na každém pracovišti je to trochu jiné, nejčastěji 5-15 dnů před TP.

akankeo
2. únor 2017

@taniik tak zatim to nevypada, ze je sekce indikovana, takze se naplanuje az dle potreby. Ji nak u me prvni dcera akutni sekce, prisla sem na kontrolu a po ultrazvuku uz sem v porodnici zustala, vecer sla mala ven, kdyz mi vytravilo, druha sekce byla dompluvena na termin plus 10 dnu neb sem chtela rodit normalne a protoze se porod nespustil a dite bylo velike, tak misto indukce sem tedy rodila takto a syn byl treti sekce a domluvili jsme se v porodnici na termin, neb jsem opet chtela rodit normalne a opet se to nespustilo...

kika_21
2. únor 2017

@mi89 Asi týden až 10 dní.

akankeo
2. únor 2017

@mi89 spatne jsem to precetla, KP mi v apolinari chteli dat termin presne na termin, jinak pokud je dobra poloha KP, muze rodit normalne, nemusis na sekci. Doporucuju si nechat obe varianty otevrene a domazat v 38 tydnu na ultrazvuk, me dceri to zachranilo zivot...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru