Jak funguje epidurál?

kikinda
12. čer 2012

jak funguje epidural dekuji

takyja
12. čer 2012

Dobře! Já dávám jedničku s hvězdičkou 🙂

kikinda
autor
12. čer 2012

@takyja to jako neucitim zadnou bolest???

lsx
12. čer 2012

Ucítíš, ale je to oproti kontrakcím bez epidurálu naprostá brnkačka, takže pokud to trvá dýl, můžeš si při tom i zdřímnout 😎 (vlastní zkušenost)
Jinak na konečnou fázi tlačení jsi už bez epidurálu. Přidaj ti ho zase až při případném šití. To byla taky pohoda, nic nebolelo.

lsx
12. čer 2012

Ale koukám, že už čekáš druhé mimčo, tak třeba to budeš mít rychlovku a zvládneš to i bez epidurálu 🙂

jajik25
12. čer 2012

taky sem u prvního měla epidurála a byla sem za něj ráda,i sem si celkem odpočinula než přišla ta pravá chvíle
u druhýho sem ho chtěla taky ale protože už sem byla dost daleko tak by ani nestihl zaúčinkovat ale z druhý strany sem i ráda že se to už nestihlo 🙂

kikinda
autor
13. čer 2012

@lsx jo pri prvnim mi hnedle nedovezly a bolesti nebyly tak silne bylo to v pohode a kdyz mi pichly vodu tak bolesti púrestali uplne🙂

dana3262
13. čer 2012

Jak dlouho před samotným porodem se dává? Me Ho totiž dali az tak 15min před, což mi teda určitě působil při vypuzování, ale jinak jsem bolesti neměla. Nechala jsem si Ho dat preventivně, kdybych tam rodila 10hodin. U druhyho jsem neměla epi a bolestli jsem měla taky jen 10-15min az kdyz lezl ven, takze se domnívám, ze neměl nejaky další účinek nez ze zmírnil bolest. Myslím urychlení/zpomalení porodu nebo tak.

pismenka
13. čer 2012

@lsx ale šití po porodu nebolí, jen tak trochu štípne 😀

ffiinnkkaa
13. čer 2012

@kikinda Nevím jestli jsem už byla otupělá křížovými bolestmi, ale vůbec jsem nic necítila. Pro mě na tom bylo spíše horší to, že jsem si musela lehdnout a vůbec se nepohnout, což mi v tu chvíli kdy mi pomáhalo jen chodit a chodit připadalo těžké 🙂 každopádně jsem si díky tomu po dvou dnech alespoň na 20 min odpočinula 😀

schnek
13. čer 2012

měla jsem ho při prvním a po píchnutí jsem přestala cítit bolesti, stahy jsem měla, ale prostě nebolely. Určitě bych si ho nenechala dát jenom tak, má i svoje rizika pro matku i dítě a skutečně může porod zpomalit.

lsx
13. čer 2012

@pismenka Šití nebolí? Já nevím, jen co jsem slyšela od kámošek, že říkaly, že šití bylo snad horší než samotný porod, tak proto jsem byla ráda, že jsem nic necítila.

kikinda
autor
13. čer 2012

ja se bojim toho pichnuti do patere

kikinda
autor
13. čer 2012

@lsx me siti taky bolelo vic nez porod ale tak ja mela 15 stehu a jeste ktomu ve vnitr a 2 dreny protoze jsem byla hodne potrhana ve vnitr
😝

lsx
13. čer 2012

@kikinda Já se toho taky bála, ale věřím, že jsou to odborníci. Vždyť epidurál se nepoužívá jen k porodům, ale i k některým operacím. Jinak to píchnutí vůbec nebolelo, nejdřív mi umrtvili to místo kolem vpichu, pak jsem si vsedě položila hlavu na porodní asistentku a mezi kontrakcemi mi ten epidurál tam doktor píchnul.

favofrenki
13. čer 2012

@kikinda Já jsem Epidural nechtěla, ale po tom co jsem měla od 10hod šílený bolesti ale neotvírala jsem se a dr. říkala že porodím až nad ránem tak jsem si o něj řekla v naivní představě že neucítím bolest a odpočinu si realita byla taková že když už jsem se v 21:30 otevřela na 5cm píchli mi ho. Bolest jsem cítila stále ale pomohl mi k tomu že jsem se během chvíle otevřela úplně a mohla rodit 😎 Taky jsem se bála toho píchnutí do páteře ale během těch bolestí jsem si na to nevzpomněla a zoufale chtěla aspoň chvíli necítit bolest a nabrat síly takže jsem vyzkoušela snad všechno (čípky, injekci i nějakou kapačku proti bolesti) 😀 Mě zabrala jen ta injekce ale paní vedle zabrala kapačka každá jsme jiná. ale souhlasím s @lsx jsou to odborníci takže se neboj 😉

kikinda
autor
13. čer 2012

vsem dekuji hlavne si myslim ze uz jich napichaly nespocetne tak to maj v ruce🙂

pismenka
14. čer 2012

@lsx Tak šití jsem opravdu ani necítila, jen takové štípnutí. Asi záleží na MUDrovi. A že by to bolelo víc než porod?? No asi máme každá jinou zkušenost 😀

marketa97
14. čer 2012

Moje zkušenost s Epiduralem je taková, že se mi po něm teda ulevilo od bolesti a jak už tu někdo píše, tak jsem si i zdřímla, bohužel ale na mě působil víc než doktoři předpokládali, takže i přestože mi porod zpomalil, tak ve chvíli, kdy jsme šli na sál, protože jsem cítila pocit na tlačení, jsem pořád necítila kontrakce (jen ten šílený tlak na konečník), nevěděla jsem vůbec kdy mám tlačit. Takže nakonec doktoři museli prcka ze mě docela násilím (tlakem zvrchu na břicho) vytlačit. Asistentka říkala, že už by dávno v tu dobu epidurál působit neměl, že kolikrát už jiným maminkám vyprchá účinek i druhé dávky, kterou mohou podat... Ale mě to nakonec ani nepřekvapilo na mě totiž takto silně působí všechno (kafe, silný čaj, Red Bull - po všem jsem strašně dlouho nabuzená, tak epidurál to udělal opačně) :D

romca13
17. čer 2012

mě epidural pomohl se otevřít,,, měla jsem kontrakce několik hodin po 4 minutách,ale stále jsem byla otevřená jen na 1,5 cm,,, po píchnutí epiduralu se to rozjelo a po půl hodině jsem byla na 8 --- jen nevím, zda mi nezbrzdil kontrakce, bo u tlačení jsem je měla hrozné krátké a slabé, proto mi vůbec nešlo malého vytlačit a trápila jsem se 2 hodiny než se dostal ven,,,,

zalaretti
7. srp 2012

Epidural jsem měla při sekci a je to nenahraditelná injekce 🙂 , chválím 🙂

katerinanov
7. srp 2012

Úžasně 😀 Navíc mi taky pomohl se otevřít a odpočinula jsem si. Jak přestal působit, tak mi už nepřipichovali a šli jsme rodit a jelikož už nepůsobil, kontrakce jsem cítila a malý byl na pár zatlačení venku.

mm_mm
5. dub 2013

Mně ho nabídli, když jsem byla otevřená na 5cm, neměla jsem téměř žádný bolesti, ale říkali, že pozdějš už by mi ho dát nemohli. Zabral absolutně, necejtila jsem žádnou bolest až do konce, jenž zabral i na tu druhou dobu porodní a já nevěděla, kdy mám tlačit - protože jsem necejtila žádnou kontrakci a to nebylo moc veselý...každopádně volila bych stejně!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru