Jak hodně ovlivňuje hořčík porod?

janickao
14. lis 2011

Ahoj, na hematologii mi ve 38 týdnu řekla doktorka ať beru hořčík, kvůli křečem v lýtkách (nebyla jsem schopná někdy ani chodit po celý den, nohy nahoře, promasírování nepomáhali). Dnes přenáším druhým dnem. Hořčík jsem raději vysadila, prý se nesmí ke konci těhu. Jaký máte na hořčík a přenášení názor vy?

veruska007
14. lis 2011

Hořčík jsem brala kvůli poslíčkům už od 16.tt. Ve 35.tt mi ho v rizikové poradně zatrhli, že se před porodem nemá. Rodila jsem přesně o 2 týdny dřív, ale 30h! Jestli to teda bylo tím hořčíkem to nevím, ale byl to horor 😨

snowvwhite
15. kvě 2013

na křeče jsem si naordinovala banány - tak o jeden až dva víc, než normálně a pomohlo mi to 🙂 zkus

marketnieuw
15. kvě 2013

horcik by se opravdu nemel, protoze uvolnuje svaly a tudiz by mohl mit negativni vliv na kontrakce / stahy delohy (coz je taky sval)

fishtamin
18. kvě 2013

Hořčík - magnesium má vliv a to velký! Vysadit by se měl opravdu nejpozději dva týdny před termínem (tedy vlastně už v termínu fyziologického porodu)!!! Při obou porodech se mě při příjmu na užívání hořčíku dotazovali.

olusenka
18. kvě 2013

samotnou mě to zajímá, našla jsem tuhle odpověď jednoho pana dr. (o užívání Mg do konce těhotenství) :
http://www.porodnice.cz/node/40620

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru