Jak je to s klystýrem před porodem? Je to jako průjem?

lilourich
7. lis 2006

Ahojky maminky 🙂 Chtěla bych se zeptat, když vám dali klistýr, jestli je to stejný, jako když máte normálně průjem. Mystím tím bolení břicha a celkově, že vám je špatně? Včera jsem asi něco snědla a bylo mi fakt hnusně, jenže jak má člověk to bříško, tak už na tom WC sedí jak svíčka a je to hodně nepříjemný - mám čekat něco podobného, samozřejmě s větším bříškem v porodnici? Předem děkuji za opověd 😉

janinina
9. črc 2007

ahojky klistýru se nemusíš bát ..Já měla měla takový bolesti že jsem žádný klistýr necítila až pak mi řekly že musím vydržet tak jsem to nevydržela ani 5 vterin a utíkala jsem na záchod a tam to rozhodně nic příjemného nebylo nemyslím bolest ale... ☹ 😒 😨

syrael
11. črc 2007

Ahoj zeny, ja tedy rozhodne nedam dopustit na Yal - je to setrna zalezitost, muzes si to udelat sama a v baleni jsou hned 2, takze ten druhej ti prijde k duhu po porodu az budes mit zacpu - a to ji nejspis mit budes🙂

syrael
11. črc 2007

me ho predepsala moje gynekolozka na posledni kontrole u ni, doplacis neco kolem stovky. V porodnicich ho ale stejne mnohdy maji a za poplatek nabizeji - treba v Benesove. Papa

mikca
11. črc 2007

yal je asi dobrá věc, ale norm. klistýr se dá taky přežít 😀 , u prvního jsem ho ani necítila , bolesti byli silnější 😝 a u druhého mi ho ani nestačili dát jak to bylo vše rychlé

nikka.vo
11. črc 2007

pebi, nemusíš vůbec lítat na 10x u klasickýho klistýru, alespoň co vím od ostatních. Původně jsem si chtěla taky koupit Yal, ale nakonec jsem ho nekoupila. Měla jsem asi dva dny kdy jsem měla bolesti průjem, takže jsem taky jela do porodnice vyprázdněná. Já měla strach celé těhu, abych se jim tam nepo..., nakonec mi klistýr nedali, musela jsem být od začátku připojená na monitor, jen mě jednou pustili do sprchy a na záchod, tak jsem se ještě pokusila vyprázdnit. Bavila jsem se o tom se PA a ta mě uklidnila, že ať si z takových prkotin nelámu hlavu. Je to opravdu normální, já se jim tam i pozvracela 😖 někomu to jde všemi otvory 😕

Nakonec se normální porod nekonal a stejně jako Lilourich jsem musela akutně na sekci. 😒

Fakt se toho nebojte, klistýr je to poslední, čeho je třeba se bát. A vlasně se nebojte ničeho!!!!! Porod zmáknete RAZ DVA! 😉
To se mi to kecá, když to mám zasebou 😀 😀 😀

Zdžim palce...

ivcar
11. črc 2007

taky přidám svůj zažitek, jako zdrav. sestra jsem vždy pacienty uklidnovala, kdzž došlo na klystír jako "nebojte se dyt to nic není " atd. no silácký řečičky, ale když přišel porod, mela jsem z klystýru strach , páč sem věděla, že zažiju nepoznané 😀 ale v pohodě, klzstýr mi byl úplně šumák, spíš ty bolesti..... 😝 ale žiju 😀
p.s. aby to nevyznělo hrůzostrašně, jsem trošku citlivka 😅

ivcar
11. črc 2007

pardon za chybičky, musim v práci přehazovat klávesnici 😅 😉

misuge
12. črc 2007

Sice jsem rodila před 16lety, ale pamatuji si, že klistýr je úplně vpoho a pro ty těhulky, které měly zácpu a problém se vyprázdnit ještě očistec a úleva 😉 😉

schimi
12. črc 2007

No, já rodila před 12 a před 9 lety, ale klistýr je to nejmenší..A všechno se dá zvládnout, když vám potom položí do náruče ten maličký uzlíček,který jste předtím viděli jen přes obrazovku ultrazvuku..Takže - ŽÁDNÝ STRACHY HOLKY!! 🙂 😉

alcav
12. črc 2007

Tak ja jsem taky prodelala klystyr uplne obycejnou vlaznou vodou a bylo to uplne v pohode. Nemusela jsem ho v sobe ani drzet popisovanych 5 minut 🙂 Stejne to ani neslo 😀 Jen jsem se po jeho aplikaci presunula na WC a tam uz to ze me slo docela rychle. Jen jsem mela pak obavy z toho, jak to cakalo do misy, aby se ten cakanec nedostal tam, kam nema, ale to bylo uplne v pohode a o ostatni hygienu se postarala koupel 😀 Takze klidek a zadne strachy!

berynka
15. črc 2007

Ahoj, přidávám se k názoru, že klistýr není to nejhorší kolem porodu 😉 . Dělalo mi jen problém, že když mne plnili , tak už jsem měla silné kontrakce a tudíž se snažila správně dýchat. Pak jsem rychle stihla dojít na záchod a vyprázdnila jsem se asi během 15 minut 😅 . No a pak to teprve začalo 😀 !

dolik76
23. črc 2007

no já jsem měla dvakrát klystýr a jednou Yal a můžu říct že je to super vymoženost oproti klystýru.

kacka79
24. črc 2007

Čauky, tak já jsem byla ráda, že mi ho udělali, páč jsem rodila nečekaně o 2 týdny dřív a ten den jsme dělali na chaloupce grilování a já žrala celý den.. no co ze mě vyšlo nejde popisovat 🙂 Kdyby to vyšlo při porodu, dítě by tam asi museli hledat 🙂

lucie.safrankova
27. črc 2007

Tak se chci taky na něco optat, víte moje mamina a i kamarádka ted mi říkali, že dostali klistýr, šly po něm hned čekat na záchod a ono nic nepřišlo. Co potom? Nechci sedět na záchodě a čekat, chci aby to šlo hladce ven. Fakt nevím.

alenka.ska
23. bře 2008

Ahoj holky, souhlasím, že klystýr byl fakt příjemnej. Zavádění jsem taky vůbec necítila, pak se chce na záchod ale bez jakékoliv bolesti a to vyprázdnění je fakt úžasné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru