Jak jste poznaly, že začínáte rodit a nejsou to poslíčci?

misulka123
6. bře 2011

ahoj maminky.... chtela bych se zeptat jak jste poznaly ze jste zacaly rodit a nebyly to poslicky..... ja mam pravidelne slabe kontrakce nekdy to boli a nekdy zas ne a porad mi tvrdne bricho dr.mi dava do porodu 2 tydny protoze malej je o 2 tydny vetsi nez by mel byt a tak mam strach abych nejela do porodnice pozde. predem dekuji za vase zkusenosti. 😒 😒 😒 😒

mamkamarketa
7. bře 2011

Ja jsem mela poslicky poslednich 14 dni pred porodem (malej se narodil 40tt) a poznala jsem to tak,ze poslicci byli otravnejsi, vic boleli, musela jsem to prodychavat... zkus si na papir psat intervaly jak moc jsou pravidelne 😉
Neboj do porodnice pozde urcite nepojedes. Ma se jet az kdyz mas pravidelne kontrakce (tj. minimalne 2h kontrakce po 5ti minutach) ja jsem ''rodila'' 27hodin. takze ver,ze neni kam spechat 😅 Pokud teda nekrvacis nebo ti nepraskla voda.

babulinkab
7. bře 2011

Já jsem měla taky nepravidelné poslíčky, ale naštěstí u obou porodů to začalo slabým odtokem plodové vody po termínu, takže nebylo co řešit.
A u porodu, když jsou kontrakce, tak dochází ke krvácení.

zuzi82
7. bře 2011

Já měla slabé kontrakce, teda spíš mě občas zabolelo břicho, tak jsem si šla dát horkou sprchu s tím, že se to buď uklidní nebo rozjede. Byla jsem už v nemocnici, protože mi měli vyvolávat. Sprcha byla v osm a hodinu před tím, jsem byla na prohlídce u primáře, který řekl, že to bude těžké, že to vypadá, jako bych měla rodit tak za dva měsíce 😢 😀
Půl hodiny po sprše už jsem měla kontrakce pravidelně po dvou minutách a praskla voda. Malý se narodil čtyři hodiny po prasknutí vody,takže čtyři a půl po sprše. 😀 😀 😀 Ještě, že už jsem byla v té nemocnici. Kdyby měl manža jet z práce domů a pak mě teprve vézt do nemocnice, tak možná porodím v autě. 😀 😀 😀

moncicak.as
7. bře 2011

Já neměla poslíčky vůbec, hned mi začli ve 2 odpoledne slabé kontrakce po 5 minutách, ještě jsem u nich umyla nádobí 😀 a zkusila jsem sprchu, nezklidnilo se to, naopak, takže jsem věděla, že už to začalo...a malej se narodil v 18:45.
Fakt to poznáš, jak píše mamkamarketa vzít si hodinky a měřit, zda jsou intervaly pravidelné, jak ano, jen se těšit na porod 😀 já jela do nemocnice až když jsem měla kontakce po 3 minutách...a necelé 2 hodky na to jsem měla odrozeno 🙂 Přeju stejně rychlý porod.. 🙂

pattie
7. bře 2011

No já nevím, měla jsem takové divné stahy přesně po 10 minutách (3 dny před termínem) a když jsem si chtěla dát sprchu, že to rozdejchám, tak manžel začal vyšilovat, že radši pojedeme do porodnice. Když jsem nasedala do auta, tak už to bylo cca po 6 minutách... Tak nějak jsem věděla, že už je to tady

eriska
7. bře 2011

Ahojky, jak píšou holky, to poznáš..já si teda přestavovala pravidelné kontrakce každých 10, pak 5 minut, ale u mě to bylo jednou 10, jednou pět, jednou 12..tak různě, nicméně jsem si to psala, pak to začalo být do deseti minut, pak do pěti, a pak jsme jeli..do nemocnice jsme přijeli v půl 11 a malý byl na světě ve 12:17:-) za sebe doporučuju psát intervaly mezi kontrakcemi a hoooorkou vanu🙂 tu si pak dlouho nedáš😉

kaatulkaa
7. bře 2011

Já poslíčky neměla. Ráno mě začalo pobolívat sem tam břicho. Bylo to tak celý den a večer jsem si dala sprchu no a jelo se. 2 hod na to byl malý na světě. Takže spoléhat na poslíčky se vždy nedá 🙂

alcatko.j
7. bře 2011

Miso, pozde urcite nepojedes, ses prvorodicka a i kdyz to neni uplne pravidlo, do hodiny od prvnich kontrakci asi neporodis 😉
Myslim, ze docela zaruka je to, ze si napusti teplou vanu(ale ne uplne horkou) a vlezes si do ni, poslicky se tim utlumi a bud uplne prestanou, nebo se hoodne zmirni. Prave kontrakce potrebne pro porod se naopak zesili, zintenzivni a mozna budou i castejsi, pravidelnejsi...
Taky dobra znamka fakt blizkeho porodu muze byt to, ze se sama prirozene zacnes cistit, vyprazdnovat na zachode, jak miminko klesne a tlaci na kde co😅
Pravidelnost je taky jista znamka, ale taky to neni vzdy, ale kdyz uz jsou treba hodinu kontrakce po 5 minutach, asi to poslicci nebudou🙂

j.kriv
7. bře 2011

Já měla dva dny do termínu, ve 20:20 mi začly po 5-ti minutách bolesti, to jsem si říkala, že jako prvorodička bych neměla kontrakce tak časté hned od začátku, tak jsem se šla naložit do vany a tam to zesílilo. takže mi bylo jasné, že to nejsou jenom poslíčci, no než mi to opravdu došlo a nachystali jsme se 22:30 vyjeli do porodnice, kontrakce byly po 3minutách a 2hodiny po příjezdu se malá narodila 😀

Jinak mě i doktor radil, že když si nebudu jistá, tak teplou vodu do vany a pokud to nepřestane, tak začínáme rodit 😉

majkee.
7. bře 2011

Míšo - já to poznala tak, že mi PA zakázala odejít z porodního sálu domů, protože už skutečně RODÍM a malá byla do 10 minut na světě 😀 😀 😀

Jen k té vaně jak psalo alčátko - taky jsem v ní doma rozháněla poslíčky, krásně se mi v ní ulevilo, žádné bolesti. Evidentně to u mě mělo vliv na otevření porodních cest. Do porodnice jsem jela jen tak pro kontrolu, pět dnů před termínem. Při vstupním vyšetření jsem byla na 10cm a okamžitě mě vezli na prodní sál. To jsem je celou cestu přesvědčovala, že JÁ rozhodne nerodím, protože nemám ty šílené bolesti, co všichni popisují a JÁ odcházím domů 😀 Naštěstí mě PA ukecala a malá byla za 10 minut na světě. Těch 10 minut teda nebylo nic moc, ale vzhledem k tak krátkému časovému úseku se to rozhodně dalo přežít 😉

valentinuska
7. bře 2011

Vždycky mě štvalo, když mi někdo říkal, že až začnu rodit, tak to poznám a nedokázal mi říci jak ... ale je to pravda, ty pravé kontrakce rozhodně poznáš 😀
Jak už tady holky psaly, tak poslíčky rozeženeš sprchou či teplou vanou, ale pokud to jsou ty správné kontrakce, tak se v té vaně rozjedou ...

sussanah
7. bře 2011

No teda ja jsem asi fakt divna rodicka, ale ja ty prave kontrakce opravdu nepoznala 😖 Poslicky jsem mela cely 9m a docela kvalitni, posledni tyden to bylo po 10min cca 2h v kuse tak 3-4x denne. Kdyz zacal porod, brala jsem to jen jako dalsi poslickovani. Po tech mych obvyklych 2h jsem si ale vsimla, ze se intervaly mirne zkracuji (vzdycky jsem si psala casy). Taky ty kontrakce byly o fous delsi nez nez ty poslickove, ale taky az asi po tech 2h. Dala jsem si na radu vsech vanu a vysledek byl ten, ze obcas kontrakce byla obzvlaste silna a pikantni a nekdy kontrakce presla jen tak kolem a ani jsem si skoro nevsimla. Takze ne vsechno musi byt ucebnicove.. Proste jsem mela porad kolem tech 7-8min, pak jsem vylezla z vany asi po hodine, nahmatala si samovysetrnim hlavicku a kontrakce najednou skocily na rozmezi 2-3min 😖 Do porodnice jsme dojeli cca 40min pred narozenim maleho a z vysetrovny (byla jsem otevrena na 10cm) jsme ficeli primo na sal 🙂

Ja po me zkusenosti jsem jednoznacne proto jet do porodnice radeji 3x predem, protoze kdybych mela cekat, az budu mit kontrakce po 5min alepson 2h, tak rodim doma.... Celkove jsem porodila za cca 4,5h od prvnich (mnou povazovanych poslickovych) kontrakci, kdyz teda nepocitam ten tyden plny kontrakci 😀

andelka
7. bře 2011

Já jsem poslíčky neměla, i když jsem za ně pokládala skoro celou první dobu porodní 😅 Večer jsem zkusila vanu co to udělá a nezměnilo se nic. Pořád kontrakce pravidelné, ale ne moc bolestivé, myslela jsem, že to jsou poslíčci. Ještě když jsme v 1h ráno jeli do porodnice (přidalo se o půlnoci špinění) tak jsem nevěřila že to je ono, ale bylo, malý se ve 4h narodil. Příště pojedu asi taky tak, zpětně vím, že večer byly kontra po 5-7 minutách a když byly po 3 minutách (už v porodnici) tak brzo už byl čas na tlačení. Nechtěla bych být v porodce moc brzy, ale ani pozdě.

scai
7. bře 2011

No já bych nepsala, že pozdě určitě nepojede....já jsem byla prvorodička a skoro jsme tam dojet nestihli! Kontrakce začaly v osm po 6 minutách...pohoda, myslela jsem si, že to jsou jen poslíčky... ve třičtvrtě na devět mi prdla voda a najednou po 2 min. Takže rychle dobalit, obléct a jet. No a malá se narodila 8 minut po příjezdu do porodnice. Z vyšetřovny jsem jen letěla na sál a hned tlačila. Takže jak píšou v knihách, že se má jet když to je po 5 minutách 2 hodiny....haha...to nenastalo. 3/4 po 6 a víc min a pak okamžitě ani né po dvouch, prostě konečná fáze porodu. Kdybychom jeli přes den kdy je provoz a né v noci, tak tam nedojedeme 😝
Malá se narodila 21:54, ani né 2 hodiny od začátku kontrakcí ( a ty jsem fakt ze začátku pokládala za poslíčky)

florule
7. bře 2011

Já jsem to teda taky nepoznala 🙂 Rodila jsem v neděli a od pátku mě docela bolely záda, ale dalo se to vydržet. V neděli od rána se mi zdálo, že sem tam to zabolí i v břiše. Celé dopoledne jsme přemýšlela, zda jet či nejet, nebylo to nijak strašné, až nakonec to přítel nevydržel a jeli jsme raději do porodnice, ať mě zkontrolují. Kubík byl na světě za 4 hodiny po tom, co jsme do porodnice dorazili.

petule12
7. bře 2011

myslím, že to poznáš 🙂 taky jsem rodila poprvé a měla jsem strach jestli to poznám.
Ty kontrakce jsou pak tak pravidelné 🙂 že nebudeš na pochybách 🙂
Probudilo mě to v noci, jsem si říkala co to je, jesti poslíci, ale když to nepřestávalo a zkracoval se interval, tak jsem si říkala, že to je ono.
No porodila jsem pak až za 29 hodin, takže nedojedeš pozdě - neboj 🙂
Držím palce, ať máš vše v pohodě.

jasekd
7. bře 2011

Poslicky jsem nemela. V nedeli odpol. mi na kontrole v porodnici rekli, ze urcite to jeste jen tak nebude. Pak prochazka a vecer mi bylo divne, ale dalo se i spat. V 5 rano zacla odtejkat voda a kontra hned natvrdo po 5ti minutach. Na tu vodu jsem mela Temesvaryho test, proto jsem si byla jista, ze je to voda. Vana se tedy nekonala. Do porodnice jsem prijela s kontra po 3 minutach, ale otevrena na 1 cm a od zacatku silnych kontrakci po 5ti az 3 minutach rodila 9 hodin, takze ja jsem spechat nemusela. Jela jsem jednak kvuli te vode a jednak bolesti byly hodne silne a necekala jsem, ze to bude jeste tak trvat. Kazdopadne kdyz si clovek neni jistej, je lepsi jet, hlavu neutrhnou, jsou na to zvykli, kdyztak udelaji vysetreni a poslou domu 😉

veverka_
7. bře 2011

ahojky, já jsem to poznala až na porodním boxu, měla jsem hodně rychlý porod, žádný poslíčci, žádný odtok plodovky. Od 4-9 hod kontrakce po 7 minutách, pak tlak na konečník - to už boleleo, odjezd do porodnice, při příjmu na 4 prsty otevřená, hned na box,, tam otevřená na 10, 4 x zatlačit a v 11.35 byl honzík na světě, bez násstřihu a prvorodička, takže pak to poznej!!! 😉

mala_hodna
7. bře 2011

mě praskla voda při nákupu majolky do salátu v tescu plném lidí 😀 hlavně že mě doktor ujišťoval že v 99% případů kdy praskne voda tak je to v noci že se těhulka probudí že se jí chce čůrat a praskne to 😀 no já to štěstí neměla 😀 ale naštěstí jsem měla černé kalhoty tak to nebylo tak vidět ale kozačky mi čvachtali pěkně 😀 😀 😀

vernero
7. bře 2011

..a pak se v tom vyznej, každá to máme úplně jinak 🙂 Já jsem to měla takhle, 5. října ráno jsem nemohla spát, bolelo mě v kříži a chodila jsem často na záchod, hlavně na velkou, tohle se táhlo celý den, nejdřív jsem tomu nepřikládala váhu, protože to nebylo nic hrozného, přemýšlela jsem co jsem snědla, a že mě zase bolí záda... Kolem poledne mi bylo divné, že je to celkem pravidelné, tak jsem si začala na papír psát časy kdy mě v těch zádech louplo, ovšem někdy byl interval delší, někdy kratší, nic pravidelného, odpoledne jsem byla už na pěti minutách, jako dneska vidím, jak manžel přijel v půl sedmý večer domů z práce a já jsem na něj skoro v pláči vyhrkla, že možná rodím, ale nevím jak se to pozná, a že teda fakt netuším jestli už jet či ne, abych tam nebyla za hysterku 😀 😀, takže jsme jeli, cestou kontrakce po pěti minutách pokračovaly...nebyl to falešný poplach, do porodnice jsme přijeli v půl osmý, PA mi prorokovala, že do půlnoci porodím, malá se narodila až ve 2:47, takže ani nejkratší ani nejdelší porod, taková normála 🙂 ...tim jsem jen chtěla říct, že to fakt poznáš 🙂

kristi
8. bře 2011

ja jsem poslicky ani nemela, prislo to nahle a necekane. Zkusila jsem vanu a nepomohla, kroutila jsem se jak had, tak mi bylo jasny, ze to bude asi ono. Jeli jsme v 15:30 a mala se narodila 18:58.

mami29
8. bře 2011

Ja si dala teplou vanu, rika se ze bud ti to rozjede pokud to je porod nebo ustoupi.

lucian26
8. bře 2011

já ze své zkušenosti vím,že poslíčky a pravé kontrakce se liší, tedy u mě to tak bylo, asi měsíc před porodem začli poslíčci, ale 30.12. začli takové jiné kontrakce-ostřejší a prostě jsem to vycítila,že už se něco děje,no a malej se narodil 31.12. 🙂,určo to poznáš 😉

zuzannes
10. bře 2011

Já jen dodám (nevím, zda někdo už psal, odpovědi jsem prolítla jen v rychlosti), že i když pojedeš do porodnice a bude to "planý poplach", tak to není žádná ostuda. Oni jsou na to zvyklý 🙂 Já měla kontrakce po pěti minutách víc jak hodinu, tak jsme jeli, monitor je krásně ukazoval, doktor mě přijal na pokoj a nakonec z toho nic nebylo a vše ustalo (rodila jsem za 5 dní).

terinka123
4. kvě 2012

Já měla něco podobného, ve středu na monitoru silné bolestivé kontrakce po 3 minutách, všichni byli přesvědčení, že rodím, ale neotvírala jsem se. 2.den také ale slabší a 3. den ještě slabší....zítra mám termín, ale jsem z toho zmatená....myslela jsem stopro, že rodím a ted jen slabé kontrakce.

miru001
2. únor 2013

Já poslíčky nikdy neměla. Když to přišlo, myslela jsem, že to jsou ony. Takže jsem od sedmi ráno tápala....pak jsem před desátou zavolala do porodnice, co mám dělat. Sestra mi řekla, ať si vlezu do teplé vany a tam hodinu jsem, pokud se bolesti zintenzivní, máme přijet, pokud jsou to poslíčci, zmizí to. No, ve vaně to bylo pořád cca po 6ti až 4řech minutách, když jsem vylezla z vany, stejné, ale za 5 minut to zintenzivnělo. Ještě jsem chvilku počkala (nechtěla jsem být v nemocnici před porodem dlouho, nemocnice na mě blbě působí) a před dvanáctou jsme jeli. Dojela jsem na 3 prsty otevřená.

nikolkamalinka
24. srp 2013

ahoj maminky,moc vám moc moc moc vám přeji aby porod dopadl dobře 🙂 . je mi 9 let a já asi budu chtít miminko až budu velká 😒 jenže já nevím jestli ten porod nebude trvat dlouho protože jsem se dívala google jestli to nebolí a teda tam nic nebylo ☹ tak jsem našla tadyhle toto a přečetla jsem si tady ty všechny komentáře 😅 ale něco jsem nerozuměla tak se chci zeptat co je za slovo poslíčky a kontrakce díky a přeji hezkej den ..a četla jsem o té vaně že když mě zabolý často břicho tak si mám dát prej horkou vanu a jestli to nepomuže takto znamená že už budu rodit ?.. jestli ano tak děkuji mnoho krát !! 🙂 🙂 🙂

ebsian
24. srp 2013

Já teda nechápu, jak si někdo může splést poslíčky s kontrakcí před tlačením ? 😀 😀 😀 Já teda měla porod vyvolávaný, takže podle lékařů mnohem intenzivnější bolest, ale rychlejší otvírání a kroutila jsem se jak pragraf na lůžku napojená na ktg, pohyb jakýkoliv mi kvůli ozvám nedovolili ☹ To prostě zaměnit nešlo, takovej fičák na umření v tu chvíli. 😀
U mě byly poslíčky silnější MS bolest co se vlekla x dní sice to v noci budilo, ale slabej odvar proti kontrakci. Nevím ale, jaké jsou kontrakce při přirozeném nevyvolávaném porodu, zřejmě méně bolestivější, stupňují se plynule a v tom bude ten rozdíl, po tabletě jsem měla rovnou kontra v plné síle a po píchnutí vody už snad co 2 minuty pořád.

ppavlinka13
14. zář 2013

Ahoj, všichni píšete, že kontrakce bolí jako MS. Ale já nikdy bolestivou MS neměla, tak si ty bolesti pod tímto pojmem neumím představit. Já jsem teď v 39+3, takže každý den čekám kdy to příjde. Jediné bolesti co mám je takové tvrdnutí horní části břicha (ale nevím jestli to není jen špatnou polohou mimča, jak se tam hýbe), a když ležím nebo sedím a pak chci vstát, tak mě píchá v podbříšku jak je to zatuhlé. Ale po pár krocích to rozchodím. Spíš by mě zajímala ta bolest při tvrdnutí břiha. Je to jako bych se měla roztrhnout a takový tlak, jako by chtělo mimi projít srz. Můžou to být poslíčci, nebo je to mimčo? Děkuji zkušenějším za odpověď.

zouipodana
19. dub 2015

Ahoj Holky tak ja jsem 37tt a asi na poslicky je brzy. Jsem rada ze jsem si tu mohla precist jak poznam kontrakce. Ale vidim ze to asi poznam. Jen jednou me teda strasne dole bolelo ale kamaradka mi rikala ze se roztahuje panev a svali a to bolelo ale je mi jasny ze to co me bude cekat bude asi bolet o trochu vice 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru