Jak jste prožívaly císařský řez?

steelska
30. zář 2010

já rodila neplánovaným císařským řezem jsem s toho ještě tet špatná juak jste na tom vy? 🤐

lenulinka21
3. únor 2011

@jituu83 ahojky 🙂 před porodem jsem NIC nepodepisovala, jen jsme probírali
s primářem co a jak bude, ohledně toho císaře...řekl mi že to bude ve spinální anestezii
že uspávají JEN ty akutní případy 😒 a pak že je to NEJ varianta pro KLUKY.
A s tou JIP nooo 😀 směju se pač opavská porodnice je snad jediná v ZEMI
kde tě po císaři hodííí jen na klasický pokoj a JIPKA??? che ta tu snad ani není 😠 😠 vím, že všechny HOLKY
z naší diskuze Dvojčátka byly převezeny ihned na JIP a já jediná nééé 😠

meleri
7. únor 2011

@lenulinka21 z tvého příspěvku mi fakt běží mráz po zádech...je to hrozné že jsi něco takového musela zažít..netrpíš náhodou na skoliozu? mě to kvůli skolioze píchali na šestkrát a bylo to dost nepříjemné ale naštěstí to u mě teda fungovalo..
@gabrlinka jo už se moc těším, jsem moc zvědavá na prohlídku kterou mám za dva týdny. jestli se neotočí tak co mi dr navrhne...super by bylo kdybych toho císaře měla třeba v 38 tt už. ale nevím asi to dělají později?

anetka1701
7. únor 2011

tak jsem sepsala svýho císaře do fotoblogu, můžete se mrknout. Nebyla to taková hrůza, ani ta rekonvalescence zatím není - čekala jsem to horší :o)

lenulinka21
7. únor 2011

@meleri ahoj nééé netrpím tedy naštěstí 🙂 mohla jsem rodit "spodem" ale jako prvorodičce
a s dvojčaty mi to nedoporučovali... 😒 že prý je to veliké riziko pro TY dva a tak byl císař jasná VOLBA.
samotné sestřičky z šestinedělí mi říkali, že takový špatný poporodní STAV po císaři
už dlouho neměli. o to bylo horší, když mi KLUKY neustále brali a vozili jen na kojení ☹
pak mi je zase dali a pak vzali nooo stále dokola bylo to na palici. Tolik léků, co jsem snědla
tam jsem snad neměla za celý život 😝 a když mě pustili domů tak jsme ani pořádně nevěděla
co a jak s dětma koupání apod.... pač jsem to všechno sledovala jen z postele věčně napojená na kapačky.

Za to "dnes" nemám prakticky žááádnou JIZVU krááásně to to zhojilo 🙂 😉 že ani vidět moc není.

meleri
7. únor 2011

@lenulinka21 to je fakt zážitek...:( já myslela že rodit s dvojčaty se dá....no co se dá dělat....přeju ti aby popřípadě další těhotenství bylo v pohodě!
s koupání si nic nedělej ,mi to taky nešlo! nebýt manžela...🙂 no a ted druhé mimčo to taky nedám, bude mi muset pomáhat s tou koupelí!
to mě právě na císaři štve, jestli mi děcko vezmou a já budu celkem v pohodě tak se tam za nima doplazím asi a udělám borde..l at mi ho vrátí! přece když miminko leží tak může ležet u nemohoucí matky a můžou ho oni přebalovat atd, a nemusí ho odnášet ne, když je na tom dobře (to mimčo)...např můj syn byl nedonošený tak to jinak nešlo, byl v inkubátoru ale u zdravého dítěte nechápu co to je za postup... 😒

gabrlinka
20. únor 2011

holky, které už máte tu jizvu tak krásně zahojenou a že vám ani nejde vidět, tak to vám můžu tiše závidět, já mám už přes dva roky a furt je hnusná, velká, vystouplá, nemáte nějakou radu, jestli nějaká mast či co nepomáhá na rychlejší hojení?

gabrlinka
20. únor 2011

@meleri mně dělali císaře v 39. týdnu, ale to už sem byla fakt dost zle na tom 😒 to už jsem jen ležela a chodila už jen s průjmama na wc

gabrlinka
20. únor 2011

@meleri pak dej vědět, jaká byla kontrola 😉

meleri
20. únor 2011

@gabrlinka já to mám taky tak...bohužel asi je už pro nás pozdě to nějak řešit. ale nedávno mi poradili krém z arniky, je to bylinka, tak to uškodit nemůže...no jak si vzpomenu tak namažu...

jeje to ti bylo tak zle..:( hm tak počítám že asi taky za dva týdny od příští kontroly v pátek na to půjdu....děkuju dám..a proč jsi měla průjmy a ležela si|?

gabrlinka
20. únor 2011

já ti ani nevím, tomík už chtěl asi ven a já se neotvírala a už tam mělmálo místa, tak mně tlačil na žaludek i střeva, však jsem celé pondělí 22.3. i prozvracela a to mně donutilo dojet do porodky a tam si mně nechali a dali kapáky, a kontrakce na monitoru taky byly a to dost vysoké(já je teda vůbec necítila, předtím jsem je cítila doma, už ve 37.t a vždycky mi pomohla teplá sprcha a pak to na cvhíli ustalo, tak sem si říkala, že to jsou posly)no a dr. říkala, že tu noc asi porodím, ale nevyšetřila mně vnitřně 😕 tak se nic nedělo celou noc, pak mně kvůli nedostatku místa přešouply na gyndu odd. tam jsem byla do čtvrtku rána (na dietě) a pak konečně ve čtvrtek ráno mně vyšetřil super dr. a říkal, že mámm strašně tvrdé břicho, jednu kontrakci za druhou a otevřená stále jen na dva(to sem byla asi 2 týdny)a že to tedy ukončíme cs, tak sem ráda souhlasila, protože sem fakt už jen ležela jak nějaký lazar 😖 sem nebyla schopná pořádně ani chodit) měla jsem jít na sál v 11.00 (od rána sem byla nalačno a bez pití) jenže bohužel rodila přede mnou paní a brali ji akutně, takže jsem tam ležela na vozíku polonahá, to mi ještě krásva sestra neuměla zavést tu správnou cévku, tam jsem tam ležela i pomočená, tak jsem si připadala taková ponížená, že sem se už i rozplakala, pak mi tam dala větší cévku, já už močák úplně rozdrážděný, takže paráda a hladová, teď oni si tam začali obědvat, voněli tam bramboráky, aspoň že mně přišel primář podpořit psychicky (manža byl doma se starším synem)....no, na sál mně brali ve 13.15, píchli mi spinál, a dr. mně nemohl otevřít, asi ztuhlá jizva, no nakonec se mu to podařilo, ale pořádně se chudák zapotil a já pomalu taky, pak sem uviděla hned tomíška, teď mi ukápla slza, jak to mám živě před očima a pak už bylo dobře, přiložení k prsu a jen už to příjemné s miminkem mojim malým miláčkem 😵 stál mi za to všechno, první porod sem měla horší, ale to se mi tu teď nechce rozepisovat, někdy příště 😉 jen doufám, že sem tě nějak nevydepkovala nebo tak, to bych opravdu nechtěla, chtěla sem se jen vypovídat a ty budeš mít určitě 100 krát lepší porod než my 🙂

meleri
20. únor 2011

@gabrlinka páni to sis užila! od začátku do konce teda! ☹ ale aspon ti miminko nechali u tebe? to s tím močákem mi na tom přijde asi to nejhorší..zvracení je taky hrůza ale ten močák....mi to stačilo jednou a už ted se klepu jak si na to vzpomenu. hrozně bolestivé. jestli byl první porod horší než toto tak to radši ani nepiš nebo se vyděsím! 😅 já pořád čekám čekám den za dnem na tu kontrolu, už aby to tady bylo. já tam asi taky budu sama.
vidíš to jsem se chtěla zeptat, a manžela se synem k císaři nepustí? taky nevím kdo by ho hlídal.... ☹

gabrlinka
20. únor 2011

@meleri jééé, zlatíčko to ti nepovím, fakt nevím, ale myslím si, že dítě asi nepustí na porodní odd. vůbec, ale je to jen můj názor, zkus se zeptat, to by mně taky zajímalo....jedině, že by ho sestřičky pohlídaly(ale to spíš jen v tv seriálu 😅 )tak můj první porod ti napíšu až porodíš, doufám, žemi pak taky písneš(třeba do IP 😉 )jaký si to měla ty 😎
no, a neuvažovala si aspoň o nějaké kamarádce k tomu porodu?

elviie
20. únor 2011

@lenulinka21 také jsem po císařském řezu neležela na JIP, ale na klasickém pokoji, takže to asi není všude stejné...mně dělali akutní sekci po 14 hodinovém porodu, z toho hodinovém tlačení, druhý den mne ještě poslali na rentgen, zda mi při tlačení nepoškodili vnitřní orgány, sestřička s paní doktorkou i se mnou se snažily o přirozený porod do poslední chvíle ☹, ale péče po porodu byla výborná, všichni se snažili mi pomoci 😉

meleri
20. únor 2011

@gabrlinka ☹ to je blbé..aspon kdyby mohli čekat za dveřma sálu a potom vidět miminko....jako myslím u toho císaře..já takovou kamarádku mám jednu jenže ona je zrovna daleko, a vrátí se až v dubnu, to už bude povšem. to víš že napíšu, snad nezapomenu! kdyby jo tak napiš..🙂 klidně taky přes IP.

gabrlinka
20. únor 2011

@meleri nene, neříkej, že je to blbé, já to nevím, psala jsem jen můj názor, to se radši zeptej v té porodnici, kde budeš rodit...za zeptání nic nedáš 😉

elviie
20. únor 2011

@meleri Já měla akutního císaře, ale manžel čekal před sálem a byl se mnou než mě na sál dovezli, pak viděl malou, když ji vezli v inkubátoru (čistou, oblečenou) na dětské oddělení i si ji mohl vyfotit, a viděl i mě, když mě vezli na pokoj, ale já byla v celkové narkoze, takže z toho nic nevím...ale ráno když jsem se probudila jsem měla od něj fotky malé v mobilu, to bylo hezké, a až pak jsem viděla malou na živo 🙂 Kamarádka měla plánovaného císaře a manžel byl u porodu, nebyla v celkové narkoze...Držím palce!

lucypaja
20. únor 2011

Pěkný večer, já rodila v roce 2008 plánovaně císařem poněvadž kvůli očím nemohu mít zátěž na hlavu a sítnici, jsem prakticky nevidomá. I když císař byl plánovaný rodila jsem dříve a dokonce i s kontrakcema a byla jsemotevřená na 8cm, musel ajsem vydržet než mi píchno epidurál. Ráda bych si vyzkoušla normální porod, ale je to velké riziko, takže jsem si užila s radostí císaře a těším se až budu rodit druhé dítko-snad se nám to, až budeme plánvoat zdaří-, pro maminku je to možná méně příjemné, ale pro děťátko jednodušší co se týče fyzické stránky. Máme zdravého 2,5 letého chlapečka. všem, které čeká císař přeji hodně zdaru a bude tod dobré.. Lucka

gabrlinka
20. únor 2011

@elviie tak manžela to víme, že pustí, ale řešíme, jestli i s dítětem? 😕

meleri
21. únor 2011

@gabrlinka jo zeptám se na všecko tento pátek..

@elviie děkuju!
@lucypaja
taky dík za tvůj zážitek. aspon už mimčo vědělo že se něco děje když jsi měla kontrakce, a nebylo vytáhnuté jen tak...dík, no páni kdyby to byl fakt císař tak už je to asi od pátku za dva týdny! toto letí 🙂

gabrlinka
21. únor 2011

@meleri jojo, a pak dej vědět,jo 🙂 taky mně to zajímá 😉

meleri
21. únor 2011

@gabrlinka jo dám, teď už v podstatě čekám na ten pátek...ještě čtyři dny a už budu vědět na čem sem... 🙂

gabrlinka
21. únor 2011

@meleri jak to myslíš, že budeš vědět, na čem jseš 😕 promiň, že se tak hloupě ptám, myslíš i ohledně porodu, jestli jsem tě dobře pochopila 😅

meleri
21. únor 2011

@gabrlinka no už budu vědět jestli půjdu fakt na císaře, nebo jestli by nebyl ochoten se pokusit miminko otočit...jenže vím že názory se na to různí a ne každý dr to uznává...mám totiž miminko koncem pánevním a protože jsem rodila už jednou císařem tak mě nenechá kp porodit přirozeně...tak se v pátek dozvím co se bude dít dál.....

kathy.skal
22. únor 2011

Ahoj holky, tak už můžu přidat svou zkušenost do mlýna 🙂 Nám se holčičky narodily vlastně skoro přesně před týdnem - 15.2. kolem půl jedenácté.
V nemocnici jsem byla už od pondělního rána, proběhla nějaká premedikace, holení a tak. Rozhovor s anesteziologem - doporučil mi spinál, tak jsem kývla i když absolutně netušila, jaké to bude.
Druhý den ráno mě zacévkovali, dali nějaké pilule, pak přijel manžel a kolem desáté se jelo na sál. Manžel se šel převléknout a já na píchnutí spinálu - nebyla to žádná hrůza - místo okolo vpichu nejdřív lokálně umrtvili a pak už jsem vůbec necítlia, že mi něco píchli. položilï mě na stůl a čekalo se, až anestezie zabere, což bylo během deseti minut. Pocit, že necítíte nohy je pěkná hnusota... Dá se říct,že mi to zkazilo celý porod, protože jak tvrdí zákon schválnosti ... zrovna když nohama hýbat nemůžu, měla jsem strašnou chuť s nimi hýbnout... dostala jsem z toho akutní stresovou reakci, klesl mi tlak.. no fuj 😠 Přidali mi pak do žíly něco na uklidnění, ale to už byly holky dávno z břucha venku. Takže pro mě ze všeho nejhorší bylo šití břicha, kdy mě bylo blbě, sotva jsem popadala dech, chtěla jsem pryč ze sálu, nejraději si pokrčit nohy a lehnout na bok... 😅
Naštěstí doktor i všichni okolo porodu byli úžasní a podporovali mě, tak jsem to nakonec zvládla. Na JIP bez dětí jsem byla do rána druhého dne a docela jsem byla i ráda... Dávali mi něco na bolest, takže jsem byla značně přiblblá a docela si bez toho břicha a dětí lebedila 😀
Ale když o tom zpětně přemýšlím, pocit z porodu nemám nijak super, bude to chtít čas, abych zapomněla na to nepříjemné

elviie
22. únor 2011

@kathy.skal tak mně trvalo několik měsíců než jsem se s tím nějak srovnala, tak tě chápu, já měla neplánovaný císařský řez a po pravdě jsem ho nečekala, neměla jsem žádné problémy, těhotenství pohodové, doktor i sestřičky mi v poradnách stále opakovali, že jsem fyzicky typ na rychlý porod a pak...o to víc to byl pro mě šok, po 14 hod. porodu to bylo sice vysvobození, ale do poslední chvíle jsem doufala, že malou porodím přirozeně, po porodu mi řekli, že byla na mě veliká ☹ Chvíli mi trvalo než jsem se z toho fyzicky dostala a psychicky (myšlenky na porod, na další porod...) o něco déle, ale teď už jsem s tím smířená 😉 , další miminko chci, zajímavé je, že mě ani na sekundu nenapadlo vzhledem k tomu průběhu porodu další nemít... 🙂

kathy.skal
22. únor 2011

@elviie my měli plánovaný kvůli kolizní poloze...Ale tak nějak jsem si představovala, že když každý tvrdí, že spinál je super a v pohodě, tak to tak bude... No a u mě nebylo 😒 Ale je to týden, je to čerstvé, další mimčo taky ještě chcem, ale myslím, že až v další pětiletce 😅

elviie
22. únor 2011

@kathy.skal tak u tebe je to obzvlášť čerstvé, to mi to připomínal každý pohyb, každá bolest...čas to zahojí...lepší je si nepředstavovat asi raději nic 😅, já byla v celkové narkóze, tak o ničem v průběhu operace nevím...a možná jsem to hůř snášela, protože jsem nikdy žádnou operaci ještě neměla, ani v nemocnici neležela, ani nic zlomeného neměla...Hlavně, že jsou ty naše děti v pořádku a zdravé 😵 , člověk přežije všechno 😀 A jak to zvládáš s dvojčátky po CS?

gabrlinka
22. únor 2011

@meleri aha, tak dej pak vědět 😉 já jedu zítra do Ostravy na testování vakcíny, hodně trpím těmi ženskými problémy, tak mi moje gynekoložka navrhla očkování, tak si udělám zítra výlet 🙂 odreaguju se od rodinky 😀 no a jinak mně čeká operace v celkové narkoze 😖 nechci tu psát kvůli čemu, je to takové choulostivé téma, tak jestli tě to zajímá, tak bych ti to radši pak písla do IP....no, a ještě abych se nenudila, mi budou 2.3. trhat zoubek 8 😝 😀

alfice
22. únor 2011

Také jsem rodila neplánovaným císařem.
Nikdy žádné bolesti břicha, žádné potíže a najednou 15.5.2009 nějaké větší bolení břicha, spíše bodání, zrychlenej dech, pot na čele, no hrůza, bolesti se zvyšovaly a zdálo se mi to divný, že s porodníma bolestma, ač je neznám, to jistě nemá nic psolečného. Když už jsem dejchala fááááááákt hodně rychle a tahala bolestí za sebou pravou nohu, rozhodla jsem, že jedeme do porodky. Ještě nebyl sice čas na porod, teprvě 36+3tt, ale frčeli jsme. Bez tašky, prostě na kontrolu 🙂
V šílených bolestech mě daly na lehátko, tedy spíš jsem se tam vysápala a pomohly mi s nohou, jelikož mě tak šíleně píchalo v břiše, že s ní nešlo hýbat, natož silou zvedat. Naměřily monitor, bohužel na pravé straně, kde to nejvíc bolelo, nemohla jsem ani ležet a zjistili, že porod se nechystá, vše je ok 😕 , jste prvorodička, jeďte domů 😅 Ještě mě napadlo, zda to nemůže být slepák..., nemůže, jeďte. Tak jsem slezla z lehátka, po zdi se plazila s nohou za sebou, nemohla jsem se ani oblíct bolestma a odbelhala jsem se s manželem do auta. Cesta z nemocnice byla neskutečně dlouhá a bolestivá, vylézt z auta nadliský výkon a co doma? Ležet jsem nemohla, sedět jsem nemohla. Ještě mi tam poradili, abych si vlezla do sprchy a nahřála si břicho, tak jsem stála ve věna, manžel mi pouštěl horkou vodu na břicho 😝 , ještě teď je mi z toho špatně 🙄 , co se všechno mohlo stát 😠
Bolesti neustávaly, frčeli jsme zpět do porodky. Opět monitor, zdlouhavé vyšetření na ultrazvuku. Vzali mi krev, pozvali chirurga a asi za dvě hodiny z výsledků krve zjistili, že mám zánět v těle a je to nejspíš slepák! 😠
Zavolali konečně manžela, který celé ty hodiny nevěděl, co se mnou je a sdělili nám, že provedou císařský řez a ihned po té operaci slepáku 🙂
Už jsem se těšila, na vysvobození, bylo nějakých 23 hodin, ale bohužel mi bylo sděleno, že si mám počkat do 2 hodin, jelikož má chirurg nějaký zákrok ještě na svém oddělení. No to byla nepředstavitelná doba. Šoupli mě na porodnický pokoj na lehátko a nechali mě tam samotnou, opět bez manžela. Cca po půl hodinách se chodila dívat sestřička na monitor.
Za 5 minut dvě se začaly scházet davy 🙂 a začalo se něco dít. Vysápala jsem se naposledy s tím velkým pupíkem na operační stůl, rozloučila se s bříškem a s myšlenkama, že to nějak dopadne, usnula pod narkózou. Ještě jsem stihla vidět tu obří "mašlovačku" 🙂 , kterou mě potírali břicho. Ve 2,12 byla Aninka na světě, měla 2550g a 46cm. Všechno si užil jen manžel, kterému ji pak do vedlejší místnosti přinesly a já podstoupila operaci již zmíněného slepáku. Na pokoj mě vezli kolem 4. hodiny ranní a moc jsem netušila, co se děje, zvracela jsem, což s tou čerstvou jizvou bylo báječné 😉 , ale nic smrtelnýho k nevydržení. Jizva samozřejmě bolela, ale cvičila jsem ihned od rána, další den se šlo chodit po pokoji za pomocí sester. Nedostala jsem v rámci diety, kvůli slepáku 4 dny najíst a to vůbec nic, až 4. den vodu z polévky, prý vývar 🙂 a jen jsem pila čaje. Sledovat spoluležící, jak se cpou snídaněma, obědem, svačinama a večeřema, bylo opravdu skoro týráním 😕 🙂 Takže dvě operace, 4 dny hlady, tím pádem bez energie a mlíka, ale nemůžu ani pípnout, že by to bylo nějak strašné 😉 Běžná bolest, rozhodně stavy migrén, které mívám, jsou horší k žití, než jedna jizva, kterou zahojí pohled na ten krásnej uzlíček štěstí a jen Aninka mě hnala ku předu, ani jsem neměla čas myslet na nějakou bolest. Jizva bolela ještě chvilku doma, mám ji napříč břichem, od pupíku dolů, ale opravdu nic děsného. Dalšího císaře bych se nebála. Jo a krvácení téměř žádné v nemocnici, jen první dva dny a pak doma asi po třech dnech. Přeju jen dobré císařské řezy 😅

gabrlinka
28. únor 2011

@alfice gratuluji k Anince 😵 hlavně, že jste to obě tak krásně zvládly a jste zdravé 😉
jinak teda fakt ti dr. děs a hrůza, člověk aby si všechno hlídal sám a ještě si vás dovolili vyhodit, kdybyste tam nepřijeli znova, tak se nedejbože mohlo stát taky, že už byste tu ani nemuseli být, to je strašné 😖 hlavně, že to dobře dopadlo, já si taky myslím, že v dnešní době se ten císařský řez dá celkem v klidu obstát, u mně teda byl ten druhý ok, ve spinální anestezii, ten první v celkové byl horší(pooperační komplikace a záněty atd.)takže kdo má na výběr vřele doporučuji ten spinál 😉 a vidíte hned svého mimíska a i ten vztah je bližší než u toho v celkové (aspoň u mně) 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru