Jak jste prožívaly císařský řez?

steelska
30. zář 2010

já rodila neplánovaným císařským řezem jsem s toho ještě tet špatná juak jste na tom vy? 🤐

alfice
28. únor 2011

Díky. Pravdou je, že strach z porodu je ve mně stále a než jsem k Anince získala ten pravý vztah, musela zase k tomu dopomoci komplikace, kdy mě vyděsili v porodnici, že má nějakou srdeční vadu a vzali mi ji na několik hodin na vyšetření. V té chvíli jsem si uvědomila, že je opravdu moje a že je to bez ní prostě šílený 😒 Ale vše dopadlo také dobře a je zdravá jako rybička. Ten první kontakt s právě narozeným miminkem hodně chybí...

gabrlinka
1. bře 2011

@alfice tak hlavní je, že je zdravá 😉 ano, souhlasím s tím kontaktem po cs, jsem dnes moc ráda, že mi doporučili druhý císař spinálně, protože jsem viděla tomáška hned, jak ho vytáhli a zamilovali jsme se do sebe hned 😵 a kojila jsme ho do 8 měsíců, toho prvního kvůli zánětu jen 2 měsíce plus dokrmování nutrilonem

kathy.skal
1. bře 2011

@elviie překvapivě dobře to zvládáme 🙂 Holky jsou zlaté.. jedí, spí, čůrají, kakají, občas breknou, ale myslím si, že leckterá mamča od jednoho mimča je na tom hůř 😀 Teď už mám od porodu 14 dní, jizva ani břicho nebolí, takže se vracím do normálního koloběhu.
Jen mám od těhotenství anemii a jsem pořád zelená jak sedma 😒 Beru sice železo, ale efekt žádný...

Já jsem taky v nemocnici jaktěživ nebyla a doufám, že už zase dlouho nebudu. Ten pocit, že je člověk odkázaný na pomoc někoho jiného je fakt nic moc.. teda aspoň pro mě 😠

helenkanai
17. bře 2011

Ahoj holky, přidávám svoje dojmy ze sekce.Rodila jsem v porodnici na Bulovce plánovanou sekcí 10.5.2010.
Nastoupila jsem do porodky den předem okolo druhé odpoledne,na klasické gyn od.Už jsme měla kontrakce,takže mě hlídaly sestry a chodila jsem na monitor ale nebylo to nic tak strašného.Dalo se to vydržet 🙂 v noci byla bouřka tak se báli,že mi praskne voda ale nic já spala jak zařezaná 😀 a ještě těsně před půlnocí jsem se vzbudila a dojedla dva banány co jsem tam měla 😀 haha.Ráno klasika-klystýr,holení,cévka atd.Kromě klystýru jsem tam měla rodinu ale na sál je nepustily.Trubka jsme podepsala že mi nevadí medici,takže jsem tam měla snad třicet lidí...nevim hrozně moc.Napíchnutí spinálu zabolelo ale nebylo tak hrozné.Pak hodně divný pocit v nohách...ble.Měla jsme hodně velké břicho takže jsme se dusila a celou dobu mi museli dávat kyslík ☹ nemohla jsem dýchat.Cítila jsem příšerné tahání,bolelo mě to,pocit jak když mi dovniž fouká...pak praskali plodovku...to jsem myslela,že mi zlomí žebra....hrozný tlak..a pak křik...malá řvala ještě když byla v bříšku 😀.Jsem ráda,že jsem ji hned viděla byla nádherná,úžasná,já dojatá.Pak mě začali šít a to už jsem se modlila aby byl konec a chtěla jsem už jen aby toho nechali a já měla pokoj!Hrozně to tahalo a bolelo.Po operaci mě dali na postel a NECHALI MĚ NA CHODBĚ PŘED OPERAČNÍM SÁLEM!!!A JEJICH ZŘÍZENEC MI NORMÁLNĚ DAL NA NOHY MOJÍ MOJÍ TAŠKU CO MĚLA SNAD DESET KILO - ☹ a já z toho dostala šok,takže jsme se začala nekontrolovatelně klepat.Tak pak rychle na JIP a kapačky.MUDr. říkala,že anestezie bude působit tak dvě hod.-dcera se mi narodila v 8:45 ráno a nohy se mi daly do pohybu až v 18h večer!!!!!Takže strašný!!!Sestry mi chodily píchat injekce na rolování dělohy - neíte někdo co to je?měla jsem pak strašné stahy a bolesti a cítila jsme jak ze mě teče hodně krev!opravdu báječné když se nemůžete hýbat.Takže děs.Druhý den ráno mi pomohly vztát a musela jsem se umýt.To jsem myslela,že je moje smrt.Třetí den vyndaly dreny -tak se mi hodně ulevilo.Pocit z porodu nemám moc dobrý ale stálo to za to.Sice mám nyní srůsty a jizva je pořád ošklivá a ještě občas bolí když se na ni zatlačí ale ještě bych ráda jedno dítko.Bohužel vím,že budu muset zase na sekci 😢 tak snad přístě zvolím jinou porodku,kde můžu mít partnera u toho.Myslím,že to hodně dělá psychika jak je tam člověk sám.

ivana24
18. bře 2011

Ahoj, já mám obě děti sekcí, při epidurálu a vzpomínám na to ráda, oba porody byly krásné. Opravdu záleží na nemocnici, kde sekci dělají. U mě byl pokaždé manžel, teda u prvního to tak trochu vzdal a šel vedle do místnosti čekat na Filípka, při druhé sekci jsme se tak předem dohodli, asi by to neustál 😀 Ale celou dobu na mě mluvil, bylo to moc fajn.
Druhá sekce byla psychicky horší, no už jsem věděla do čeho jdu, bála jsem se hlavně, aby vše bylo v pohodě a zvládla jsem to. Moje porodní asistentka byla úžasná, pořád se smála, že teda jdem si pro tu Barču..manžel byl celou dobu se mnou. Na sále mě příjemně uvítali, pan primář si stále dělal legraci a pořád, jestli už má manžel zamluvenou hospodu.....anesteziolog Viktor byl sympaťák, pořád něco mluvil, takové blbiny, ale rozptýlilo to. Epidurál mě nebolel, pocit v nohách je divný, ale dalo se to. Barča nešla vyndat, samo slyšela jsem a cítila, ale všichni byli fakt profíci...padaly věty jen typu No tak králíčku, pojď ven 🙂 Když ji vyndali a začala plakat, to byla nádhera, hned mi ji přinesla porodní asistentka se slovy: Manžel říkal, že jste si moc přála holčičku, tak nejprve toto a ukázala mi Barčinou pipinu 😀 jsem se musela smát 😀 , pak ji dala ke mě a na ten pocit nikdy nezapomenu.....no a na šití, mi nabídli uspání, tak jsem řekla, že ale až pojedu ze sálu, chci být vzhůru, vše dodrželi, probrali mě a já jela za manželem, který byl celou dobu s malou. Žádná JIP , normální pokoj, kde jsme byli jen my tři (manžel měl za úkol mě hlídat) a v klidu si užívali maličké. První přiložení nechala sestřička na manželovi, prý když už je ten zkušený tatínek 😀
Anesteziolog mi dovolil po 12 hod vstát (no trochu jsem ho ukecela)...sestra mi pomohla, ale když viděla jaký jsem jura, se smála, že jsem hrdinka, prostě to malé, vám dodá takové síly...nebo aspoň mě pokaždé dodalo. Samo bolí to, ale FAKT to za to stojí 🙂 všem držím palečky, ať když už to musí být sekce, tak ať narazí na super lidi jako já 😉

certatana
16. led 2012

Také jsem obě kočičky rodila plánovaným CS a bylo to úplně v pohodě, první byla ve spinálu a druhá v epi, což teda bylo ještě podstatně lepší, u obou porodů asistoval manžel a proběhlo to v klidu, komplikace žádné .... bolesti minimální - jsem úplně spokojená, a těším se na třetího /časem/ 😀

d.h.86
16. led 2012

@certatana mohu se zeptat,proč jste rodila obě císařem?já mám syna císařem a ted čekáme na květen holčičku a mám strach,asi budete myslet,že jsu blbá,ale mám strach z klasického porodu

natama
16. led 2012

@ivana24 parada, kdyby to slo takhle vsude? 🙂 kdesi prosim te rodila? malou ti dali hned jak ji vyndali, nesli ji nejdriv umyt, zabalit atd?

certatana
17. led 2012

@d.h.86 první dcera byla koncem pánevním, dali mi tehdy na výběr, ale volila jsem jistotu /císaře/, já se podruhé taky bála přirozeného porodu, ta děloha je přece jen už štupovaná, byla jsem tehdy připravená simulovat boleti v jizvě, aby mi ten druhý císař udělali, jenže jsem ani nemusela, fakt mě to bolelo a na kontrole 38+2 na na utz naměřili jen 1 mm tlustou jizvu a chtěli mi ho udělat hned na místě, nakonec jsem je ukecala, do druhého dne.
Mě příjde normální, že člověk tíhne k tom, co už zná a dokáže si představit, navíc ta jizva už tam je, tak proč riskovat další v pipce 😀

d.h.86
17. led 2012

@certatana to si taky říkám,že už vím do čeho bych šla,mám břicho stejnak řízlé,tak proč zbytečně ještě ten spodek,že?
a jako tlouštka jizvy,jako na děloze?a to měří jak?a když by byla silnější tak co?

ivana24
17. led 2012

natama...rodila jsem v Neratovicích a malou trochu očistili a hned donesli 🙂

antymania666
30. čer 2013

holky jsem 9 dni po cisari a ted jsme zjistila ze se mi uprostred ta jizva otevrela a mam tam okolo zaschly hnis..co s tim?,,

ffiinnkkaa
30. čer 2013

@antymania666 Měla jsem to samé..jdi k dr. mě na to dali ATB a doporučili wobenzyn ale lepší pro mě bylo stříkat to chlorophylem

antymania666
30. čer 2013

@ffiinnkkaa aha,takze nic vaznyho??me to rboli no,ale ed jsem si toho vsimla prave a na etu jsem se docetla ze ti do toho mista daj dren a to nechci teda ani za nic

kalo
30. čer 2013

@antymania666 já měla to samé - vzali mi kultivaci a v ráně byl zlatý stafylokok..po operaci se tam může dostat. Takže antibiotika. Určitě běž k Dr.
Jak píše @ffiinnkkaa Wobenzym je určitě dobrý, ale nesmíš u něj kojit....

antymania666
30. čer 2013

@kalo tak wobenzym nechci teda,mlika mam az az a mala je na jipce tak ji ho vozim,takze to nemuzu

ffiinnkkaa
30. čer 2013

@antymania666 No kdybych nedostala ATB tak bych se asi bála..ale jak říkám stříkala jsem si to tím zeleným a bylo to ok..

ined77
14. lis 2013

Dobrý podvečer milé maminky 🙂 ,

do naší vznikající Wiki knihovničky byl přidán článek https://www.modrykonik.cz/hellp-syndrom/.
Budu moc ráda, pokud si najdete chviličku a podělíte se i s ostatními maminkami o Váš příběh.
Vaše zkušenosti a rady budou maminkami, které zažívají to samé, jistě oceněny.

Psát můžete přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s..."

Mockrát děkuji a přeji všem pěkný večer 🙂

penelope11
10. únor 2017

@crca ahooj a kde jsi rodila dvojcatka ? me to taky ceka v kvetnu v Brne ... jak si prezivala bolesti jak to prislo k sobe ? ja budu mit celkovou narkozu tak se bojim ,ze se zobudim do nejakych mega bolestiii

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru