Jak jste prožívaly císařský řez?

steelska
30. zář 2010

já rodila neplánovaným císařským řezem jsem s toho ještě tet špatná juak jste na tom vy? 🤐

fiallinka
1. lis 2010

ale mně to v podstatě nebolelo ani po dvou týdnech, když jsme šli z porodky, možná to bylo tím, že jsem měla jiné, depresivnější myšlenky a že tu bolest přehlušil žlučníkový záchvat 🙂 a následná operace žlučníku tři měsíce po porodu 🙂. No, jsem jak černá kronika, to jo, ale nějak to před těmi dvěma lety bylo fakt drsné 🙂

hehena
1. lis 2010

@fiallinka nooo ty kokos... ty si to umíš naplánovat... žlučník chvíli po císaři 🙂)) ty jsi normálně sadomasochistka! 🙂)) uf teda! mě teď ta jizva z tý představy rozbolela 🙂))
z porodky jsem teda sotva šla a cesta od apolináře po kostkách a retardérech byla jako za trest 🙂)))) mmch retardéry jsem nenáviděla ještě hodně dlouho, pak i kvůli nalitým prsiskám... ja auvajs teda 😀 jsem si vždycky myslela, že mi prolítly předním sklem 😀

kaaatinka
1. lis 2010

Holky mě se děje i po těch skoro 6 letech že když je Naty dlouho pryč...viz třeba byla v létě 14 dní u babičky že se mi tak stýskalo že mě ta jizva pobolívala 🙂

fiallinka
1. lis 2010

@kaaatinka tak to já fakt o ní nevím vůbec nikdy...

@hehena ono to tělo nezvládlo ty dvojčata, pár dní po porodu první záchvat, který ukázal, že mám spoustu malých kamínků a u nich hrozilo, že když budou postupně odcházet, zacpou mi vývod do slinivky... nejdřív mi hrozili, že díky zánětu slinivky bych mohla umřít a operaci mi naplánovali 14 dní po císaři, pak to přehodnotili 🙂 a po třech měsících jsem se dostavila pod nůž sama, protože jsem nemohla vydržet. Ale teď už jen samé světlé zítřky 🙂.

hehena
1. lis 2010

@kaaatinka tak steskem mě eště neměla šanci jizva bolet... každopádně mě pobolívá i teď... včera jsem Kubína tak šikovně pokládala, že mi tam tak škublo, že mě to pobolívalo další hodinu... 😅 ale já jsem tele, takže se ani nedivím 🙂)

ivonne
1. lis 2010

@crca to jako jo s tim cvicenim se to neda stihnout.ale ja si cetla na netu rady odborniku na tohle tema a cviceni sklapovacek rozhodne nedoporucovali.no vlastne ty jsi to mela hned site..tak to jo,ale kdyz to nemam tak to nejde udelat nejakou sklapovacku .mam tam hned jelito jak brno a taky to nedoporucuji.je na to spec cviceni a to zas poradi fyzioterapeut.me to chteli operovat ale musim nejdriv vic zhubnout aby se ty svaly k sobe daly lepe sit.a je hrazene pojistovnou.teda me to tak aspon rekli.ale nechavam to na potom.uvidime zda se zadari druhe a pak to budu resit.. pa

crca
1. lis 2010

@ivonne ty sklapovačky byly jen "příklad" 😀 ta moje fyzioterapeutka mě ale dávala cviky,které jsem si ani po dojetí domu už nepamatovala a to se co návštěva u ní přidávali další a další 😀 Já snad první měsíc ani nevěděla,jak se jmenuju 😀
Jinak teda oni to normálně nešijí??? 😲 myslím ty rozevřené břišní svaly??Je pravda,že mě to říkali tak,jakoby mě udělali v mezičase laskavost 😀 Ale já na to vzpomínám strašně ráda 😵 Fakt jsme se nasmáli,prý i játra mám v pořádku 😀

ivonne
1. lis 2010

@crca no ja nevim jak by vedeli ze mam rozestup brisni steny? to te teda museli riznout od pupku nahoru kdyz ti to sili.a kdyz delaji cisare tak se rezou pod pupkem vodorovne..ja prisla sama na to ze mam diastazu az po porodu kdyz jsem se zdvihala tak mi vyhouplo jelito od pupku nahoru ale myslela jsem ze je dusledek toho tehu a ze se to stejne jak vse oistatni vrati do normalu ,ale kdyz se nic nedelo ani po pulroku tak jsem sla k chirurgovi kam me poslal obvodak a tem mi rekl o co jde.a taky co mi budou delat.jnze musim zhubnout jeste.tak to odkladam protoze chci jeste otehotnet.hm tak tonechapu..

steelska
autor
14. lis 2010

ahoj holky co jsem tu nebyla tak vas tu dost přibylo díky za příspěvky 😀 😀 😀

mona12071
23. lis 2010

ahojte tak ja som vam skopirovala moj porod a niekedy je lepsie ked vam zoberu dietatko aspon na chvilku nie ako tu v anglii ☹
TAK UZ MOZEM AJ JA NAPISAT SVOJ ZAZITOK Z PORODU
NA POROD SOM SA STRASNE MOC TESILA A BOLA SOM JEDNA Z TYCH CO SA VOBEC NEBALA
2 DNI PO PRENASANI MI VECER ZACALA ODCHADZAT ZATKA JA STASTNA ZE SA UZ KONECNE NIECO DEJE A POTOM SOM ZACITILA MOKRO ALE LEN KED SI CLOVEK CVRKNE TOTO SA MI STALO ASI 3 KRAT
NEBOLA SOM SI ISTA ALE POCIT ZE JE TO TU UZ SOM VERU MALA TAK SOM RADSEJ ZAVOLALA DO PORODKY A TAM MI POVEDALI ZE MAM PRIST ZE SKONTROLUJU CI JE TO OZAJ PLODOVKA A MAM SI PRE ISTOTU ZOBRAT VECI .TAK SOM SI VSETKO ZOBRALA VYSLA PRED DOM A RUP VODA ANI SOM NEMOHLA UJST DO AUTA AKY TO BOL ZVLASTNY POCIT KED TO NEMOZETE ZASTAVIT
ESTE TERAS MAM V SEBE TEN POCIT ZE TO UZ KONECNE PRISLO A MALICKEHO BUDEM MAT KONECNE PRI SEBE
BOLA SOM CELA VYSMIATA ZIADNE BOLESTI NO SUPER TROSKA MNA ZACALO POBOLIEVAT BRUSKO ALE INAK OK
V NEMOCNICI NAS SKONTROLOVALI NAPOJILI NA MONITORY A LEZAT ESTE SOM SA ASI USMIEVALA HODINU ALE TEN SMIECH ZMYZOL KED NASTALI KONTRAKCIE ALE TAKE ZE SOM MYSLELA ZE POSTEL VYTRHNEM
PYTALA SOM SA PA CI JE NORMALNE ZE MAM 2 KONTRAKCIE V 3 MINUTACH A POTOM 5 MINUT NIC POVEDALA ZE HEJ
PODOTYKAM ZE SOM RODILA V ANGLICKU TAK TROSKA INY SYSTEM AKO U NAS
DONIESLI MI PLYN ZE VRAJ MI TO TROSKA POMOZE NO NA ZACIATKU HEJ ALEPOTOM SOM TO MALA STALE V PUSE LEBO SA MI ZDALO ZE KONTRAKCIU MAM KAZDU SEKUNDU A BOLA SOM AKO NADROGOVANA
AJ MOJMU MARTINOVY SOM TO DALA VYSKUSAT NO ZAPACILO SA MU TO
ALE TO POMAHALO MOZNO JEDNU HODINKY
KED MNA PA VYSETRILA POVEDALA MI ZE SOM NA 4 CM OTVORENA TO BOLO 2 HODINY PO PRIJAZDE DO NEMOCNICE VRAJ BUDEM MAT RYCHLY POROD NO TESILA SOM SA ALE ESTE SOM NEVEDELA CO MNA CAKA
TAKTO V BOLESTIACH SOM BOLA 12 HODIN S TYM ZE SOM SA PRESTALA OTVARAT KED SOM BOLA NA 8 CM
MYSLELA SOM ZE SA ZBLAZNIM ALE NAJHORSIE BOLO TO ZE SOM MUSELA LEN LEZAT NA MONITORE NAKOLKO SOM MALA VYSOKY TLAK
NAKONIEC SOM ZVOLILA MOZNOST EPIDURALU
UZ SOM NEVLADALA BOLA SOM PEKNE VYCERPANA NAKOLKO MNE NEZACLI KONTRAKCIE PO 15 MINUTACH AKO NIEKTORYM ALE JA SOM ICH MALA HNED PO 5 MINUTACH
MARTIN BOL CELY CAS SOMNOU BEHAL OKOLO MNA CUDATKO MOJE
PA SA MNA SPYTALA CI JEJ MOZE ASISTOVAT STUDENTKA TAK SOMSI POVRDALA PRECO NIE SAK NIEKDE MUSI MAT PRAX
STALE SA U MNA STRIEDALI LEKARI S TYM ZE ZIADNA ZMENA KED SOM SA CHCELA NAPIT TAK SOM UZ ANI NEDOKAZAL UDRZAT POHARIK V RUKE NEMALA SOM ZIADNU SILU ALE STALE SOM SI HOVORILA ZE UZ TO NEMOZE DLHO TRVAT A MUSIM VYDRZAT HLAVNE KVOLY MALICKEMU
POTOM PRISIEL DALSI SOK MALICKEMU NEMOHLI NAJST SRDIECKO PA SA SNAZILA HLADAT PO BRUSKU ALE NIC JA SOM BOLA ZELENA FIALOVA VSELIJAKA A UZ SOM VYDELA PRED SEBOU NAJHORSIE SCENARE
PA POVEDALA STUDENTKE NECH ZOSILI HLAS NA PRISTROJI ALE ONA POCULA NECH HO VYPNE TAK HO VYPLA NO TO BOLA INA PANIKA PA ZACALA PO NEJ KRICAT CI JE NORMALNA VYPNUT PRISTROJ KED SA SNAZI NAJST SRDIECKO MALICKEHO JA SOM UZ REVALA ALE NAKONIEC MALINKEHO NASLA A TO BOLA TAKA ULEVA NA SRDIECKU TERAS KED TO PISEM MAM SLZY V OCIACH
ZASA PRISLO NIEKOLKO LEKAROV MNA SKONTROLOVAT A LEKAR ZAHLASIL CISARSKY
ANI NEVIEM AKO RYCHLO SA ZBEHLO TOLKO LEKAROV PRI MNE MARTIN HNED PREZLECENY DO LEKARSKEHO A UZ MNA VIEZLI NECHAPALA SOM ALE BOLA SOM VELMI RADA ZE UZ TO BUDEM MAT COSKORO ZA SEBOU A KEBY SOM MALA ESTE TLACIT TAK TO BY SOM UZ ASI NEDALA
LEKARY MNA POVZBUDZOVALI ZE ZA CHVILKU MAM MALICKEHO U SEBA SRANDOVALI NO DODAVALI MI ENERGIU BOLY VINIKAJUCI
AJ JA SOM SA USMIEVALA NO DOKYM SOM NELEZALA NA TOM STOLE A ONI BEHALI OKOLO MNA KVOLY MOJMU TLAKU KTORY BOL 220 NA 150 DALI MI KAPACKY NA ZBIZENIE TLAKU A RYCHLO NA CISARSKY
MARTIN MNA HLADKAL PO TVARI A NIC INE NEOPAKOVAL AKA SOM SILNA AKO TO ZVLADNEM A MALICKEHO BUDEME MAT U SEBA TERAS SA NEDOKAZEM UBRANIT SLZAM BOL FANTASTICKY AKO SEDEL VEDLA MNA DRZAL MNA ZA HLAVU A HLADKAL
NEBUDEM POPISOVAT POCITY AKE SU PRI EPIDURALY NECITITE BOLEST ALE CITITE VSETKO CO VAM ROBIA VO VNUTRY
JA SOM LEN CAKALA NA PLAC A NA SPRAVU ZE MOJ DAVIDKO JE V PORIADKU STRASNE SOM SA O NEHO BALA
KED SOM ZACULA PLAC UZ MI BOLO VSETKO JEDNO TEN POCIT ZE MALICKY JE S NAMI BOL NADHERNY
MARTIN HNED UTEKAL ZA NIM A DONIESOL MI HO JA SOM BOLA TAKA UNAVENA ZE SOM MINUTU NA NEHO POZERALA A MINUTU SPALA NORMALNE SOM ODPADAVALA
BOHUZIAL TU V ANGLICKU AJ PO CISARSKOM VAM DAJU MALICKEHO NA IZBU A STARAJTE SA JE TO KRASNE MAT MALICKEHO U SEBA ALE TAKTIEZ VELMI NAMAHAVE PRETOZE SI NEMATE KEDY ODPOCINUT A MUSITE SA STARAT PO 40 HODINACH MNA PREPUSTILI DOMOV BOLA SOM VELMI STASTNA LEBO DOMA SOM SI VIACEJ ODPOCINULA NAKOLKO V NEMOCNICI SOM MALA MAT VLASTNU IZBU ALE BOLO PLNO TAK SOM BOLA S 5TIMI DALSIMI MAMICKAMI TAK TO STE SA VOBEC NEVYSPALI
DOMA SOM CHYTLA DEPRESIE ZE TO NEZVLADNEM A MYSLIM ZE SOM BOLA AJ NEDALEKO ZRUTENIA MARTIN SA MI SNAZIL POMOCT S MALICKYM ALE AZ TERAS SOM DOHNALA VSETOK SPANOK A ENERGIU CO SOM STRATILA
MALICKY JE NADHERNY A DALA BY SOM ZA NEHO AJ ZIVOT
MAM VELMI ZLU SKUSENOST S PORODOM ALE KED VYDIM MALICKEHO AKO NA MNA POZERA S OCKAMI PO TATKOVY JE TO NAJKRAJSI POCIT AKY MOZE MATKA CITIT
ESTE STALE SOM SA Z TOHO ZAZITKU NESPAMATALA ALE UZ SOM NA TOM DOBRE A VDACIM ZA TO MOJMU MARTINOVY KTORY SA O MNA STARA UZ 2 TYZDNE A POMAHA MI ZO VSETKYM JE TO NAJLEPSI CHLAP AKEHO SOM SI MOHLA KEDY ZELAT A DODRZAL JEDNU KRASNU VETU KTORU MI DAL V NEMOCNICI-MILACIK ZA TAK NADHERNEHO SYNA A ZA TO AKO SI TRPELA TA BUDEM DO KONCA ZIVOTA NOSIT AJ NA RUKACH

moora
23. lis 2010

Můj akutní císař probíhal naprosto v pohodě, ještě sme s operatérkou vtipkovaly, jak to pěkně vyšlo, nebo´t sem k ní chodila celé těh. do poradny a pak sem se strefila akorát do její služby. ...🙂 Vadilo mi pouze to 24h ležení nehnutě na jipu, no ale musí to být po tom epi. Mimišky byly stejně na svém jipu v dobrých rukou, tamější dr. mi přišla hned říct jak na tom jsou, takže žádné stresy .. 🙂 Videla sem je druhý den a bylo to krásné. No a jizva většinou bolí, jasně že sem též 14 dní chodila v předklonu 🙂 Jen bych tu chtěla reagovat na mnohými často zmiňovanou přítomnost tatínků na sále - přijde mi absolutně nevhodné, aby laik (byť otec a partner) okouněl na operačním sále, sekce je regulérní velká nitrobřišní operace se spoustou potencion. rizik, de facto žádná pěkná podívaná, to je jako byste si šly nechat operovat žlučník nebo střeva - OK, to se nedělá v epidurále, no tak třeba hemeroidy nebo koleno....a chtěly aby vás tam muž držel za ruku. ??!!?? Asi můžu zkusit pochopit, že některá žena po tomto touží, ale nechápu personál nemocnic, že toto dovoluje....operace je operace....Manžel viděl mimišky, když je vezly ze sálu na jip, a nemyslím si, že by se cítil být ochuzen po zbytek života o moment jejich zrození....🙂)

mona12071
24. lis 2010

@moora prepac ale v tomto s tebou nesuhlasim myslim ze je dobre ked si to prezije aj chlap a ta zena si to zasluzi a aj tak on nic nevidi je ti len pri hlave a nevidi nic cez plachtu
je to velka opora pre zenu a hlavne ked ja som uz nedokazala maleho udrzat a on mi ho ako prvy doniesol ukazat a doteras je nesmerne rad ze ho drzal ako prvy a mohol mi ho priniest a hovori ze by nikdy nevahal a k druhemu by isiel hned k porodu

d.h.86
24. lis 2010

@mona12071 hodně záleží taky jak vše probíhalo
u mě to bylo tak akutní,že žádný epidural,ale celková narkoza
jinak teda souhlasím s tím,že je to operace jako každá jiná
takže nevím,jestli chlapa ani či ne
podle mě ne,mužou nastat komplikace a ne všechny pohledy všichni chlapi snesou

alzbeta.hod
30. lis 2010

@d.h.86 já se před operací jen zeptala či tam manžel může být se mnou, PA mi řekla že se optá a víc jsem se už nestarala, bylo mi to už jedno a nepočítala jsem s tím. Ale když malou odnesli a za chvilku si vedle mě sedl manžel, byla jsem o hodně klidnější a strašně ráda že je tam a drží mě za ruku. Fakt mi to hrozně pomohlo. Ale pustili ho tam až opravdu prakticky po porodu když byla malá ošetřena a mě zašívali.

alzbeta.hod
30. lis 2010

@d.h.86 je to taky tím že já byla umrtvená jen na spodek, kdybych byla uspaná celkově asio by bylo zbytečný tam manžela mít.

alzbeta.hod
30. lis 2010

@mona12071 souhlasím z každičký tvým slovem, opravdu je to velká opora... mě ji přinesla dětská sestřička a pak přišel manžel... jen viděl jak má doktor ruce po loket od krve...

dagina
30. lis 2010

Ahojky maminy
prosím vás, mohla by jste některá doporučit něco na lepší hojení jizvy? Měla jste některá něco?? Pravděpodobně mě čeká císař, potřebuji být (kdo také ne 😅) co nejdřív fit, když mám doma dvouletou cácorku.... . A vůbec, nějaké rady, tipy jak k rychlé rekonvalescenci🙂?????????
Díky
@crca rodila jsi v UO???

melis7
30. lis 2010

@dagina zdravím!Teď jsem ti psala i do té druhé diskuze.Ale k věciMoje kamarádka,která pracuje v porodnici, mi doporučila,ať zkusím homeopatika.Musím říct,že jsem to teda neodzkoušela,protože jsem byla celkem fit.
Doporučovala mi : ARNIKA Montana 15CH + Staphysagria 15CH.Někde to vyčetla,že je vhodné po císaři.Má se užívat 5+5 kuliček (5 kuliček jedno + 5kuliček to druhé) 1x za den.Užívá se to 15- 20 min před nebo po jídle,nemělo by se před tím pít kafe, jíst něco s mentolem(nebo si třeba čistit zuby mentolovou pastou),kouřit,ale to nepřepokládám.Ovlivňuje to vstřebávání těch homeopatik.Ty kuličky se nasypou do víčka a dají pod jazyk a nechají rozpustit.Takhle to můžeš jíst celé šestinedělí.
Arnika montána :urychluje hojení, vstřebávání hematomů a pohmožděnin,(Samozřejmě ještě další věci)
Staphysagria: Je na hojení řezných ran,Nucení na močení,pálení + řezání při močení,vhodná je i po cévkování,protože napomáhá hojení močové trubice.
Když už to nepomůže,tak to rozhodně neuškodí,protože homeopatika nemají vedlejší účinky.
Opakuju,že to nemám odzkoušené,prodávám, jak jsem koupila.
Tak,ať to dobře dopadne s tím císařským řezem.Mel
P.S. Kdyby s tím měl někdo tady nějaké zkušenosti,tak napište jaké,moc by mě to zajímalo.

ikarkulka
30. lis 2010

@dagina staphysagria, jak radí melis 😉 na kuličky nesmíš sahat rukou, proto se to sype do toho víčka, vyklopíš pak pod jazyk a necháš rozplynout.
je důležité dodržet to ředění. kde jsi @melis7 přišla na to 15CH?
arnica montana se má užívat v ředění 9CH a staphysagria 5CH nebo 9CH. v obou případech 5 kuliček 2x denně.

ještě případně pyrogenium 9 nebo 15 CH
- dávkování: 5 granulí 1x denně
- použití: prevence hnisavých komplikací

melis7
30. lis 2010

@ikarkulka psala jsem,že od kamarádky.Myslím,že čím vyšší číslo,tím větší ředění a tím větší účinnost.Je to z nějaké knížečky o homeopatikách v těhotenství,bohužel jsem zapomněla název a nemůžu jí teď najít.Opravdu tam je 15CH.Tak nevím,asi co hlava to názor.
Kuličky jsou oboje Arnika i Staphysagria,lze to brát zároveň.
Brala jsi to?Pomohlo to?

ikarkulka
30. lis 2010

@melis7 větší ředění neznamená vyšší účinnost, naopak homeopatikum pak může účinkovat úplně jinak.
např. homeopatika, která se používají v jednom ředění na podporu laktace, mohou v jiném ředění pomoci laktaci zastavit.
tady neplatí, že co hlava, to názor, účinky jsou dané.
tak by mě to zajímalo.

užívala jsem oboje. nedokážu říct, jestli by bez toho byly nějaké problémy, ale jizva se mi hojila ukázkově.

melis7
30. lis 2010

.@ikarkulka Znamená větší učinnost.Homeopatika nejsou standartní léky a každý lékař homeopat má troch jiné zkušenosti s různými ředěními a různými homeopatiky.Jen některé lze užít univerzálně.Léčí se příčina nemoci a né důsledek.Myslím,že v Anglii na homeopatii existuje vysoká škola,takže to není zase tak jednoduché.třeba na zácpu není univerzální homeopatikum.Musí se řešit kompleksně a erudovaným homeopatem.Univerzální homeopatikum není.Ale to je jen příklad a fakt se nechci o tom tady hádat.
S tím kojením máš pravdu,ale to je jiné homeopatikum.Přečetla jsem o tom několik knížek a v každé bylo malinko něco jiného.Bohužel hodina pokročila,takže už mi to tak moc nemyslí.Ale v jedné doporučovali na něco třeba ředění 5CH a v jiné 9CH.Takže to upně univerzální není.Pak jsem objevila takovou malinkou.Jmenovalo se to homeopatika v těhotenství,tu mi donesla ta kamarádka a tam bylo nejvíc rad,týkajících se těhotenství, porodu i šestineděli.Je to od nějaké doktorky a opravdu doporučovala obojí 15CH.Takže prodávám,jak jsem koupila.Nejspíš máme obě pravdu,fakt se nechci hádat.Opravdu to není s těmi homeopatiky tak jednoduché.Nevím,jestli ty jsi homeopat,já ne.Takže bych s těmi soudy nebyla tak striktní.Mel

melis7
1. pro 2010

@ikarkulka tak mi to nedalo a koukala jsem alespoň na veb.Jaké to ředění našla jsem ruzné varianta i tu mojí a i tu tvojí a dokonce i jiné.Nikdy tam nebylo vyšší ředění než 15CH..A různé názory.Většinou si to na různých diskuzich ženy chválily.Takže kdyby se tu někdo našel,,kdo to bral, napište prosím jak a jak vám to pohlo.Hlavně to jak vám to pomohlo.Díky.
@dagina tobě přeju bezproblémový porod a hlavně,ať to klapne tím císařským řezem.
Mel

romana29
1. pro 2010

@dagino a ty máš nějaký problém s hojením jizev? Já jsem hodně obézní, měla jsem a mám 😒 přes jizvu převis hoodně velký a jizva se zhojila úplně v pohodě a bez problémů. Jediné, co jsem dělala, že jsem se každý den osprchovala a jizvu vysušila 😉 . I při prvním císaři jsem to tak dělala.
Homeopatika bych spíš zvážila kvůli laktaci, paní na pokoji si pro ně poslala manžela a hned třetí den po císaři měla mlíka jak kojná....já nic a jelikož malá se nechtěla ani přisávat, tak jsme nekojený 😕

ikarkulka
1. pro 2010

@melis7 ježiš, to já jsem se taky nechtěla hádat 🙂 díky

crca
1. pro 2010

@dagina rodila jsem v Ústí 😉 a super 😉 jestli chytneš Parmu a Dejlovou tak lepší dvojka tě snad nemohla potkat 😅 Já sjem mazala Infadolanem,ale já na tom po těch dvojkách byla hůř 😅 Držím palečky!! 😉

crca
1. pro 2010

@romana29 jako by jsi psala o mě 😀

meleri
1. pro 2010

super je arnika ve formě masti. nebo měsíčková mast....do těch hodně chemických bych možná nešla kvůli kojení..ale vím že jich spousta je, používají je ženy kterým "vybrali" dělohu.

dagina
1. pro 2010

Ahojky, moc díky z typy, něco si snad přeberu 🙂. Spíš jsem měla na mysli nějakou mast či sprejík... takže ta Arnika...

@crca no a vidíš, právě o Dejlové jsem slyšela jen to nejhorší, sousedce vyčítala, že měla císaře, že se vždy dá porodit přirozeně, a že na porod málo myslela... a takhle že jí stresovala na pooperačním... . Parma je super , to jo.Infadolan je spíš do mrazu, mažu tím malou..., a spíš hodně ucpe... i na čerstvou jizvu jsi ho dávala??????? Potom na promazání to jo.

dagina
1. pro 2010

ježiši samozř. "díky za tipy" tam mělo být...

@meleri ty jsi rodila též císařem??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru