Jak jste rodily vy?

27. srp 2022

Ahoj holky! Za pár týdnů rodím. Můžete mi, prosím, povyprávět jak jste rodily vy? Ale chtěla bych číst jenom krásné příběhy, žádné dramatické hrůzy, děkuji. Taky bych ráda věděla, jak jste se na porod připravovaly, jakou jste měly techniku dýchání, kdy jste jely do porodnice (a kam!), v jaké poloze jste byly při druhé době, co partner, atd.
Já už budu rodit potřetí, ale už je to sedm let pod poslední akce 😀 Takže vlastně jako by to bylo zase poprvé. První porod děs běs a druhý byl skvělý! Jen už jsem zapomněla, jak na to. Díky moc a těším se na prima dojemné čtení 🙂

bannannas
27. srp 2022

Ahoj, můj druhý porod byl jako vymodlený. Dvě noci za sebou poslíčci, snažila jsem se při nich uvolnit "spodek" a při porodu to bylo znát. Od chvíle, kdy mi pak začala kontrakce, podle které jsem už poznala, že začínám rodit, jsem do dvou hodin porodila. Do porodnice jsem jela sanitkou a od příjezdu do porodnice (na Bulovce) jsem porodila cca do půl hodiny. Sice to bolelo, ale porod byl bez jakéhokoliv lékařského zásahu, ani mi nestačili napíchnout kanylu (kdyby náhodou něco...), porodní asistentka byla úplně skvělá, zeptala se mě, na kterou stranu malá víc kope a řekla mi, ať si lehnu na bok na opačnou stranu, že ty kontrakce sice budou hnusnější, ale půjde to rychleji a měla pravdu, myslím, že na druhou kontrakci byla malá venku. Neměla jsem porodní plán, ale porod probíhal tak, jak bych si ho přála - nechal se dotepat pupečník, takže malá okamžitě po narození na mě - to je nezapomenutelný pocit, cítit váhu miminka místo v sobě na sobě, myslím, že díky tomu jsem s ní víc spojená (když jsem ji ještě i po několika týdnech kojila a hladila ji přitom po hlavičce, cítila jsem úplné šimrání v děloze😘). První porod probíhal víc lékařsky (rodila jsem na Vinohradech). Trochu jsem se té Bukovky bála, ale nakonec to bylo skvělé. A to jsem nebyla v tom novém rodinném centru, ale na normálních sálech (které tedy podle mě jsou skoro jako nadstandart. Malá bude mít sedm měsíců a já si stále hrozně ráda její porod připomínám. I oddělení šestinedělí docela v pohodě.

klokanka31
27. srp 2022

Já byla prvorodička, všichni kolem mě porodem děsili, ale nenechala jsem se rozhodit, spíš mě to nakoplo abych to zvládla s přehledem 🙂 A povedlo se, ani jsem nepoznala že rodím 😄 v neděli kolem 2. mě vzbudily bolesti v kříži, a odešla zátka, tak jsem si říkala že to asi začíná porod, jenže jsem měřila intervaly, a chvíli to byly bolesti po 10 minutách, pak po 5, pak zase po 7... Tak jsem si řekla že to budou jen poslíčci. Ráno jsme jeli s manželem do ZOO, kde jsme chodili půl dne, večer jsem ještě žehlila. Bolesti byly pořád nepravidelný, navíc jsem očekávala nějaký šílený bolesti břicha nebo odtok vody, jak všichni strašili,ale nic, tak jsme šli spát s tím že mám jen poslíčky. V pondělí ráno kolem 4.30 jsem se vzbudila a běžela jsem blinkat, to mě vyděsilo aby nebylo něco špatně, tak jsme jeli do porodnice aby se na mě koukli jestli je vše v pořádku. Tam na mě zírali jak na idiota že nepoznám že rodím, byla jsem na 8 cm a z příjmu mě okamžitě hnali na sál, ani klystýr mi nedali že by to taky nemuseli stihnout 😄 ještě na sále jsem si říkala jestli to není nějaký omyl, u tlačení jsem si myslela že to je jen asi nějaký nácvik, že porod má být přece hrozný... a najednou byla malá na světě. Manžel celou dobu seděl vedle mě, vyděšený, což bylo vtipný pozorovat😊 mezi kontrakcemi jsem mu říkala co má doma všechno vzít za věci, a plánovala jsem jak překvapíme rodiče. Když mu porodní asistentka po porodu říkala že se může jít vyvětrat, tak zíral před sebe, a koktal že by chtěl, ale že mu to nejde. Nebyl schopný ani chodit 😄 měli jsme ambulantní porod, tak on pak zajel domů pro věci, a jeli jsme po pár hodinách od porodu domů.

darkwitch
27. srp 2022

U třetího porodu jsem si zaplatila kurz hypnoporodu. Poctivě jsem trénovala a těšila se na porod. V sobotu jel manžel na akci a v šest večer volal jestli tam může přespat, klidně jsem souhlasila, sice jsem měla sem tam nějakou kontrakci, ale nic vážného prostě poslíčky. V osm volal ještě jednou a že není třeba jezdit domu jsem potvrdila. Uspala starší děti a šla si lehnout. V půl jedné se mladší dcera vzbudila s řevem, tak jsem ji uspala, ale už jsem nějak nemohla usnout, na půdě sramotila myš a začala jsem mít kontrakce. V pět jsem volala muži ať dojede, že rodím. V šest přijel, dál si sprchu a jeli jsme do porodnice. V sedm třicet jsme měli příjem a v sedm čtyřicet byla malá na světě. Nejhorší chvíle porodu byla když se s námi zasekl výtah. Hypnoporodni techniky jsem vůbec nestihla 😁

me_druhe_ja
27. srp 2022

První porod byl horor se vším všudy, včetně nemocného dítěte.
Ale ten druhej byl jak z knížky. 😀 ráno na kontrole (40+0) jsem byla asi 2cm a že prej můžou zkusit Hamiltona. 🙂 Asi za 2 hodiny začaly nepravidelné kontrakce, za další tři už byly pravidelné. Vana to jen rozjela. Nicméně já furt nevěřila, že je to už ono, že je to tak rychlé. 😀 vyjeli jsme do porodnice někdy v půl 9, 30 min cesty a to už bylo náročné. 😀 pár metrů ke vchodu jsem taktak došla a to bylo vše. 😀 příjem 21:15, otevřená na 8, okamžitě porodní box, jen sundali kalhoty, 9cm a praskla voda a na 2-3 zatlačení byla venku. 21:48. 😀 rodila jsem na boku, bylo to přirozeně nejlepší poloha. Bez poranění, bez léků, úplně v pohodě. 🙂 Třetí den jsme šli domů. 🙂
Žádná příprava a nic. 🙂

ferda90
27. srp 2022

Ahoj, můj porod byl vyvolávány. Přenášela jsem 11 dní. Ve čtvrtek 4.2.2021 jsem měla nástup do porodnice. Od rána mi podávali tablety na vyvolání, kontrolovali, dělali monitor. Noc, vůbec nic žádná bolest, žádná kontrakce. Na večer mě nechali bez prášku. Celý pátek to stejné. V sobotu ráno to samé, tabletky a zase nic. Přišel oběd, já se najedla a přišel na řadu klystyr, já se toho tak bála, ale náhodou to bylo super 😁Po obědě kolem 14 hod mi lékař pichl plodovou vodu. Porod se rozjel kolem 14:30,mezitím do porodnice přijel přítel. Byla jsem ve vaně, pak na čtyřech na porodním lehátku, kontrakce jsem měla snad co 2 minuty, bolest jako kráva, křičela jsem. Přítel byl celou dobu u mě, ale oba jsme se dohodli, že při tlačení půjde na chodbu(ja to tak chtěla). Fakt rychle jsem se začala otevírat a šlo to tak rychle, že Filípek se narodil v 17:21 hod v sovotu 6.2.2021. Bolest šílená, ale co následovalo potom bylo nejvíc❤️ porod byl ten největší a nejhezčí zážitek v životě a také nejbolestivejsi, co si budem 😬 Přítel po šití za námi přišel na porodní box kde mezitím malého kontrolovala doktorka, já šla do sprchy a poté jsme byli všichni spolu přes 2 hodiny na pokoji. Porod jsem zvládla bez epiduralu, jen s nějakou injekci do zadku, ale myslím si, že ta Teda nepomohla, bolesti byly šílené. Byla jsem Teda i šitá. Na porod jsem se nijak ne připravovala, chtěla jsem zkusit ten anibal, ale nakonec jsem do toho nešla. Jen jsem chodila na procházky, cvičila-ze začátku těhotenství ve fitku a pak už jen doma tehotenskou jógu. Byl to můj první porod.

sylvka
27. srp 2022

Třetí porod
Jako třetí řidička jsem měla obavy ,už jsem dobře věděla,co je to za bolest.. představovala jsem si různé scénáře...konec tehu dlouhý,těžký,je mi 35...mám dost.23.11 2021.. týden do termínu.vecer únava,bolest všeho,přesně o půlnoci tvrdnutí břicha,cca v jednu jsem si všimla,že je to pravidelný...pustila jsem si film a zapisovala kontra...nic hrozného 5-7 min.cca v půl třetí už celkem bolí...budím manžela...je to panikar,první jde samoz.ven kouřit a po návratu mě popláca po zádech se slovy,jak ti je ????? Grrrr,ty teda u porodu nebudeš ( nechtěl a je korona) ... Ve tři příjezd do porodnice,jako zkušená rodička vím,že už to brzy bude... Mladá paní jste na cm ,můžete domů 😦😦😦😦😦šok.nikam nejedu ,přemlouvání k příjmu. Přemluvila jsem. Cca v půl páté jdu na pokoj.kontra pravidelně,do osmi celkem slabé,mezi nima usínám...sakra,aby se to tak zastavilo 😦 od osmi přitahuje ,držím se postele... V půl desáté kontrakce jak blázen a praskla voda.hura,je to tady.zvonim na pa,točí monitor,sáhla do mě 7-8 cm jdem na sál.bylo před desátou dopoledne.na sále velké kontra,ale mezi nima nic,čtu si nápisy na plakátech na zdi 😁 chodím,sedím na WC a dotacím malou 😁 pořád lem,ještě chvíli.pak lezu po čtyřech na porodní křeslo a když dolehnu,cítím,jak malá sjela úplně dolů...říkám si pro sebe,tak teď už budu tlačit,ať mi to asistentky dovolí nebo ne.pa křičí a už je dole,jdeme na to! První leze stolice ( cítím se vrcholné trapné,nestihli mi dát klustyr) jedno zatlačení..hlavička venku...druhé zatlačení ,Karolinka je na světě ! Omyli ji,zvážili a už ji mám u prsu ...nemůžu věřit,už je opravdu tady ????? Je nádherná..... Z porodu za dvě hodiny jdu rovnou do sprchy a na postel sedám s pocitem,že mám.menzes a ne ze jsem před dvěma hodinami rodila. Byl to krásný,přirozený porod....moc ráda vzpomínám.celkovd trval 11 h,velké bolesti tak dvě hodiny.drzim palce

nikivm
27. srp 2022

První porod - v noci mi odešla voda, ale žádné kontrakce. V klidu jsem počkala do rána a po snídani jsem odjela do nemocnice. I přes nátlak doktorů jsem zachovala klidnou hlavu. Asi po 48 hodinách jsem ve sprše začala cítit menstruační bolesti a v tu chvíli mi přeplo v hlavě a tma. Vím jen pár okamžiků. Pořád dokola jsem si opakovala, že se musím soustředit na sebe a malou. Procitla jsem ve chvíli kdy mi přítel řekl, už je tady. Rodila jsem 1,5 hodiny koncem pánevním
Druhý porod - o 15 měsíců později, jsem byla rozhodnutá, že si to chci užít. Partnera jsem večer poslala na koncert. Brzy ráno jel ještě něco zařídit. V 8:30 jsem mu volala, že jsem se s malou přetáhla, není mi dobře a potřebuju, aby mi s ní pomohl. Za hodinu a půl už jsem balila tašku. Cesta do porodnice trvala 40 min a už jsem měla kontrakce co 4 minuty, ale nic strašného. V porodnici jsem byla otevřená na 8cm a doktor říkal, že když praskne vodu, malý bude za 10 min venku. Nechala jsem si napustit porodní vanu a trochu si to prodloužila, proč ne, když to vlastně ani moc nebolelo. Vana mi ulevila ještě vic. Malý se narodil ve 12:35 do vody za účasti tatínka i dcery. Byl to nádherný porod a přála bych to takto všem. Hodně udělalo, jak jsem si to nastavila v hlavě, aspoň doufám

andelka
27. srp 2022

Byly fajn, všechny tři. Všechny v podstatě stejné. Třetí 7 let od druhého, rychlý, bezproblémovy, v 35 letech.Příprava vždy stejná..epino, maliník, lněné semínko. U prvních dvou těhotenské cvičení. U třetího to nešlo,byla jsem na nemocenské. První porod 9 h, druhý a třetí 5h. Dojet jsme stihli tak akorát, žádné zdržování.

janik01
28. srp 2022

První porod - v 1/2 druhé ráno mi praskla voda, začaly menstruační bolesti, trochu silily. V 5,30 jsem začala na koze tlačit a 5,35 byl chlapeček s mírným nástřihem venku.
Druhý porod mi začala kolem 10 hodiny ráno odcházet zátka, vzhledem k tomu, že jsem již přenášela, ta jsem odjela do porodnice. Než to vše sepsali bylo asi 12,20. Šla jsem na kontrolu na kozu s tím, že mě případně uloží na lůžko. Tam konstatovali, že jsem už úplně otevřená, tak mi praskli vodu a malá byla bez nástřihu, bez bolestí, jen s tlaky, venku. Bylo 12,35.

podestatka
28. srp 2022

Když jsem čekala první,měla jsem přirozené obavy,ale ne nějaký paničky strach....Rodila jsem 1.12,přesně má termín, zacala jsem akorát s cukrovím 😁 V pul sedmé večer mi začala téct voda,v půl osmé mě přijali otevřenou na 8 cm do porodnice a před 21 hodinou byl syn na světě ❤️ Když začali připravovat postýlku pro miminko,říkala jsem manželovi a to už je jako ono???😁

ivettttt
28. srp 2022

Měla jsem to letos v dubnu úplně stejně - třetí porod. První 2012, druhý 2015, takže také 7 let od posledního. Cítila jsem to úplně stejně. Po tolika letech jakoby to bylo poprvé … tolik se toho, ale změnilo co se přístupu v porodnici týká… Rodila jsem v Podolí a vše bylo jen na mě. Nikdo mi nic nediktoval jako u těch dvou předchozích. Například mi nikdo netvrdil “vy nebudete kojit, nemáte vhodná prsa “ - A já překvapivě bez problému kojila po prvním porodu od prvního dne do samoodstavu😀 . Ani jsem nedostala příkazem polohu porodu, nebo kdy mám tlačit, kdy si dát sprchu atd atd … Dbá se teď na větší přirozenost a klid na soustředění maminek na porod. A je to dobře. Takže bych doporučila připravit si porodní plán ať už v hlavě nebo na papír. Je to jedno - ale abyste měla jasno co chcete a co ne. Můžete vycházet z těch dvou předchozích zkušeností s porodem. Jako já jsem například poprosila napíchnout plodovku- protože sama neodtekla a moc mi to pomohlo a porod urychlilo. Také jsem například nechtěla nástřih. Otec u porodu mi moc pomohl 🙂 určitě doporučuji mít někoho sebou. Všichni mi říkali (gynekoložka také), že třetí porod bude rychlovka. Ať jedu radši včas do porodnice. Ale nebylo tomu tak. Začátek byl dlouhý. Je lepší být déle doma ve své vaně a ve své posteli a počkat si na správný čas - ten už napotřetí poznáte 😉 … byl to skvělý zážitek. I následně oddělení šestinedělí bylo skvělé.

krisstina93
28. srp 2022

Ja teď taky rodila potřetí 🙂 ten byl nejlepší, do porodnice sem vyrazila, když sem měla kontrakce po 20 minutách :D díky bohu za to, že manžel hystercil a donutil mě je tak brzo, já bych čekala jako u prvních, až budou aspoň po 5 minutách, ale to už bych porodila doma :D třetí byl překotný, nejdřív ty kontrakce po 20 minutách, pak po 15, než sem dojela do nemocnice, už byly tak po 8-10, už sem byla otevřená na 6 cm, než sem došla u příjmu na porodní sál, byla sem otevřená na 8cm, tak rychle převléknout a už sem rodila :D co bylo mnohem lepší, než u prvních bylo to, že sem zůstala rodit v kleče a při tlačení pomohla gravitace, u prvního sem rodila v leze a malý se mi zasekl mezi kontrakcemi napůl venku a to byla nejhorší část celého porodu, tak teď sem využila jinou polohu a bylo to raz dva :D jinak sem nestihla vůbec nic co sem si plánovala, ani vyčůrat sem se nestihla dojít. Chtěla sem si dát vanu na porodním boxu, klystýr a byla sem nakonec ráda, že sem tam vůbec včas došla :D

ellyem
29. srp 2022

Já jsem pila maliník a používala Aniball, nacvičila jsem ale jen necelých 23 cm, takže jsem byla trošku nesvá, ale ujišťovala se, že lepší mít nacvičené aspoň něco než nic. Jednalo se o můj první porod. Ve 41+1 jsem šla na vyvolání. První tabletka kolem 7:30, druhá někdy ve 12. Kolem 13. hod mě napojili na monitor, začaly minutové kontrakce, odpojili mě kolem 14:30, že jsem na 3-4 cm a mám zavolat přítele, ať dojede. Ve 14:55 byl přítel u mě, mně praskla voda, najednou jsem byla na 9 cm a měla nutkání tlačit. V 15:16 byl syn na světě. Já byla bez nástřihu, měla jsem jen tři kosmetické stehy, zvládla jsem to bez epidurálu a ostatních oblbováků, přesně, jak jsem chtěla 🙂. Všem přeju takový porod, jako jsem měla já. Snad i mé další budou podobné. Věřím ale, že je to hodně o nastavení v hlavě. Šla jsem k porodu s tím, že tělo je připraveno to zvládnout, že jsem silná a udělala jsem maximum pro přípravu 🙂.

rendulik82
29. srp 2022

Já měla všechny tři porody krásné 😊 první ve 20.30.hod mi praskla voda ve 21 hod příjezd do porodnice a ve 22.58 hod syn na světě 🙂. Druhý porod, měla jsem kontrolu u dr, říká mi, vy jste už na 5 cm, jeďte si honem pro tašku a vraťte se. Sestřička při příjmu na mě hledí, co tam dělám, když nemám žádné kontrakce, tak mi říká, pojďte, udělám vám masáž bříška a třeba se to rozjede.🤭 za další 3 hod byla dcera na světě 😊. Třetí porod, byla jsem týden po termínu, kontrola u dr, vy jste už na 5 cm už si vás tu necháme. V 11 hod mi pichli vodu, do 12 hod jsem ležela na monitoru bez kontrakcí. Tak ve 12.15 hod přišla první ale úplně mírná, kolem půl 1 druhá mírná, pak ještě jedna a pak už se mi chtělo tlačit, rychle jsem zazvonila na sestru ( byla jsem tam sama) a ce 12.50 hod byla dcera na jedno zatlačení venku.😊

martikbertik
29. srp 2022

Ty jooo když to čtu úplně závidím 😶....

janina92
29. srp 2022

Před třemi měsíci se mi narodila dcera, můj druhý porod 😍
Nastoupila jsem do porodnice 5 dní po termínu na vyvolání (GDM).
V 10 hodin příjem.
Ve 12 hodin oběd.
Ve 14 hodin první tableta - nic.
V 16 hodin druhá tableta.
V 17:30 se to pomalu ale jistě rozjíždí.
V 18 hodin přesun na PS (3 cm).
V 19:58 se nám narodila Nelinka ❤️
Můžu ti jen říct, ten konec bolel, ale nic krásnějšího na světě není ❤️ Ta chvíle, kdy ti položí tvé miminko na břicho..jsem z toho ještě teď na měkko. Mysli na tuhle úžasnou chvíli, která tě čeká. Porod jako celek (i přes tu bolest), je doopravdy krásný. Možná právě díky té bolesti je to tak krásný, protože to miminko je ta nejhezčí odměna.
Držím palce 🍀

holkaokomodra
29. srp 2022

jeeee, gratuluju, a preju abys to měla taky tak krásný jako vzpomínám ted já, taky jsem se docela bála teď podruhé i když jsem věděla, že zvládnout to jde vždycky 😉 a tajně jsem si přála, aby tp byl fofr a šlo vše dobře, np a splnilo se, ba co víc ptedcilo to mé očekávání, ráno ve čtyři mě trošku budilo bříško, asi jako při ms a bylo to pravidelné, tak jsme dali snídani a kolem šesté vyjeli směr porodnice Česká Lípa, máme to kousek, takže za par minut už jsem seděla na natackach, shodou okolností měl službu tatinek synova kamarada 😊 no oznamil mi ze si pockame, ale porod zacina, to bylo kolem osme a v pul jedenacte byl malej na světě... jasně ze to byla trosku sichta, zakricela jsem si, ale to se jednalo tak o posledni pul hodinku, jinak jsem prodychavala ve sprse a skoro necitila bolest diky teple vode a nadavala jsem priteli co mi to provedl 😊 byl mi skvělou oporou, vubec nic nerikal ani nedelal stacilo, ze tam byl a ty chvile hned po narozeni malyho... ❤️ to bylo tak krasny a silny, nepopsatelny... kdyby slo jen o porod, mela bych tech deti jeste deset 🙊 horsi pro me byly dalsi dny v porodnici, to je proste za trest 🤦‍♀️ ale to uz je jina kapitola 😊 drzim palce

nany89
29. srp 2022

Prvni porod cisar.
Druhy porod krasny, celou dobu jsem cekala na tu nesnesitelnou bolest, ktera neprisla 🙂. celkove od prvnich pravidelnych kontrakci cca 3,5hod. Bez poraneni, cvicila jsem s aniballem a urcite to pomohlo.

jola777
30. srp 2022

Kdyby náhodou.....i sekce může být super. 🙂
Já rodila sekcí. Ráno příjem i s manželem, kapačka, pak jsem se převlékla a šlo se na sál. Když prcka vyndali tak mi ho přiložili a pak jel s manželem na bonding a já po zašití za nimi. Po třech hodinách nás zavezli na nadstandardní pokoj kde s námi byl i manžel který jezdil domů jen na noc a za dva dny jsme jeli domů. 💗

elekthra
30. srp 2022

Svůj první i druhý porod (přirozené, rychlé a neplánované) mám popsané na svém profilu 😄
Doporučuji číst ten druhý příběh 😉♥️

Ted jsme potřetí také těhotná a od druhého porodu to bude 6 let.

Hrozně moc se těším!!! ❤️ 😘 🤗

Manžel si že mě dělá legraci, že pokud to půjde zase tak rychle, tak nic nepoznám a probudí mě až narozené mimčo, které mi bude pod peřinou žužlat nohu 🤣😅😀

Tak uvidíme, jak to dopadne (každopádně plán je porodnice v Brně - u milosrdných bratří), ať alespoň napotreti zjistím, jak se vlastně rodí v porodnici 😄😉

stef9328
30. srp 2022

Za par tydnu Budu rodit taky po treti. Ale tesim se na to!
Prvni porod byl koncem panevnim, mela jsem naplanovany cisar, ale slecna se rozhodla prijt na svet o 10dni drive, porod byl od prvni bolesti 4hodinovy, po prijezdu do porodnice asi 30min. Strasna rychlost, 1maly nastrih, 2stehy. Jelikoz jsem mela pozitivniho streptokoka, a nestihlo se vubec nic podat tak malou 48hod kontrolavali jestli je vse vporadku! Nenakazila se, vse bylo vporadku!
Druhy porod zacal jinak, ale se vsim vsudy taky trval 4hodiny, byl krasny, tento krat jsem rodila hlavickou, bez jedineho zarvani jsem to zvladla a tento krat mi stihli dat atb (taky streptokok pozitivni), ale ne 5hod predem ale asi hodinu😁takze jakoby mi je nedali. Tak malou taky kontrolovali 48hod jestli se nenakazila. Tento krat porod byl bez zadneho nastrihu, ani poraneni ( proste krasa). Ted cekam chlapecka, tak se velmi tesim a myslim jen pozitivne, ze to bude rychli a bezproblemovy porod!😊 maly je hlavickou dolu, streptokoka mam negativniho, takze urcite vse bude skvele! 🍀
Jo jinak, nikdy jsem se na porod nijak nepripravovala, zadne masaze hraze, zadne aniballi, zadne maliniky, nic! Takze asi je to o cloveku a o jeho mysleni😊
Drzim palce at vse probehne podle tvych predstav a no stress!!!! 🍀❤️Ty drobecky za to stoji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru