Jak jste se dostaly do porodnice? Sanitka se prý nedává

lenulin
15. kvě 2008

mám takový dotaz.Porod čekám každým dnem a manžel má turnusové služby a nevím jestli až nastane můj čas jestli bude doma.Ptala jsem se na sanitku a prý sanitka se prý nedává.-že je nejlepší si zařídit odvoz.Ale u nás v rodině nikdo auto nemá a otravovat sousedy nebo známé mi nepříjde nijak dobé.Tak nevím jak se tam dopravit asi pojedu hodinu do porodnice autobusem 🙂 jak jste to řešily vy měl nekdo podobný problém?

girl.misel2
25. kvě 2008

já jela sanitkou ....... rodila sem v neděli ráno a do porodky jsme to měly přes půl hodiny a já měla stahy hned od začátku po 3 min tak si to naši nelajzly mě vézt autem tak sme dojely na pohotovost a ty mě odvezly s houkačkou do porodky 🙂

konja
26. kvě 2008

Holky já si myslím,že asi záleží na několika faktorech - 1. na koho na dispečinku narazíte, 2. jak daleko od porodnice jste a za 3.v jaké fázi se porod nachází. Já si teda nevolala sanitku přímo k porodu (na to mám ještě pár týdnů čas),ale volala jsem si na záchranku,protože jsem začla docela dost krvácet,bolesti břicha atd. a bylo to v jednu ráno a já sama doma,bez auta,bez známých sousedů atd. Paní na dispečinku byla docela dost nepříjemná a řekla, že v tomto případě nejde o ohrožení života,že do nemocnice to nemám až tak daleko a že pokud nemám auto ani příbuzné s autem, tak ať si zavolám taxi. Takže jsem v jednu v noci krvácející s křečemi v břiše jela taxíkem do nemocnice. Fakt super zážitek. Naštěstí to všechno dopadlo dobře, ale kdybych o mimíska přišla asi bych šla dispečerky ukamenovat!

parybka
26. kvě 2008

konja: to myslíš vážně?? v předporodním kurzu říkala, že pokud by nastalo krvácení, tak lehnout, ani se nehnout a okamžitě volat rychlou. Copak ona je lékařka, aby mohla posoudit, jestli jde nebo nejde o ohrožení života?? 😠 😠

chell
26. kvě 2008

tyyjo to m docela desite.. ja teda mam z porodnice kde budu rodit info pro nastavajici maminky kde je cislo primo na sanitky tak pocitam s tim ze si pro me dojednou.. my sme totiz rodina bez auta.. takze i kdyby pritel nahodou nepracoval a byl doma si by sme to museli resit tou sanitkou.. ale narazit na rychli na zenskou ktera ti rekne ze nejsi v ohrozeneni zivota at se dorpavis jak chces to bych fakt rvala na tri doby jak ona to muze pres telefon poznat... to tchan mel ledvinovou koliku a tchyne volala z pohotovosti na rychlou a zpatky apc si ji prehazovaly jak horkej brambor a dycky ji rekli at zavola na ty druhy.. v pul treti rano to bych asi taky nezvladla... a pak za to mame jeste platit.. to by se z toho jeden...

minea
26. kvě 2008

Teda zírám, že by neposlali sanitku? Já jsem na vlastní oči viděla, jak do porodnice přivezli sanitkou paní, které praskla plodovka - pro ty, které to teprve čeká: když praskne plodovka, tak se vlastně zas až tolik neděje a převoz do porodnice není urgentní (v řádu hodin). Tak asi jak kde... Ale není nad to, když máte převoz ve svých rukách - vlastním autem s manželem za volantem, to je jasný.

konja
26. kvě 2008

parybka: no dispečerka se mě ptala jak dlouho krvácím, v kterém jsem týdnu a jak moc krvácím. Řekla jsem ji, že jsem v 18tt, krvácím chvilku (přeci nebudu volat po tom co prokrvácím půl dne!!!) a asi jako při menstruaci. No proudem to ze mě neteklo, ale bylo to dost. Na tomě řekla, že nejsem v ohrožeční života, že to se občas stává a že se mám uklidnit,že to určitě zvládnu. Asi ženština nepochopila, že mi nejde ani tak o sebe jako o to malé. No je to už za náma, do nemocnice jsem se dopravila taxíkem ( taxikář byl borec, jel jak o život a ještě mě dovedl až dovnitř) a doktoři nás dali zase dokupy. Mimi je bojovník, nevzdalo to a teď už jsme na konci sedmého měsíce.Takže naštěstí dobrý konec. Odnesla jsem si jen zkušenost, že až začnu rodit a manžel náhodou nebude doma, tak se na záchranku vyprdnu a radši si rovnou zavolám taxi. Ale snad budou mít ostatní víc štěstí na dispečerky a nebudou se muset tolik natrápit jako já.

kacka.va
26. kvě 2008

minea: když praskne plodovka, tak doporučují do hodina se dostavit do porodnice 😉

minea
26. kvě 2008

kacka.va: Do dvou hodin, taky to mám nastudovaný 😉 . Já osobně jsem dorazila až na druhou dobu porodní, takže vím, že se nejedná o život ohrožující situaci. Ale to byl jen příklad, tahle diskuze je o něčem jiném.

adriana1
27. kvě 2008

Ahojky, Já jela sanitkou. V pondělí sme dávali do opravi auto a v uterý v1h ráno mi praskla voda. To sanitkou sem nechtěla jet ale nakonec sem sní musela

lenkabu
27. kvě 2008

konjo: klidně bys mohla dispečerku žalovat,to je hrůza 😠

draga
27. kvě 2008

lenulin já jela sanitkou normálka jsem v noci teda spíš manžel 🙂 zavolal sanitku, bo my auto nemáme a v pohodě sanitka přijela už jsme frčeli vzali do sanitky i mého manžela a ještě nám saniťák pouštěl super hudbu až tancovat se mi z toho chtělo kdyby ze mě nelila ta plodovka 🙂)

mě teda voda prasklaa řekli mi do hodiny doražte a buďte v klidu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru