Jak jste se dostaly do porodnice? Sanitka se prý nedává

lenulin
15. kvě 2008

mám takový dotaz.Porod čekám každým dnem a manžel má turnusové služby a nevím jestli až nastane můj čas jestli bude doma.Ptala jsem se na sanitku a prý sanitka se prý nedává.-že je nejlepší si zařídit odvoz.Ale u nás v rodině nikdo auto nemá a otravovat sousedy nebo známé mi nepříjde nijak dobé.Tak nevím jak se tam dopravit asi pojedu hodinu do porodnice autobusem 🙂 jak jste to řešily vy měl nekdo podobný problém?

kristi
15. kvě 2008

jed taxikem

miksa
15. kvě 2008

já myslím že pokud nemáš odvoz a zavoláš záchranku tak přece tě musí odvést né? taky se děsím toho že budu sama doma a manžel bude v práci a co já sama než by dojel a než by jsme se dostali do porodnice tak je to přes dvě hodky tak doufám že budeme mít štěstí a manžel bude zrovna doma

kacka.va
15. kvě 2008

když zavoláš na záchranku, tak pro tebe pošlou sanitku, ne možná tu rychlou, ale někoho ti poslat musí.

nensy
15. kvě 2008

tak já jsem měla plánovaný císař tak jsem tam šla o den dříve 😀

tvarohacek
15. kvě 2008

já jela taxíkem, nevím odkud jsi, ale v praze prijede do 10 min. úplně v pohodě 😉

kachnicka01
15. kvě 2008

ahojky lenulin, zkus se tim netrapit - normalne Te sanitka proste MUSI odvezt!!!!! Bud v klidu.. treba to nakonec bude uplne jinak. Ja bydlim v Praze, rodila sem v Turnove, coz je 45minut autem, 80km..vsichni me strasili, ze to nestihnem a tak no a nakonec jsem prenasela, takze jsem tam prijela rano v utery na kontrolu a oni mi ho vyvolali, takze v klidu.. nikdy nevis, jak to fakt bude, takze je zbytecny se tim trapit. A ta sanitka Te odveze v pohode! Drz se a at mas rychly a krasny porod 🙂

karot
15. kvě 2008

Ahojky!
My auto tenkrát neměli,tak jsme si opsali asi 6 čísel na TAXI,protože jsem na dojetí sanitky moc nevěřili.
Ale nakonec jsem jela trolejbusem. 😀

lenulin
autor
15. kvě 2008

díky za uklidnění.Taxík by mě asi vyšel hodně draho ,protože to mám do porodnice tak 60Km.No taky si myslím že když si zavolám sanitku tak se na mě nemůžou vykašlat 🙂

denousek
15. kvě 2008

lenulin to mas docela daleko to je blbe ale ver tomu ze zname timhle otravovat vazne nebudes..aspon budes v klidu a mit nejakou jistotku...s nekym si to domluv...na tom nic neni kdyz nemas moznosti...tot muj nazor 😉

lenulin
autor
15. kvě 2008

No svěřila jsem se kámošce a sama se mi nabídla,tak se mi fakt ulevilo.Ta už má doma děti tři, tak říkala, že to pro ni není žádný problém mi s tím mým pomoct 😀 že to když tak spolu zvládnem 🙂

aniska
15. kvě 2008

mna odviezla HORSKA SLUZBA nekecam, fakt🙂))

antiope
15. kvě 2008

To se mi nezdá, že sanitky se nedávají. Můj manžel neřídí, tak uvažuji o tom, že až přijde den D, tak si zavolám sanitku. Sestřička mě v poradně upozorňovala, že na těhotenské průkazce mám číslo, kam mám pro případ potřeby odvozu do porodnice zavolat. Jsem ale z Prahy, tak nevím jestli jinde to funguje jinak. Kdybych nevyužila sanitky, tak bych určitě ale nejela MHD či taxi, dopředu bych se domluvila s tátou nebo tchánem nebo nějakou kamarádkou.

ladunka
15. kvě 2008

Já jsem měla telefonní číslo na sanitku napsané přímo v těhotenské průkazce. Nevyužili jsme ji, ale překvapuje mne, že by sanitka neodvezla rodičku do porodnice. Spíš jen chtějí postrašit a motivovat, aby se člověk postaral především sám.

atreides
16. kvě 2008

to mi příjde divý, že sanitu nedávají a co máš jako dělat? rodit doma? 😠
já mšla číslo na sanitní vůz přímo v průkazce a kamoška dokonce sanitou jela. Nás naštěstí vezl manžel 🙂

kacka.va
16. kvě 2008

Jinak, kdo je z Prahy, tak tam fungují vyloženě sanitky pro těhotné

sylvar
16. kvě 2008

já jela autem, teda byla jsem dovezena s prasklou vodou(sobota) a na chodbě jsem potkala dr, co jsem u něj byla v pátek na kontrole a říkal, že ještě 14 dní se nic dít nebude 😀 a v neděli se malá narodila 😀

kacka.va
16. kvě 2008

sylvar: no když jsi měla prasklou vodu, tak je to docela blbost, co ti Dr. řekl, protože po prasknutí vody se do 24 hodin rodí

lenkabu
16. kvě 2008

Sanitka vás odvézt musí,ale odveze vás do nejbližší porodnice, ne kam si budete přát 😉 A připravte se na to že vás na dispečinku budou ukecávat ať se odvezete sami..nenechte se odbýt.

kacka.va
16. kvě 2008

lenkabu: no to bych úplně neřekla, mně bylo sděleno, že si mám zavolat sanitku a nahlásit, kde jsem registrovaná a že mi pošlou sanitku, takže nevím... asi každý říká něco jiného.

irisp
16. kvě 2008

ja sem mela planovany cisar,tak ze nastup 1 den predem ,ale predchozi 2 porody mne pokazde odvezla sanitka 😉

petraluk
16. kvě 2008

Mě porod vyvolávali, takže to bylo bez problémů, ale neumim si představit jet taxíkem s kontrakcema, to by asi taxikář čuměl 😀 😝
Jinak bych určitě volala sanitku, musí přijet, nám to řikali v porodnici na předporodním kurzu 😉 A bývá to rychlá, jelikož porod se bere jako ohrožení na životě ani ne tak rodičky jako toho prcka 😉

kacka.va
16. kvě 2008

no podle mě záleží, jestli už fakt ženská rodí a nebo jestli jí třeba jen prdla voda 😉

petraluk
16. kvě 2008

S tou registrací nám to taky řikali jak píše kacka 😉

A je asi pochopitelný, že z prasklou vodou bez kontrakcí asi za 5 minut nepřijedou, ale přijet taky musí 😉

denousek
16. kvě 2008

sylvar ale psala ze byla v patek na kontrole a ze ji dr rekl ze se jeste 14 dni nic dit nebude..a den na to-v sob ji praskla voda 😉

kacka.va
16. kvě 2008

aha, já to pochopila tak, že jí na té chodbě říkal, že se ještě 14 dní nic dít nebude, ne že jí to říkal ten pátek 🙂

kacka.va
16. kvě 2008

prostě trochu posunutý myšlení, tak čeština je občas zapeklitá, když se to napíše tak jak se to napíše 😉

byyz
23. kvě 2008

no mně dávali v poradně na Bulovce speciální číslo, že to je sanitka pro rodičky, ale když sme tam volali, tak nám řekli, že už to nedělaj a ať si zavoláme rychlou....ta přijela hned a ptali se, kde to mám domluvený, takže po Praze vás asi vezmou kam si řeknete, ale 60 km nevím 😕 jo a jela jsem se sirénou 😀

martina21
24. kvě 2008

tak to som asi jedina co isla autobusom a potom tramvajou na bulovku o polnoci 😀 kontrakcie som mala uz od siedmej vecer pravidelne voda nepraskla tak sme isli s manzelom takto a v pohode aj tak som rodila az rano o deviatej

lenulin
autor
24. kvě 2008

Teda tak to si šikula statečná.Já mám zatím jen poslíčky,ale už tohle je nepříjemné a co potom ty stahy.No já bych to teda autobusem nedala to by mi stejně asi autobusák zavolal sanitku 😀 Hodina cesty to by byl mazec ještě s taškama 😖

karot
24. kvě 2008

marti...............nejsi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru