Jak moc jste vyváděly u porodu?

esssi
22. bře 2010

Já děsně, i když mi říkali, ať nekřičím, křičela jsem, i když chtěli, abych byla na zádech, chtěla jsem se zkroutit na bok a prala jsem se, i když mi říkali, že musím tlačit, nechtěla jsem- ke konci to děsně řezalo...co vy, jste "hrdinky" jako já, nebo jste ani nepíply a spolupracovaly?😀

trpaslikg
22. bře 2010

hh to se prý stává a slyšela jsem, že se křičet má, prý to něčemu pomáhá...já jsem u prvního porodu dělala vše co mi řekli a nějak moc jsem nekřičela, jen na doktorku, když zmateně běhala a volala druhýho doktora 😀....a stejně pak řekli, že jsem nespolupracovala ☹

betelgeuzz
22. bře 2010

KDe jinde by si měl člověk pořádně zakřičet, než u porodu 😀 Nechápu, proč někde doktoři říkají, ať ženská nekřičí. Sportovci si při vrcholových výkonech taky zakřičí a porod vrcholovým výkonem je.
Já jsem u porodu křičela, ale jak moc, to nevím. Nikoho ani nenapadlo mě nějak napomenout. Tlačila jsem podle kontrakcí, ne podle doktorů.
V první době mě akorát PA přesvědčovala, že mám dýchat jinak, jednou jsem to zkusila podle ní a udělalo se mi špatně, tak jsem jí řekla, že mi to tak nevyhovuje, a dýchala si dál podle sebe.
A výraz "rodička nespolupracovala" nesnáším. Rodička rodí, lékař jí u toho pomáhá a ne naopak.

sayast
22. bře 2010

ja ani nepipla 😀. jen kdyz ze me zaziva rvali prirostlou placentu tak jsem brecela a prosila je at me uspi 😅
ale kdyz nekomu pomaha si zakricet, proc ne 🙂

lisanda
22. bře 2010

Ahoj Essi, já jsem nevyváděla až po porodu jsem nadávala ,šití hrozně bolelo. Na předporodních kurzech nám říkali, že křičení vůbec neuleví a tlačení pak není tak efektivní a měli pravdu. Myslím že nejde o ,,hrdinství", ale o to dostat prcka v pořádku ven. Samozdřejmě záleží na délce porodu a vyčerpání maminy. Já jsem celkem spolupracovala a jsem moc ráda, malá se i tak narodila modroučká (ale je OK), kdyby tam byla dýl asi by to bylo ještě horší a vyčítala bych si to. Když si přečteš diskuzi kleštový porod, vakuumextrakce - tak z jedna příčin použití kleští a vaxu je únava mamin, histerie a neschopnost vytlačit dítko. Nikoho neodsuzuju ale lepší je snažit vnímat co říkají (ale na zádech bych taky nerodila), soustředit se a prcka vytlačit sama. Hodně zdaru máš to za pár a třetí porod bude pro tebe určo v pohodě- alespon se to říká 🙂

esssi
autor
22. bře 2010

lisando což o to, já rodím rychle a nebývám nějak extra unavená, druhej syn se narodil za dvě a půl hodiny, jen asi nějak blbě snáším bolest....co já, moje hráz 😀

lucie777
22. bře 2010

Já teda řvala solidně, když už sem tlačila, tak ne, to sem už jen chtěla, aby byla venku, drtila sem madla, za který sem se držela a tlačila a tlačila, naštěstí to už bylo rychlý, ale předtím sem řvala, na hekárně sem byla už třetí den, první dva dny se teda nic nedělo, porod mi vyvolávali, něco se začalo dít až druhou noc, ale já byla totálně vypsychovaná, hysterická a už sem je s brekem prosila, ať mi udělají císaře, každej doktor přišel s něčím jiným, kdybych měla pak sílu, tak je snad zmlátím, naštěstí se Karolínka umoudřila a vylezla skoro dobrovolně normálně.. A když přestal působit epidurál, tak sem taky hysterčila a chtěla další drogy! 😀

esssi
autor
22. bře 2010

lucie jó drogy, beru!!!! 😎

editet
22. bře 2010

Ahoj . . já jsem také alergická na výroky typu rodička nespolupracuje.! Jsem zdr. sestra a už ve škole nás porodní asistentka poučovala Že u porodu řvou jen cikánky !!! Brrrr. . a takové názory ještě bohužel nevymizely, já jsem u prvního porodu křičela a arogantní doktor mi říká Uklidněte se nebo Vás zpacifikuju ,no a u druhého jsem křičela taky a doktor mi řekl že je to normální ať si klidně zařvu ,a pak si vyberte! Já se za svůj řev rozhodně nestydím!

lucenek
22. bře 2010

Mno...fáze první..řvala jsem jak tur....jinak to nešlo...nehtamam jsem ve sprše odlupovala kachle a narvala sprchu......
fáze vypuzovací v poho kontrakce šlapřetlačit..takže výsledek mě překvapil, jen to brnělo.....fáze tři a čtyři pohoda...jen to šití bez umrtvení /jsem alergická na Mesocain takže smůlina), neměla jsme ani epidurál ani nic jiného.... a zařvala jsem si pěkně....no bože.... 😀

lenkavano
22. bře 2010

no já u porodu ani snad neřvala ale dušovala jsem se nahlas i před doktorem ,že už nikdy že už mě tam nikdo neuvidí a za dva roky jsem tam byla znova a pan doktor mi to hned škodolibě připoměl. 😀 😀 😀 😀

lenkavano
22. bře 2010

jo a když jsem rodila poprvé tak vedle mě za plentou řvala šíleně nějaká rodička a "strašně příjemná sestra"mi přišla říct,že doufá že nebudu taková hysterka jako ta vedle,tak jsem ani nemukla ze strachu a u porodu jsem nakonec usínala tak mě museli fackama budit,že abych se uráčila laskavě roditt a nechrápat 😝 😀 😀 ale když mě se tak chtělo spát 😀 😀 😀 a dva poslední jsem měla císařem atakže mě umlčeli. 😝 😝

shaula
22. bře 2010

Když někomu řev pomáhá, tak proč ne, klidně křičte... Ale nemůžete křičet u kontrakcí, když máte tlačit, protože pak nemůžete tlačit ze všech sil, přesně jak píše Lisanda. Neuměla jsem tlačit správně, tak to trvalo dlouho ☹
Já tak nějak "hýkala" a sykala u šití, to stálo tedy za to 😝 Prosila jsem je, ať mi něco píchnou 😅

hehe
22. bře 2010

no, já jsem řvala na celou porodku, všichni mě podle toho znali. 😀 😀 Porod vyvolávali, měla jsem hrozný kontrakce,musela jsem ležet, tlačit jsem ještě nemohla, tak jsem řvala. Měla jsem starší PA, která chodila kontrolovat monitor a to bylo vše. Rodil mě můj gynekolog, tak ok. A po porodu mi PA chodila mačkat břicho a za to jsem jí říkala sadistka. 😀 Hrozná bolest, ale řvát už jsem neměla sílu. .... Sestřičky mě ukliňovaly, že když malý měl 4,69kg !!! tak na řvaní mám nárok. 🙂

hehe
22. bře 2010

Při samotným porodu jsem ani nepípla. 🙂

sylvka
22. bře 2010

hezké téma,já jsem si říkala jak je trapný ty americký filmy,jak řvou a dělaj scény a holky,úplně to sam jsem byla 😅 byla jsem ny vyvolávanym,dvě noci bolestí,třetí se narodil,řvala jsem hrozně...ale pomáhalo mi to.pak mi dali epi a bylo ticho 😀

sylvka
22. bře 2010

hehe,ty vyvolávaný jsou hrozný 🤐

jane1122
22. bře 2010

Po infuzi na zesílení kontrakcí jsem myslela, že je po mě 😕 Bolesti jsem měla hlavně do zad 😒 . Celkem jsem prý byla statečná, ale když už to byla fakt síla, tak jsem řvala. Na štěstí jsem se rychle otevírala, malá taky hezky sestupovala, netrpěla jsem tedy tak dlouho. 😎

luuciee83
22. bře 2010

Při prvním jsem docela křičela - to si pamatuji a jelikož to bylo v noci, tak si to se mnou asi pěkně užily i ostatní maminky na oddělení 😅 😝
Při druhém byla malá na jednu kontrakci venku - takže jsem ani nepípla, neboť jsem to nestihla 😀 😀

heliik
22. bře 2010

Rodila jsem zatím jen jednou. Malá byla na 3kontrakce venku, takže, jsem moc nevyváděla 😀 , Jen jsem jim tam na lehátku usínala, chtělo se mi strašne moc spinkat. Jen ty kontrakce mě skoro budily 😀 😀

kratena
22. bře 2010

Holky, já nevim. Já jsem řvala hrozně ( samozřejmě né, když už jsem mohla tlačit) ... dokonce, když jsem pak zjistila, že oddělení šestinedělí je hned vedle, tak jsem si myslela, že si na mě budou všechny maminy ukazovat: "joo, to je ta, co tu v noci tak řvala". Jenže manžel mi pak tvrdil, že prej jsem moc někřičela ... tak já nevim, jestli jsme byli u stejnýho porodu. 😖 😀

petja
22. bře 2010

No zvláštní téma 😕 chci jen podotknout,že nejhorší je,když žena neposlouchá svoje tělo a instinkt,který ji velí třeba křičet.Navíc zatnuté zuby,to je napjaté a zaťaté celé tělo,to k porodu nepřispívá ani náhodou.Jak se otevřou všechny kanály,otevře se i ten porodní.
Já jsem u porodu myslim spolupracovala,ale pokud by mi někdo u porodu nařizoval,co tady čtu,ztratil by moji veškerou důvěru a možná i blokli porod.A navíc manža by určitě nedopustil,aby se mnou při porodu takto manipulovali...je to náš porod a my máme právo si ho zařídit jak to cítíme.

monik76
22. bře 2010

Jo tak u prvniho porodu jsem byla docela silena, prijeli jsme na posledni chvili takze jsem valila rovnou na sal, manzel me vyslikal, vylezla jsem na tu jejich postel a spustila, ze nechci aby mi privazovali nohy, strasne jsem je prosila, musela jsem byt desna, nakonec fakt svolili a nohy mi neprivazali, coz se jim teda divim a zpetne kdyz si na to vzpomenu, tak byt sestrou tak takove jako jsem ja bych ty nohy rozhodne privazala. Nicmene jsem spolupracovala a byl to rychloporod, myslim, ze na treti zatlaceni byl venku. U druhyho jsem snad ani nehekla.

petja
22. bře 2010

Ježiš kdes rodila,že ti chtěli přivazovat nohy?! 😖

kristi
22. bře 2010

ja ani nevim, myslim ze jsem nervala vubec, jen funela a hekala,ale ze bych pri tlaceni rvala, tak to fakt ne 😎

lenkabu
22. bře 2010

Já byla ráda že dýchám,na vyvádění nebyl dech ani síla 🙂

nikka.vo
22. bře 2010

Kristi, tak při rychlosti tvého porodu si člověk nestačí ani uprdnout, natož vyvádět 😀

kristi
22. bře 2010

nikko, jesteze jsem si neprdla, to by byl trapasek poradnej 🙂

nikka.vo
22. bře 2010

tak mě to taky děsí,ale za ten quick porod by mi to snad i stálo 😅

keminek
22. bře 2010

Nechápu, co kdo řeší ohledně řevu.
Když je šílená bolest, tak se bolestí řve. Řev se nerovná hysterie 😉
Kamarádku bolel porod jen v 1. době porodní, ve 2. době porodní cítila jen tlak.

Mě bolela 1. doba porodní jako dosud nic jiného, ale byla jsem nějak nad věcí, brala jsem tu bolest tak, že k porodu patří, byla jsem v dobré náladě a na epidurál jsem ani nevzpomněla. První doba trvala necelých 6 hodin od začátku kontrakcí, takže jsem měla dost sil.
Zato druhá doba porodní bolela opravdu nepopsatelně. Vnímala jsem jen šílenou bolest, a to hlavně tehdy, když se ve mně hrabali rukama. Řvala jsem celou dobu, mám všechno slité. A řev mi rozhodně pomáhal. Sice to bolelo furt stejně, ale dusit to v téhle chvíli je kravina a aspoň tím křikem tu bolest vyřvu.

Ono taky záleží, jak jste vyčerpané, jak se uvnitř potrháte, zda máte otok branky, jak bylo mimčo natočené, zda je porod kleštěma, protože to pak taky bolí víc a když se například trhnete a hrabou se ve vás, tak je to žůžo.

Někdo řve, někdo kníká, to je individuální ne? Ale rozhodně nic z toho není trapné 😅

Ano, jsou i cíti, co se předem hrozně bojí a při první bolesti chtějí epidurál. Já s epidurálem nesouhlasím, ale pokud se maminka trápí dlouho a zažívá opravdu silnou bolest, tak se jí fakt nedivím, že si ho dá a třeba jí kolikrát i pomůže k porodu.

keminek
22. bře 2010

A při tlačení u kontrakce se řvát asi moc nedá, ale nebudu poslouchat nějaké rady, kdy talčím účinně a kdy ne. Jsou to teorie a obecné rady. Už nevím, zda jsem při kontrakci jen tlačila se zadrženým dechem nebo jsem občas stihla i zařvat. Předpokládám, že ne. Ono to totiž moc zároveň nejde bez ohledu na nějaké rady.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru