Jak moc jste vyváděly u porodu?

esssi
22. bře 2010

Já děsně, i když mi říkali, ať nekřičím, křičela jsem, i když chtěli, abych byla na zádech, chtěla jsem se zkroutit na bok a prala jsem se, i když mi říkali, že musím tlačit, nechtěla jsem- ke konci to děsně řezalo...co vy, jste "hrdinky" jako já, nebo jste ani nepíply a spolupracovaly?😀

lenkabu
22. bře 2010

Je jedno když asi někdo pro úlevu zařve,vadí hysterie a nespolupráce 😉

lenkabu
22. bře 2010

a tlačit účinně a řvát nejde,zkuste to na wc,je to stejný 😀

petja
22. bře 2010

Jo souhlas s Keminek

ketka
22. bře 2010

Já co si vzpomínám, tak jsem asi nijak moc neřvala, spíš hekala, pak jsem si nechala dát epidurál, ale ten mi nějako nezabral, tak to jsem se jenom zoufale ptala, proč mě to bolí pořád stejně, když by to tak bolet nemělo, při tlačení jsem neřvala, to se fakt snad ani řvát nedá a myslim, že to se mi snad ani řvát nechtělo, protože to bylo z celýho porodu to nejmíň bolestivý, akorát malej byl hodně nahoře a mě už štvalo jak po mě doktor pořád chtěl, abych tlačila, PA mi skákala po břiše, tak jsem jim tak trošku asi v zatmnění mysli oznámila, že už tlačit nebudu, protože už prostě fakt nemůžu, no ale doktor mi pohrozil kleštěma a jak to pak šlo 😅 😀 No a pak jsem se s nima trošku prala při cévkování a šití........naštěstí o tom, že bych nespolupracovala jsem nic neslyšela, ještě toho trošku 😀 Jakýpak nespolupracování, když jsem celej porod musela ležet napíchnutá na vyvolávačce a ještě k tomu furt na zádech, PA vždycky jenom přišla, řekla, že ještě nic a tim mě deptala nejvíc, no a říct mi ještě nějaký křivý slovo...........Ale je fajn, že mozek má tu schopnost to špatný zkrátka vymazat nebo aspoň trochu zapomenout, protože bych šla klíďo rodit zas 😉

brumdinka
22. bře 2010

teda to je téma 😀 já se přiznám, že si to už moc nepamatuju, malej byl na světě hodně rychle, v půl 4 první bolesti, pak měli na pohotovosti spoustu času, jak prej mám čas 😀 vezli mě těch 35 kiláků do porodnice jak na okružní jízdu a to už v sanitě sem měla stahy po minutě 😀 přijeli sme do porodnice, nahodili mi přístroj na břicho, kdy to sice trochu bolelo, ale nekřičela sem; pak sem honila mobil, že zavolám Jirkovi, jestli už je blízko, aby to stihl - měl to akorát 😀 - to mi trochu vynadali, že bych měla jít rodit a né telefonovat 😀 a pak hned na kozu, lehnout na záda, nohy mi teda nepřivazovali 😅 (to sem ani neslyšela, že by se dělalo) a už to jelo v 6:35 byl malej na světě - bez epidurálu, pamatuju si, že sem řvala asi dost, ale muselo to přece jít ven, né 😀, trošku sem měla natrženou hráz, tak když mě pak šili tak taky nic moc 😝 ale opravdu sem to nějak nevnímala v tý agonii 😀 až na videu pak bylo slyšet, jak mi tam sestra nebo doktorka (už nevim) nadává, že řvu jak na lesy a chudáci ty maminy na hekárně - řekla to trochu jinak a docela hnusně, ale já jí vážně nevnímala 😀 to sem slyšela až na videu, co Jirka točil 🙂

pajinka111
23. bře 2010

člověk se tady aspon dozví jaké jsou porody.. 😉
já měla porod 18 hodin,počítáno od kontrakcí po prasknutí vody,1 fáze se dala docela vydržet,sice sem lehce potichu sténala,už pár hodin před narozením sem ležela pořád na zádech,ale asi hodinu před vlastním porodem to začalo být nesnesitelný,hrozně pomaličku sem se otvírala,takže mi pomáhali děložní hrdlo rozevírat-hodně to bolelo,ale ani mi nic nepíchli na urychlení,pak sem chtěla na zem,nemohla sem už ležet,než sem šla na zem,sestra hlásila že jsem otevřena na 7 cm,asi za půl minuty co jsem stála na zemi,jsem cítila že se dere hlavička,tak mě dali zase na porodní postel a hlavička opravdu už šla,zemská přitaživost pomohla,vím že sem byla hrozně už unavená a říkala sem pořád že už nechcu 😉 ..pak sem na chvilku stratila vědomí,probírali mě,dávali mi kyslík,pak dokonce přestaly úplně kontrace,hlavička byla venku a já tlačila jen jak mi říkal doktor bez kontrakcí..ale myslím to už netrvalo moc dlouho,samotnej porod asi 10minut.,ovšem museli mě nastřihnout ,ale já se vedle ještě roztrhla,malá měla zlomenou klíční kost..když ji vyndali,byla úplně suchá,bez mázku,bez krve,jako umytá-byl to suchý porod,taky voda odtekla před 18hodinama..no šití sem teda dost komentovala,hekala sem sykala sem,doktor se pořád smál že už jenom dva stehy,že když sem vydržela takovej porod,tak zvládnu i šití,nakonec sem prý měla 22stehů,s tím že mi doktor řekl,že mi nemohl říct tam bude 20stehů abych byla klidnější 😉 ..no a pak po narození už všechno přebolelo,měla jsem na břiše zdravou vymodlenou dcerku a byla sem štastná

karotky
23. bře 2010

Abych pravdu řekla,tak jsem jen prodýchávala kontrakce a šetřila si síly spíš na tlačení.Co jsem si zakázala bylo,abych manželovi sprostě nenadávala,ale ke konci jsem se neudržela.Manžela jsem u porodu sice měla,ale seděl v koutě sálu na křesle se sklopenou hlavou a dělal radši,že ho to dění nezajímá. 😀 Dr. se tam tím pádem ukázal max. 3krát během 6.hodin a když jsem ho opravdu potřebovala,PA tam zrovna nebyla a manžel nebyl svolný pro něj dojít:"Prosím Tě nech toho...................Beztak přehánáš!" 😕
Tak jsem se vytočila a začala řvát do chodby něco ve smyslu:"No,..........................každej je na večeři,všichni tady na mě se.rou a nejradši by mě nechali chcípnout!" 😀 😀 Doktor přilítnul,zkontroloval mě,řekl,že to zkusíme a a na 3 zatlačení byl malej venku.Ale jinak jsem byla jako myška,opravdu. 😅

beruska2x
23. bře 2010

u nas to slo desne rychle, mela jsem krizovy bolesti do zad takze zadny kontrakce jsem necitila, ze bych prodychavala ani nahodou nebylo co - ta bolest byla furt stejna, kdyby mi nerekla sestra kdy talcit tak to necitim 😅 o to to ale bylo rychlejsi - jen mi vadila maska s kyslikem...
manza byl v predsali, sestra mu musela dat vodu, hrdinovi a on mi pak rika... "tys kricela a ta zenska vedle na sale byla uplne zticha" - no taky rodila cisarem 😝 😀 😀 😀 😀 😀

myslim ze lepsi je to mit rychle za sebou, treba bolestivejsi nez se trapit xx hodin ☹

ja od prvni bolesti mela za 2,5 hodiny vse hotovo 😉

monako3
23. bře 2010

U mě to bylo tak, že kontrakce jsem nejprv zvládala dobře, trošku jsem pohekavala, ale jinak ok, když mi praskli vodu, tak kontrakce zesilily, ale pořát se to dalo nějak vydržet. Horší bylo, když mě dali na kapaky, aby mi porod urychlili a já musela u toho ležet na boku se zdviženou nohou, to už jsem nevěděla co dělat, porodní asistentka mi ukazovala jak dychat, ale vůbec mi to nepomáhalo, tak jsem trošku křičela, bylo to fakt brutální a nevěděla jsem jak si pomoct a jediné mi tohle pomáhalo. U samotného tlačení jsem nekřičela, spíš, když jsem citila nastřih tak to jsem fakt řvala, bolelo to jako čert. pro mě teda samotný porod byl horší než koontrakce, protože malý nemohl jít ven i při sebevětší spolupráci. Hodinu vkuse jsem tlačila a ještě mi celou dobu skakali po břiše. Ale naštěstí vše dopadlo dobře 😉 ...Jinak si nemyslím, že bych byla hysterická a nebo je neposloucala, prostě jsem jen křičela.....

kamáradka dokonce nadávala sprostě a bila svého přítele, takže jsou opravdu i horší případy 😀

cernovlaska
23. bře 2010

Ahoj,tak já jsem,zpočátku,když mi začaly kontra,prodýchávala a těšila se na to,že už je konečně TADY!!!! Ale po 12 hodinách už jsem se tolik netěšila,pže jsem byla na úplném začátku,otevřená na 1cm 🙄. Po píchnutí něčeho na urychlení otevírání ( nebo,že se porod úplně zastaví ),mi začaly silnější kontra a ty už jsem musela rozcházet a rozfuňovat řádně a po několika hodinách a píchnutí oxitocinu jsem už si občas i zařvala,i když jsem se pořád snažila dýchat do bříška. A po dalších několika hodinách a píchnutí další injekce už jsem hulákala u každé kontra,i když vím,že mi to v ničem nepomohlo,ale to prostě nešlo ☹. Pak přišla další injekce,otevřená na 8cm,bolest,můj řev,že to,podle mě,slyšeli i lidi venku 😅,hlavička,už v tu dobu sestouplá,pryč a akutní CS. A než mě uspali,tak to byly hotový muka,tygr je oproti mě,tichoučkej,jak moucha 😀. Ale musím říct,že svému příteli jsem nenadávala ani nebyla na něj nebyla sprostá,ale ta žákyňka,co mě měla na starost,tak si,chudák,musela myslet 😨 ...zavolej,ku..a tu doktorku,ať sem okamžitě přijde a nějak mi pomůže..... 😅. A asi nejhůř bylo,když mě probouzeli na Jipce,po CS,moc si to nepamatuju,ale prý jsem se tam prala s dr,ale nevím proč 😕. Ten zřízenec,co mě vezl na pooperační,se tím neskutečně bavil 🙄 tak já nevím,co jsem tam vyváděla 😅

rimmel
23. bře 2010

ja som nekricala , konktrakcie som zvladala, no halucinovala som z unavy a upadala do mikrospanku 😅

chiwule
23. bře 2010

ty jo holky, tak teda nevím, jestli chci druhej porod přirozeně! 😉 mě když píchli oxythocin vyskočil tlak do výšin, takže urychlený císař. A do té doby nic zásadního, skoro to nebolelo, ani když praskla plodovka. vůbec. Ještě jsem si říkala, jak to bude super, jestli to takhle půjde dál 😎 Bolelo to jako trošku silnější menzes, fakt pohoda!

beruska2x
24. bře 2010

chiwulw to nemuzes brat to ma kazdej jinak, 😉 me treba voda praskla ve chvili kdy mi dala setra klystyr, takovej mazec jsem nazazila... 😀 😀 😀 😀
to jsem chvilku myslela ze to bude muj konec 😀

kaczka
24. bře 2010

Tak to já nevyváděla vůbec,nějak jsem neměla potřebu,při fakt silných kontrakcích,jse seděla na balonu,vrchní částí těla ležela na porodním křesle a snažila se to přetrpět. Přítel ne mě teda nesměl ani šáhnout,ze azčátku mi teda masíroval záda,ale pak už to nepomáhalo. Jo a když jsem ybla ve vaně tak jsem mu drtila při kontrakcích ruku.Jinak ništ. i jsem byla pochválena,že sjem pěkně tlačila. Ale ymslím si,že to bylo tím,že jsem měla pohodový porod. Sice bolel a fest,ale prostě dalo se to vydržet

trpaslikg
24. bře 2010

mě taky chválili jak to krásně jde, dokud se Klárka nezasekla...a pak najednou u výslechu řekli, že jsem nespolupracovala...tak at jdou do háje...každý porod je individualní a nemělo by u toho být žádný tele doktor, který nedokáže pri komplikacich zakrocit sam...ještě by jsme chteli zkusit chlapečka a toho bych rada rodila normalně, pokud se zas psychicky neskácim jako u Sárinky 😉

naty
25. bře 2010

no, měla sem vyvolávanej, u kontrakcí sem neřvala, ale brečela 😅 , ale spíš proto, že sem měla hned kontra po 3 - 2 minutách a hlavně do zad, jinak by se to dalo v pohodě, a u tlačení sem taky neřvala a nějak si to nedovadu ani představit...ne, že by to jako bylo nepatřičný, ale při tom, jak sem tlačila, bych ani neměla sílu řvát... 😀 ...a nám asistentka říkala, že není blbý křičet, ale musíte křičet správně, aby se tělo a mimi dostatečně okysličovalo... 😉

andreasek82
25. bře 2010

ahoj holky, ja rodila s epiduralem, ktery zabral suprove, fakticky neskutecna uleva, zarvala jsem si parkrat pri finalnim tlaceni a mala byla venku 🙂

trpaslikg
25. bře 2010

a proč se epidural při porodu používá jen někde?

monako3
25. bře 2010

Já si myslím, že epidurál davají všude, jen si musíš o něj říct. Já ho nechtěla, tak jsem ani nic neříkala. Pak jak viděl dr. že se trápím na těch kapákach, tak se mě sice zeptal, ale nakonec usoudil, že to stejně nestihne zabrat. Takže já si to v těch bolestech nemusela ani rozmýšlet. A příště bych šla opět bez epidurálu, protože někdy prý ty ženské neví jak u toho tlačit a já epidurál neměla a taky jsem necitila tlak do konečníku. Takže přiště bych to s tím epiduralem neriskovala, navíc mám panickou hrůzu z jehel a ještě k tomu, že se to prý háčkuje do páteře, fuj 😝

trpaslikg
25. bře 2010

já teda nevím jestli si to dobře pamatuji, ale když jsem rodila tak tam přímo někde psali, že epidural nedělají...a ja se teda o něj nezajímala 🙂

vendulka
25. bře 2010

Ahojky, tak muj porod byl celkem v pohode,ale taky jsem si tak trosku zarvala,ale to jen pri konecnem tlaceni, kontra se dala vydrzet se zatatyma zubama a s pomoci manzela...ja teda epidural mela a pekne mi to pomohlo se jednak otevrit a i si odpocinout od kontrakci a nabrat nove sily na tlaceni, epidural mi akorat prestal ucinkovat, kdyz slo do tuheho a to do tlaceni, to uz ucinky byly ty tam a pekne to bolelo jako cert, tak jsem u toho i pekne kricela, no kricela, tak nejak nahlas tlacila...mela jsem i slabe kontrakce, tak to moc neslo,ale nakonec sem malou vytlacila...taky jsem myslela, ze prasknu bo ty tlaky na konecnik byly silene...
podruhe si urcite taky reknu o epidural, je to super vec, hlavne, kdyz to tak pomuze jako me

vendulka
25. bře 2010

a nikdo mi teda potom nerikal, ze bych nejak kricela nebo nespolupracovala

lenkabu
25. bře 2010

epi z lékařské indikace dají všude, "jen" na bolest ne všude............ono to jen o pozitivech,má dost negativ a rizik a hodně lékařů ho nechce dávat pokud nemají lékařský důvod.

beruska2x
25. bře 2010

taky myslim ze epidural davaji uz vsude - jen si o nej musis rict, kdyz jsem rodila ja tak byl zadarmo dokonce, ale me by to stejne ani nestihly dat 😀 😀 😀 😀

vendulka
25. bře 2010

tak ja o nem mluvila, ze ho chci uz na prijmu, nejdrive se mi PA snazila pomoci jinak od bolesti,ale to sjem nespolupracovala, bo jsem spis nechtela, bo sjem chtela ten epidural 😀 , ja teda zadne vedlejsi ucinky na sobe nepocitovala jen mi pak byla tak trosku zima...a taky byl zadara, myslim, ze to plati ZP,ne?
jinak ja ma taky panickou hruzu z injekci a jehel,ale toto jsem ani necitila, anesteziolozka byla naprosto super, kdyz mi rekla, ze hotovo, tak sjem tomu ani nechtela verit 😀

brumdinka
25. bře 2010

chiwul - to nemůžeš takhle brát, každá to má jinak 🙂 jinak já bych se zas pokud množno chtěla vyhnout císaři, epiduralo atpod.. jen at´jde porod co nejvíc přirozeně - u Jiříka se mi to povedlo, porod byl rychlej za 3 hodiny bylo po všem 😉 akorát se říká, že druhé dítě jde rychleji než první, tak to abych si rezrvovala postel, abych to vůbec stihla 😀

vendulka
25. bře 2010

teda, tak to byla fofrovka na prvni dite, ja zacala mit kontra tak ve 2h rano, po 4h jsem byla v porodnici a mala se narodila ve 12,58

lenkabu
25. bře 2010

Epi platí pojišťovna pokud doktor napíše že šlo o lékařskou indikaci,nemocnice kt. si odmítají vymýšlet,si ho nechají zaplatit 😉

martinka79
25. bře 2010

já rodila obě děti na termín rychle a klidně, jen těch keců co ode mně museli slyšet, ale jak tvrdí Dr a MM zase se všichni zasmáli.. jen tak někdo při porodu nevypráví a nediskutuje. 😀 je pravda, že jsem pronesla větu : "já umírám... toto není porod.." a u dcery, jsme jim vysvětlovala, že už nemůžu.... a MUDr. tvrdila, ale můžete a já na ni "jak vy to můžete vědět?" 😀

vendulka
25. bře 2010

martinka, no taky sjem tam neco takoveho prohodila, ze to nejde a ze na to kaslu, ze uz nemuzu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru