Jak nejlépe prožít porod? Co pomohlo od bolesti?

konik88
4. led 2013

Co vám nejvíce pomohlo při porodu od bolesti. Jak ji ztlumit nebo od ní odvést pozornost?

evaviki
7. led 2013

mne pomohla najviac myslienka, ze ta bolest raz skonci.. a ze kazdou dalsou a horsou kontrakciou sa vlastne priblizujem ku koncu porodu.. No a ked uz islo do tuheho a bola vidiet hlavicka, tak som si povedala, ze blbych 15 minut vydrzim.. 😀 nakoniec to trvalo 17 minut.. ale bolo to ok.. 😀

julisa88
11. zář 2016
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Holky hodne o tom premyslim, do budoucna, ale nasla jsem tohle d-zdravi.cz/cs/14-elektronicke-pristroje-pro-zmirneni-porodnich-bolesti-tens-, myslite ze to muze pomoci a zmirnit tu neprijemnou bolest?

raduska21
11. zář 2016

Poradim hlavne se bolesti nebranit.... Kdyz prijde kontrakce, pokusit se uvolnit a prodychat. Tim, ze se clovek zatne ze slovy "to preziju" spis porod zpomaluje... Nechat tu silu pracovat a jen ji nadmetovat na ty spravna mista...

barchen
27. zář 2016

Já měla nejsilnější bolesti poslední cca 1,5 hodiny před samotným porodem, do té doby to bylo v pohodě, dýchání mi nepomohlo i když PA i manžel mi neustále připomínali, jak správně dýchat, ale já měla nejsilnější bolest v křížové oblasti a na to mi pomáhalo nahřívat si to. Doma horká vana a v porodnici jsem měla takového medvídka do mikrovlnky a toho jsem měla u sebe a přikládala na kříže až do doby, než jsem vylezla na lůžko a do půl hodiny byla malá na světě.

danyht
27. zář 2016

Horká sprcha a Entonox trochu pomohly, ale jinak nic. Teď když si vzpomenu, jak jsem se snažila zezačátku mačkat protistresové kuličky, které se jinak taky doporučují, tak se musím smát. Ty fakt nechte doma!

hanoy
7. lis 2016

Ahoj,
já měla porod hodně rychlý, takže ty nejhorší bolesti trvaly tak hodku a půl. Ale hnusné byly, to jo🙂
Nicméně mně pomáhalo, že jsem se soustředila na to, co jsme se naučily v kurzu. Celou dobu jsem chodila a při kontrakci si říkala, že nesmím dávat nohy k sobě, krčit obličej a správně dýchat (což jak se pak ukázalo jsem dělala špatně, ale jen na to myslet mi pomohlo:D)
Potom na koze jsem se musela pořád jaksi pohupovat a něco tisknout v ruce. Manžel porod stihl na poslední chvíli, tak mě držela PA🙂
Sprchu ani vanu jsem nestihla, jak to bylo rychlé:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru