Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

kacka.va
24. zář 2008

hlavinko: no dva měsíce bych řekla, že to už je asi moc, ale normálně doktoři uvádějí, že klidně 14 dní před termínem

hlavinka
25. zář 2008

Kacka: diky za info.
🙂

vichrica
30. zář 2008

A myslíte, že tá hlienová zátka môže odtekať aj pomaly a niekoľko týždňov? Mne sa zdá, že mám taký silnejší výtok, ale to asi nie je ono ... A musí tam byť aj krv?

vichrica
30. zář 2008

Ó, a ešte sa chcem opýtať, ja som otvorená na 2 prsty a zátka nikde. Máte nejaké skúsenosti s tým, na koľko ste boli otvorené a kedy odtiekla zátka?

marinka
30. zář 2008

vichrica, zátka může klidně odcházet delší dobu, po malých částech. Mně první kousek odešel asi 3 týdny před porodem, pak týden před, ale většina odešla až během kontrakcí a to jsem v té chvíli byla otevřená tak na 5, 6 cm..

vichrica
30. zář 2008

A ako odlíšim hlienovú zátku od bežného výtoku?

marinka
30. zář 2008

vichrica, to si nejde splést, když odejde celá je to velké množství hlenu s krví a i když odchází po částech, jde do rozlišit, neboj 😉

m.a.r.t.i.n.a
30. zář 2008

...ja som otvorená na 2,5cm a zátka mi začala odtekať pred troma dňami a odvtedy mi každý deň ide trocha....

felixko
1. říj 2008

mne zátka odtiekla v deň pôrodu po vyšetrení u gynekológa

miinka
1. říj 2008

mne zátka odišla asi 4 dni pred pôrodom, a to v noci, potom som každú noc trocha krvácala. cez den nič. pár hodín nad ránom pred pôrodom krvácanie zosilnelo.

winifred
1. říj 2008

mne osobně hlenová zátka odtekla pár hodin před porodem.Začao mě bolet břcho a já na záchodě zjistila že asi budu za chvilku rodit.A taky jo do 6 hodinybyl malej na světě.

mikulka
2. říj 2008

Holky, a kolik té zátky asi je? Mně v noci asi odešla, ale zdá se mi to málo. Byl to takový hlen jako od slimáka (ale víc, než jen stopa), pořád jsem nevěděla, co to je, měla jsem dole pocit vlhka, nevytékalo to moc ven, a ráno na papírku bylo malinkato jako by čirého hlenu s pár nitkama krve. Ale fakt malinko... Mohlo by to bát ono?

roasha
2. říj 2008

mikulka,bolo to ono. 😉

sjju
6. říj 2008

ahojte. mala som taky hlien no trochu mi to pripominalo tvaroh, najskor biely no potom taky ruzovy neviem ci to bola krv. mohla to byt ta zatka?

jajka.20
14. říj 2008

ahojte kočky...chcem sa pridať k diskusií...ja som postrehla už tretí deň taký číry hlien či čo to bolo...neviem či to je tá hlienova zátka...a mám malinkééé bolesti bruška ako pri MS....som v 38tt može to teda znamenať že každuu chvíľu to príde? 😅

cernica
15. říj 2008

Ahojte baby, mne dnes odtiekla zatka rano. Bolo to hojne mnozstvo hlienu, v ktorom bolo malo ruzovej krvi....
Tak uvidime, lebo nejake echtovne kontrakcie nemam, aj ked brucho obcas stvrdne.

enynka1
15. říj 2008

jajka, kazda to mame individualne, tie MS bolesti mozu byt len poslickovia, ja som ich mala dost casto uz mesiac pred porodom, a hlienova zatka mi neodtiekla vobec, az v nemocnici pri prepichnuti plodovej vody. Ale u teba to moze byt uplne ine samozrejme 😉

adusha
15. říj 2008

AHoj cernica 😉

noo, tak do par dni by to malo na teba prist 😉 mne zatka odchadzala cca dva-tri dni, najviac hlienu zo mna vsak vyslo den pred porodom 😉 ja som tiez nemala ziadna kontrakcie, ziadne bolesti a sama som sa pekne otvarala. Na druhy den rano doktor po vizite skonstatoval ze sa ide rodit...to som bola na cca 3,5 prsta otvorena...poslalli ma na sal, o 10tej mi vypustili bazenik a o 14.44 bol maly na svete 😉
drzim palce aby to bolo rychle a co najmenej bolestive. papa

iira
15. říj 2008

je mě odešla zatka ve středu večer a v sobotu rano jsme jeli a mala se narodila v 10:16 v sobotu...

zanetka82
15. říj 2008

Řekla bych že... cernica... už tu není. My odešla hlenová zatka v den porodu. 😉

acinka
16. říj 2008

Mě odešla zátka kolem 8 večer, ve dvě v noci rupla voda, v 7 byla malá na světě. Bylo to takové táhlé a do hněda.

tesorino
23. říj 2008

ahojte, tak asi aj mne zacala konecne odchadzat hlienova zatka, ale nemam ju krvavu ani ruzovu a ani mnozstvo ako plodova voda, proste somna vysiel hlien priesvitny mozno trosicka do zlta, ale inak nie, ono sa to este rozbehne, alebo to je vsetko??je to ta zatka?? 😅

smardik
23. říj 2008

tes mě zátka odchází od pondělka - takový hlen s trochou krve a nic víc se zatím neděje, včera v porodce jsem e na to ptala a prý může odcházet několik dní i týden před porodem

tesorino
23. říj 2008

smardik ahoj, 🙂 tak som sa asi predcasne tesila 😒

tesorino
23. říj 2008

smardi a zacalo ti to tiez bez krvy??

smardik
23. říj 2008

tes ahoj třeba ne, vždyt tu holky psali že jim zátka odešla a do dalšího dne rodili 🙂

retaux
23. říj 2008

Ja som rodila presne týždeň potom, ako mi odišla 😉

tesorino
23. říj 2008

retaux no pekne, ja som cakala ze to bude skor ☹ uz som zufala, uz by som chcela rodit 😒

smardi ale ja nemam krvavu, ona nemusi byt krvava, alebo sa to estelen rozbehne do krvava?

tesorino
23. říj 2008

smardi kedy nas to uz chyti?? 😅

smardik
23. říj 2008

tes tak to nevím jestli musí být krvavá, já ji první měla jen jak hlen a pak hlen s krví ale zda musím být nevím

hele já jsem na řadě první, nepředbíhej se 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru