Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

dicinka1
12. kvě 2009

ajoj traktor..citala som,ze to nemusi byt s primesov krvi...tak preto sa pytam...

zuzkaprofant
13. kvě 2009

mne hlienova zatka vysla vecer okolo pol noci a do hodky mi odtekla plodova voda 😀 😀 😀 to je akoby vytok s krvou ale len mi nimallnou akoby vlasecnice 😉

kika22
13. kvě 2009

dicinka, mne tak isto odtiekla hlienova zatka bez krvy trochu do hnedkasta tam nieco bolo, ale to bolo zanedbatelne...ta mi odtiekla okolo 11,00 hodine a do rána sa maly narodil...no sestricka vravela, ze ked odtecie hlienova zatka nemusi sa hned rodit moze to vraj trvat aj 2 tyzdne...tak som sa zlakla, ze ma vratia domov no nastastie sa mi porod rozbehol v noci...

katka1981
13. kvě 2009

Baby vzdy najprv vypadne zatka a az potom voda? Alebo su najprv kontrakcie? Ake je tu poradie?

petronelie
13. kvě 2009

Ahojky,mě odešla zátka po půlnoci a v 6 ráno byl malej u mě v náručí 😀

katka1981
13. kvě 2009

Takze zatka ide najprv, kontrakcie az potom?

petronelie
13. kvě 2009

katka: Ano ano. U mě to bylo: pět min po půlnoci zátka, ve dvě hod jsem si dala vanu - odešla plodovkave čtyři jsme jeli do porodky a v šest byl Davča u mě. 🙂

katka1981
13. kvě 2009

petronelie, mozem sa drzat tvojho navodu? velmi sa mi to takto paci 😀

petronelie
13. kvě 2009

Kačko, to klidně můžeš. Ale nepřála bych ti dva týdny přenášet jako já 😀 Už jsem se na porod těšila jak na smilování.

katka1981
13. kvě 2009

petronelie, tak to nie, to je dlhoooooooooooooooooooooooooooo

ada21
13. kvě 2009

caute babule, prosim vas ked mi odtecie ta hlienova zatka, treba ist do nemocnice, alebo nie? alebo mam volat doktorovi?

katka1981
13. kvě 2009

az keby odtiekla voda. Kvoli zatke nie.

kika22
14. kvě 2009

no ja som isla do porodnice a oni mi tam na vlozke spravili test ci so zatkou nejde aj plodova voda, pretoze ak ide plod. voda tak uz si ta tam nechaju....mne ked odtiekla zatka tak som isla do porodnice, tam spravili test, ale bolo to este bez plod. vody, dali ma na pristroj ct kde sa urcuju kontrakcie a tam uz ukazalo, ze kontrakcie sa zacinaju pomaly...inac ak mas podozrenie, ze ti odchadza zatka alebo voda treba si dat vlozku, no nie always( ziadne s gelovou vyplnou) ale tie obycajne klasicke vatove musia byt inac sa test neda spravit...

mallorry
14. kvě 2009

ada21
mne odtekla hlenova zatka v sedm rano a o pulnoci jsem jela rodit...myslim, ze k lekari nemusis, ale vetsinou nastane porod do 24 hodin 😉 mozna uz rodis co? 😀 😉

grenadinka
14. kvě 2009

teda neviem ci hovorim o tom istom ako vy. ale mne niaku zatku uvolnil doktor tri dni pred porodom.
ale nic prijemne to nebolo 😖
inak to bol taky trochu krvavy vytok, ale nic moc 😅

kacka.va
14. kvě 2009

ada: hlenová zátka může odejít třeba i týden před porodem. pokud ti ale začne odtékat plodová voda, tak do porodnice.

bertica.h
19. kvě 2009

Ahojte..
posuvam tému..

už niekolko dní..možno aj také 2tt mám,hlavne ráno taký hlien..nie natahujuci,bez zápachu,takej žltkastej farby..som tomu žiadny význam neprikládala..je bez prímesy krvi..

No a dnes mi ho išlo strašne veľa..a neviem či to je zátka,alebo nie.
Díky 🙂

zuzkasm
19. kvě 2009

Ja mam taku skusenost, ze rano o 9 -tej mi odisla zatka a odvtedy som stale trosku krvacala, ale jasnocervenou krvou, vecer mi to uz nedalo a isla som sa dat pozriet na porodnicu, kde si ma aj nechali. Vecer o 23 hod. mi odtiekla plodova voda, odvtedy som mala bolesti kazdych 5 minut az do rana, malicka sa narodila 10.10..hod.

pajinka23
20. kvě 2009

ahojte babulky mne asi dnes rano odisla hlienova zatka vyzeralo to ako hlien ale taky hnedy 😒 😒 😒 😒 dufam ze to nieje nijake zle znamenie?????a coskoro sa mi rozbehne porod lebo v piatok by som isla na vyvolavacku ak sa to same nespusti ☹ ☹ ☹

prasiatko30
20. kvě 2009

😉 mas uz na male - pomaly ale iste sa ti otvara krcok maternice a skracuje takze do takych 3-4dni alebo aj skorej by si mohla vystiskat malickeho 🙂vela stastia

pajinka23
20. kvě 2009

juuuuuj sa tesim 😀 😀 😀

prasiatko30
20. kvě 2009

prajem ti rychly a bezbolestny porod 🙂

pajinka23
20. kvě 2009

prasiatko dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 len dufam ze to bude coskoro 🙂 🙂 🙂 🙂 uz by som drobca chcela mat pri sebe 😀 😀

slnecnica11
20. kvě 2009

Pajinka,tak to je nahoda,aj mne dnes rano odisla hl.zatka 🙂
a ja sa z toho tešíííím

pajinka23
20. kvě 2009

slnecnica tak to le naozaj pecka 😀 😀 😀 auz mas aj nejake bolasti????? 😉 😉

lyzenka
20. kvě 2009

ahojte,

len tak som sem skočila.....mne keď odišla hlienová zátka...v ten deň som rodila....len tak aby ste sa prichystalii... 😀

slnecnica11
20. kvě 2009

ja by som tiez isla,aj hned 🙂
paj-bolesti ziadne,sem tam tie menstruacne
zajtra mam poradnu a to uz sa rozhodne kedy ideme rodit,
teda ak dnes nic 🙂

bertica.h
20. kvě 2009

ja som myslela,že mi včera odišla..a neodišla 😒
len ráno,aj včera aj dnes mám tak veľa hlienu,ale fakt veľa..tak ma to pomýlilo. 😒 škoda.ale držím Vám palce ,baby 🙂 🙂

aponchie
20. kvě 2009

me odesla rano u male a sla sem do porodky az mi prdla voda odpoledne jako nesla bych tak jen s odeslou zatkou,ale urco bych se nachystala 😎

pajinka23
20. kvě 2009

slnecnica neboj pojdeme obidve dnes uvidis moja 🙂 🙂 🙂 🙂 juuuj to bude nahoda 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru