Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

hlavinka
13. čer 2011

@petulka1601 tak at je to brzy za Tebou 😵

mkr
22. čer 2011

u první jsem nepoznala, kdy mi odešla zátka, rovnou praskla voda, a teď u druhýho to budou 2 týdny zítra co už odešla, prý může odejít i několik týdnů před porodem, tak uvidíme 🙂

flagicka
13. črc 2011

ahojky,prosím o radu jsem ve 30tt+3 a včera na papíře jsem měla takovou jakoby kousek hlenu-bílohnědé barvy velik.gumového medvídku a trošku více hnědé-až krev,ale úplně malinko a až do-večera bílé hleny na papíru při čůraní a dneska zatím nic.....k dr.jdu až v úterý tak se ptám jestli to je normální,nebo jestli se mám bát,že by mohl přijít porod???díky za info.čekám první mimi tak mě to trochu děsí....moje dr.tam není má dovču.

biibaa
13. črc 2011

@flagicka Ahoj, když ti odejde zátka tak je toho hlenu fakt hodně takže to poznáš, že se jedná o zátku. Kdybys tam té krve měla víc tak radši vyraž k doktorovi nebo do nemocnice.

sshiva
19. črc 2011

Holky myslíte že je nejaká súvislosť v tom že keď zátka obsahuje aj krv tak je porod už na "spadnutie", naopak keď je len bielo-hlienová bez krvi tak sa cesty možu uvoľňovať ešte aj niekoľko dní/týždňov? Pri prvom tehu sa mi uvoľnia zátka už pri rozbehnutých kontrakciách, bola krvavá a po pár hodinách som porodila. Teraz už pár dní pozorujem taký ťahavý výtok bielo-žltej farby, je to iné ako celé tehu, mám aj bolesti v slabinách a do noh, malá už nalieha hlavičkou, čípok mám zmaknutý, ale zdá sa mi to pomerne skoro na uvoľnovanie zátky? 😕

sisa00
5. srp 2011

Ahojte mne sa už 2x stalo že som pri stolici mala tay bielo trošku žlty hlien a dosť . 1X som si myslela že som sa tak tlačila na wc ale dneska zase . MOže to byť ta zatka? Žeby postuppne odchadzala ? Aj mi členky opuchli a mala sa mi niako od včera obeda malinko mrvi skoro ju necitim len ked si priložim ruku na brucho . Prosim poradte dufam že to nieje nič zle ked sa mala prestala mrviť doteraz bola až moc živa a zrazu nič . Včera sme boli na pasoch v nemocnici a vobec nekopala. ☹

petra984
14. srp 2011

Ahoj holky, chci Vás poprosit o radu. Od včerejšího večera se ze mne táhne hustej bílej šlem a tak nevím, jestli to je ta hlenová zátka nebo ne. Jsem na rizikovém těhotenství, musím doma ležet, protože se pomalu otevírám a tak nevím, jestli to, co ze mě jde, je skutečně ta pověstná hlenová zátka a nebo jestli je to jen nějaký výtok, který jsem dosud neměla. Jsem prvorodička, tak nevím, co a jak a raději se připravuji na to, že ten velký okamžik už může přijít... Předem děkuji za každou radu 🙂

miskap
14. srp 2011

@petra984 Na hlienovú zátku sa mi to zdá skoro. Ale ak sa už otváraš, je to možné. Hlienová zátka však neznamená, že ideš rodiť. Môže odísť aj niekoľko dní pred pôrodom. Pre istotu by som sa radšej na najbližšej kontrole opýtala lekára, aby tam nebola nejaká infekcia.

smazja
20. srp 2011

Baby prosím a keď hlienová zátka odíde môže sa porodiť aj hneď? ako že mi odíde dnes a do zajtra je proodené? či je pravidlo, že to trvá aj niekolko dní?

locko007
20. srp 2011

@smazja Mne hlienová zátka ani neodišla. Odišla mi pri vyšetrení v nemocnici a to som už mala pekné 3 hodinky bolesti za sebou. Ja si myslím, že každú chvílku budeš rodiť.

majka88
20. srp 2011

@smazja poznam kocku kt odisla hlienova zatka a za dve hodky bol porod....pri mojej prvej dcere mi zatka odtekala viac ako 3 tyzdne a nakoniec aj tak porod museli vyvolavat...a teraz uz mi odisla tiez dva krat a cakam....a stale nic ☹

smazja
20. srp 2011

@majka88
@locko007 no mne odtekal biely hlien už asi týždeň..a dnes v noci táto ako keby vodička je to redšie ako ten biely hlien a odteká to a je to ružové .....neviem či mám plašiť alebo čo....a bolí ma bruško ako pri silnejšej ms...tak sa cítim proste ako keby som mala krámy teraz...inak ten pocit mi vôbec nechýbal pravdupovediac 😀 😀 😀 tak neviem či mám počkať alebo to riešiť alebo čo mám robiť, zatial čakám 🙂 aspoň na nejaké kontrakcie alebo na niečo počkám.....či?

majka88
20. srp 2011

@smazja ja som na tom podobne ale pokial tam nemas krv tak to este nie je nic hrozne, moje bolesti su tiez akoby som prave mala dostat je to hrozne....uz bol aj hlien s trosilinkou krvy ale ked som sla k dr. este nic...takze cakame.... ak sa bojis tak zajdi do nemocky pre istotu a oni ta kuknu za to nic nedas...budes mat istotu 🙂 aby z tej redsej vodicky nebola plodova voda 😉

smazja
20. srp 2011

@majka88 no veď toto len tu prešlapujem a vymýšlam a ono je to ružové.......a už mám celú vložku mokrú....pochybujem že to je plodovka, ale proste nech mám dušu na mieste, tak asi skočím alebo ja neviem....

majka88
20. srp 2011

@smazja chod chod budes mat istotu ja pri mojom prvom babatku bola 4x za tyzden ked som si nebola ista co to je.....a aspon som mala dusu na mieste....oni ta pozru a uvidis co povedia.....istota je gulomet ako sa vravi 😉 potom daj vediet

natasole
20. srp 2011

ahoj @smazja, osobne by som moc nečakala a radšej išla do nemocky - záleží ako ju máš ďaleko. Tiež mi tak začalo - ráno bolesti ako pri ms, trochu ružovo-hnedé špinenie, kontrakcie krátke a nepravidelné - aj som otáľala, či vôbec ísť. Doktor to nevidel dáko akútne, ale odporučil hospitalizáciu pre istotu. Ešte sme išli s mužom na obed do mesta, robili si srandu v reštike "nebojte sa, tu neporodím" a potom som ho poslala preč, že čo tam bude na oddelení so mno robiť. Však ktovie kedy to bude. Uhm. Bol doma asi 20 minút a potom mohol ísť na späť, bola to rýchlovka 🙂. Držím palce.

smazja
20. srp 2011

@natasole ihaaaa......no pekne...ale tak od rána nič..asi sa najem a pojdem kuknúť do nemocky...a to kam tam mám ísť asi na pohotovosť keď je víkend nie?Pôjdem na Antolskú ak by náhodou vedel niekto poradiť....

natasole
20. srp 2011

@smazja, išla by normálne na pôrodnícke oddelenie - mali byť ťa vyšetriť príp. dať aj na pásy. A ťašku radšej so sebou 🙂. Želám ľahký pôrod a zdravé bábatko.

smazja
20. srp 2011

@natasole ahaaaa....Ďakujem pekne 🙂

locko007
21. srp 2011

@smazja No neviem, nie som doktor. Ale myslím si, že počas tehotenstva ak niečo odteká, tak to môže byť plodová voda. Na tvojom mieste by som zašla do nemocnice. Len pre istotu. Aby sa bábu nič nestalo. Buď ťa pošlú domov alebo budeš rodiť. Veď aj pôrod začína takými bolesťami ako pri mrche. Len tie sa pravidelne opakujú a postupne skracujú.

jankadudova
21. srp 2011

@smazja Holka zlata, je to urcite plodovka🙂 hodne stesti!

majka88
21. srp 2011

@smazja drzime palceky...som aj myslelasi ked si sa dlhsie neozvala, nech vsetko dobre dopadne a potom sa ozvi co a ako 🙂 vela stastia

smazja
22. srp 2011

Jaaaaj baby bola to plodovka a uz mam nadhernu dcerku 🙂)

natasole
26. srp 2011

@smazja, gratulujem 🙂, nech ste s Terezkou zdravé a spokojné.

boobinka
26. srp 2011

zajímalo by mě, jestli když už mám vnitřní branku otevřenou na prst a je cítit hlavička, jestli tím pádem musela odejít hlenová zátka ? Mám podezření, že odešla minulý týden, ale na zátku mi to přišlo moc vodové.... a nebo jsem ji vůbec nezaregistrovala...

majka88
26. srp 2011

@smazja gratulujem prajem obom vela zdravicka 🙂

sussanah
26. srp 2011

@boobinka jeste nemusela, ale spis to asi bylo to, co popisujes, ze slo minuly tyden. Muze byt i vodova, ale porad to ma byt alespon vodovy hlen. Ja jsem taky pootevrena a u me zatim nic. Stale vyhlizim 🙂

sussanah
29. srp 2011

Ahoj, mam dotaz. Muze zatka odchazet po kousickach? Uz druhy den najdu tak 1-2x za den maly kousek zatky na papire. Minule mi odesla na dvakrat, poprvne kousek cca tyden pred porodem a pak fakt kus cca 2-3dny pred porodem. Jsem si vcelku jista, ze to zatka je ( co taky jineho by to bylo), ale zase me prekvapuje ze to jde po takovych malych kouscich 😕

seva
29. srp 2011

@sussanah ahoj 🙂 ja som to mala tak isto, 2 tyzdne pred porodom, kazdy den trochu.

lutta
29. srp 2011

@sussanah
@seva
já taktéž, zátka odcházela postupně skoro 10 dnů před plánovaným, císařem, který byl o týden dřív než termin porodu Nejprve jenom žlutý hlen, po vyšetření u doktorky začal být s krví a hnědý, pak postupně zase přešel do žlutého....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru