Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

angienka
7. kvě 2008

no presne tak aj ja xstelinka...tiez cely den ok i ked na gynde som videla ze ma krv na rukaviciach,ale to z toho jak sa vo mne sparala...a potom poobede som sa zlakla lebo som zbadala tiez znacku na nohavickach a td som nevedela,ale okupala som sa a nic...vtedy to bola tak hnedasta skvrna a ted som bola na wc zas a vysiel mi taky ruzovy hlien 😖 takze asi to bude ta zatka...ja som myslela ze to odtecie jak voda a koniec a ono to zrejme je ako vytok ☹ no neviem,ale uz niesom taka vyplasena lebo male kope a tvrdne mi brusko normal,ale bolesti ziadne...

xstelinka
7. kvě 2008

angienka, male citim, hmyri sa....len som stale z toho akosi mimo 😖 mna tiez nic neboli, brusko momentalne netvrdne. Len mne sa to zda nejak skoro a vsade sa pise nieco ine. Niekde sa pise, ze sa ma co najskor navstivit lekara, na nejakych forach co radia lekari je to zas v poriadku. Tak vyber si.
Ja som vedela, ze je to vytok, len fakt sa vsade pise, ze to vyzera inak. Niektora to ma tmavocervene ina ruzove, ina priesvitne.

martina21
7. kvě 2008

ja som mala po vysetreni na gynde tiez taky priesvitny hlienovy vytok s cervenymi nitkami krvi, doktorka ma na to upozornovala vzdy ze to mozem mat par dni po vysetreni ze sa nemam bat ze to nic nie iba ak by zacalo krvacanie jasnou krvou,ale ten vytok som mala len raz a na druhy den mi zacali kontrakcie a na dalsi den rano som porodila

angienka
7. kvě 2008

No tak vraj porod moze zacat do 24hod a tiez az do 3tyzdnov,takze sa neboj,ale ja uz fakt citim aj mi to na gynde vravela uz pred 2tyzdnami ze porodim a neverila ze dnes sa dostavim na monitor...brusko mam spadnute uuuplne dolu uz 2tyzdne...a dnes mi povedala,ze zeny na toto stadium cakaju uz na porodnom sale v akom som ja a nerodim ani kontrakce monitor neukazal...
A tebe vraveli na gynde ze si otvorena alebo ze sa predpoklada predcasny???

angienka
7. kvě 2008

A lekara nie,mne aj PA povedala ze do poodky ked odtecie voda,kontrakcie alebo krvacanie-ked zatka tak nie-to je len varovny signal ze uz sa to chysta alebo je to nachystane lepsie povedane 😉
A tiez mi vravela ze moze byt priesvitna ale aj ruzovkasta alebo zfarbena proste krvou az do jemne hneda,no mna to a chvilku vydesilo-ci je mimi ok,ci to neni len krv lebo to neboli jemne farby ale ani nie cista krv...no ale je to v poho dufam 😒

xstelinka
7. kvě 2008

Lekar vravel, ze mam makky krcok, ze sa pomali pripravuje a ze som otvorena na spicku prsta, ale ze nech sa nebojim, ze este to potrva. A vravel, ze je vsetko ok.
Uz mi aj parkrat praskla cievka, teda myslim ze to bola cievka, po sexe alebo vysetreni, ale to bola len kvapka krvy a nie to to.
Tak mozno to u teba uz aj nastalo. Mne by to bolo este trochu skoro, cakala by som to az zaciatkom buduceho tyzdna.
A krize ta nebolia?

angienka
7. kvě 2008

No to vies ze bolia...ale zacalo to az teraz ja som pocas celeho tehu nemala ziadne problemy nejak extra,posledny mesiac co ma zaha pali ani nohy mi neopuchli ani raz a ted ked stojim a pak si lahnem tak citim hroznu bolest...i tak niekedy 😝
Jaaaj tak to este mas skoro,ja uz na 3prsty som 😀 ona cakala ze porodim behom minuleho tyzdna uz 😀

vava2
30. čer 2008

ahojte, tiež myslím, že mi začala odchádzať hlien. zátka - min. piatok, tiež trochu v sobotu, aj dnes - pond. ráno. som 38 tt, tak verím, že už to dlho nepotrvá, aj keď som prvorodička. tvrdnutie bruška pociťujem len málokedy, nebolí to a kríže ma boleli statočne, no len raz v noci, asi pred 3 t. , skôr pociťujem také ťahanie až akoby krče v slabinách a dosť silné tlaky smerom nadol, snáď sa čoskoro dočkám...mali ste niektorá podobné pocity?? diky za info 😵

doriaa
30. čer 2008

Ahoj vava2, ja som tiez v 38tt(budem druhorodicka) a hl.zatka mi odchadzala postupne od stvrtka do soboty rana a tiez mam take cudne pocity taka bolest ako pri menzese ale to tiez len obcas a nie silno, takze sa stale sledujem 😅 A tiez sa mi zda, ze mi povoluje krcok lebo citim take pichanie. Takze uz musime len pockat ci odtecie voda, alebo pridu kontrakcie 😉

elenita
1. črc 2008

Ahojte! Mne odisla hlienova zatka, ked som bola na wc a utierala som sa, a bolo to takej zelatinovej az hlienovitej konzistencie, zlto-biele, vobec ziadna krv. Odchadzalo to tak na 3x, vzdy ked som sa utierala po malej potrebe. No a na druhy den rano som zacala slabulinko krvacat a o 5 min na to mi odisla plodova voda....na litre 😀

elenita
1. črc 2008

No a brusko mi tvrdlo dobrych par mesiacov predtym 😀 boli sme kvoli tomu cely cas v nemocke. ale posledne 3 tyzdne to bolo fakt kriticke. Po odchode zatky rano som v noci mala strasne tvrdnutie, komntrakcie hadam kazdych 5 min a bolesti ako pri menzese..

dididi30
1. črc 2008

mne odtiekla hlienova zatka postupne , cely tyzden .....teda vo stvrtok a na buduci stvrtok som porodila 😉 tiez bola bez krvy, ale pri malej aj s krvou 😎
drzim palec 😉

lucinecka
1. črc 2008

Mně odchází hlenová zátka už 3.týden 😝 Přesně jak píše Elenita, pozoruju ji na toaletním papíře když jsem na wc. Není toho vůbec moc, jen trocha hlenu, žádná krev. To by mě zajímalo kdy "to" teda vypukne, termín za 3 dny, bříško sem tam tvrdne, záda bolí, ale mám pocit že rodit budu fakt až na Vánoce 😀

jitdan
1. črc 2008

Lucinecka: tak to jsme na tom ve vsem uplne stejne.......!!
Jen ten termin mam pozdeji. Jsem zatim v 38.týdnu 🙂

lucinecka
1. črc 2008

Jitdan, ještě že máme záruku že mimča prostě musí jednoho krásnýho dne ven, co? Jen by to už nemuselo dlouho trvat, páč je to náročné 🙂

jitdan
1. črc 2008

lucinecka: ano, to je pravda. Říká se, že někudy musí ven a kdy se uvidí 😀 Ty už si pěkně v termínu, tak Ti držím moc palečky!!!
Jinak já teď čekám na návštěvu. Má přijít švagrová a má panickou hrůzu, abych nezačala rodit. 😝
Říkala jsem jí, že času bude habakuk........
Mně ale už asi hodinu pobolívá podbřišek jako před MS, tak doufám, že se to nerozjede 🙂 To by asi nevydýchala.......Nebo já? 😉

zunana
1. črc 2008

Ahojte, mne pri prvom tehotenstve odišla hlienová zátka tri dni pre pôrodom, bola číra gélovitá a bolo jej pomerne veľa.Teraz som v 39tt a hlien mávam, ale neviem či to je tá zátka, ktorá odchádza postupne alebo to patrí k výtoku..

retaux
1. črc 2008

Mne odišla zátka presne týždeň pred pôrodom. Bola taká bledohnedá a hustá ako želatína 😝 Utekala som do pôrodnice (myslela som, že už rodím 😀 ), ale ma poslali domov.

mirka8429
1. črc 2008

mne odisla hlenova zatka za 1 den..zacala rano o 8 ale len trochu som to mala na vlozke...bolo to ako hlenovite do hneda az ruzova...a krv tam bola len tak slabunke akoby vlasocnice...a potom toho bolo viac...no a vecer o 21:45 mi odtiekla aj plodova voda a nad ranom o 3:30 bol maly na svete...tiez mi tvrdlo brucho a mala som slabe kontrakcie este pred odtecenim vody..a neboli vobec pravidelne...a ked mi odtiekla voda zacali sa silne kontrakcie a uz som letela do nemocky...

scharfinka
7. črc 2008

Zkusenejsi maminky prosim o radu.....Vcera i dneska jsem na intimce nasla velke kusy nazloutleho hlenu-muze to byt ta hlenova zatka? Nema v ni byt krev?A jak dlouho vlastne pred porodem odchazi? No vcera jsem k tomu mela jeste od pul treti odpoledne do pul desate takove menstruacni bolesti s bolestmi zad, ale protoze to bylo nepravidelne, tak sem se tim moc nezabyvala a pak po teple sprse to prestavalo az to ustalo uplne. Znamena to vsecko, ze se uz blizi porod? Omlouvam se, ze se mozna ptam hloupe, ale neni, kdo jiny by mi to rekl...dekuju

moni83
7. črc 2008

Ahoj scharfinka s tou hlienovou zátkou ti presne neviem poradiť ale malo bz to byť niečo pred pôrodom. Aj ja som mala také a asi tiež od toho 37tt. a aj tie bolesti podobné menštruačným a bolesti krížou. Tiež sú nepravidelné sú to len takzvaný poslíčkovia. 🙂 a máš pravdu znamená to , že sa pomali blíži pôrod. A vidíš, že sme ešte aj mi stále doma. 🙂 🙂 🙂

kacka.va
8. črc 2008

scharfinka: hlenová zátka nemusí být krvavá. Může odejít třeba týden před porodem, to je u každého různé. Mně např. odešla den před porodem

mirka8429
8. črc 2008

scharfinka mne odisla par hodin pred pôrodom ale niekomu odtecie aj tyzden skôr..neboj sa..myslim ze je to len vytok...a ak nie tak ti bude odtekat postupne..ale môja hlenova zatka bola hnedo ruzova...

luc.ija
8. črc 2008

scharfinka,mi odešla hlenová zátka asi před týdnem.Myslela jsem,že mám nějaký výtok,tak jsem o tom řekla lékaři a ten mě ujistil,že jde o tu zátku.Vůbec nebyla dohněda,dorůžova ani dokrvava.Prostě bílá,bílý hlen.Každá to má jinak.A odcházela mi vlastně skoro celý ten týden,zdálo se mi to divné,proto jsem si myslela,že jde o obyčejný výtok,ale prý to je normální.

vava2
9. črc 2008

😀 😀 😀 Ahojte, tak už to máme za sebou, ešte 30. 6. sme rozmýšľali, ako dlho to ešte potrvá a ešte v ten večer nám odtiekla plod. voda! Vanesska sa narodila 1.7.08 - v 38t., takže hlien. zátka odchádzala asi 4 dni dopredu.

pampuliacik
14. črc 2008

caute, chcem sa spytat, ci ste to mali niektora podobne s hlienovou zatkou... vidim, ze u kazdeho je to indivindi, takze som na pochybach, ci to bolo alebo nie. minuly pondelok odisiel pri sprchovani kusocek zltooranzovej hmoty pripominajucej priehladny gel. odvtedy nic, az v piatok opat rovnakej farby asi zo 4 kusky/vlakna/ hlienu (?) opet pri sprchovani. nestihla som to chytit a obzriet 😖 😖 moze byt toto zatka? a preco sa nic nedialo 4 dni a teraz zase nic? vdaka...

mirka8429
14. črc 2008

pampuliacik no mohla by to byt zatka..ale neviem lebo ja som toho mala vela...tak neviem..ale ak to je takej farby ako vravis moze to byt ono...bud pripravena 😉

dididi30
14. črc 2008

pampu mne odisla zatka tyzden pred porodom 😉

mery.luu
15. črc 2008

ahojenky,

mohly by jste mi prosím poradit???

Ráno jsem začala krvácet - bylo to jako začínající menstruace (světlá krev) a byl tam i hlen (krve bílo více než hlenu)...volala jsem hned PA a ta mě uklidnila, že je to určitě hlenová zátka a kdyby se to rozjelo, mám jet do porodky. Asi tak po hodině to přešlo a teďkom od 15 hod. to ze mě zase odtéká - tentokrát je to ale čirý hlen s cancourkami světlé krve a je to jen při utření. (ráno to bylo i na vložce)
Už sice jedno dítko mám, to jsem ale nosila před 10 lety a tenkrát byla hlenová zátka úpně jiné barvy i konzistence - byla hnědá, hustá a hrudkovitá.....

Tentokrát mě znervozňuje právě přítomnost krve.....

Co myslíte, mám se jít raději pro klid duše ukázat k dr. nebo je to opravdu normální a nemusím zbytečně plašit...???

děkuji

zlatulienka
16. črc 2008

mery: ja som tiež rodila pred 10 rokmi, môj pôrod začal krvácaním, tiež jasná krv ako menštruácia, takmer žiaden hlien, tak som vystrašená išla do nem. a porodila som na druhý deň poobede.
A teraz čakám zvedavá ako sa to rozbehne pri tomto druhom 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru