Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

nibiru
25. črc 2010

@magdal1 no som sa chvastala ze nemam ani poslickou zatka mi este stale odchadza takze zatial druhy den tak od vcera vecera mam dokonca poslickou a od 5.00 boli kazdych 10min.mi tvrdlo brusko aj s bolestami ako pri manzese potom som zaspala a vzdy po hodine sa zobudila na bolesti a teraz nic radcej si to zapisujem tak ale krize ma nebolia len dufam ze vobec dojdem na to ze rodim

magdal1
25. črc 2010

@nibiru klud, dojdes na to, ja som pri 3. mala kazdy den poslickova a trvalo to tyzden 😉 , len si precituj ako casto je to a hlavne pravidelne ked to zacne byt

nibiru
31. črc 2010

@magdal1 no dosla som na to tuto som pysala 13.11hod a o 16.00hod pocas jazdy autom mi odtiekla plodova voda tak sme utekali do nemocnice kde som bola na 2 prsty otvorena a zacalo to 22hodin trapenia ale stalo to za to i ked som si uz myslela ze tam umrem ☹ kedze kontrakcie nastali poriadne az o 2.00hod nad ranom ale stale boli 10min. aj po vyvolavacke ktoru koli malej stopli ostali na 10min. des a hruza potom sa rozhodli po 18h.pre dalsiu vyvolavacku ked som bol auz na 8cm.a to uz som nevladala no nastastie to dobre dopadlo a mala Lara sa narodila 14.08hod. 3480g a 49cm vytlacila som ju na 3zatlacenia co uz ani lekarka neverila ze porodim normalne na to aky to bol porod som uz 3h.ponom behala a 😀 sedela 😀 inak klobuk dole na konci boli primne uplne uzasne sestricky aj doktorky 🙂

magdal1
1. srp 2010

@nibiru tak srdecne balhozelanie k malickej, gratulujem 😉

nibiru
1. srp 2010

dakujem 🙂

eis4
6. srp 2010

ahojte. v utorok som bola na vyšetrení som v 38 týždni.som otvorená na 1 prst už 3 týždeň.od stredy večer mám taký divný bledo hnedý skoro priesvitný výtok ako hlien(teda už 3 deň).može to byť hlienová zátka?niekde sa píše,že to vytečie naraz ale mne to ide len tak po troške.kamarátka hovorila že to može byť z vyšetrenia,ale to by sa objavilo hneď a nie na druhý deň.

magdal1
7. srp 2010

@eis4 zatka nemusi odist naraz,ale po aj po castiach, mne odchadzala viacej dni, taktiez to zacolo po vysetreni v 38.tt, porod zacne, ked budes citit kontrakcie, vela sil a radosti prajem

halintoa
17. srp 2010

ahojte, rada by som sa spýtala, či tu má niekto skúsenosť s kombináciou vag. tablety (candibene) a hlienu. Kvôli nepríjemným pocitom tam dole som si dala predvčerom na noc tabletu a v noci som mala na vložke ružovkastý veľký fľak a po utretí na papieri okrem bielych kúskov tablety aj kúsky hlienu s vlásočnicami krvi. Myslíte, že to bola zátka, alebo mi niečo tableta podráždila? Ďalšiu som už radšej nedávala... Včera som mala cez deň len 1x na papieri trošku hlienu s krvou, ale fakt minimálne množstvo. Zajtra mám poradňu, tak som zvedavá, čo sa dozviem.

magdal1
18. srp 2010

@halintoa myslim,ze pomaly to moze byt uz zatka, vsak uvidis po poradni, mne odchadzala tyzden, jeden den viacej a viac krat za den a dalsi len troska a tak dookola az do porodu

ee.liska
23. srp 2010

ahoj, přidám svojí zkušenost. Dnes ráno jsem ucítila zvláštní vlhko a byla to jasně červená krev a trošička hlenu, celá vyděšená jsem se osprchovala a jela na pohotovost. Tam bylo vše OK a paní doktorka říkala, že to byla opravdu hlenová zátka. vždycky jsem si myslela, že to mám být hlen s trochou krve, ale u mě to byla krev s trochou hlenu 😲

nika80
25. srp 2010

Moze byt hlienova zatka aj ako voda zafarbena do ruzova?

sussanah
25. srp 2010

@nika80 to ani ne, ono to je opravdu hlen. u te vody bych se trochu bala, at to neni plodovka. Ale pokud to neodteka porad v curku nebo pokud to nebyla vetsi davka, tak to spis byl jen nejaky mensi vytok. Ja to mela ke konci skoro porad a porad jsem plasila, ze mi odteka plodovka 😉

dzudka
26. srp 2010

@nika80 voda do ruzova zafarbena je plodova voda mne taka pri dcere odtiekla

nany123
27. srp 2010

Tak ted ze me vypadlo neco jako kus svetlounce hnedyho rosolu 😨 Tipla bych si, ze to bude zatka 😝 Jsem zvedava, co bude nasledovat v pristich hodinach a dnech 😅

magdal1
28. srp 2010

@nany123 ano zatka 😉

skarfi
10. zář 2010

@krista Ahoj, mne od uterka rovnez odchazi hlenova zatka. Je to takovy hnedo-ruzovo-bily hlen, jako spineni, ale zatim krome obcasneho pobolivani v podbrisku a tryslech nic necitim (obcas mi i tvrdne brisko, ale to neberu jako nejaky priznak). Termin mam zitra, tak uvidime.

krista
10. zář 2010

@skarfi mě už hlenová zátka odešla před rokem 😀

norikk
17. zář 2010

chcem sa opytat, ze ked som otvorena na 1 cm,tak toz namena,ze mi uz musela odtiect hlienova zatka, alebo mozem sa vklude otvarat a hlienovazatka je este stale na mieste??

mskorova
17. zář 2010

@norikk áno môžeš byť otvorená a hlienová zátka je ešte stále na svojom mieste, na 1cm môžeš byť otvorená aj 2-3týždne pred pôrodom. prajem ľahký pôrod a krásne zdravé bábätko.

trexx25
18. zář 2010

@norikk Koukám, že máme stejný termín porodu, tak přeju hodně štěstí. Já byla včera na KO v porodnici a prý jsem taky jen na 1 prst, tak mi asi udělali Hemiltona, od té doby špiním a dnes večer mi odešla zátka (nevím jestli už celá) . Zátka ti může odejít kdykoliv, třeba až u porodu nebo při prasknutí vody. 😉

norikk
19. zář 2010

prepac,ze satak hlupo pytam,ale co je to ten Hamilton??

traktor
19. zář 2010

@norikk zjednodusene povedane, doktor ti rukou akoby roztiahol krcok...tymto hmatom, by mal pôrod urychlit 🙂 ..nie je to strasne, da sa to zvladnut, absolvovala som to a fakt to pôrod urychlilo

trexx25
19. zář 2010

@norikk Takhle ho popsala jedna holka tady : martinka79 je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku.

Jinak laicky shrnuto - je to dost nepříjemné vyšetření, trvá tak půl minuty, podle některých holek to může hodně bolet, že jim až vyhrkly slzy a prý jim to trvalo i dýl. Podle mě to tak hrozný nebylo, fakt jen dost nepříjemné vyšetření, bolest snesitelná a fakt rychlý.
Jestli tě zajímá víc, tak koukni na diskuzi :
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/hamilton...

norikk
19. zář 2010

a preco ti to uz robili,ked termin je az za sest dni??? sak keby si prenasala dva tyzdne,tak nepowem...ja sa v tom nevyznam

trexx25
19. zář 2010

@norikk No oni se asi snaží aby jsme porodili do termínu přirozeně, přesně ti to nepovím, to bych se jí musela zeptat
😀 U mě si myslím, že jí ani tak nešlo o vyvolání porodu, ale spíš o urychlení otevírání těch cest, protože týden před termínem bych (si myslím) měla být otevřená na víc než s bídou na 1 prst. Tedy pokud nechci přenášet, což já nechci ... 🙂

trexx25
19. zář 2010

@norikk Ale máš pravdu, že holky tady dost často nadávají, že jim Hamiltona dělají, aníž by se jich zeptali nebo je upozornily a že jim to vadí, že by chtěly nechat mimčo samotné se rozhodnout, kdy chce na svět. No já nevím. Podle mě, dělaly Hamiltona už porodní báby a určo věděly proč, tak i ti doktoři to nedělaj jen pro zábavu, nebo aby nás mučili. Je to lepší, než aby pak mimi bylo ve zkažené plodovce a pod, jen proto, že mamča seděla v poklidu doma a nechala to na přirodě. Myslím si, že oproti našim babičkám a matkám, už máme o dost pohodlnější život (i když si to třeba neuvědomujeme) a to tělo nemá tolik pohybu, jako měly ony. Ale to je jen můj názor. Nikomu ho nevnucuju. 🙂

norikk
19. zář 2010

no ja idem vo stvrtok do poradne,a doktorka povedala,ze ak saeste dozijem tej poradne tak ma posle do nemocnice,taze asi viem,co ma tam potom caka

trexx25
19. zář 2010

@norikk Tak hodně štěstí, a ať to máš v poho aspoň jako ja, pokud Ti ho budou dělat. Jinak mě asi už odtíká voda, tak se možná mimi dnes přihlásí na svět. 😉 No nechám se překvapit...

norikk
19. zář 2010

tak vam drzim palce azavidim,ze to uz budes mat za sebou 🙂

sjuzocka
13. lis 2010

ahojte, moze byt hlienova zatka aj taky... ehm.. zlty sopel husty tahavy? 🙂 bez krvi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru