Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

nikollette
3. únor 2009

Ahojteeeee.. prosim poradte.. teraz neviem, ci to co zo mna dne sodislo bolaa ta hlienova zatka.. bola som u lekara, a povedal, ze do dvoch tyzdnov mozem cakat porod 😅 no a teraz neviem ci si to namyslam, ale ked som sa isla dnes kupat, tak ako keby zo mna vysla, nieco ako roztopena servitka, nevyzeralo to moc ako hlien.. tak napoly, neviem to presne opisat bolo to ako vytok, hlien, ci roztopena servitka od vody 😅 ktora to urcite nebola, iba to tak vyzeralo.. mohlo to byt ta hlienova zatka??? Nebola tam ani krv,ani vlasocnice krvi.. Vysli mi asi take tri mensie casti.. tak som zvedava.. dakuuuujem za rady.. 😀

pookie
3. únor 2009

Poradit neviem kedze ani sama som si neni ista ale asi by v tom malo byt aj trosku krvi, este mas do porodu trosicku casu ale mozno uz chce maly von 😉

vikula
3. únor 2009

Ahojky budoucí maminečky,
mě odešla zátka dnes a bylo to takové jako strašně hustý hlen a větší kus.Včera mi to vyšlo maloučko a né tak husté,ale dnes cca ve stejnou dobu veliký kus a zbarvený to bylo: světounce hnědá barva
A popsala bych to na hmotu co se hází na to sklo a pomaličku se to sune dolu ten hnus jak tomu děti říkají 😀
A krev jsem tam neměla ,ale maloučko těch žičiček,ale spíš to bylo sv.hnědé a nedá se to přehlédnout 😉

evii
3. únor 2009

Ahojte maminky cakatelky 🙂 Tak ja mam teraz dilemu: vcera som bola v poradni a po vysetreni som nasla na nohavickach asi 3 kvapky takeho niecoho ako vytok (?) Doma som si teda nacapila slipovu vlozku a do vecera to neprestalo.Ale bolo toho naozaj malicko,som myslela,ze asi z vysetrenia by to mohlo byt... No ale dnes to pokracuje,tak neviem,ci by to nemohla byt ta zatka...je to take bledo hnede,hustota ako vytok...bez krvi. Co myslite?

vikula
3. únor 2009

Evii tak uvidíš zítra 😒 Ale já plašila také po poradně,protože jsem zase na kalhotkách našla trochu krve.Jen mám kamarádku PA a ta mi řekla že je to normální a že pokud to není noc tak je to tím,že do mě dr. šáhnul 😝
Jinak by to zátka klidně být mohla,ale myslím si,že to není.Nebo ten hlavní kus ještě vyleze 😉 Já jak jsem psala tak to je taková hustota,že to není klasický výtok.

evii
3. únor 2009

Vikula dakujem,tiez myslim,ze zajtra budem mudrejsia 🙂 (mozno) Len ked som to povedala muzovi,tak ostal taky bledy a uz ma chcel chystat,ze utekame do porodnice,hihi... Tak som ho musela ukludnovat,ze to nic nie je...

akejka
4. únor 2009

evii:
aj ja som to mala po vyšetrení dr., trvalo mi to asi 4 dni a potom na mňa prišli kontrakcie...
Mohol ti to urobil dr. pri vyšetrení, volá sa to ...manéver (neviem aký), robia to týždeň, dva pred pôrodom, aby si sa začala otvárať a toto vyšetrenie je bolestivejšie...dovtedy ma žiadne vyšetrenia neboleli, ale toto keď mi urobila dr. teda bolelo riadne a presne taký výtok, resp, hlienovité špinenie som dostala v ten deň...
ale môže to byť aj hlienová zátka...pôrod sa ti môže dostaviť o pár hodín, ale aj o pár dní..

gedren
4. únor 2009

Akejko, jestli myslis Hamiltonuv hmat, tak to snad delaji az po terminu...

animatua
4. únor 2009

bohuzel hamiltona delaji i tri tydny pred terminem :( ale pokud zafunguje, tak se porod rozbehne do 24 hodin

heidy26
4. únor 2009

animatua: a to je vlastne aký hmat? začneš po ňom mierne špiniť? alebo čo? a čo vlasnte doki urobí?

gedren
4. únor 2009

heidy, doktor strci prst do delozniho cipku a objede ho zevnitr kolem dokola s cilem oddelit vak blan od steny delohy (nebo tak neco). Casto to vyprovokuje porod a je to rekneme setrnejsi varianta nez nadopovani oxytocinem, ale rozhodne teda nechapu, proc to delaji pred terminem... A ano, obvykle se po nem spini/krvaci.

heidy26
4. únor 2009

díky Gedren.

nikollette
4. únor 2009

Ahojteeeee.. prosim poradte.. teraz neviem, ci to co zo mna dne sodislo bolaa ta hlienova zatka.. bola som u lekara, a povedal, ze do dvoch tyzdnov mozem cakat porod no a teraz neviem ci si to namyslam, ale ked som sa isla dnes kupat, tak ako keby zo mna vysla, nieco ako roztopena servitka, nevyzeralo to moc ako hlien.. tak napoly, neviem to presne opisat bolo to ako vytok, hlien, ci roztopena servitka od vody ktora to urcite nebola, iba to tak vyzeralo.. mohlo to byt ta hlienova zatka??? Nebola tam ani krv,ani vlasocnice krvi.. Vysli mi asi take tri mensie casti.. tak som zvedava.. dakuuuujem za rady..

animatua
4. únor 2009

gedren: me bylo receno ze co se do porodky maji co courat rodicky jeste tri tydny na monitor kdyz dr. nazna ze muzou porodit hned 😠

heidy: je to jako psala gedren, skoro vzdycky se po tom spini az krvaci, klidne tyden.. pozor ale pokud by jsi po tom silne krvacela, hned do nemocnice, hamilton je nebezpecny v tom smyslu ze dr. u nej muze pretrhnout tepnu :(

akejka
5. únor 2009

gedren:
mne robili Hamiltonov hmat 1 týždeň pred termínom. Lebo už vtedy som bola otvorená na 2cm...

katyl
5. únor 2009

nikollette, neviem, hlienova zatka asi nie, ale mozno nejaky nahromadeny hlien ako vysledok hormonalnej cinnosti. ja som mala odchod casti hlienovej zatky 21 dni pred porodom, potom sa nic nedialo a v den porodu odislo nieco take iste, ibaze vacsie, tak preto viem, ze to bola hlienova zatka. U mna to bolo tuhe hlienovite, sfarbene do jemne hneda, s malym mnozstvom krvnych akoby vlasocnic, ale fakt minimum.

lenic
9. únor 2009

Mě týden před termínem po vyšetření v porodnici odešla hlenová zátka (bylo toho fakt dost, trošku do hněda). A ani ne dva dny potom mi odtekla voda a večer byla malá na světě. 😉

wsmoulinkaa
10. únor 2009

tak mě vypadla hlenová zátka ve 20h a od 22h jsem začala už mít malé bolesti....ve 3h do porodnice a v 17h byla na světě, docela záhul, ale vydržet se to musíííí 😉

slluci
13. únor 2009

Já začala jen trošku krvácet, ale malinko, žádný hlen.Tak jsem se bála, co to je. Jela jsem do porodnice, 8 ráno, řekli že je to zátka. Nic se nedělo. Až když mi ve 12:30 praskli vodu, začli kontrakce a malej se narodil ve 14:30 a byl to první porod.

gedren
14. únor 2009

U me to teda nakonec bylo tak, ze ten zlutozelenej "smrkanec" 🙂 odchazel po malinkych mnozstvickach asi 10 dni, no a pak jsem porodila 🙂. Zadny velky haldy niceho, nic krvavyho ani hnedyho...

nsoci
14. únor 2009

No mne odisla hlienova zatka pred styrmi dnami... dva velke kusy tmavsieho hlienu, jeden v noci, druhy rano, predtym aj potom som mala hlienovity vytok, po vysetreniach aj trochu spinenie... mozno aj tie vysetrenia tomu napomohli (boli dost brutalne), ale asi v tom istom case mi aj pokleslo brusko...

zatial nerodim, aj ked ma vsetko boli...

evuse
15. únor 2009

Já měla průsvitný narůžovělý hlen. I plodovou vodu jsem měla slabě narůžovělou a prý to bylo v pořádku. Praskla mi cca 16 před samontným porodem.

ditka1
16. únor 2009

baby a ked odode hlienova zatka tak co treba robit?ze ci treba zavolat dokimu a ist do porodnice alebo este cakat doma co bude dalej nasledovat?a ako zistim,ze to je zatka a nie nieco ine?lebo ja ked uvidim krv sa budem bat,ze nieco zle to znamena...poradte 😒

prasiatko30
16. únor 2009

ja som cakala - mne odisla hlienova zatka asi dva dni pred porodom ale ziadne ine problemy som nemala ani len jednu kontrakciu a kedze som mala ist za dva dni na kontrolu tak som si povedala ze ak by ma to chytilo medzi tym tak idem skor ale pokial nie tak vydrzim a uvidim co povie dr - ked som dosla o dva dni na kontrolu tak mi len povedali ze som uz otvorena na 2 prsty a idem rodit - takze som si pekne prechodila tu prvu fazu dilatacie a ptom to uz islo velmi rychlo 😉

prasiatko30
16. únor 2009

a ak si dobre pamatam tak mne por. asistentka hovorila pred porodom ze mam utekat do nemocky len ak by mi odtiekla plodova voda alebo by som mala pravidelne kontrakcie ale teraz si uz nepamatam v akych intervaloch - ale tak kazdych 5-6min lebo hlienova zatka je sice predzvestou ze sa to uz vsetko blizi ale samotny porod moze prist aj do tyzdna - takze zatial klud

a ako zistis ze je to zatka - garantizujem ti ze ak ti vyjde zatka budes vediet ze je to ona 😵 a moc to krvave nie je len take akoby uzpinene - brrr nechce sa mi to tu opisovat ale urcite budes vediet ze je to ono - ja som mala presne tie iste obavy ako ty a na prvy sup som vedela co to je 😀

nsoci
16. únor 2009

Ditka no ak Ti odide to, co mne, budes vediet, ze to je ono.
Ale varj vela bab si ani nevsimne, tak neviem.

Inak krvacanie ako take - cerstva cervena krv - je dovod an odchod do porodnice - aspon mi to kladli na srdce na rizikovom. Stara - hned krv - spinenie atd. sa uz moze objavit pred porodom, najma po vysetreni. ale zasa zavisi kolko jej je...

nsoci
16. únor 2009

Dnes idem na kontrolu tak dam vediet ci sa u mna nieco zacina... ci teda odchod tej zatky je smerodajny.

Mne sa odvtedy zacali bolesti, bolest krizov, menstruacne, tlaky, bolest lonovej spony... ale mozno som este uplne zatvorena, netusim.

pajinkaa
16. únor 2009

Nsoci - fakt už Ti odešla? tak to už abych se taky pomalu bála.. 😒 a v kříži - vlevo mě už taky bolí tak třetí den..

nsoci
16. únor 2009

Pajinka odisla, ale po vysetreniach v porodnici ked do mna vrazili ruku az po alket, takze mozno trochu dopomohli...

pajinkaa
16. únor 2009

jejda, a to Ti takhle udělali proč??? brr, to muselo být nepříjemné... možná jsi to už psala, ale já to tady nečetla celý...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru