Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

crawler
4. únor 2010

natalii: určo zajdi, páč pokud by to byla voda (může odtékat po troškách), tak by byl malý již ohrozen infekcí. Po odtoku vody hned do nemocnice - však oni to kdyžtak zjistí, že to nebylo ono - lepší aby tě poslali domů než aby tě seřvali, žes něco zanedbala a ohrozila malého 😉

magdal1
4. únor 2010

mne pri 2.dietatku takto pomaly tieklo, bola to plodova voda, tiekla pocas celeho puorodu, hlavne pri kontrakciach. Zacalo to v noci, ked som sa otocila na druhy bok a zacitila nieco teple medzi nohami 😉 , nebolo toho vela, v podstate mi stale stacila vlozka. Zalezi,ci uz mas kontrakcie. Voda to vsak podla mna muoze byt 😉

nataliii0605
4. únor 2010

No praveze kontrakcie ani bolesti ziadne..... 🙂 a aj maleho citim, ze sa hybe....len mam pochybnosti, asi brnknem gynekologovi...lebo do nemocnice sa mi zbytocne trepat nechce...a crawler dakujem, mas pravdu, radsej tak akoby by som bola ja ta zla....nie?... 😎

nataliii0605
4. únor 2010

tak dievčence fakt ďakujem, lebo som sa dokopala k tomu lekárovi.... 😉 ....a verdikt, zatial nic sa nedeje, ale sestricka mi povedala, ze som dobre urobila, ako zit v neistote...lekar sa vyjadril, ze to plodova voda nemohla byt, pozrel ma zo spodku a nebola to ziadna sranda.... 😒 ...nasla som si aj trosku krvi na intimke, ale to je normal, dufam....nie, uz nic nejdem riesit, lebo sa z toho zblaznim....uz by som to tak chcela mat za sebou..... 😝 ...ale fakt dakujem este raz...pomohlo mi to napisat tu a poradit sa s niekym.... 😉

shaula
4. únor 2010

Nataliii - voda by tekla už pořád. Takže jestli to bylo jen nárazově, tak to voda není.
Nicméně jestli tě vyšetření bolelo a krvácela jsi, neprováděl ti náhodou Hamiltonův hmat? Vyšetření samotné by totiž bolet nemělo.

lucka.adis
4. únor 2010

Holky, asi mě odchází hlenová zátka...ale je bez krve, prostě jenom takovej sopel 😕 toto ani výtok není, mám toho na spodním prádle-intimce tak cca do čajové lžičky. Myslíte, že to může být ono?

(ptám se, páč jsem to u Adama neregistrovala... u něho se přímo rozjeli porodní bolesti).

nataliii0605
4. únor 2010

Shaula mas asi pravdu, aj ja si to myslim uz teraz, ale vies, nevedela som co to je a nikdy som to nezazila, tak pre istotu som zasla k doktorovi a pocikat, som sa cez cele tehotenstvo nepocikala.... 😝 tak som si myslela, ze ci nejako nezacala pomalicky odtekat...ale tak doktor ma ujistil ze je vsetko ok, tak mam pokojne srdiecko.... 😉 a neviem, ci pouzil nejaky hmat, ale bolelo to, skor, take tlaky som citila....a stale pocitujem nejake bolesti v podbrusku...ktocie ci to uz nie su poslickovia....pockame uvidime...co mi ine ostava, ze?... 😎 no a Lucka moja hlienova zatka vyzerala tak isto, bez krvi a stale neviem, ci to vlastne aj ona bola....

zuzanka.h
4. únor 2010

Hamiltonov hmat... na spustenie kontrakcií mral. mne to robil 2x a ani raz nezabral

lucka.adis
4. únor 2010

nataliii, a na to ti nic dr.neřekl?

zuzanka.h
4. únor 2010

Lucka u mňa bola hlienová zátka trošku krvavá a bolo jej tak za hrsť a odišla mi cca týždeň pred pôrodom.... Inak ten hlien som mala tiež

shaula
4. únor 2010

Podle mě je trestuhodné provádět ho rodičce bez jejího vědomí a souhlasu 😠

lucka.adis
4. únor 2010

Zuzi, já tam právě žádnou krev neměla... a bylo to jako sopel 😝 taky to může odcházet přece postupně, že 😉

zuzanka.h
4. únor 2010

no mne tak odchádzala najskôr hlieny také ťahavé "béžové" vždy tak po troche a potom ˇv sobotu a v pondelok krvavé hlieny a tak za hrsť no v piatok som potom porodila

shaula
4. únor 2010

Luci, podle popisu to je určitě hlenová zátka. Mě odešla tři dny před porodem, taky čirá, bez krve, jen hustý lepivý "sopel" 😅 A ano, může odejít najednou nebo i postupně v částech.

lucka.adis
4. únor 2010

Vyptávám se vás tady jako prvorodička, ale já to tak u prvního těhu nesledovala, ono to ani nešlo, páč jsem po kontrole chytla bolesti a malej byl nad ránem na světě 😅

Tak uvidíme, ale je teda fakt, že to z výtokem zaměnit člověk asi fakt nemůže 😀

nataliii0605
4. únor 2010

no viete co baby neviem ci to mohol byt ten hmat, alebo nie....lebo neviem preco by to urobil, kedze sa na mna pozeral kvoli tej plodovej vode....bolesti uz mam asi tri dni, aj pred touto prehliadkou, ale dnes po nej mam aj taky ruzovkasty vytok plus vacsie bolesti, skor tie tlaky, uvidime, ci to prejde, ci mi tam len nieco neporusal.... 🙂 ....lebo ja som tam veeeeelmi citliva... 😎 a s tou zatkou....cize asi tak na 80% odisla uz aj mne..... 😉 ...cize uz len cakat......lebo sesterke odisla tiez a to 24 hodin pred porodom, len ja musim byt stale v niecom ina, ako vacsina... 😀

lucka.adis
4. únor 2010

Tak od té doby jsem na intimce nic neměla, takže podle toho soudím, že to bylo opravdu ono-aspoň teda doufám.

zuzanka.h
4. únor 2010

natali ten hmat by mal spustiť (zosilniť )kontrakcie a napomôcť otvraniu krčka. Mne keď ho robil tak mi začali bolesti, ale potom prestali... Tiež ma to bolelo, keď mi ho robil...

marku
10. únor 2010

lucka tak podle toho co popisuješ, já mám přesně to samé...výtok to určitě nebyl, neb ten mám celý těhu a tohle bylo hoodně vazké, husté a taková jakoby grča 😅 ....omlouvám se za ten popis 😝 . Včera jsem byla na ko u gyndr. ta mi řekla že je to možné, že to bylo ono, jsem otevřená na prst a hlavička naléhá, což už je tento stav tak 14 dní. Mám z toho trochu obavy, neb my ještě aspoň dva týdny musíme vydržet, jsme teprve 35tt. Vy už kliďo rodit můžete 😉 .
Holky jak to bylo u vás, co vám odcházela zátka postupně, jak dlouho jste ještě pak vydržely???

lucka.adis
10. únor 2010

Marku, možná to bylo ono, možná ne... když jsem byla teď na kontrole, tak mám pořád stejný nález jako před týdnem a to mám teď v Úterý termín a zatím nic, krom toho, že mě chytají poslíčci.

beisis
10. únor 2010

Chci se zeptat v neděli mi odešla hlenová zátka. Jak dlouho zhruba vám trvalo po hlenové zátce než jste porodili?

magdal1
10. únor 2010

po odchode hlienovej zatky 1. porod - 4dni, 2.porod - 1den. 3.porod- 7dni 😉

ituska
24. únor 2010

mne odchadzala hlienova zatka postupne niekolko dni a tusim tyzden pred porodom to zacalo.. Bola husta ako"
sopel" zeleno-zlta

scai
27. únor 2010

Holky se mě taky včera něco odešlo. Vypadalo to fakt asi jak snopel. Trčelo to ze mě, když jsem seděla na WC. Tak jsem to vzala do papíru. No bylo to bezbravé, takové táhnoucí se...ale nebylo toho moc...množství asi jako olejová kulička do koupele. Ale možná spíš i mín. Myslíte že to bylo ono?

sunysara
27. únor 2010

Ahoj holky mám stejnej problém. dneska jsem měla jako sopel čirej a v tom hnedej jakoby hled nebo hrudky. tak nevím nemůže to být zátka. já to měla včera večer a dneska ráno a docela dost ale ted už jen slabě špiním prý to mám ještě ze středeční kontroly. je možný že to byla zátka??

dulkagabulka
27. únor 2010

Ano, je to možne....tvoje telo ti dava znamenie...že sa to bliži... 🙂

sunysara
27. únor 2010

fakt??? já už na to čekám jak na smilování. 😀
i když to může být třeba ještě z té kontroly ze středy ale ten jakoby sopel v tom se mě nezdál nevím no. ale jen ráno a večer přes den jen slabounce špiním.

ale máme nakázaný od mé mamky že chce březnáčka tak to do pondělka ještě musíme vydržet. 😀

dulkagabulka
27. únor 2010

ojojoooj....nie mamku počuvaj 😀 ....ale svoje dietatko 🙂 🙂 🙂 ....inak...je fakt dokazane, že je vhodne pred porodom mat dobry vztah s matkou....no nie tak,že si vezmeš do hlavy,že mamka povedala 😉 ..lebo sa može potom stat,že dieta bude chciet von..a ty nepustiš,lebo mamka povedala 😀 ..PS: Dávajme si pozor na naše priania, lebo hrozi,že sa možu vyplnit 😀

sunysara
27. únor 2010

mamka to myslí ze srandy. 😀 a malje si to udělá stejně po svým. 😀

a moje přání je mít zdravýho chlapečka (říkají že to bude kluk tak uvidíme) a je jedno kdy se narodí. hlavně at je v pořádku a já taky a ten zbytek je vedlejší.

dulkagabulka
27. únor 2010

želam ti to čo si želaš ty 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru