Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

betyna8
18. pro 2009

katka,ked si sa dohodla s doktorom,tak tam chod,aspon budes vediet na com si.miektore tehulky z temicky porodili aj 3 az 4 tt dopredu.

katka22r
18. pro 2009

noo ved jasne ja sa neobavam porodu ale skor toho ze ci je vsetko ako ma byt...alebo je to pichanie zo spodu normalne ja uz neviem o dve deticky som prisla tak ja mam zo vsetkeho strach

betka1
18. pro 2009

ja som asi nejaky zdriedkavy pripad, ale u mna bola hlienova zatka tak krvava, ze som zaspinila od krvy aj plachtu. Potom dalsie dni uz isiel len cisty hlien a krvi malinko.
A co sa tyka cakania na pravidelne kontrakcie v 5 minutovych intervaloch, tak o tom si tiez myslim svoje. Pred dvomi dnami som porodila po velmi nepravidelnych, ale zato silnych kontrakciach.

renka221
18. pro 2009

Aky cas pred porodom vam odysla ta hlienova zatka?? 😒
Mne odysla vcera, prenasam uz dost dlho, ale odvtedy sa nedeje vobec nic... len mi tvrdne brusko a sem tam krc

betka1
18. pro 2009

U oboch mojich porodoch to bolo 3 a pol dna dopredu. Ale to je u kazdeho uplne rozne.
A aky je rozdiel medzi tvrdnutim bruska a krcom? Ja som tie moje bolesti vsetky nazyvala kontrakciami, ale kto vie, co to bolo.

betka1
18. pro 2009

renka, pozeram, ze si mala termin 30.11. To Ta doktori nechaju tak dlho prenasat? Ja som myslela, ze po maximalne 14 dnoch porod vzdy skusia vyvolat.

renka221
18. pro 2009

No ano.. lebo som mala posunutu maternicu hore , vobec som sa neotvarala takze mi nemohli dat vyvolavacku.. Vraj ked nepride do par dni ide von ku cisarskym len ja mam strasny strach ze potom uz bude neskoro... 30.11 prvy termin, 7.12 druhy

renka221
18. pro 2009

tak ja neviem, brusko mi tvrdne aj bezbolestne.. a dost casto niekedy mam aj krce a bolest v krizoch 😔

betka1
18. pro 2009

velmi drzim palce. Ako casto chodis na kontrolu? V tvojej situacii sa vobec necudujem, ze uz si z toho nestastna. Tie krce by nemohli byt uz kontrakciami?

renka221
18. pro 2009

kazdy tyzden dva krat.. na monitor babatka, ultrazvuk, a pozretie "zospodu" .. :/ vcera som sa tesila ze sa odchodom zatky nieco pohlo ale nic sa nedeje.. do prcic

renka221
18. pro 2009

tak ano.. su to kontrakcie.. len nie su pravidelne takze su mi "prd" platne ☹

betka1
18. pro 2009

renka221, ja som mala tiez nepravidelne a tiez som si myslela, ze tym padom su nanic, iba sa zbytocne zvijam od bolesti a porodila som vdaka nim. Su take slabsie, alebo velmi bolia?

renka221
18. pro 2009

betka su slabsie... bolia len trosicku.. citim taky tlak na brusku a v krizoch a bolest ako pri kramoch.. take pichanie v podbrusku..
A ako si myslela, ze si porodila vdaka nim? Dufam, ze zistim ze je to uz naozaj.. 😲

renka221
18. pro 2009

Silne kontrakcie som mala v utorok.. to som dost musela predychavat.. a vcera par krat silnejsie krce .. dnes taka slabota dost.. ale taka nervozna nepokojna som.. ale nic nic nic :{

shaula
18. pro 2009

Holky, co myslíte tím první a druhý termín porodu? 😕 Termín porodu se vždycky stanovuje jen jeden - buď podle poslední menstruace nebo podle ultrazvuku na začátku těhotenství. Pokud je rozdíl mezi nimi větší než týden, platí ten podle ultrazvuku, pokud je menší než týden, tak platí ten podle menstruace. Takže moc nerozumím tomu první druhý termín, a taky jak betyna8 v pasu píše 26.12. čekáme chlapečka (termín 19.12.) Tím jako myslíte termín podle UZ a podle PM? 😕

renka221
18. pro 2009

no ano.. jeden termin je podla poslednej menstruacie a jeden podla ultrazvuku

renka221
18. pro 2009

ked prenasas zohladnuju aj ten posledny {druhy} termin.. 😕

betka1
18. pro 2009

renka221, ja som pravidelne kontrakcie pred porodom ani velmi nemala, snad len uplne tesne. A aj tie nepravidelne mi pomohli sa otvorit.

katka22r
19. pro 2009

podla mna su tie terminy len orientacne...ved ked sa mimi bude chciet na svet tak sa ohlasi a nikto mu nebude rozkazovat 😀 a renka tak tebe uz mali davno spravit sekciu a mala by si byt pod stalym dohladom ja by som sa do tej nemocnice aj nastahovala

renka221
19. pro 2009

to je blbost ze mimi si samo vybere kedy ce prist na svet.. niekedy proste tomu treba pomoct.. lebo moze zomriet abo co.. :/
jaaa uz neviem co mam robit.. asi idem vybrat vsetky peniaze z uctu a hop do nemocnice

renka221
19. pro 2009

😠

katka22r
19. pro 2009

noo tak jasne ze som nemyslela ze ked je s nim nieco zle ale tebe sa cudujem ze to takto zvladas a si spoko doma

renka221
19. pro 2009

spokojna niesom vobec.. skusam vsetko.. ked som sa rozpravala s porodnikom.. povedal ze mi vyvolavacku nemoze dat, lebo ze mi moze poskodit,ze je este cas...
co ja si absolutne vobec nemyslim..
vsetci doktora chvalia.. ja ho mam vybaveneho nechapem ja uz vobec co mam robit, doktor ma upokojuje tym ze babo je monitorovane..
Ja som nespala posledne dva dni vobec.. vzdy sledujem ci sa mimi hybe.. mam strach.. brusko mi ide prasknut.. tvrdne velmi casto, maly sa uz nema kde vopchat.. ani kde natiahnut... stvotkilovy moj krasnucky uz ho cem mat doma..

renka221
19. pro 2009

uz na mna idu paranoje..

evcam
19. pro 2009

babule potrebujem poradit. vcera aj dnes som mala taky tmavohnedy vytok a malu citim ako mi tlaci dolu az ma to boli. myslite, ze to odisla hlienova zadka? vcera ma bolelo aj podbrusko ako na mrchanu a sem tam aj krize. doki mi vo stvrtok na poradni vravel, ze som na prst otvorena a nalez je dobry, ze hlavicka nalieha. myslite, ze sa to uz blizi? dakujem

katka22r
19. pro 2009

renka tak drzim palce ja by som sa asi zosypala alebo by som nieco vymyslela len aby ma hospitalizovali a hoci navrhli aj cisarsky....no neviem kazdy je iny....a evca to boli asi poslickovia ja ich mam skoro kazdy druhy den a ten vytok neviem ale aj keby musis pockat kym nepridu kontrakcie alebo neodtecie plodovka

renka221
19. pro 2009

ano uz v pondelok idem so svokrou za primarom.. dnes mi tvrdne brusko nejak extra... mozno do pondelka prida aj sam bodaj by.,,, ale uz som kludnejsia..

a evi aj mne presne tak odysla ta hlienova zatka teraz vo stvrtok... a zatial nic.. a tiez citim ten bolestivy tlak dole.. tak neviem asi nieje presny cas kedy porodis po odchode hlienove zatky... kazdy individualne..

csina
19. pro 2009

renka..máš môj obdiv... 😲 ja mám z tohoto strach, že budem takto tŕpnuť, kedy konečne...mám to tiež za pár, ale už sa necítim tak v pohode ako doteraz....od doktora podľa pm mám termín 25.12. ale podľa prvého uzv až 7.1. !!! no ak sa do takého 30-teho nič neudeje, asi sa zbláznim..!!! bojím sa, že ma nechajú trápiť ako teba, lebo som zatiaľ len na špicu prsta ale často sa mi hlásia poslíčky....fúú...

renka221
19. pro 2009

no.. mne si predsav uz v polovici novembra povedali ze pride skor.. a nic.. v noci nespim som paranoidna stale sledujem pohyby drobceka.. mozno pride dnes.. duufam som nejaka nepokojna a casto chodim pisat ale len tak ze cvrk... a tvrdne mi brusko velmi.. tak snaaad sa postasti..
a ak nie tak v pondelok primar.. juj no aspon ze to.. lebo uz sa drzim len tak tak..

renka221
19. pro 2009

juj teraz mi tak vystrcil nozicku ze som mu ju chytila cez brusinko no az ma rozplakal, juj
moj macik velky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru