Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

sunysara
27. únor 2010

děkuju jsi hodná.

ted jsem byla na záchodě a další kousky. ale já nevím jeslti to nemůže být ještě z toho středečního vyšetření. myslíš že 4 dny po vyšetření by to teprve začlo???

dulkagabulka
27. únor 2010

moj nazor je,že je to zatka..vieš, volakedy ženy museli vediet,že to pride a že maju sa na to prichystat , pripadne ist blizsie k pomoci, ci pomoc zavolat k sebe...priroda to takto zariadila, že dava žene take posolstvo...zostan pokojna...a vitaj svoju zatku ))))...o všetkom aj tak rozhoduje dietatko...ono posiela signaly do tvojho mozgu a tam začne sa miešat "kokteil" hormonov...taaaaaak...už to začíína...Na zdravie ))))

sunysara
27. únor 2010

no už se strašně těším jsem asi divná ale porodu se vůbec nebojím těším se na něho jen mám strach že nepoznám že rodím, někomu totiž ta voda nepraskne. 😀

dulkagabulka
27. únor 2010

hehe..ty si tak zlata...mne voda nepraskla ani raz...a podla mna je to lepšie...a este mi ver, že ked začneš rodit, tak to URCIE SPOZNAS..to sa totiz neda nespoznat ))))) ..spomen si na moje slova,ked to zacne 🙂

sunysara
27. únor 2010

no snad jo poznali to všichni tak snad já taky. 😀 tak se necháme překvapit ale už by to mohlo být. dneska je sluníčko zítra bude snad taky tak se třeba malýmu bude chtít už ven.

dulkagabulka
27. únor 2010

Sme cicavce...a cicavce ak začnu rodit, utiahnu sa do samoty a tiena, či tmy...preto sa vačšina porodov začina v noci..mne sa oba prirodzene porody začali v noci....zobudila som sa na to,že dako divno dÿcham..to som už predychavala bolesti 🙂 ..takže vačši predpoklad je, že sa mu bude chciet ked bude mesiačik 🙂 ..nechame sa prekvapit...

sunysara
27. únor 2010

no to jsem zvědavá ale byla bych radši kdyby to bylo v noci, prootže to bude dálnice prázdná a bude menší provoz. 😀
takže si myslíš, že to mohla být zátka? oni píší všude že je tam krev a já měla jen hnědý a čirou krev nee.

dulkagabulka
27. únor 2010

aj to hnede je krv..len nie čerstva.. 🙂 ..tak ja ti držim palce, potom daj vediet... 🙂 kolko to trvalo od tej zatky do začiatku...paaa

sunysara
27. únor 2010

určo dám a moc děkuju. papa 😀

zuziiicek17
28. únor 2010

Ahojte baby,mne odisla zatka rano o piatej a bolesti mi zacali par hodin na to...Cele to trvalo 44 hodin a to som uz nemala ani silu tlacit....
Myslim ,ze u kazdeho je to individualne,ale pre mna to nebol prawe prijemnny zazitok

magic08
17. bře 2010

viete mi niekto poradit...
nasla som si na intimke, ruzovu bodku... ako to vyzera ked odide hlienova zatka?

collette
17. bře 2010

magic - představ si "plodný" hlen - ale je ho víc a je to hustější. Může odcházet postupně, ale i kompletně v jednom okamžiku. Ale věř mi, neunikne Ti to. Leda by Ti odešla v okamžiku, kdy jsi na "velké" 😀

Mně nejdříve odcházela po kouskách a říkala jsem si, že teda nevím, ale tohle by mi klidně mohlo uniknout. No a pak najednou na záchodě "žbluňk" a byla venku. Množství bych odhadovala tak na velikost bílku velkého vajíčka 😅

lucikatn
17. bře 2010

ahojte
kocky a musi tam byt aj krv alebo teda nejak zafarbene??? lebo ked som v noci sla na wc som na papieri nasla dost velke mnozstvo vytoku a bolo to presne ako popisuje collette - ako bielok od vajicka - len take mazlave a priesvitne...

magic08
17. bře 2010

dakujem collette budem si to pamatat 🙂

collette
17. bře 2010

luci - já tam neměla nic a to jsem byla po Hamiltonovi. Možná to bylo trošku nahnědlé, ale ne moc. V té záchodové míse se to nedalo poznat 😀 Ale být to tam může, to jo... Ale já bych řekla, že se Ti to chystá 😵

magic08
17. bře 2010

info pomohli, ja som si take nasla dnes pooobede... som zvedava co bude nasledovat a hlavne kedy... 😀

collette
17. bře 2010

magic - já odchod ve středu, malý příchod v úterý. Ale mně neber jako klasický případ, já porodila ukázkového štírečka: Hamilton proveden v pondělí s průpovídkou "kdybyste náhodou do čtvrtka neporodila, tak se uvidíme v ten čtvrtek". Obvykle se prý po Hamiltonovi porod rozjede do 24 až 48 hodin. U mně to bylo 8 dní... Prostě se nechtěl nechat nutit 😀

Já bych zpozorněla v okamžiku, kdy toho odejde tolik, že Tě to zarazí...

magic08
17. bře 2010

no tak nebolo toho vela.... len taky pocit iny som mala... 🙂 no ved si pockame... zajtra idem na poradnu, tak uvidime ci nastala nejaka zmena 😀

spalka
20. bře 2010

aj ja som si robila hlavu ze ako to vyzera 😅, ale ked to odislo bolo uplne jasne, ze je to ono 😉 hlienovite, trochu krvave a ovela viac ako len vytok, do 24 hodin som porodila 🙂

magic08
26. bře 2010

vcera vecer a dnes rano som si nasla na intimke hnedy husty vytok... je to hlienova zatka? moze to odchadzat postupne?

magdal1
26. bře 2010

magic08- ano moze to byt hlienova zatka a u mna napr. odchadzala niekolko dni 😉 , je to individualne

janka1224
26. bře 2010

Ahojte,

aj mne dnes ráno odišla hlienová zátka. Mala takú hustejšiu konzistenciu bola trošku zafarbená hnedou krvou.
Tak čákam čo bude, trošku ma pobolieva chrbát ako pri menzese, dúfam, že to už budem mať čoskoro za sebou.
Dnes mám termín 😎

spalka
26. bře 2010

janka, tak aj mne sa to takto zacalo 😉, drzim palce!

janka1224
26. bře 2010

ahoj spalka,

a do koľkych hodin alebo dni si porodila? 😵

sunea
26. bře 2010

janka, aj mne sa to tak zacalo, porodila som po 28 hodinach (ale mne zatka odchadzala postupne, nie cela naraz) - ale bol to fajn porod 🙂

lila794
26. bře 2010

Janka, prajem prijemny porod. Aj mne tak prvy zacal - porodila som do 24hod. 😉

dida81
29. bře 2010

Mne odchádzala tiež postupne ,, asi 6 dni ... /po troške/

crawler
30. bře 2010

a jak to poznáte, že je to zátka, když odchází několik dní po troškách? ze mě kolikrát odejde větší kousek hlenu, ale vždy to beru za normoš výtok...i když ta zátko stejně není zásadní, takže když to nepoznám, tak se nic neděje - hlavně abych poznala vodu, když praskne😀

nikollette
30. bře 2010

Voda ti nemusí prasknúť... Mozu ti ju prasknut aj na pôrodnici 😉

lila794
30. bře 2010

Crawler, veru, voda ti nemusi prasknut, mne ju tiez praskali tesne pred porodom. Ale ta zatka je taka krvava - taky tmavy hlien. Neplas sa, ked sa ti rozbehne porod, ci bez zatky alebo vody, urcite to spoznas - bolesti - pravidelne, stale silnejuce a castejsie 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru