Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

pajinka03
12. říj 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, jesti mi mohla odejít hlenová zátka. Jsem ve 27.tt a dnes jsem zjistila,že ze mě odchází nějaká průsvitná lehce do bíla zbarvená hmota. Vypadá to jako gel a táhne se to jako sopel a je to bez zápachu. Nevím, co to je. Klasický výtok mívám, ale toto je něco jiného. Děkuji za odpověď 🙂

lakukacka
7. lis 2012

Ahoj,
jen jsem se chtěla zeptat...
Dnes jsem byla v poradně a doktor mě vyšetřoval. Doma pak jsem po malé měla v toaleťáku něco jako smrkanec (nevím jak to jinak popsat, tohle blbé přirovnání mi přijde nejbližší). Byl to takový průhledný hlen s příměsí asi krve (ne uplně rudé, takové červenohnědé). Nebylo toho moc.
Před chvilkou jsme se s manžou pomilovali a já to v toaleťáku našla znovu.
Mohla by to být hlenová zátka?
Jak je asi velká?
Když by odcházela takhle na etapy, znamená to něco?
Nemůže to být něco jiného? Třeba jen nějaká reakce na "vnitřní narušení"?

zuzi0911
7. lis 2012

@lakukacka kludne pi vysetreni mozrs spinit ale to je skor hnede. kludne to mohla byt hlienova zatka. ved uvidis ci sa nieco rozbieha.ak by to bolo moc navstiv doktora pa

denisakunzova
8. lis 2012

pocuvajte zeny ja som pomaly uz v 38 t a mam taky zltkastý výtok co to znamena?????pocitujem uz take pichanie zo spodu a vselijake podivne bolesti

doda67
16. led 2013

baby poradte co ppomaha na urychlenie nech sa mali rozbehne nech idem uz rodit ?? hmm ?

cawes
16. led 2013

@doda67 sexik, teply kupel, chodenie po schodoch

doda67
16. led 2013

to skusam kazdy den a nic zatial

matilduska
13. bře 2013

🙂 nam pani Dr. radila hlavne sex, vyplavuje sa pri nom oxytocin, hormon lasky a prostagladin zo spermatu, oba sluzia na zrychlenie dozrievania a porodnej pripravenosti. Je lepsie mat ich takto prirodne a prijemne, potesi a uvolni oboch, muza i zenu, ako umelo v porodnici, kde ich rodicka dostava na vyvolanie porodu, v pripade, ze to nejde prirodzene. Mnoho etnik ma zvyk mat sex do poslednej chvile pred porodom a hlavne, co najblizsie porodu, prave preto, ze vedia o jeho priaznivych ucinkoch, napr. je to zvyk i u ciganov, vid i v clanku ....http://www.novinky.cz/zena/deti/237542-kdyz-zen... , tak hura na to 😀

katerinaaa123
28. zář 2013

Ahoj v uterý mi mají vyvolavat porord už asi 4 den země jde hlenová zátka ale má barvu žlutou někdy žluto zelenou jeto normální nebo mám mít nějaké obavy jsem prvorodička a tak mě to zajíma děkuji 🙂

maruskab25
28. říj 2013

@sarah23 ahoj, mám pocit, že mi včera večer odešla hlenová zátka, bylo to takové hlenové a narůžovělé, tak snad je vše v pořádku a porod brzy začne. nemám s tím žádné zkušenosti, jsem prvorodička tak jsem se včera trochu polekala. ale podle toho co píšeš by mělo být vše O.K.

elis_two
21. únor 2014

Ahoj, holky, mám dotaz. Ležím nyní v nemocnici na udržování. Jsem ve 33.tt a už jsem otevřená ba 2-3 prsty ☹ Můžu předčasně porodit každým dnem, ale není vyloučeno, že s tímto nálezem můžu vydržet i další měsíc. Nicméně mi dnes ráno vyteklo opravdu velké množství krvavě zabarveného hlenu. Primář během prohlídky nepotvrdil, že se mohlo jednat o hlenovou zátku,ale ani nevyvrátil. Pochvu jsem prý měla čistou. Chci se zeptat, jestli máte některá d tímto zkušenost? Pořád doufám, modlím se a věřím, že ještě pár týdnů vydržíme...

alushka5
29. kvě 2014

@elis_two jak to dopadlo? koukám že jsi porodila dřív ...

elis_two
4. čer 2014

@alushka5 Porodila jsem ve 34tt+6. Mareček je naštěstí v pořádku 🙂

alushka5
4. čer 2014

@elis_two tak to gratuluju 🙂 😵

elis_two
5. čer 2014

Děkuji 🙂 Ale ty nervy před i po porodu a strach o malého bych nikomu nepřála. Ale u Tebe je, doufám, vše v pořádku 😉

alushka5
5. čer 2014

@elis_two no dneska jsem byla na pohotovosti, z porodnickeho hlediska dobré 🙂 ale mám zánět v ledvině 😒 dostala jsem atb, snad zaberou....

elis_two
7. čer 2014

@alushka5 Určitě zaberou 😉 Držím pěsti, ať jsi fit co nejdříve!

pisisvori
7. čer 2014

Ahoj chtěla bych se taky zeptat, jestli může hlenová zátka jako výtok jen trochu silnější a trochu žlutší? Už asi 3 den mám silnější výtok, včera jsem měla i průjem...tak se začínám trochu bát, že už se to chystá....i když podle dr. na kontrole před 5 dny bylo vše zavřené, nezkrácené.....

nonnni
7. čer 2014

@pisisvori to bych spis nechala zkontrolovat na zanet, mela jsem neco velice podobneho v prvnim trimestru.

Jinak ja u prvniho dcery vubec zadnou zatku nezaznamenala a u druhe jsem mela, pred prasknutim vody, od rana naopak velice vodovy vytok....a byla jsem cely den vztekla, jak pes...

ada22
7. čer 2014

@pisisvori Ahoj zátka jsou spíš takové cucky, ale u každého to muže být jinak. Jsi teprve 35tt asi bych si zašla na kontrolu, zda se nejedná spíš o výtok. Mě třeba zátka odešla tři týdny před porodem. Jsem byla už natěšená, že se něco děje a ono nic.

pisisvori
7. čer 2014

@ada22
@nonnni díky . Já si taky myslím, že je to výtok. Mám s mykózou potíže od začátku jako v minulém těhu. Preventivně dávám borax globule2x týdně a clotrimazol mast, když je hůř (jak mi radila dr.) ale teď je mi to přišlo trochu jiné....a právě že zítra začínám teprve 36tt tak je to ještě brzo na porod i když už by to nebylo tak hrozné, ale já nemám nic připravené, vyprané....doteď jsem byla v práci...k tomu starší dcera....Jenže já jsem byla v poradně v pondělí =34+1tt a teď mám jít až v 37+1 do porodnice. No ale asi zajdu k dr. ještě příští týden🙂

ada22
7. čer 2014

@pisisvori Jestli míváš s mykozou potíže a nezabírá co jsi psala viz výše , tak bych se určitě vnutila k dr. neléčený mykozy jsou blbý. Taky jsem měla borax gloubule preventivně a nastěstí jsem celým těhu proplula v pohodě.

belliss
7. čer 2014

Ahoj, mně zátka odcházela týden před porodem a byl to takový jemně narůžovělý výtok 🙂 Ale podle mě zátka neznamená, že máš za chvíli rodit 😉 Někomu odejde i měsíc před porodem...
Přeji hodně štěstí a v rámci možností rychlý porod.

loc
3. srp 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat na názor, zda se jedná o hlenovou zátku. Dnes ráno jsem měla po probuzení na toaletním papíře takové bílé provazce hlenu (nijak se nelišil od běžného těhu výtoku). A na druhém papíře následovala oranžovo červená krev, ne moc, ale na třetím papíře to bylo taky. Pak už nic. Myslíte, že to byla ta zátka?

jeniss021
16. říj 2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli může hlenová zátka odcházet i dřív?? 😲

verushe20
17. říj 2014

@jeniss021 určitě, já jsem si ke konci těhotenství myslela že už mi postupně odešla ale byl to jenom výtok, zátka mi odešla až při porodu..

terezapergnerova
6. lis 2014

Hlenová zátka mi odešla den před porodem (teda největší kus). Připojuji foto, někde jsem v otázkách četla, že by o ni byl zájem (já jsem ji fotila z profesního zájmu, pracuji ve zdravotnictví, teda teď ne, jsem doma s prckem 🙂 ).

heliik
23. lis 2014

@terezapergnerova : Díky za foto.. Teď aspoň vím, že mi ještě neodešla... 🙂

malabobinka20
23. lis 2014

Tak to já už o hlenovou zátku přicházím víc jak týden 😒

hromka35
25. dub 2015

taky mám otázku ohledně hlenové zátky...vyděsila jsem se, jsem teprve 26týden, dnes poprvé odešel takový vazký čirý hlen, podobný syrovému vaječnému bílku ... snad to není hlenová zátka, co myslíte? může být zátka i uplně čirá? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru