Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

shaula
13. lis 2010

@sjuzocka Ano, může 😉

magdal1
13. lis 2010

@sjuzocka moze 😉

feb13
15. lis 2010

A kolko toho "sopla" ma byt??? Ja som mala vecer taketo nieco ale mnozstvo tak maximalne na stvrtinu kavovej lyzicky a odvtedy nic... 😒 iba som mala este taky riedky priesvitny hlien, podobny ako cez plodne dni, ale tiez nebolo toho vela. Aj to moze byt ono?

feb13
16. lis 2010

Tak potom poobede sa to pustilo znovu, do vecera som ten hlien mala asi 4-5x a dokopy to uz bolo celkom slusne mnozstvo. Dnes som mala poradbu a dr povedal ze to bola asi ta zatka.

magdal1
16. lis 2010

@feb13 mne odchadzala tyzden do porodu

nika251
16. lis 2010

Mne pri prvom synovi odisla zatka tri dni pred porodom a pri druhom neodisla vobec - az s porodom. Ale to bol porod jak strela, od riadnych kontrakcii po koniec porodu 6 minut. 😎

margotg
16. lis 2010

U prvních dvou den předem a u posledního hodinu předem ale asi proto, že jsem zrovna byla na prohlídce.

kuliza
22. lis 2010

Ahoj vsem :o)
Dnes rno mi odesla zatka... od vcera me boli cela panev, ale vcera jsme s muzem do maleho trochu stouchli :o)
U prvni dcery zatka odesla v den porodu, u druhe neodesla vubec, az s porodem, tak jsem zvedava, jak to bude ted.
jsme 40tt, ve stredu mame termin. Obe dcery se narodily presne na termin, ze by do tretice ? 🙂

miklice
26. lis 2010

Ahojky chtěla bych se přidat do diskuze , čtu si všechny vaše přispěvky, a chtěla bych se taky zeptat. čekam sice druhe mimi,ale první porod jsem měla celý vyvolaný,takže jsem nezažila žadne posličky atd.Prostě si teď připadam jak prvorodička Prosim tak se zeptam, jestli mate někdo zkušenosti. Asi 14 dní mam nepravidelne (tzn.asi 2 x denně) bolesti v podbřišku,takovy pocit,jakože tam mam kamen či co.A mimčo strašně talči tlači na spodek.Celkově.Někdy mam pocit,že když vstanu ze židle,tak zadek necham na židli .Termín mam 25.12, a mimi neni ještě otočene hlavičkou dolů.Myslite že by to taky mohli byt nějkaci posličci?Fakt mam někdy problem i chůze,takže častečně jdu v předklonu Děkuji za reakce

miarosa
26. lis 2010

@miklice Ahoj to sem měla už tak 2 měsíce před porodem, nevím jak ostatní, ale tvrdé bříško sem měla za den tak 10x i více a myslela sem si někdy že ani nedojdu z pokoje do pokoje, neboj poslíčky poznáš určitě ikdyž jsi je nezažila, je to pravidelná bolest, já měla poslíčky už týden před porodem, takové pravidelné menstruační bolesti a vždycky mi stvrdlo břicho, já to sice nepoznala, něák sem na to ani nemyslela 🙂))) A malej mě tak strašně tlačil na spodek že sem si myslela že už ze záchodu nemusím ani odcházet chtělo se mi každých 5 minut na malou.

miklice
27. lis 2010

@miarosa ahoj moc děkuji za reakci, teď mužu byt aspoň klidnější 🙂

kuliza
6. pro 2010

Ahoj vsem ! 🙂
Tak predpoved se nesplnila 🙂
Do tretice to bylo den pred terminem 🙂
Mame konecne krasnyho kluka !!

Takze - odejita zatka - a porod do 40 ti hodin - treti potomek.

nika30
6. pro 2010

ahojte no čakám tretie ale pripadám si ako keby som bola prvíkrát tehotná obe som mala vyvolávané ja by som sa chcela spítať či musí najprv odísť zátka a potom až plodová voda 😒

janka1224
12. pro 2010

@nika30
ahoj Nika30,
mne odišla hlienová zátka v piatok a rodila som až v utorok a to mi pôrod museli vyvolávať, aj plodovú vodu mi prepichovali.... Niekomu ani zátka neodíde a pôrod začína až kontrakciami, tak asi tak.. držím palce

tehula
12. pro 2010

@nika30, mne zatka odisla az na prijme v nemocnici, ked som tam nabehla s 3min kontrakciami
Voda mi sama neodisla, pichli mi ju na sale

hasky24
2. led 2011

@tehule já to měla uplně stejně jako ty akorát mě odešla na cestě do porodnice a na příjmu

jasminy
2. led 2011

Mně zátka odešla asi 4 hodiny před porodem, pak přišly kontrakce a plodovou vodu mi píchli až na porodním sále.

feb13
2. led 2011

@nika30 To neviem ale cez tu zatku plodova voda asi tazko odtecie... podla mna.
Mne zatka zacala odtekat 4 tyzdne pred porodom, to som bola na spicku prsta otvorena, a tiekla asi 3 tyzdne, nebola krvava iba taky zlty tahavy hlien. O dalsi tyzden mi zacala odtekat plodova voda po malych davkach ale uplne praskla az ked ma vysetrovali pri prijme. Kontrakcie nastupili az po klystyre.

denne73
3. led 2011

Ahojte. Viete mi niekto poradiť?? teraz som na konci 37t . zistila som že mám vložku taku dohnedea , neviem či je to ta hlien.zatka alebo čo panečky. 😕 . nemám žiadne bolesti len mi tvrdne bruško. teraz som bola znova na wc a na vložke tak trošičku ale skôr ruž. farby. Myslite , že je to ok?? a nie je dovod nA ODCHOD DO NEMOCKY???

miskap
3. led 2011

Pokiaľ nie je silné červené krvácanie ako pri menzese, netreba ísť do nemocnice. Slabé špinenie môže znamenať odchod hlienovej zátky a otváranie krčka. V 38 týždni je to v pohode. Silné krvácanie s kusmi zrazenín by mohlo znamenať odlučovanie placenty a vtedy sa to rieši cisárskym rezom.

shaula
4. led 2011

@denne73 Dorůžova je (aspoň u mě) zbarvená i plodová voda - jak moc toho je a je to tekuté (jako voda) nebo hlen? Voda může odcházet pomalu, ale víceméně trvale, takže pokud je to jen nárazově a není toho moc, tak to asi nebude 🙂

denne73
4. led 2011

@shaula ahoj to bola asi ta hlen. zatka. potom sa upokojilo . Bruško tvrdne a ked stvrdne tak taky tlak citim aj trošku mrch.bolesť . Inak nič. ja ti neviem žeby si to naša Nela rozmyslela 😀 😀 😀 😀 a čaka do štvrtku?? To ideme za dokim do nemocky

mirip
4. bře 2011

Ahojte chcem sa spýtať či može byť hlienová zátka taká tmavožltá, hustá, gélová...lebo teraz práve čosi podobné išlo von a tahalo sa mi to na toaletáku.........................ja viem že ako druhorodička vy som o tom mala vedieť ale prvá babulka šla von vyvolávačkou, som nebola otvprená vobec tak aj tabl. na otvorenie bola a aj plodovú mi Dr musel pustiť preto sa pýtam

bertica.h
4. bře 2011

@mirip ano,može o byt ono..ale to neznamená,že začínaš rodit..može to byt kludne aj po víkende..moc držím palce 😉

mirip
4. bře 2011

@bertica.h fú to som rada, lebo na poslednej poradni bolo všetko uzavreté a o porode som mohla len snívať, dalšiu poradnu mám v utorok a síce Dr je nonstop na telefone ale nerada by som aj tak stresovala cez víkend 😒

katushka16
5. bře 2011

@mirip ahoj,mne keď odišla hlien.zátka tak bola slabučkoružová,hustá,gélová a porodila som o 2dni,to je signál,že sa ti to blíži🙂

bleelka
5. bře 2011

@mirip mne odisla hlienova zatka o 6.00 rano, o 21.00 mi odtiekla voda a dalsi den 9.30 sa narodila mala, tak zelam vsetko dobre ak uz to nahodou nemas aj za sebou, drz saaa!

simi251
5. bře 2011

@mirip ahoj . hlienova zatka odide jednorazovo a vtedy je to OK. Ale ak ti aj potom stale nieco vyteka, zavolaj lekarovi. Ak by to bola plodova voda, niekedy a davaju preventivne ATB ak voda vytecie tusim viac ako 12 hodin pred porodom. Aspon take info som dostala ja ked som isla rodit. Drzim palce nech ste zdravi.

mirip
5. bře 2011

@simi251 mne to odišlo naraz síce do rána ešte také akobx dva flaky boli ale odvtedy už nič, ale až sa mi na grc zdvihlo som bola akurát v kuchyni jesť a potom toto na toaletáku 😝

simi251
5. bře 2011

@mirip Neboj...inak som nasla na nete ze vacsinou sa to stava tak 24 hodin pred porodom...takze...zajtra uz budes mozno dvoj-mamicka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru