Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

betyna8
19. pro 2009

csina, ja mam termin podla sona dnes, zatial nic a podla pm som mala 8.12.,ale to viem,že nepasovalo,kedze som si sledovala cyklus,viem kedy sme splodili.Drz sa radsej terminu podla sona

shaula
19. pro 2009

Renka, moc držím palečky, ať je vše OK a prcek se rozhodne jít na svět co nejdřív 😉 Mně osobně to sice připadá trošku divné, ale prý pomáhá skákat snožmo po schodech... 😖 I když mnohem příjemnější je sex, sperma prý obsahuje nějaké enzymy, které mohou pomoci porod rozběhnout... Tak můžeš vyzkoušet 😀 Každopádně se drž, já už bych na tvém místě byla asi na psychině...

shaula
19. pro 2009

Csina, souhlasím s Betynou, jak už jsem psala, správný postup je takový, že když je mezi termínem podle PM a UZ rozdíl více než týden, platí ten podle UZ 😉 Takže Vánoce i Silvestra si snad užiješ ještě v klidu domova 😵

csina
19. pro 2009

No to poteš..!! 😝 Aj lekár sa na poslednej poradni tak vyjadril, že medzi Vianocami a Troma králmi určite..Ani omylom! Ja už sa ledva nosím teraz...No ale podľa mojich interných výpočtov to tipujem na 30.12., tiež preto, že mám istý tip, kedy sme splodili...tak uvidíme..
Inak, čo sa týka tých babských povedačiek okolo urýchlenia pôrodu a tak, tiež sme s doktorom mali takú debatu...a zdielam jeho názor, že každý organizmus je individualita a nech sa s ním robí čokoľvek, môže reakovať po svojom, preto neodporúča žiadne babské rady, aby skôr neublížili, príroda sa vie zariadiť...ak to nepomáha, potom je na rade medicína...vraj aj keď trikrát dokola upracem byt a dám si dve kolečká okolo domu, nič sa nemusí stať..ale aj môže, hoci nie to, čo bolo zámerom...
Tak opatrne... 😉

betyna8
20. pro 2009

csina,ja som jasný dôkaz toho,že tie babské rady nezaberaju,teda aspon na nas nie.vyskúšala som všetko možné aj nemožné, aj drahý sa snaží a stále nič.Je to tak,že babatko sa rozhodne,kedy je vhodný čas narodit sa a ak to fakt nejde,musia pomoct odborníci.Nalievam sa aj malinikovým čajom,tak som zvedava,či aspoň ten pomôže pri porode.Náš malý bude mat okolo 4 kg,tak bude čo tlačiť.

betka1
22. pro 2009

renka221 je uz asi v porodnici. Potom daj vediet ako si dopadla

kvetinka7
6. led 2010

Ahoj holky, muze hlenova zatka vypadat jako normalni husty hlen.. nijak nezabarvena, bez primesi krve?

sabinecka
6. led 2010

Pokud odchází hlenová zátka tak je většinou vždy s příměsí krve, nemusí to být zabarveno moc třeba jen trošku vypadá to jako narůžovělý hlen.
Třeba ted odchází bílý či průhledný hlen a pak se to rozjede a odejde už narůžovělý.

natalia777
7. led 2010

ahojte baby, dnes rano som si dala horuci kupel aby som trosicku dopomohla k porodu 😀 a pozeram po kupeli ze zo mna nieco visi (prepacte za vyraz) ale bolo to velmi huste a s krvou, myslite ze je to ono???? nebolo toho neviem ako vela ale dost na to aby som si to vsimla..... a neviete do kollkych dni by mohol nastat asi porod? 😝

kvetinka7
7. led 2010

Natali, je to urco ono.. tedy nemusi byt ale cela.. pokud odejde cela,tak se rika,ze nejcasteji do 3 dnu 😝

natalia777
7. led 2010

jeeeeej diiiiiky vidim ze aj teba to o chvilu caka 🙂 a ako si na tom? uz nieco citis?

kvetinka7
7. led 2010

Ja jsem zatim v pohode..kdyz se ale fyzicky prepnu[coz neni v tomto stavu tezke 😉 ] a treba vic chodim,tak me bricho chytne a mam jakoby menstruacni bolesti.. takze se to asi pomalu zacina chystat 😉
Jeste si davam tyden .. 🙂
ty uz bys chtela hned,ze? 😉

magdal1
7. led 2010

ahoj kvetinka, mne zatka odchadzala od 30.11 a malicka sa narodila 5.1. a to som tretorodicka 😉

natalia777
7. led 2010

no tak to mas pravdu, ja uz by som chcela hned 😝 aj ked mam fakt strach z porodu ale uz toho mam dost.... toho bruska uz stacillo 😀 tiez mam sem tam take menstruacne bolesti ale nic poriadne 😝

katka22r
7. led 2010

jeje kocky aj ja cakam na porod ako zmyslov zbavena aj bolesti mavam ako pred menstr.aspon myslim ze to je ono lebo mne nikdy nic pred menzesom nebolo....tak ja viem co vsetko musi boliet pri kontrakciach?je to take slabe ale citim to no dnes som bola na ctg a nic....ja nechapem a krize ma vobec nebolia...hlienova zatka ani stopa po nej

nikollette
7. led 2010

Mne napríkald odišla HZ až tesne pred pôrodom 😉

katka22r
7. led 2010

aha a kontrakcie si mala ake?

nikollette
7. led 2010

Ale bolo to po vyvolanom pôrode. Kontrakcie, som ani moc necítila, a ked som ich začala trocha pociťovať nasadili EPI, našťastie 😉

pospecka
7. led 2010

Ahojte, mě praskla voda večer měsíc před termínem a zátka mi odešla spolu s tou vodou. Porodila jsem druhý den ráno. Celou noc jen minislabý kontra, ráno se pořád nic nedělo, tak mi dali tabl.do čípku a do hodiny a půl byl malej na světě. 😉

loki01
7. led 2010

katka: ja mela takove polslicky jako pri MS snad mesic, zelena zatka mi odesla tak mesic pred porodem
pak mi 7ho udelali hamiltona, dva dny mi odchazela zatka(ale uz s krvi) a 3ti den rano straaaaasne moc zatky a pak mi prdla voda. No a hned kontrakce. Ale bylo to uplne neco jineho nez pri MS fakt. Az to prijde tak to poznas neboj. Preju brzky porod, chapu jak ti tento stav uz musi lezt na nervy 😀

kvetinka7
7. led 2010

Aha, takze ty "bolesti" jako pri ms mam chapat jako poslicky? to by bylo fajn.. ja porad cekam na obr ukrutne poslickovske bolesti a ono nic 😉

loki01
7. led 2010

kvetinka: asik🙂 no ja mela poslicky pres mesic..moc se neupinej na to,ze porodis pred terminem, ja jsem si to myslela a pak jsem byla nasrana 😀

katka22r
7. led 2010

dakujem kocky 😉 a este ake intrevaly alebo ako sa to vlastne pocita medzi kontrakciamy?je to tak ze kusa boli potom nic a zasa?alebo bolest je stale v kuse?

nikollette
7. led 2010

Hej chvilu bolesť potom nic.. a i tervaly sa skracuju...
ale ja som mala EPI, tak neviem o tom moc písať.. Vdaka bohu za ten vynález 😀 😅
Takže ja som kontrakcie nemala, resp. necítila som ich našťastie 😉

cazadora
7. led 2010

katko je to tak že třeba minutu cítíš bolest a prodýcháváš a pak třeba 2 minuty jsi naprosto ok bez bolesti a pak zase kontra

katka22r
7. led 2010

aha dakujem kocky pomohli ste my 😉

k.jolanka
8. led 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit 😉 dneska mě probudili hrozné bolesti, kontrakce po 5,7-10minutách, které se pak ztratili, opět vrátili a takto to bylo celou noc...mezitím ze mě odešla hlenová zátka- jelikož budu rodit poprvé, tak alespoň tedy myslím🙂 Začalo ze mě něco vytékat, stačila jsem dojít na wc a našla jsem takový gelový průsvitný hlen. jenže od té doby ze mě už asi třikrát vždycky vyteklo trošku průhledné vody, sem tam naružovělé, ale opravdu jen malinko..naposledy jsem v ní našla ještě trochu hlenu. je to při odchodu zátky normální, nebo myslíte že ze mě může pomalu odtékat plodová voda? 😕 někde jsem slyšela, že nemusí najednou a z člověka jde postupně, jak miminko pomalu klesá dolů..dala jsem si sprchu a bolesti polevili, takže se k dr.nechystám, jen bych ale nechtěla něco zanedbat, jestli by to mohla být ta voda. Děkuju za vaše názory 😉

katka22r
8. led 2010

k,jolanka pokial je ta voda ruzova tak je to ten hlien ale pokial je voda priesvitna tak uz je to plodovka ja by som radsej zasla ku gynek kedze si mala aj tie kontrakcie radsej skor ako neskoro 😉

k.jolanka
8. led 2010

katka: takže hlenová zátka i plodovka můžou odejít takto najednou? 😉 no teče to ze mě stále, ale jen malé čurky po nohách, žádné 2 hrnky, jak nám říkala PA na předporodnim kurzu 😅 tak to mě právě dost mate...ale vyteče to jen občas a už je to spíš průsvitné.. 😒

katka22r
8. led 2010

moja to je plodovka aspon segra mi tak vravi ona uz ma babo tak sup sup porodit 🙂 drzim palce ak bude na svete daj vedoet

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru