Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

iira
5. bře 2011

pridam se ,me odesla hlenova zatka ve stredu a mala se mi narodila v sobotu v 10:16h ...jsem zvedava jak to bude ted u 2 jestli to bude stejne a nebo i ja poznam co to je kdyz prasne voda 😀

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
kutcher
6. bře 2011

@zet83 Hmm tak asi to není ještě furt tak moc, ale já už bych si, kdyby to pár dní ještě trvalo, vydupala vyvolávajdu.

jani12
7. bře 2011

ahoj holky, o víkendu jsem začala špinit, včera večer jsem začala krvácet, na toaleťáku byla jasná krev, později se to změnilo na takové chuchvalce tmavé krve, jako při menstruaci, myslela jsem, že pojedu do porodnice, ale do rána to úplně přestalo, nebylo toho moc, vzala jsem si intimku a pochytala to, neprotekla, teď už zase trochu špiním. Myslíte, že to může být hlenová zátka? 😒 Jsem v 39tt.

tinki
10. bře 2011

@jani12 radšej choď za doktorom, mne keď začala ísť krv, tak mi povedali, že sa otváram.. to už som začínala rodiť. môžeš špiniť, ale krv ti nemá čo tiecť. nech ťa prezrú. 🙂

slavicky
10. bře 2011

@jani12 já jsem to měla přesně jako Ty, začala jsem krvácet v úterý, jasná krev, tak jsem jela do porodnice a řekli mi, že je to jen otevíráním porodních cest. Pak jsem jenom špinila a porodila v neděli večer 😉

hlavinka
6. čer 2011

zdravim holky.
Prvni dite - hlenova zatka odesla 3 dny po terminu a byl to hlen s krvi (celkem dost krve). Pak jsem krvacela (otvirani porodnich cest).
Druhy dite - mesic pred terminem hlenova zatka a bylo to jako cira voda, cca maly hrnecek (myslela jsem, ze plodovka a uhaneli jsme do porodnice).
takze fakt zmatek nad zmatek.

iv123
11. čer 2011

Nevíte, jestli můžu mít sex, když mi odešla hlenová zátka?

hlavinka
11. čer 2011

@iv123 To bych taky rada vedela. my teda radsi ne, protoze jeste chceme mimco udrzet v brisku, ale Ty uz jsem 39 tt, tak by to teoreticky nevadilo.
Zas druha vec je, ze pry hlenova zatka jakoby spuntuje delohu pred infekcema....Takze fakt nevim. Ja bych do toho asi nesla a kdyz, tak jedine velmi opatrne a hygienicky (co to ale je? 😀 )

angelikabh
12. čer 2011

ahojte kto vie poradit? som v 39tt a som otvorená na 1cm a nalieha hlavička,čo mam robit aby sa mi uvolnila hlienová zátka? Je to doležité?? inač mam už asi falošné bolesti, poradte mi niekto.

skeptik
12. čer 2011

@angelikabh nic, chod sa radsej vyspat kym je este cas 🙂

angelikabh
12. čer 2011

@skeptik prečo by som sa mala ist vyspat???

hlavinka
12. čer 2011

@angelikabh Fakt to chce pockat. doktor Ti muze udelat hamiltona, shledali-li, ze by eventuelne mohl byt cas k porodu, ale jinak hlenovou zatku sama neovlivnis.
A radsi fakt odpocivej, co to jde, pak nebude kdy.... 😔 Drzim palce! 😵

skeptik
12. čer 2011

@angelikabh akoze preco, no pretoze ked ti odide zatka, tak uz sa moc nevyspis najblizsie 3 mesiace

simi251
12. čer 2011

@angelikabh Ani ja nechapem, preco chces uz teraz uvolnovat hlienovu zatku???Ved mmas este tyzden cas. To pride same ked bude na to cas. A to ze si otvorena...ja som bola na 1 prst otvorena uz na konci 7.mesiaca a porodila som aj tak v predpokladanom termine na den presne. 🙂 A tak ako ti radia kocky...este si uzi klud a poriadne si oddychni. Aj ja drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

emma88
12. čer 2011

Ahoj baby, ja mam taky hnedy vytok už štvrty den...myslite že je to normálne? Na poslednej poradni mi dost doktorka poblížila a odvtedy to mam....včera som mala termin a stale nič...🙂

hlavinka
12. čer 2011

@emma88 a jaky vytok? rekla Ti, ze je to hlenova zatka?
Ja jsem mela hlenovou zatku v patek, od te doby jsem krvacela (zmekcovani hrdla), pak se pridaly kontrakce a porodila jsem ve stredu. Pokud Ti dr. rekl, ze je vse ok, tak nepanikar. Prvni decka vetsinou cekaji v brisku dele (ja rodila tyden po terminu). Drzim palce!!!!! 😵

emma88
12. čer 2011

@hlavinka všetko bolo v poriadku, lenže ten vytok začal až po poradni, nakolko moj lekar mal dovolenku už som sa k zastupujucej doktorke vracat nechcela...citim sa dobre, len mam ten vytok a pobolieva ma brucho

angelikabh
12. čer 2011

@simi251 ja neže chcem uvolnit ale že ako to je.

angelikabh
12. čer 2011

@skeptik najbližšie 3 roky sa nevyspim, no tak uvidime ako a kedy to príde

hlavinka
12. čer 2011

@emma88 a je to ciry? hele, byt tebou, mozna radsi zajedu na pohotovost tam, kde mas rodit. za to nic nedas a jistota je jistota, kdyby to byla odtekajici plodovka... nekdy nemusi prasknout a odtect cela, nekdy jen jakoby odkapava....

emma88
12. čer 2011

@hlavinka nie nie je to take bledohnede a huste

hlavinka
12. čer 2011

@emma88 no jo, tak to bude podle meho hlenova zatka....mne teda odesla najednou (taky takova konzistence), pak jsem klasicky krvacela. odesla mi teda asi behem 4 hodin..... A co kompromis? zkus jim tam aspon zavolat. Ja teda nechci byt plasan, to vubec ne, ale prece jen clovek nikdy nevi. A oni Ti reknou - potvrdi hlenovou zatku. Pobolivani v podbrisku? Tak to budes mit asi zacatek na kontrakce. zkus teplou (skoro az horkou) vodu a uvidis. treba se to rozjede nebo to naopak polevi. kdyz to polevi, jsou to jen poslicci. Tak moc drzim palce a nezlob se, pokud tady plasim, ale znas to, proste jde ted o dva lidi a ne jen o 1.....(ale Ty jsi klidna a nenechas se splasit od nejaky kozy z Prahy, hej? 😀 )

emma88
12. čer 2011

@hlavinka v pohode ja si dam rada poradit🙂 už som sa pytala jednej sestričky a tiež povedala že to bude ta hlienova zatka, tak dufam že hej🙂 som zvedava kedy sa to rozbehne🙂) dakujem a nehnevam sa🙂)) a ked ti odišla zatka bolelo ta brucho??

hlavinka
12. čer 2011

@emma88 to jsem rada, ze se nezlobis 😵 😎 nebolelo (pri prvnim tehu). To jsem sla jen na wc a byl tam ten hlen. tak ok, byla jsem v klidu. Ale pak jsem behem noci zacla regulerne krvacet, takze to jsme jeli. bolesti jsem mela asi o ty 2 dny pozdeji.
Ted mi hlenova zatka odesla najednou pri falesnych kontrakcich (bolestive, celou noc cca po 5 az 10 minutach), byla to jen cira voda (i to muze byt), asi tak 1 dcl. Myslela jsem, ze plodovka, ale nebyla. takze taky cekam, kdy to prijde. blby je, ze to muze byt treba den pred porodem, nekdy klidne ale 6 tydnu (ne Tvuj pripad, ze, spis muj). takze clovek nikdy nevi a pokazde je to jine.
Tak hodne stesti a dej nam pak vedet! 😉

emma88
12. čer 2011

@hlavinka ja už mam pocit, že sa malinkej nedočkám:D....dakujem a aj ja Ti držim palce a dam vediet🙂)

kachen
12. čer 2011

Mne odesla zatka ted v patek. Dneska koncim 39.tt. Otevrena na prst jsem uz asi 14.dni, hlavicka taky naleha a fest. Nicmene tady strasim porad. Krome tlaku necitim vubec nic. Tak jsem zvedava. Sestre odesla 14dni pred porodem, matce v den porodu. Takze je to fakt individualni.

hlavinka
12. čer 2011

@emma88 Dockas.- Ver mi. A pak to bude peknej kolotoc 😀 😲 😵

@kachen no, kdyby clovek vedel kdy, co?

petulka1601
13. čer 2011

no ja som tiez vcera prezila taky malicky stres,uvolnila sa mi hlienova zatka 😒 a trosku som sa bala co to je...ale ako som sa tu dnes docitala tak je to skoro bezne takze uz len cakat kedy pridu na mna porodne bolesti.Hadam to bude coskoro lebo uz 4 dni prenasam ☹

bertica.h
13. čer 2011

@petulka1601 držím palce a prajem lahký porod 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru