Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

jasumat
29. led 2009

Mne odišla hlienová zátka v stredu večer a o týždeň v stredu skoro ráno som rodila. Ale zátka mi odišla iba pri jedon z mojich štyroch pôrodov. Toho hlienu bolo dosť veľa, tak za dlaň- taký priesvitno krvavý.

munu
31. led 2009

neviete co moze znamenat taky vytok ako sopel a je takej zltej farby,skoro s nadychom do zelena.. ale je zlty..je to len bezny tehotensky vytok,alebo moze nieco znamenat? Ja som ho mala len vcera a asi len 3x pocas dna, dneska uz nie, lenze to s mojim vytokom v tehu je to stale tak, ze raz silnejsie, raz slabo a tak dookola..
a nemam ziadne bolesti absolutna, aj male sa hyba a natahuje ako obvykle... tak ja si myslim,ze je to len bezny vytok, ale tak neviem naisto..na poradnu idem o 2 tyzdne necele

gedren
31. led 2009

munu, ze me pred par dny neco takovyho taky vylezlo a PA mi rekla, ze to muze byt hlenova zatka 🙂.

Asi muzes byt v klidu, hlenova zatka muze odchazet i nekolik tydnu pred porodem...

lilux
31. led 2009

no mne este stale nic...ale uz by som aj rodit isla 😀

munu
31. led 2009

gedren, to vazne??? 😕
zeby tak skoro?.. ved ja niesom este ani v tom 36.tyzdni, ako mi ukazuje konik.. ja som v 35.tyzdni.. no dufam, ze ta zatka bude vytekat aspon tie 3 tyzdne 😅 ved nemam este ani brusko spadnute dole 😨

lilux, no ja by som bola teda rada, keby sa ta zatka moja este tak neponahlala 🙂 ja este nechcem ist rodit ani o tyzden teda, ani o dva

meria
31. led 2009

mne odisla v den porodu...

munu
31. led 2009

ano, ale hlienova zatka by mala byt aj trosicku s primesou takej starsej krvi, cize mozno do hneda, nie?
moje bolo skor zltej farby a s jemnuckym nadychom do zelena, take nieco.. ja to neviem ani opisat, skoda..

munu
31. led 2009

dnes mam vytok zase biely ako predtym, riadny tehotensky.. tak ja nechapem co je to

munu
31. led 2009

podla mna to nebola este hlienova zatka.. ja neviem fakt.. preco taka divna farba

gedren
31. led 2009

Munu fakt se neboj. Proste hrdlo delozni pomalu zraje a obcas z nej neco vypadne (postupne). Neznamena to, ze budes hnedka rodit.

Ja jsem si taky hlenovou zatku predstavovala jinak, ale kdyz jsem se ptala PA, tak rikala, ze tohle bylo jakoze taky ono 🙂. Jsem si to tu tenkrat taky hledala, jestli nekomu nelezlo neco podobnyho, a psaly holky, ze taky i nekolik tejdnu, tak fakt bud v klidu.

munu
31. led 2009

ok, dakujem gedren 🙂
to si ma teda upokojila, este raz diky 🙂

lienocka235
31. led 2009

munu.. nemas kvasinky? take hrudkovite ako tvaroh.. pripadne svrbenie a zapacha to tak trochu inak ako predtym?
hlienova zatka to podla mna nebola.. je to vacsie mnozstvo skor hnedastej farby s malou primesou krvi...

munu
31. led 2009

nie lienocka, nic ma nesvrbi, neboli, nepali, citim sa super zdravo.. mozno to bol len silnejsi tehotensky vytok.. ani to nijak nezapacha... takze ja si myslim, ze to bol bezny vytok... aj male sa pohybuje ako obvykle, takze si myslim, ze je vsetko vporiadku..

munu
31. led 2009

lienocka a kvasinkovu infekciu som uz mala, este ked som nebola tehotna mozno pred nejakymi 5timi rokmi.. takze viem co to obnasa... toto to isto nieje, nieje to ani hrudkovite.. konzistenciu ma ako sopel, prepac za vyraz

gedren
31. led 2009

Jo munu, to je fakt presne totez, co mam ja 🙂. Taky jsem na to koukala, protoze jsem nikdy nic takovyho nevidela, ani pri prvnim tehotenstvi 🙂

munu
31. led 2009

a vlastne cele tehotenstvo som nemala jediny problem, musim poklopkat... uplne pokojne bolo cele tehulkovanie.. aj vsetky vysledky som mala stale dobre, tak neviem co to teda je.. mozno to, ako Gedren pise..

beponka
31. led 2009

tak téma hlenová zátka mě taky trápí. mám termín za 10 dní a nic. pořád čekám a kontroluju jestli ze mě něco nepůjde a ono ne. snad to poznám.

konja
31. led 2009

beponka: hlenová zátka ti vůbec nemusí odejít 😉 Mě při prvním těhu vůbec neodešla a při druhém mě odešlo trochu hustého hlenu pár hodin před porodem. Takže nic z tebe jít nemusí 😉 A až to přijde, tak to určitě poznáš 🙂 Líbí se mě, že neznáte pohlaví miminka, že jste to vydželi si to nenechat řict. Taky jsem si říkala, že u třetího to už vydržíme a necháme se překvapit, ale nevím, nevím 😀 Manžel už teď tvrdí, že to asi nevydrží a já se u sebe obávám toho samého 😀 Ale je to krásné nevědět a nechat se překvapit 🙂

lienocka235
31. led 2009

beponka.. klud... mne odisla v den porodu... v sobotu vecer o osmej... a rano o siestej sa mala narodila... takze este mas cas 🙂

rinuska
31. led 2009

mne kus hlienovej zátky odišiel už mesiac pred pôrodom a potom dva dni pred , takže ak aj odíde skôr , nič to neznamená

beponka
1. únor 2009

holky díky moc za uklidnění. tyhle poslední dny těhu jsou psychicky náročné....

munu
1. únor 2009

ja len chcem dodat, ze vcera som volala na pohotovost a pytala som sa na ten vytok, tak mi povedali, ze kedze som v 35.tyzdni, tak mi moze odchadzat uz pomaly ta hlienova zatka.. pokial ma nic neboli, nepali, nesvrbi, nemam bolestivy sex a ak mam sex len s jednym svojim stalym partnerom a neodteka mi nijaka tekutina a babo sa hybe ako obvykle, tak ze je vsetko vporiadku..

takze vsetko mi povedali ako GEDREN napisala 🙂 😉

mojsejovka
1. únor 2009

u každého je to asi iné.. mne v prvom tehu odišla zátka naraz asi 2 dni pred pôrodom, teraz mi časť odišla už v 32 tt (ale to zas nie je celkom normálne, aj som sa zľakla, bola som u doktora a musela som mať kľudový režim kvôli tomu - povolil mi krčok), teraz mi ešte po častiach idú zvyšky už vyše týždňa..

pookie
3. únor 2009

Ako tak citam, dufam ze mi odisla zatka dnes rano, z casu na cas mam bolesti v podbrusku ako krce pri menstruacii, myslite ze sa to pomaly zacina? Termin som mala na vcera, dufam ze sa mozem zacat tesit a pripravovat 😉

lyzenka
3. únor 2009

mne ked odisla zatka...potom mi zacala pomaly odtekat plodova voda a v ten den som aj rodila....

pookie
3. únor 2009

Tak to dufam ze budem na tom podobne 🙂

gedren
3. únor 2009

Mne uz odchazi tejden (ale jen hlen, ne krev), a furt nic. Prej kdyz (pokud vubec) se objevi ta krvava, tak uz je to fakt na spadnuti (do 24 hodin), ale ta hlenovita muze odchazet nahodne 🙂

skurinka
3. únor 2009

pri prvnim porodu ani nevim.ale pri druhem v den porodu asi 5h pred porodem.jsem se doma jeste sprchovala a najednou to ze me vypadlo takovej velkej hnedoruzovej sliz to blo v 15h a mala se narodila 21.04h.

pookie
3. únor 2009

Nebolo toho vela, viac menej iba spinenie po toalete a ked som sa postavila tak som citila par kvapiek krvi no doteraz som nic podobne nemala, ziadne spinenie pocas tehotenstva a mam aj trosicku bolesti tak si myslim ze sa to zacina. Uvidime teda ci do 24 hod. nieco bude 🙂

dolda
3. únor 2009

Ze mě odešel kousek čistého hlenu v sobotu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru