Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

dela
16. črc 2008

Mery.luu neboj.myslím že do 24 hodin se ti narodí krásné miminko.Já měla přesně to samé před třemi týdny a za 20 hodin od tohohle špinění se mi narodila holčička.Bolesti teda začli později po tom špinění,tak abych tě nevystrašila,že jsem je měla 20 hodin.To ne.Tak přeji ne moc bolavý,rychlí porod a zdravé miminko.Pa,Pa

mery.luu
16. črc 2008

Holky děkuji 🙂

pak to večer přešlo a dneska ráno to ze mě zase odcházelo, ale už to bylo nahnědlé a krve bylo podstatně míň....bolesti zatím žádné, tak to asi ještě potrvá... 😖

nemina
17. črc 2008

caute baby, aj ja sa chcem podelit o skusenosti ohladom hlienovej zátky. ja som bola týzden po termíne na vyvolávní malej sa nechcelo ist na svet.mne to prepichol doktor ked mi do vnútra pchal tabletku na vyvolanie porodu a nebolo to nic príjemné ako sa tváril doktor ked to prepichl tak vyslo kopa hlienu pripmínajúci sople len tak sa to tahalo hnus. 😝 s prepácením ale nebolo to nic príjemné.a porod nastal až o 24 hodíín. a do porodu to stále vytekalo.fakt nepríjemné.

monka88
22. črc 2008

babky ja by som tiez chcela poprosit o radu,ci mi nebudete vediet povedat o co ide...

Bola som dnes na kontrole u ineho lekara,lebo moja doktorka ma dovolenku. Vysetril ma a vraj je vsetko ok. Pridem domov,este som cosi porobila,poupratovata trosku idem na wc a na nohavickach tmavy vytok... A teraz neviem co to moze byt. Ci mi doky nejako podrazdil krcok,alebo co. Ci to uz hlienova zadka sa spusta,ale to by asi malo byt hustejsie nie? Od rana sem tam este trosku zaspinim,aj brusko trosku poboli,ale nie moc. Tak trosku robim paniku,lebo cele tehotenstvo sa mi cosik takto nestalo...a bola by som rada,aby drobcek vydrzal este aspon take dva tyzdne.Ved len dnes som zacala 37tt,hoci doky hovoril,ze je uz nejaky dost velky ten nas drobcek 🙂
Diky moc za akukolvek raduuu!!!

konja
1. srp 2008

Holky mám jeden dotaz.Při prvním těhu jsem vůbec nepostřehla odchod hlenové zátky a tak s tím nemám žádnou skušenost. Teď jsem byla na malé a na papíru jsem našla takový nažloutlý hustý hlen,bylo ho docela dost.No dost,tak na lžičku.Nevím jestli to mohla být zátka nebo ne,nevím totiž kolik té zátky vlastně má být. Mohla by některá poradit? 😅

janii
1. srp 2008

konja: Ahoj, mě takhle odešla taky zátka...První část hlenu (zhruba tak na lžičku) asi měsíc a druhá 2 dny před porodem..Ta první byla jen nažloutlá, ta druhá už s troškou krve..

simipel
1. srp 2008

Konja, tak mě hlenová zátka v takovém množství odešla 2dny před porodem,ale byla červenohnědá. Tak možná už je to předvoj porodu. 😉

Monka88, já si myslím , pokud tě doky vyšetřoval nějak vnitřně, tak klidně tě jen mohl podráždit, ale možná pro tvůj klid si zavolej znovu doktrovi.

mucha
1. srp 2008

No u mna to bolo tak, ze som bola v sobotu na chalupe, poobede ma zacalo pobolievat brucho, ako ked mate menzes, tak som si pospala a potom to na chvilu preslo. Ale potom doma o dvanastej v noci to zacalo zase boliet v takych pravidelnych intervaloch a ked som isla na wecko, vysla zo mna tato hlienova zátka, bola aj s krvou. Tak to som si povedala, ze asi budem teda rodit, zbalila som saky paky a sup do nemocnice. Tam som prisla o stvrtej v noci a porodila som pred deviatou rano, cize po necelych 5 hodinach.
A kolko bolo tej zatky? No co ja viem, sa to zo mna tahalo.. mohlo to byt tak na celu lyzicu, nie lyzicku... 😒

sasenka
1. srp 2008

pri dcerkje mi odišla hlienova zátka asi týžden pred porodom, celkovo sa pôrod rozbiehal velmi pomaly. Bol to taký biely voskovitý hlien so žilkami krvi.
Pri synovi mi neodišla vobec, praskla mi 2 týždne pred termínom voda a kúsky bielej, akoby voskovej zátky som videla v tej vode, ako mi tiekla. No a porodila som do 3 hodín spontánne.

konja
1. srp 2008

No já mám do termínu ještě 12 dní,ale jsem otevřená na 2 prsty.Tak uvidíme jestli se něco rozběhne.Poslíčky už mám zhruba 14 dní,tak doufáááám,že už to nebude dlouho trvat.V těhle vedrech je to totiž šílený! 😒

mucha
1. srp 2008

konja, drzim palceky 😉

konja
2. srp 2008

Holky,děkujem všem za radu.Asi to opravdu byla hlenová zádka a malá se už hlásí na svět,protože mě nejspíš před chvilkou praskla voda.Takže vyrážíme směr porodnice 😀

deni
4. srp 2008

Hlenová zátka může mít i čirou (bílo průhlednou) barvu, nemusí být s příměsí krve nebo jinak růžové nebo hnědé zbarvení...
Mně odchází už 5.dnem hlavně večer a ráno.. MS bolesti stále slabé, cervix skóre 6-7... uvidíme kdy to už konečně přijde 😕

coryna
5. srp 2008

Jj, mě odešla den před porodem, nebyla s příměsí krve, ale bylo toho dost, takže jsem si říkala ajaj to je asi ono 🙂

janickova
6. srp 2008

Ahojte, prosim vas,
vždy musi byt ta zatka hnedastej farby? alebo ruzovo - cervenej, alebo moze byt číra?

alca22
6. srp 2008

Mě dva dny před porodem odešel čirý hlen s příměsí krve. Hlenová zátka mi odešla až v den porodu a byla hnědé barvy.

deni
6. srp 2008

Hlenová zátka může být jakékoliv barvy (čirá, průhledná, bílá, narůžovělá, krvavá, nahnědlá....) a může odcházet v různých intervalech (hned nebo po částech - jako když odtéká klasický výtok - např. u mě to bylo hned od TP 6dní to odcházelo, zaregistrovala jsem to většinou večer po koupeli a ráno, jak jsem se vzbudila).

evitkamalicka
7. srp 2008

ahoj kocky...dnes mam taky zltohnedy vytok? nemoze to byt ta hlienova zatka, nie je to nejako skoro?

deni
7. srp 2008

evitkamalicka: pročby ne, máš srpen, každému se to chystá jinak a jindy... tak držím palečky, ať ještě nerodíš, bylo by to brzo 😉

evitkamalicka
7. srp 2008

deni no dufam ze tak skoro nebudem rodit, len ma to troska zaskocilo ze co to je

miiskaa
7. srp 2008

Ahoj, může hlenová zátka mírně zapáchat? Mám po všech testech a kultivacích z pochvy, všechno v pořádku. Asi 2 dny mi odchází čirý gel a dnes se mi zdálo, že mírně zapáchá. Ale nevím, jestli jen nejsem přecitlivělá na pachy 😕

vtirka
9. srp 2008

ahojte babulky tehulky....ja som mala vcera termin porodu a poslali ma domov ze ked sa to nenarodi cez vikend tak idem na prijem v pondelok.......od vcera rana mam taky do hneda vytok aj som to povedala lekarke a ona mi nic na to nepovedala myslite ze je to ta hlienova zatka????a ze sa mi moze za par hodin aj porod blizit???maly sa mi uz ledva hybe v brusku auz sa aj zacinam bat

jitdan
13. srp 2008

Ahoj, mě zátka odešla když mi praskla plodová voda. Šla jsem do sprchy, že pojedeme do porodnice a najednou jsem to zahlédla... Byl to hodně hustý průhledný hlen a v něm kusy hnědé barvy 😉

lienka55
15. srp 2008

Vtirka,to mozes mat hlienovu zatku ona moze odtekat aj niekolko dni pred porodom.
Mne odisla v den porodu rano bola cira,bez zapachu a citila som sa ako pomocena.A potom mi o 15.15hod.odtiekla plodov.voda.

krista
18. zář 2008

trace • 129tt • 8. prosinec 2006 v 09:32
Ahoj holky, dneska ráno jsem vstala a "vytekl" ze mě takový hnědý hlen a teď už to není hnědý ale spíš bílí, silnější výtok. Nevíte prosím co se děje?? Díky moc!!Pa

kortanova • 1d • 8. prosinec 2006 v 09:34
Sice nejsem těhu a ani o tom moc nevím, ale takhle tady holky popisovali, že takhle odchází hlenová zátka.Ale neznamená to porod.Hlenová zátka může odejít i pár týdnů před porodem.Radši zavolej doktorovi a poraď se.

rova • 1d • 8. prosinec 2006 v 09:37
No, tak mě to taky připomíná hlenovou zátku, ale nejsem doktor. Určitě bude lepší, když zavoláš doktorovi. Nevím jak dlouho před porodem odchází, mě odešla zhruba 5 dní před porodem.

gedren • 1d, 21tt • 8. prosinec 2006 ve 13:10
Taky bych tipla hlenovou zatku. Muze odejit i par tydnu pred porodem, ale vetsinou je to jen par dni, a jelikoz je to precejenom jeste docela brzo, asi bych zavolala tomu doktorovi a hlavne to nejak neprehanela s fyzickou aktivitou (a sexem 🙂), snazila se setrit a odpocivat - sice kdyby se to narodilo ted, tak s nejvetsi pravdepodobnosti uz to bude dostatecne donoseny a v poradku, ale precejenom kazdej den, co jeste zustane v brisku, dobrej... Ale asi fakt uz celkem brzo porodis, takze jestli nemas sbalenou tasku do porodnice, je nejvyssi cas 🙂

macejka • 1d • 8. prosinec 2006 ve 22:47
trace,také bych řekla,že to byla hlenová zátka.Mně malinko odtekla den před porodem(rodila jsem v 38+2) ale nechci tě strašit.Každopádně zavolej doktorovi.jestlipak už jsi volala?

trace • 129tt • 9. prosinec 2006 v 11:48
Ahoj holky, díky všem za rady. Tak jsem včera šla hned k doktorovi a zatím to vypadá, že se porod nechystá, ta hlenová zátka to ale byla, takže uvidíme co se bude dít dál. Mám mimčo zadečkem dolů, takže to nebude tak lehký, ale nebudu předbíhat...
Tak papa

macejka • 1d • 10. prosinec 2006 ve 00:07
trace ,tak moc,moc ti držím palečky ať vše dobře dopadne,ať to moc nebolí a ať vám mimčo dělá samou radost.Už se ti to blíží.tak brzo pa na kojencích

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 v 11:40
ahojky chci se zeptat jak poznat hlenovou zatku a zda vzdy musi byt s primesi krve dnes ze me vychazi takovy skoro pruhledny hlen,ale bez krve..vazne nevim jak o poznat..poradi mi nekdo?

tonicka • 1d • 29. červenec 2007 v 11:42
ahoj sparka, nemusi, ja som mala uplne ciru, akurat to bolo take slizke a geeelove 😀

pipisek • 2d • 29. červenec 2007 v 11:56
sparka
je to větší množství hlenu, čirý nebo zbarvený do světležluta a nemusí v něm být krev. u mě odchází už druhý týden po částech většinou po poslíčkách, ale u prvního dítěte odešla celá, takový chuchvalec s příměsí krve.tenkrát jsem do 2 dnu porodila, ale teď pořád čekám a zítra jdu na vyvolání 😖

luuciee83 • 1d • 29. červenec 2007 ve 12:48
ahojky Sparka, mě odešla týden před porodem a byla s příměsí krve, jak píše Tonicka bylo to takové sližké a gelové 😉 ale mám kamarádku, které odešla zátka a porodila ještě ten den... ale neboj - určitě bys poznala, kdyby jsi začala rodit!

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 12:56
pipisek
teda to nezavidim,ale kamaradka byla predevcirem na vyvolavani a rikala ze v pohode,a ted ma zdravou holcicku.tak mysli na miminko..ja se taky desim toho ze budu prenaset..

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 12:57
luuciee83
no snad to prijde brzy zitra zacinam 39tt a uz bych to chtela mit za sebou..uz si pripadam k nicemu... 😖

mirka • 1d • 29. červenec 2007 ve 13:02
baby, aj ja som mala z prenášania strach aj z toho, že budem musieť byť pred pôrodom v nemocnici, skúšali sme všetky "zaručené metódy" na vyvolanie a nič, keď som už bola v nemocnici, tak som bola rada, že som neprišla rovno z domu, lebo takto som spoznala sestričky, lekárov a nepripadalo mi to také cudzie a nebála som sa ani pôrodu a bábätko výjde vtedy, keď bude pripravené 😉 držím vám palce 😉

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 13:05
mirka
no ja uz bychji mela nejradeji u sebe...to cekani je nejhorsi..no co se da delat...az se mala rozhodne ze se na nas chce podivat tak urcite vykoukne.... 😲 😅

tonicka • 1d • 29. červenec 2007 ve 13:14
luuciee, obavam sa, ze sparka by na to nemusela prist 😀 ak by rodila ako ja. Mne odisla zatka ráno okolo 9 plus este obcas cez den, potom som mala stras nu chut ist na prechadzku, potom som sa o 6 poriadne najedla kapustnice salatu a udeneho masa a polku trdelniku a potom o 8 vecer som dostala hnacku s krcami, tak som myslela, ze nebodaj pokazene som zjedla 😀 😀 do stvrt na jedenast som navstevovala nepravidelne wc a roztahovala steny, potom som volala dr. lebo to zacalo ist do krizov a on ze radsej chodte do porodnice. o pol 12sme dosli do porodnice krce kazdé 3 min az vtedy som tusila, ze asi rodim a 00:05 bola mala na svete 😀 😀 😵 😵 😵 Vsetkym vam zelam takýto porod. 😀

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 13:18
tonicka
tak tos mela krasny porod...taky bych takovy chtela mit a hlavne uz bych chtela mit vse za sebou a drzet ten uzlicek v ruce...to cekani je nekonecne...

sylvar • 1d • 29. červenec 2007 ve 13:21
mě odešla zátka v sobotu ráno asi v 9 hod, v 13 hod jsme jeli na celý den grilovat 50km od domova, v 22 hod jsme přijeli z grilu, v 22,05 mi praskla voda, jeli jsme do porodky a v neděli v 5,20 se malá narodila...
byl to takovej krvavej hlen.

tonicka • 1d • 29. červenec 2007 ve 13:24
mala, je to uzasný zazitok a dalsi zazitok bol ked som videla foto z porodu 😵 😵 😵 ono totiz vsetci boli v takom soku, ze nechali manzela fotit co chce... ja som bola na porodnej sale cca 10min a uz bola mala na svete 😀 😀 len som bola dost dotrhana, lebo bola zle otocena, chrbatik na chrbatik a tvaricka otocena vlavo 😔 😀 😀

anjelik85 • 1d • 29. červenec 2007 ve 13:26
Ahojte, pridám sa k vašej téme. Mne odišla hlienová zátka v sobotu doobeda. Bola skoro priesvitná. Bez krvi. Ani som poriadne nevedela, či je to ona, lebo do nás tĺkli, že býva s krvou. No a malá sa nám narodila v pondelok o 13.00hod. Ale akonáhle odišla zátka, prišli po polhodinke 10 min. pravidelné kontrakcie. V nedeľu ráno sa zkrátili na 5 minútové a o ôsmej ráno v pondelok ma už dali na čakačku. /ja som bola v nemocnici 5 dní pred pôrodom, lebo som bola potermínová/

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 13:30
tak to jsem teda zvedava na sebe ale asi kazda prvorodicka je vyplasena a nevi co ma cekat...no uvidime...ja ani poradne nevim jak vlastne takovy kontrakce vypadaj...nekdo rika ze boli bricho nekdo ze zada a nekdo ze tvrdne bricho...me posledni tyden tvrdne bricho boli v krizi ,a boli brisko..tak nevim...

anjelik85 • 1d • 29. červenec 2007 ve 13:32
Ahoj, mňa bolelo bruško ako pri silnej menštruácii. Vôbec som nemala bolesti do krížov. Je to určite lepšie, keď bolesti idú do bruška ako do krížov. Ale je to len môj názor.

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 13:37
no snad to brzy prijde...moje mama mela krizove bolesti a trpela jak cert,takze me to asik nemine ale zase je dnes lepsi pristup k epiduralni analgezii..a i kdyz budu rodit v krci kde za to chteji platit tak pece je pry v pohode...no uvidime a navic co bysme pro ty uzliky nevydrzeli... 😲 😀

sisulik • 2d • 29. červenec 2007 ve 13:41
sparka..kazdy ma iny prah bolesti...niekto tu bolest citi viac a niekto menej..no ja, bohuzial, patrim medzi tie, ktore bolest pocituju na 100% ☹ 😀

sparka • 1d, 6tt • 29. červenec 2007 ve 13:42
sisulik
ja mam prah bolesti docela vysoky ale jsem na sebe zvedava stejne...nevim co me ceka...

chechta • 1d • 28. srpen 2007 v 09:01
Ahoj Holky, tak mě asi začla odcházet hlenová zátka dneska - no uvidíme nevím - je to takový hlen spíš lehounce do žluta bez krve. Ale je to jiný, než klasický výtok
No jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet 😕

majka07 • 1d • 28. srpen 2007 v 09:06
sparka, já hlenovou zátku měla s příměsí krve, odešla mi už někdy ve 34 tt nebo tak nějak a Maju se stejně narodila až ve 40 tt 😀

lindda • 1d • 28. srpen 2007 v 09:15
ja som ju mala tesne pred prasknutim vody a bola cisto biela az priesvitna.

biba12 • 1d • 28. srpen 2007 v 11:01
Ahojte, ja mam pocas tehotenstva zvyseny vytok, ale to mate asi vsetky/alebo mali ste/. Ako od toho rozoznam hlien, ked to nebude krvave?Je toho viac naraz?

chechta • 1d • 28. srpen 2007 v 11:19
Biba já mám výtok prakticky pořád a dneska to právě bylo úplně jiný takový Fakt jak holky popisují gelový, pevný nebylo to jako klasický výtok - takže to musí být určitě zátka i když není krvavá

biba12 • 1d • 28. srpen 2007 v 16:11
No to je fajn chechta, coskoro je vonku, drzim palce, nech to dobre dopadne a ste zdravi obaja.

terezkaaa • 1d • 28. srpen 2007 ve 20:17
Holky, nenechte se vyplašit odchodem zátky,neznamená, že když mi odejde zátka,jdu rodit.Tím se řídit nedá.Může to pak přijít až třeba za týden.Nebo taky nemusí vůbec odtéct...

poupe • 1d • 28. srpen 2007 ve 20:23
No u me to bylo takle,ve 2 hodiny odpoledne hnedy vytok s primesi krve a druhy den v 5 rano jsem uz byla v porodnici.

chechta • 1d • 29. srpen 2007 v 07:23
terezka jj to vím - i když já bych brala kdyby to znamenalo, že už jdu rodit 😀

biba díky - taky ti přeju bezproblémový porod a krásné zdravé mimčo 😉

kasli • 1d • 29. srpen 2007 ve 14:08
Holky mám možná blbý dotaz, ale jak ta zátka je zhruba veliká, myslím tím množství?

morusa • 1d • 29. srpen 2007 v 15:58
kasli: to je individuální, někdo má jen trošičku a někomu odchází hodně celej den. Já měla maličko ráno, pak v poledne a večer začaly kontrakce a druhej den odpoledne byl malej na světě.

majka07 • 1d • 29. srpen 2007 v 16:07
kasli, mě to začalo ve čtvrtek večer a až v pátek večer se to už ztrácelo, ještě jsem celá vyplašená volala doktorovi, měla jsem strach, páč bylo brzy, ten mě uklidnil, páč měl maminu, které odešla zátka ve 30 tt a rodila v termínu

kasli • 1d • 29. srpen 2007 v 16:10
majko tak teď si mě uklidnila, ze mě dneska vylítlo něco bílého slizkého, ale spíš mi příjde, že je to jen reakce na globule, které mi Dr. předepsal na výtok

hackermartinka • 2d • 30. srpen 2007 v 07:41
Holky, opravdu se nenechte vyplašit. Mně odešla zátka na několikrát - poprvé to bylo asi měsíc před porodem a pak tak nějak ještě asi pětkrát, šestkrát během toho měsíce. Rodila jsem ve 39+0 a porod začal odtokem plodové vody. Voda mi odtekla v 17:45, do nemocnice jsme přijeli 18:30, bolesti mi začali až po tom, co lékařka pomohla tomu zbytku vody pryč v 19:45 a ve 23:56 se Martínek narodil. Takže docela rychlovka.

adkag • 1d • 30. srpen 2007 v 09:08
ahojte,asi aj mne odchadza zatka,vcera a predvcerom som spozorovala taku husty tahavy hlien,jak ovulacny,ale vzdy len trosicku a bez krvi.nie je celkom jak ovulacny,lebo nie je priesvitny.moze to byt ono?

zabza • 1d • 30. srpen 2007 ve 13:42
Adkag, tak neco takovyho, jak popisujes ze mne odeslo minuly tyden asi pet dni po sobe. Ale ted uz zase nekolik dni nic. Tak vubec nevim, jestli to mohla byt hlenova zatka nebo ne, kdyz ted se zase vubec nic nedeje.

hedunecka • 1d • 30. srpen 2007 v 17:10
baby a tu zatku mozem mat este stale aj ked som uz otvorena??

chechta • 1d • 30. srpen 2007 v 17:22
adkag, zabza tak něco takovýho odešlo i ze mě a myslím, že to ta zátka určitě byla. Odešlo to v úterý a pak kousek ve středu a dneska nic

adkag • 1d • 30. srpen 2007 v 17:33
mne to aj dneska trosku odislo zase, asi to bude ono.
zabza, takze to uz minuly tyzden ti odislo a este stale nic? ja som myslela,ze uz pojdem ked to odchadza.no uvidime.

chechta a tebe to odislo tak viac? lebo mne len po troske.

hedi,ja som tiez trosku otvorena uz dost dlho a teda zrejme ju mam alebo mala som,ked to teraz odchadza.

gabba • 1d, 73tt • 30. srpen 2007 v 17:54
hlenová zátka je i krvavá já to teda měla ráno v pět a pak jsem už šla rodit a rodila rodila a nakonec šla císařem myslím že je určitě trochu s krví nebojte bude to šup šup

adkag • 1d • 30. srpen 2007 v 17:57
gabba,ja to praveze nemam s krvou a ani vraj nemusi byt,co som citala,tak neviem.

gabba • 1d, 73tt • 30. srpen 2007 v 18:43
adkag je to takový tlak a najednou hlen s krví narůžovělou 🙂 a v porodnici mi řekli že to je ono možná to ma každá jiné nebo až na konci to bude trošičku červené 😎

adkag • 1d • 30. srpen 2007 v 18:55
to je mozne,ze to este len bude s krvou,no uvidime,ale teraz mam pocit,ze porod je tu co nevidiet,akosi ma furt cosi pobolieva.ale to ma mozno inu pricinu.

zabza • 1d • 31. srpen 2007 v 10:35
No ja furt nevim. Minuly tyden mi furt neco bolelo, bricho, zada. Do toho sem mela pocit ze mi po troskach odchazi hlenova zatka. No a ted najednou uz asi 5 dni nic, i bolesti skoro prestaly. Tak mam nekdy pocit, ze budu mit bricho jeste v rijnu.

adkag • 1d • 31. srpen 2007 ve 13:19
zabza, ja som mala vcera vselijake pocity,ze to uz prichadza, aj ten hlien a dnes absolutne nic. tak tiez neviem,dokedy budem chodit ako slonik 🙂

lenciatko • 1d • 31. srpen 2007 ve 13:24
No holky,nech citam tuto disusiu, tak aj tak sa obavam,ci to spoznam tu zatku. Som este len 32tt, ale aj tak, ....ved furt cele tehu mam brutal vytok - ako v tehu,no. A ako zrazu spoznam,ze mam nejaky iny?? Ako mna by skor zaujimalo, v com ma inu konzistenciu ako normal tehu vytok a ci tomu nieco predchadza - nejaky krc v bruchu,alebo proste nieco....
No a kolko toho byva?Mnozstevne (na polievkovu lyzicu,alebo viac?).
tak ako to teda je???? 😀 😀 😀

chechta • 1d • 31. srpen 2007 v 16:07
adkag jen trošku - moc toho nebylo - taky mám divný tlaky v podbříšku,a le nic hroznýho - asi jsou to poslíčky - usuzuju podle toho že na pásech byli malinké kontrakce - nic závratnéhoa já je ani necítila - jen teda občas takový divný pocit v podbříšku. No Mudr. mi zatím říkala, že to na porod moc nevypadá,a le too že to na to nevypadá neznamená, že nemůžu porodit ještě ten den 😀 😀 😀 😀 že mi může odtéct voda a pojedu - zatím klid tak uvidíme - dneska taky po zátce ani vidu ani slechu 😀

alenaf • 1d • 31. srpen 2007 v 16:27
Ahojte babenky,toto som nasla na jednej stranke k teme:

Ako spoznám, že je už čas?“ To je istotne otázka, ktorá v 9. mesiaci zamestnáva veľa tehotných žien. V tomto období sa okrem ozajstných bolestí, objavujú takzvané pôrodné bolesti a kontrakcie maternicového svalu. Bolesti sa u prvorodičiek objavujú asi 2 – 4 týždne pred pôrodom, dieťa sa znateľne posúva nižšie. Kontrakcie maternicového svalu sú bolestivé alebo bezbolestné krátkodobé sťahy maternice, ktoré sa znovu uvoľňujú.

Skutočné pôrodné bolesti sa odlišujú od iných tým, že sú čoraz prudšie a objavujú sa v stále kratších odstupoch. Aktivitou budúcej matky sa skôr zosilňujú a ani zmena polohy na nich nič nezmení.

Existuje celá rada ďalších znamení vyskytujúcich sa krátko pred pôrodom: Mnohé ženy sú zrazu vnútorne veľmi nepokojné a netrpezlivé a nemôžu sa sústrediť. U niektorých dochádza k ľahšej hnačke. Inak plynulé narastanie hmotnosti sa väčšinou týždeň pred pôrodom zastaví, niektoré ženy dokonca schudnú. Niekoľko dní pred pôrodom sa objavuje takzvané „znamenie“. To znamená, že sa rozpustí hlienová zátka, ktorá doteraz pevne uzatvárala otvor maternice. Ak je tento výtok ľahko krvavý alebo ružový, je väčšinou všetko v poriadku a pôrod spravidla nastane o niekoľko dní. Silne svetločervený výtok by mal byť podnetom na okamžité vyšetrenie, pretože by mohlo ísť o zriedkavo sa vyskytujúce uvoľnenie placenty.

Roztrhnutie vaku blán, čiže odtok plodovej vody, je spravidla znakom toho, že pôrod nastane v priebehu ďalších 24 hodín. Odtok plodovej vody tiež niekedy nastáva až bezprostredne pred pôrodom alebo sa musí vyvolávať umelo. Z plodovej vody odtečie vždy len malá časť, pri sedení alebo chodení okrem toho tomuto odtoku bráni hlavička dieťaťa. Pretože sa plodová voda tak či tak opätovne tvorí každé 3 hodiny, nevzniká takmer žiadne nebezpečenstvo, že dieťa niekedy ostane „na suchu“.

Roztrhnutie vaku blán by malo byť pre budúcu matku znamením, aby vyhľadala nemocnicu alebo aby zavolala pôrodnú asistentku.

adkag • 1d • 31. srpen 2007 v 17:05
no na mna sedi,ze som nepokojna,nervozna a nemozem sa sustredit.ale inak asi nic 🙂 . tak som zvedava,dokedy este potiahneme.ale ja este by som aspon tyzden rada vydrzala 🙂

alenaf • 1d • 31. srpen 2007 v 17:50
No veru,nepokojne a nervozne sme asi vsetky,co nas to v najblizsich dnoch caka. Ja cele dni nic nerobim len sa sledujem,ze kedy pride nejaky prvy priznak porodu,uz mi z toho sibe,asi idem radsej zehlit 😀

hedunecka • 1d • 31. srpen 2007 v 18:19
ale nas tie nase dietky natahuju co?? 😀 😀
inak aj ja som stale nervozna a stale cakam kedy..vcera ma tak palili krize ze som nevedela co uz robit a preslo to ..dnes som mala zase bolesti a zase to preslo..
stale iba cakame ze uz uz a nakoniec porodime v 42tt aj to vyvolavackou 😝 😀 😀 😀 ja uz som skusila vsetko na uryxlenie ale nic nezabera tak to zostava len na mojej malickej kedy sa naozaj rozhodne 😉

bibinka • 2d • 31. srpen 2007 ve 23:00
ja vám mám baby od včera bolenie v krížoch, také akokeby som bola "uležaná". po chvíli to prejde. často mi tvrdne brucho, hlavne po večeroch. a celé dni som taká nervózna,že aj malý sa čuduje, že na neho maminka kričí. 😖
pri prvom dieťati mi ho vyvolávali, takže si vôbec neviem predstaviť ako to bude. a hlienová zátka mi vyletela v sprche hneď ráno a poobede ma brali na cisarák. bolo toho asi za polievkovú lyžicu, taký rôsol, zčasti ružový zčasti biely.
teraz zo mňa furt odkvapkáva, možno je to práve plodovka, neviem, ale furt mám vložku.
deťúrence sa s nami pohrávajú, že? 😀

chechta • 1d • 1. září 2007 v 07:36
Jo já už bych to taky nejraději měla za sebou a no ale do termínu ještě týden zbývá, jsem zvědavá jak poznám že už to je ono - te mívám poslíčky, ale to je všechno. No musíme ještě chvilenku vydržet.

adkag • 1d • 1. září 2007 v 08:50
chechta a poslicky sa ti ako prejavuju? ja ich asi nemam, mam len take pocity jak na ms chvilami, trvaju kratucko. ale aj to vacsinou prejde.
ja mam do terminu presne 10 dni,tak tiez este asi nic,aj ked v noci a teraz mi je tak vselijako,celu noc som sa prechadzala,jak ma vsetko bolelo. aj teraz mam take divne pocity,no uvidime.som skonstatovala,ze snad ked bude male sa vyspim lepsie jak teraz,lebo teraz je to hroza.

bibinka, nervozna som aj ja brutalne, to je uz asi taky podvedomy stres z toho co nas caka a ze nevieme kedy a tak. a ja som tiez nervozna z toho jak ma vsetko boli a jak sa neviem vyspat poriadne.

sparka • 1d, 6tt • 1. září 2007 ve 12:46
zdravim no me hlenova zatka odchazela asi tyden a byla pruhledna a bylo toho dost,a kdyz mi praskla plod.voda tak asi za dve hodiny ze me vysel takovy tvrdsi husty hlen krvavi...a jinak holky uklidnim vas,porod je v pohode dost to boli ale da se to zvladnout dost dobre...jen pocitejte s tim nejhorsim...

macrela • 1d • 1. září 2007 v 15:37
Ahoj baby!
Mne odisla hlienova zatka presne 1O dni pred porodom (20.7., maly sa narodil 30.7.) a bola ako z ucebnice 😉 - odchadzala cely den, po kuskoch - tmavohnedo-priesvitny hlien. Ale dva dni pred porodom ako keby sa objavil este kusok z nej... 🙂
...drzim vam vsetkym palce...ani neviete ako a budete to mat za sebou a zrazu budete sediet ako ja s mesacnym krpcekom na rukach a citat o oktobrovkach, novembrovkach, decembrovkach na konikovi...ako rozmyslaju co ich caka... 😉

milly333 • 1d • 1. září 2007 v 16:37
kasli,mě to začalo v půl deváté ráno a malý se narodil v 16,00odpoledne, ale sestřenici postupně odcházela týden...ze začátku jen takové špinění...pak to bylo větší a větší...

verunnecka • 1d • 1. září 2007 v 16:47
ahoj,mě odešla zátka asi 1-2 dny před porodem,každý to má asi jiné

vichrica
24. zář 2008

Môžem sa vás opýtať, ako vám odišla tá hlienová zátka?? To bolo na WC alebo len tak hocikedy v priebehu dňa?

kacka.va
24. zář 2008

vichrica: může ti odejít kdykoliv, nejprv jsem myslela, že mi odešla v hypermarketu, ale to byl jen planý poplach, nakonec mně odešla ráno v koupelně u umyvadla.

hlavinka
24. zář 2008

a jak moc pred terminem muze odejit? treba i mesic, dva? Diky 🙂

andreab
24. zář 2008

ahoj dievcatka,
moze sa stat aj to, ze babetku sa nebude chcet na svet, porod bude musiet byt vyvolany a ziadnu hlien zatku nespozorujete /tak to bolo u nas/

evicka1
24. zář 2008

no kocky mne hlenova zatka asi to bolo ono odisla vcera ... bola hodne krvava a teraz este spinim ako pred skoncenim kramov
ja len dufam, ze to dlho trvat nebude...nic ma neboli nic mi netvrdne
tak snad tu nestrvdnem ja 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru