Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

crawler
30. bře 2010

niko, lila: vím, že nemusí prasknout, ale kdyby ano, tak by bylo blbé, kdybych to nepoznala, páč je mimi ohroženo infekcí...a jinak myslíte, že si lze splést porodní bolesti třeba se "zaraženýma prdama"?

veka
30. bře 2010

Holky, mě dělala včera doktorka Hamiltonův hmat (kolem 11), ptž za dva dny mám termín a dnes v noci mi odešla hlenová zátka (asi o půl druhé) a od té doby mám menší pobolívání ,ale nic hrozného dá se to. Chtěla bych to už mít za sebou... 😖

lila794
30. bře 2010

Veka, drz sa!!!!! Mne odisla zatka o 6 rano, teda, nasla som si ju vtedy, brusko len slabucko pobolievalo, bolesti som dostala az o 16tej poobede a porodila som cisarom o 2hej v noci, lebo maly sa mi zasekol v porodnych cestach.

Crawler, ked odtecie voda, to zistis, budes mat obrovsku mlaku pod sebou. Mne ju sice pichali, ale to mi vysplechlo ako keby som vyliala plne vedro vody, neboj!!!!! Podla mna si to nepomylis, myslim bolesti s prdami, lebo tie budu pravidelne. Ak sa ti vsak nebude nieco zdat, radsej skoc do porodky, nic za to nedas, natocia ti ctg zaznam a prinajhorsom ta poslu domov. Radsej nic nezanedbat. Ak je tam infekcia - myslis streptokoka B? Tak minimalne 4 hodiny pred porodom by ta mali preliecit - mne davali 4 infuzie penicilinu.

Inak, v noci som mala kazdych 10 minut boelsti, uz sme chceli bezat, ale po nejakych 4 hodinach prestali, tak som zvedava, co bude ☹

shaula
30. bře 2010

Lilo - nemusí to být "obrovská kaluž" - já to mohu porovnat - jednomu voda praskla doma, takže to byl takový pocit, jako bych se počůrala - prostě vyteklo více tekutiny, a ta pak tekla trvale až do porodu (do porodnice jsem jela se srolovaným ručníkem mezi nohama, protože vložky to nepobraly 😅 ). Druhému píchli vodu až v porodnici, a to máš pravdu, to bylo takové šplouchnutí, jako by vylili kýbel vody 😀

Crawler, nicméně Lila má pravdu v tom, že to s největší pravděpodobností poznáš 😉

dida81
30. bře 2010

Aj mne plodovku prepichli až pred tesne pred porodom.. bol to šplech riadny,, neprííjemne.. pre mna 😨

Veka- mne urobila H.hmat- a presne v ten den mi zacala hlienová zátka odchádzat... myslela som, že už ... a nakoniec som porodila o 6 dni... a hlienová z.odchádzala pomaly..

crawler
31. bře 2010

tak teď přidám perličku - včera porodila kamarádka tady z koníka a vůbec si nevšimla, že jí plodovka odtekla - ptal se jí totiž mudr asi při příjmu a ona, že neodtekla, tak jí vyšetřil a řekl jí, že už žádnou plodovku nemá 😀DD takže kdyby měla kaluž, tak by to snad poznala...:-/ 🙂

zdenka821
1. dub 2010

Kočky tak Hamiltonov hmat je pre mna nový pojem, už som si o tom stihla niečo prečítať..v utorok som bola na poradni a moj lekar mi urobil po tom, co som mu povedala, že už mi odišla hlienová zátka, také bolestivé vyšetrenie/trvalo to asi 10sekund/, že som popriňom vyliezla až na koniec lehátka, snažil sa odpútať moju pozornosť nejakými otázkami, no veľmi som sa zľakla. Je možné že mi spravil už spomínaný H.hmat 14dní pred plánovaným termínom porodu??? Po vyšetrení mi povedal, že maternica je už zrelá a úplne pripravená na porod..

latvia
2. dub 2010

zdenka, hej, to bol hamiltonov hmat, len 10 sekund vacsinou netrva 😅 je to len smyk smyk a koniec, je to dost bolestive, tak sa to robi co najrychlejsie....a ako pise dida, nezarucuje to ze sa ti rozbehne porod.
a ty si uz v 39tt, takze uz mozes kludne rodit.normalny porod donosenca je od 38tt 😉

zdenka821
2. dub 2010

latvia ja viem, ze som uz v termine, ale ked si vezmes, ze ked som bola na vysetreni, tak to som mala do terminu este 3tyzdne..nemal by mi to povedat ze mi mieni robit ten hmat? lebo mi vobec nic nepovedal,ani po tom. ja som myslela, ze len zistuje, ci sa neotvaram. vcera som mala cele doobedie bolesti, ale take, co sa daju zniest, dnes sa citim vyborne, ziadne bolesti ani nic podobne. Tak uvidime co nam prinesie zajtrajsi den.. 😉

latvia
2. dub 2010

teoreticky ti to povedat mal, ale ja som za to, ze porodnik vie co robi, mnohe zeny sa docitaju na internete ake je to bolestive a tympadom odmietnu...hamilton nieje taka drasticka vec aby sa nedala vydrzat a jednak ti tym do istej miery pomoze k otvaraniu, ak je tvoje telo uz pripravene, ,ak nie, tak to s tebou "nehne"....mna sa moj porodnik len spytal, ci moze byt trochu neprijemny, netusila som tiez co chce urobit, ale dobre ze mi to nepovedal, tak som to mala po 2 necakanych sekundach za sebou 🙂 ale niekomu to moze vadit, to hej...
a mne ani 2x hamilton nepomohol k lepsiemu otvaraniu sa, skoda, lebo po pusteni plodovky, ked sa uvolnik vak blan, sa mi rozbehol porod divokym tempom 😅

janka108
2. dub 2010

zdenka, lekar ti to povedat urcite mal nielen teoreticky ale aj prakticky . podla Charty prav pacienta, článok 4

" Článok 4 - Súhlas pacienta
1.Informovaný súhlas pacienta je podmienkou každého vyšetrovacieho a liečebného výkonu.
2.Pacient má právo odmietnuť alebo prerušiť zdravotný výkon s výnimkou prípadov ustanovených platnými právnymi predpismi.
3. Ak sa súhlas pacienta nedá získať a zdravotný výkon je nevyhnutný a neodkladný, možno tento výkon urobiť aj bez súhlasu..."

shaula
2. dub 2010

Tak já rozhodně nesouhlasím s tím, že tento hmat provádějí bez vědomí a souhlasu pacientky. Lékař není bůh a nesmí rozhodovat za někoho jiného! Hamiltona 3 týdny před termínem bych já osobně rozhodně odmítla a to nejen kvůli bolestivosti! O termínu porodu si má rozhodnout miminko, ne lékař tak, jak se mu to hodí nebo nehodí 😝 Já osobně to chápu skoro jako znásilnění.
Latvio - nejde o bolestivost, ale o to, že jde o zbytečný zásah do organismu ženy a de facto pokus o násilné spuštění porodu (navíc u Zdeňky očividně zbytečný). Kdyby byla v termínu nebo přenášela, tak OK, ale VŽDYCKY s vědomím a souhlasem rodičky.

magdal1
2. dub 2010

osobne si tiez myslim,ze by zena mala byt informovana a vidno podla toho ako lekari jednaju,ze stale si to neuvedomuju 😖

latvia
2. dub 2010

ved ja nevravim ze to nemusel ohlasit co ide robit 🙂 jasneeee, uplna informovanost by mala byt, zial, nedeje sa to velmi casto 😒
shaula, mas pravdu, v jej pripade to zrejme bolo zbytocne, asi by bolo dobre ak by zena pred samotnym vysetrenim povedala ze chce byt o vsetkom informovana, zial, nie kazdemu lekarovi to asi dochadza...

zdenka821
2. dub 2010

Kočky ďakujem za Vaše reakcie, trošku som tu asi ale pomenila temu nie? 🙂 Hamiltonov hmat sa moze praktikovat aj viackrat? Ja ked som vcera zacala citat co je to zac, tak som si povedala ze by som si to nikdy nenechala spravit a potom mi zacalo dochadzat ze uz to mam za sebou..ale teraz si myslim, ze keby mi hrozilo prenasanie, tak by som do toho sla. Lenze to by mi to moj lekar musel povedat, ze? Pisala som, ze to trvalo tak 10sekund, no tak asi nie, ale pre mna to bola vecnost, preto som to takto odhadla 😖

kikarv
2. dub 2010

baby tiež môžem začať rodiť každu chvílu. v stredu som mala poradňu a bola som už otvorená na 2 palce. mám bolesti v krížoch aj v podbrušku a pichanie zo spodu v nútri. niekedy slabšie niekedy dosť silné. v čera v noci som mala krčovité bolesti ale prešlo to. vyšiel zo mňa bieli výtok bez krvi. mala som to už aj pred 2-3 dňami a ja teraz neviem či to bola zátka alebo len nejaký výtok. nešpinim vôbec. doktor mi povedal že on to vidí tak že cez víkend porodím lenže mne sa to nezdá.

latvia
3. dub 2010

mne hamiltona robil viackrat...tusim 3x

katarina.banska
25. dub 2010

caute baby. nechce sa mi vsetko citat 🙂 co tu je popisane.
chcela by som sa opytat ako zistim, ze sa mi uvolnila hlienova zatka? ako to ma vyzerat, kolko toho ma byt a tak...
dakujem

katka1981
25. dub 2010

Ja som rano v den porodu mala nieco medzi vytokom a zacinajusim menzesom, taky hlien, asi to bola hlienova zatka. A islo mi to asi cely den, mala som to ked som sa utrela. Ak to nebolo ono, dajte mi vediet.

katarina.banska
25. dub 2010

ja mam dost silny vytok, ale nezapachajuci taky mliecny. je to normalne?posledne dni ho mam silnejsi ako inokedy. tak sa bojim ci to nahodou uz nie je ono... 🙂

zofinecka
25. dub 2010

katarina: hlenová zátka je taková dohněda s krví a někomu to odejde najednou a někomu ne 😉 A výtok jak popisuješ je v těhu normální 😉

moni
25. dub 2010

katarina, vytok je v pohode, ku koncu tehotenstva sa niektorym zenam tvori viac.
zatka vyzera ako sopel (pardon za prirovnanie, ale lepsie ma nenapadne), husta hmota, moze byt s primesou krvi (ja som nemala). hovori sa ze zvykne odist na jedenkrat, ale dievcata z mojej temy spominali ze im odchadzala aj postupne. no a niektorym vobec.
neviem ci ti to pomoze...neostava nic ine nez cakat 🙂

verisek
25. dub 2010

muzu se zeptat kdy vetsinou hlenova zatka odchazi?

moni
25. dub 2010

veri, myslim ze nie je ziadne pravidlo, je to individualne, niekedy 2 tyzdne pred porodom, niekedy v den porodu, niekedy vobec.
mne odisla v utorok, a stale tu strasim 🙂

samik2008
25. dub 2010

veri jak píší některé holky,bud vůbec neodejde,nebo postupně,mě u první těhu vůbec neodešla,a u druhého v sobotu ráno a v neděli odpoledne sem porodila.

slavicita
25. dub 2010

Tak mne najprv odišla plodová voda a spolu s bielym výtokom na nohavičkách. Až neskôr v nemocnici sa mi objavil krvavý ale to bol pôrod v plnom prúde 😀

shaarka
26. dub 2010

moze hlienova zatka odchadzat aj postupne?
cele tehotenstvo som mala kremovy husty vytok a v sobotu som po cas celeho dna na toaletaku nachadzala iny druh hlienu, mazlavy, ako sopel, farebne tiez asi ako sopel 😅 🤐 dnes zase kusok...

katarina.banska
26. dub 2010

shaarka, aj mne sa zda, ze mi postupne odchadza. tak neviem, mozno si to len namyslam, ze je to ono.
vidim, ze aj tebe sa to krati, tak prajem vela stastia pri porode 🙂

shaarka
26. dub 2010

kati, a ta konzistencia je taka, ako som pisala?
drzte sa aj vy 😵

aureliaaa
26. dub 2010

Mě teda odešla hned a naráz. Taky jsem nevěděla jak vypadá a každý malý výtok jsem, považovala za zátku. Ovšem až jsem ji viděla tak to nešlo splézt. Byl to hustý nahnědlý chuchvalec který držel tvar. Vůbec se to nepodobalo ani v nejmenším výtoku. Prostě velice hustý sopel a bylo ho hodně a nevytekl, vypad ze mě ve sprše naráz. Tak sna to některé z vás pomůže to rozlišit od různých výtoků.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru