Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

huspmkov
20. zář 2006

😉 Ahoj baby, prispejem aj ja svojou troškou do mlyna. Takže mne odišla hlienová zátka a bol to taký pocit, ako keby to bola plodová voda(myslím tým množstvo), ale bola naružovelej farby, tak som sa trochu ukludnila. Trvalo to asi tak celý deň, v noci som pociťovala silné bolesti, prirovnám to k tým menštruačným, tak ráno okolo 6:00 som bola v pôrodnici(viete, prvorodička). No a tam som zotrvala až do 01:45 v noci, pretože všetky ženy odrodili, ja som bola posledná, pretože som prišla zavčasu. Teraz som v 37. týždni a viem, že keď mi odíde h.zátka, tak počkám pekne doma na pravidelné kontrakcie. Plodovú vodu mi prepichovali, takže som zvedavá, ako to zvládnem tento krát. Uff, trošku som sa rozpísala, ale možno som niekomu pomohla. Zdraví Janka. Zadala som dosť blbý login. 😀

gabial
20. zář 2006

Včera jsem byla na kontrole v porodnici a vše bylo v pořádku. Od té doby mám ale takové slabé hnědé špinění, občas s kousíčkem hlenu. Nevíte, jestli je to ke konci těhotenství běžné a jestli by to mohla být hlenová zátka? Nebo mám rychle běžet do porodnice, aby mne znovu vyšetřili? Nechci zbytečně plašit a stresovat se dalším vyšetřením. Na kontrolu mám jít opět za týden. Za radu moc děkuji.

newyorkgirl
20. zář 2006

gabial, aj ja som to mala po vysetreni, 2 dni take spinenie, som hned bezala k lekarovi, ale vraj je to v poriadku 🙂

zuzu13
20. zář 2006

gabial, je to ako píše NY. Po vyšetrení je to normálne, v prípade, že by to bolo krvavé, treba ísť k lekárovi. Inak pohoda, klídek...

jj2202
20. zář 2006

je to normalne vo vyssich tyzdnoch alebo aj na zaciatku? 😕

lenus
20. zář 2006

jj, na zaciatku urcite nie, uvolnenie hlienovej zatky byva az pred porodom...Dovtedy chrani babatko najma pred infekciami.
ale tak v druhom trimestri sa ti mozno objavi (teda mne sa objavil a je to stale horsie 🙂) taky uplne biely hlien (vytok), ktory byva tiez dost neprijemny, ale uplne normalny.

jj2202
20. zář 2006

nie nie, myslim to spinenie...
ja mam teraz taky biely, len sa pytam keby bol hnedy ci je to normalne alebo nie..

gabial
20. zář 2006

NY a Zuzu moc Vám děkuji za rady. Uklidnily jste mě. Moc díky. 🙂

zuzu13
20. zář 2006

jj hnedý v prvom a aj v druhom trimestri nie je normálny 😅

lenus
20. zář 2006

jj, aha, tak som to zle pochopila 🙂
No myslim, ze ziadny hnedy na zaciatku nie je normalny a ked sa objavi, treba si okamzite lahnut a lezat, lezat, lezat... myslim, ze ani okamzite vysetrenie u lekara nie je tak dolezite ako prave to lezanie (internym vysetrenim to mozu este len viac rozdrazdit)-no to je len moja skusenost

xkadle
1. lis 2006

Ahoj maminy. Tohle tema me taky dost zajimalo, proto jsem se dostala az sem a chtela bych taky prispet. Nekdy v sedmem mesici me zacal takovy silnejsi vytok - bez jakekoli primesi nebo zapachu. Gynekolog mi radeji zkontroloval pH a vse bylo v poradku. Rikal, ze to zpusobuji hormony v tehotenstvi. Takze tato sekrece je uplne bezna....Proc to vsechno ale pisu? Jedna se mi o to, ze jsem dneska byla na kontrole na Obilnaku a doktorka mi rekla, ze na porod to zatim nevypada, ,,pekne,, me teda ,,prohmatla,, a navecer kdyz jsem sla na zachod, tak jsem dost jakoby ,,zaspinila,,. Proto ted nevim, jestli mi hlenova zatka odesla volne nebo jestli me mohla doktorka nejak poranit a nebo jestli mi trochu nepomohla....a ted cekam kdy to bude. Dnes je 1.11., termin mam podle UZ 8.11. a podle mesicku 10.11.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacabacka
7. lis 2006

gedren: já si myslim, že na veřejnosti by všichni věděli, že jsi těhu a spíš by měli obavy a snažili se pomoct, zavolat záchranku,.... blbě by to spíš vypadalo, kdyby jsi těhotná nebyla... 🙂

kattum
7. lis 2006

xkadle, to iste sa stalo mne, po vysetreni doktorom sden pred terminom, som zacala spinit trosku hlienovo a na druhy den som rodila. Dodnes neviem, ci to vysetrenie trosku nevyvoalo prorod. Inak i ja som rodila na Obilnaku, byvam v Brne

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
anavka
7. lis 2006

Ahoj holky, tak já měla hlenovou zátku spíš jako průsvitnější hlen, ale odcházela mi na několikrát, takže asi 2 hodiny před začátkem stahů se tam objevila i krev.

geegee
7. lis 2006

mne hlienovu zatku "odzatkoval" moj gynekolog 😀 Opytal sa ma 2 dni pred terminom porodu, ci chcem rodit, ze by mi pomohol. Tak som povedala, ze uz hadam aj ano. Povrtal sa vo mne trosku,, prstami narusil zatku - to bolo vo stvrtok a v nedelu som porodila 😀

paska
7. lis 2006

tak mne zatka odišla tak dva dni pred pôrodom ale bola bezfarebná priesvitná.
žiadna krv aj plodová voda bola číra

laurajana
7. lis 2006

geegee a pod. ako Tebe aj mne pomohol primar v porodnici, ale presne v den porodu - pomohol mi rano o 10:00 a o 16:50 som rodila (zatka bola krvavej farby odisla mi pri moceni)

ladynika
27. pro 2006

ajojte kocky,mam jeden dotaz,moze byt hlienova zatka aj jasne krvava?Dnes po vysetreni som mala taky krvavy vytok,mohlo by to byt ono?Dufam ze to nie je nieco vaznejsie a ze to len znamena ze pride mimi na svet 🙂

certica
27. pro 2006

ladynika, to skor po tom vysetrovani odspodu. Hlienova moze mat aj primes krvi, ale jasne cervena asi nie...

hanah_2002
27. pro 2006

Ahoj, mě odešla hlenová zátka - byl to hlen s krví. Pak jsem šla na vyšetření, po kterém jsem začala krvácet jasně červenou krví.V porodnici na dalším vyšetření řekli, že mě buď trochu zranil doktor nebo při odchodu hlen. zátky mi praskla nějaká cévka. Každopádně hlen. zátka odešla v 7 ráno a ve 20:55 ten samý den byl chlapeček na světě. Držím palečky 🙂

semi
27. pro 2006

Ahoj,před pár dny ze mě vytekl hnědy výtok,taky po prohlídce u doktorky,nebylo mi pak zrovna nejlíp a čekala co bude..je to 6.dní a nic.Chodím pořád na velkou a hledám různé články o zátce,jsem moc ráda za Vaše příspěvky.🙂)dííkkyyy P.S.u prvního dítětě jsem žádnou zátku vůbec nezaregistrovala.

palma
27. pro 2006

ahoj semi.mne odišla zátka a o 7.dní som porodila(malá má 2a pol mes.) a ani ja som u prvorodenej dcérky takúto zátku nezaregistrovala.Držím palce!!! 🙂

pavlaneu
28. pro 2006

Ahoj Palma!!!Mě před 11lety v 38t.na kontrole primařka udělala jakýsi hmat-mimo jiné pěkně bolestivý-a tím mi do 3hod.odešla hlen.zátka-taky hnědý hlen+krev,od té doby jsem měla 14dní poslíčky,a to,dost intenzivní,takže jako prvorodička jsem 4xdorazila na porodnici,že rodím,natočili mi monitor-kontrakce byli a najednou třeba po půl hod.zmizeli,takže mi paní primařka chtěla pomoc k rychlejšímu porodu,ale malej byl přesně na den podle poslední menstruace,a pak se v tom vyznej 😀 😀

kazu
10. dub 2007

Ahoj holky, potrebovala bych poradit. To vam ta hlenova zatka odesla najednou nebo to probihalo vice dni? Ja uz ma dneska 3.den tahovy hnedavy vytok.
Dik

morusa
10. dub 2007

Kazu, kamarádce odcházela asi tři dny a čtvrtej porodila. 😉

kazu
10. dub 2007

Hm,diky 😨 Tak to by byl mazec,zitra ma manzel narozky-to by mel krasny darecek! 😀

morusa
10. dub 2007

Kazu, tak bud ráda,že už aspon nějaký náznak. Já tipuju ,že budu přenášet, žádní poslíčkové, žádná zátka,bříško pořád nahoře,prostě nic.

slenka
10. dub 2007

cau kazu, mne ta zatka zacala odchadzat v sobotu poobede - az do pondelka, v utorok vecer praskla plodova voda a v stredu naobed uz bolo babo na svete. Tak vela stastia a lahky porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru