Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

tesorino
23. říj 2008

😀 😀 😀 😀 tak sup sup rodit aby som teda mohla ist aj ja 😉 😉

sarkal
30. říj 2008

Ahojky.Asi před týdnem ráno jsem měla trochu průsvitného hlenu s růžovou krví,ale fakt jen malinko na toalet.papíru a od té doby nic..Tak nevím zda to mohla být hlenová zátka.Ale chci se zeptat,jestli jako vždycky odejde a jestly to každá z vás zpozorovala.

evka_
30. říj 2008

🙂 tak to dufam, ze sa ti to cim skor "rozjede" ;)

drzim palceky 🙂

zuzac
30. říj 2008

sarkal, zo mna to vytekalo vždy po vyšetrení.samo od seba nie.je to individuálne a aj ked vždy niečo vytieklo,tak porod to nerozbehlo.mne porod nerozbelo ani prepichnutie plodovej vody.

sarkal
30. říj 2008

evka děkuji!Kéž by 😒
U mě to nebylo po vyšetření,bylo to ráno když jsem šla na wc,ale od té doby nic,jen párkrát čirý průsvitný hlen.Jenže těžko říci,já celé těhu trpím výtokem takže je to takový je to ono nebo ne,každopádně ten výtok je jinej,proto mě to zarazilo 😒

sisa.b
30. říj 2008

ahoj sarkal 🙂 mne odisla zatka v utorok a tiez to nebolo po vysetreni. ono sa stava, ze dievcata niekedy trochu spinia na konci tehu po vysetreni, ale to nemusi byt zatka. takze ak si to nemala po vysetreni, tak to zatka asi bola. mne toho odislo teda dost - najskor do vane a potom cely den - pri kazdej navsteve wc som to mala na papieri. ja som ju mala taku hnedu, ako ked som mala slabsie kramy. doky mi sam povedal na dnesnej kontrole, ze to bola urcite ona. tak este pockat na porod 😀

sarkal
31. říj 2008

sisa tak to jsem zvědavá jak to u mě bude.První termín mám v pondělí tak kéž by to do pondělka bylo.Já už totiž fyzicky prostě nemůžu 😠

mien
31. říj 2008

hlienová zátka mi odišla v utorok a vo štvrtok mi robili cisársky

sisa.b
31. říj 2008

sarkal - ja som na tom fyzicky tiez uz dost zle ☹ keby som aspon nemusela chodit von... brala by som, keby to uz bolo. aspon toto tretie, aby som nemusela prenasat ☹

saska.t
31. říj 2008

ja som ani nespzorovala zeby mi odisla, proste mi praskla plodova voda a uz som isla !!! Drzim Vam palceky a nebojte sa !!!

liaah
1. lis 2008

siskaa, ale ale aleeee, ake pekne priznanicko, 😀 😀 😀 😀 neboj, za chvilku to mas za sebou a Rebecku prenasat nebudes 😀

sisa.b
1. lis 2008

liaah - necitas poriadne 😝 ja uz som to parkrat tento tyzden pisala aj v nasej teme 😀

mata642
1. lis 2008

ahojte ja som tu dnes prvy krat na tomto fore a chcem sa svami podelit o svoju skusenost...vcera mi zacala odtekat hlianova zatka pocas celeho dna tak postupne...dnes v noci som sa v noci od 3.00 budila na bolesti a na vlhko zo spodu..zatka zacala dost hodne odtekat bolo to neprijemne.kontrakcie som mala kazdych 20 minut 3 hodiny v kuse..potom som vstala a rozchodila to...ked som si potom znova lahla tak zacali kontrakcie ale teraz sa uplne vytratili a cakam co sa ide diat dalej...je to moje prve tehu a termin som mala vcera tak dufam ze som nic nepokazila tym ze som ostala doma a nerobim paniku...drzim palce vsetkym buducim maminam 🙂

sarkal
2. lis 2008

mata642 a byla to určitě zátka?Pokud ano tak to by bylo v pohodě,ale kdyby to byla plodovka tak to se má jet do porodnice kvůli případné infekci..Tak pokud už tam teda nejsi tak mooooc držím pěsti 😉

martina2008
6. lis 2008

ahojte, mne sa tusim tiez prave uvolnila hlienova zatka, vcera som bola na kontrole. neviete, ci treba utekat do porodnice alebo pockat doma na kontrakcie alebo odtecenie plodovej vody? zatial ma nic neboli, ani nemam kontrakcie.

radka.m.
6. lis 2008

martino,do porodky určitě ne,pokud ti odešla jenom hlenová zátka.ta může odejít klidně týden před porodem,mně odešla až když mi praskla plodovka.mata-podle toho,co píšeš,tak bych řekla,že to byla spíš plodovka.mně takhle malinko tekla před porodem už večer,když jsem si šla lehnout a ráno mi pak rupla úplně.

chyrra
8. lis 2008

Ahojte mamicky ,...som v 39 tt a vcera zacali bolesti v podbrusku aj dnes ich mam a dost casto a predchvilkou som bola na wc a mala som hnedy vytok? Pred asi dvoma tyzdnami som mala bolesti v krizoch aj v podbrusku ma bolelo ale len jemne a asi raz alebo dvakrat a ma poslali domov a povedali ze ak mam krce tak mam brat Magne B6 tak ho berem kazdy den 3 tablety ale vcera som chytila krce do stehna aj bolesti v krizoch ..a spominane bolenie v podbrusku.Mam ist do nemocnice alebo cakat este ? lebo co ak ma poslu domov ze to nieje este nic Poradte prosim ..je to ta hlienova zatka? 😒 😒 😒 au au a zasa ma boli v podbrusku auu.. ☹ ☹

sonjacko
9. lis 2008

ahoj chyrra no asi to je uz ono a mozno ze to mas uz sa sebou.Radsej 100krat ist ako 1 krat a neskoro.daj vediet potom

mata642
11. lis 2008

ahojte...takze bola to zadka a bolo to ohlasenie prichadzajuceho porodu este vecer sme sli do nemocnice ale mala som este len kazdych 20 minut kontrakcie tak ma poslali domov..ale ked sme sa vratili kontrakcie sa vratili v mensich intervaloch a este v tu noc o pol piatej sme tam sli znova ale to uz si ma tam nehali..rodila som normalne ale zistili ze malu drzi snura tak ma po 9 hodinach zobrali na cisarsky...malicka ALEX uz ma 9 dni a je nadherna..inak plodovu vodu mi museli pustit lebo ta nie a nie odtiect...

evka_
14. lis 2008

ahojte maminy...

som sice po vysetreni, ale doteraz som nemala iny ako uplne cisty vytok... a teraz som nasla troschu (nebolo toho vela) husteho svetlohnedeho vytoku, a hned na to druha varka aj s krvou...

moze to byt ono??

🙂

pensadorcallisto
14. lis 2008

Ahojky...

Mam sice uz jedno tehotenstvo za sebou, ale nejak si z toho vela, okrem bolesti, nepamatam... 😀
Ta hlienova zatka odide vzdy? Myslim tym, ze napr. plodova voda neodtecie vzdy, niekedy ju musia prepichnut..Aspon mne sa to vtedy takto stalo. Ale ten signal, ze nieco sa deje, ta hlienova zatka...to by som si hned vsimla, ze?

sonjacko
14. lis 2008

Ahoj pensadorcallisto ja mam za sebou tri porodi a ani jeden krat mi neodisla hlienova zatka takze nemusi to by u kazdej a pri dva krat prepichovali plodovu vodu je to individualne.
drzim vam vsetky palceky a rychle porodi

hipuska
13. led 2009

Ahojte, chcem sa poradit so skusenejsimi. V po som bola na vysetreni, po ktorom som zacala trosku krvacat. (tiez som krvacala po vysetreni pred tym ale preslo to poobede). Teraz to tiez preslo ale ostal hnedy hlien s troskou krvi az do dnes-cely den. Moze to byt hlienva zatka alebo len dosledok vysetrenia?

Ked odteka hlienova zatka, uz mate bolesti alebo este nie? Az potom?

mikalove
13. led 2009

mne odtiekla zatka až ked som už mala bolesti

pensadorcallisto
14. led 2009

Takze z vlastnej skusenosti: plodova zatka mi odisla, ked som uz mala bolesti... Ako som predpokladala, plodova voda mi neodisla, ale ked som videla ruzovkasty hlien, tak som si bola na 99% ista, ze je to hlienova zatka... A do 3 hod. neskor uz bol maly na svete.... 😀

konja
14. led 2009

pensadorcallisto: tak já si také vůbec nebyla jistá jak to je s hlenovou zátkou, protože při prvním těhu jsem ji vůbec nezaregistrovala, ale rovnou mě praskla voda. Ale při druhém těhu jsem ke konci měla docela časté výtoky, kolikrát jsem si i kontrolovala kalhotky jestli mě voda neteče. No ale netekla a výtok byl vždy hodně vodnatý. A jednou večer jsem šla na záchod a na kalhotkách jsem našla výtok více hlenovitý než normálně a po utření bylo i docela dost hustého hlenu na papíru. Nebyl ale vůbec krvavý, ale světlý. No a ještě tu noc mě praskla voda, dvě hodny po vodě začly pomalu bolesti a ráno byla malá na světě. 😀

rinuska
14. led 2009

zátka mi odišla dva dni pred pôrodom v sprche , taký vačší kus ružovkastého hlienu , pri mprvom tehu som ju nepozorovala

hipuska
15. led 2009

dakujem vam. Bola som u doktorky, kvoli tomu vysetreniu..Nebola to este hlienova zatka ale iba z toho vysetrenia.Ale ze uz som nieco otvorena,takze mam cakat do tyzdna....pa

krista
27. led 2009

markchina • 40tt • Včera v 19:33
Ahoj holky, potřebuji poradit. Termín porodu mám 3. 2., takže už každý den napjatě očekávám příchod mimíška. Včera krom výtoku jsem zpozorovala i táhlý hlen, ale bez příměsi krve. Jak to vypadalo u vás, když vám odešla hlenová zátka. Je to větší množství hlenu a vždy je to narůžovělé nebo i čistě bílé. Dík za iformace 🙂

trace • 1d, 40tt • Včera ve 20:04
Ahoj, já mám taky termín 3.2!! Hlenová zátka mi teda ještě neodešla, ale co jsem četla tak může být buď nahnědlá nebo s krví a i čistá..myslím že se ti ještě uvolní víc a to bude i s krví...ale fakt nevím to jistě 😉

konja • 2d • Včera ve 20:07
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 42k - 😉

markchina • 40tt • Včera ve 20:17
trace - tak to je supr!! 🙂 Tak uvidíme, kdy se ty naše miminka usmyslí vyklubat 😉 .
konja - dík za tip, hned mrknu 😵

trace • 1d, 40tt • Včera ve 20:37
Doufám že to stihnu do termínu, pak mě hrozí vyvolávání...prý kvůli placentě, už není dobrá ☹ Tak hoooodně štéstíčka 😀 😲

markchina • 40tt • Včera ve 21:24
Nevím, jak to je s mojí placentou, ale taky se děsím vyvolávání, prý to není nic příjemného 😖 . Ještě máme týden, tak snad to stihnem 😉. K vyvolávání se myslím přistupuje na konci 41tt, alespoň si to myslím. Tak držím pěsti 😀 !!!

tesorino
27. led 2009

ahojte ja som mala vo stvrtok priesvitny hlien, ale nebolo ho vela a v nedelu rano sa to zopakovalo a uz to bolo ruzovkaste, ale tiez iba malicko a v ten den som rodila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru