Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

naty
26. srp 2009

Ahoj holky...mám takovej dotaz...před 14 dny ze mě vyšel hlen, čirý rosolovitý...prostě jakoby v době ovu, myslím...tak sem to přikládala tomu, že sem v tu dobu měla mít zřejmě ovu nebo tak něco...jenže včera zase... 😕 ...bojím se aby to nebyla ta zátka, sem jen v 20+1tt...nemáte s tím některá zkušenosti?? K dr jdu až v pondělí....

shaula
26. srp 2009

Naty - a byl hustý? Pokud ano, tak to je přesně ono - takhle vypadá hlenová zátka. Mně odešla 3 dny před porodem, ale prý může odejít i několik týdnů předem... Každopádně držím palečky, abyste vydrželi až do řádného termínu 🙂
Pokud to byl jen řídký hlen, tak to je normální, v době těhu je poševní sekrece zvýšená, tím se netrap. Hlenová zátka je fakt hodně hustá, skoro jakoby želatina.

naty
26. srp 2009

No, právě že byl dost hustej ☹ ...fakt jak rosol....pokud se nemýlím, přirovnala bych to k plodnýmu hlenu při ovu...

janulla84
26. srp 2009

no mne to taky vylekalo a bylo to jako ¨zluty gumovy medvidek¨ 😠 a jak pisu vyse za dva dny jsem rodila ale u tebe to snad bude neco jineho ☹

naty
26. srp 2009

zítra jdu na utz k jinýmu doktorovi, tak se zeptám... 😒 ...snad to bude dobrý... ☹

janulla84
26. srp 2009

Urcite ano,jen at si tam mimisek bydli v pohodicce az dokonce 🙂

naty
26. srp 2009

Snad jo...nějak mě to vylekalo... 😒 ...děkuju... 😵

csina
26. srp 2009

naty, myslím, že sa nemusíš obávať. Ja mám tiež taký hlien, fakt s prepáčením ako hustý sopel, dokonca už 3-4 krát bol popretkávaný takými vlásočnicami jasnej krvi. Ale je to vraj ok., lebo maternica sa rozťahuje aj placenta sa naťahuje, niekedy praskne drobná cievka. Prvý raz som sa vyplašila, lebo podobne si pamätám, že vyzerá zátka, ale pri prvom tehu mi odišla tesne pred alebo spolu s odtokom vody, našla som si ju v nohavičkách, keď som sa čudovala, že čo mi tečie po nohách..( voda mi praskla vo výťahu..ešte, že so sa viezla sama..) 😀

naty
26. srp 2009

csina: tak to si mě uklidnila!! 🙂 Mě i píchá v podbřišku, tak sem si říkala, že se to tam roztahuje a tak...taky sem myslela, jestli ti nemůže být sexem, ale vzhledem k tomu, že se to stalo před tím, tak asi ne...

marinka
26. srp 2009

naty, neboj, tohle zátka není 😉 Tenhle hleník jako při ovu mívám teď v těhu občas taky, naposledny dneska ráno 😀 Zátka vypadá jinak, to poznáš 🙂

shaula
26. srp 2009

Hlen při ovulaci neznám, nic takového jsem si u sebe nevšimla... Naty, držím palečky, zítra se dr. zeptej, ale věřím, že to bude určo v pohodě! 😉

csina
26. srp 2009

naty..ešte ma tak napadlo...v záznamoch z uzv máš určite poznačené, kde máš uloženú placentu, pozri si, či na tom nie si ako ja. Ja mám placentu veľmi nízko, zasahuje mi krčok, trochu ho dráždi a tým vyvoláva aj zvýšenú sekréciu a aj podobné pocity ako pichanie...Spýtaj sa na to lekára...

wewe4
3. zář 2009

ahojte, tak ja som doteraz len potichu čítala túto tému, ale včera ma prekvapil výtok, ktorý vyzeral ako to tu popisujete...číri, mazlavý až žuvačkový - želatínový 😕 ale bez krvy, bolestí..nič...asi 2-3cm
môže to byť tá zátka? zdá sa mi to moc skoro...myslíte, že to značí, že sa otváram alebo niečo také?
k Dr. idem až 24.9...nechcem robiť poplach 😖

naty
3. zář 2009

tak sem byla u dr, placenta je vysoko, čípek v pořádku, nic se neděje!! 😵 moc děkuju za uklidňování, holky...mám teď před státnicema a sem ze všechno mírně nervní... 😀 😝

fidorka191
3. zář 2009

ahojte
mne už par dni odchadza ta hlienova zatka, aspon si myslim ze je to ono- taky hustejsi hlienik bielej alebo hnedastej farby, ale dnes v noci bol s primesou krvi, myslite ze je to ok? mate aj taku skusenost? termin mam v sobotu a na poradnu uz nemam termin,myslite ze mam zabehnut do nemocky?

andrea12737
3. zář 2009

Ahoj wewe, to co ty popisujes som ja mala pred 2tyzdnami, asi 2 dni, cosi zo mna islo take mazlave, take cire, ale na intimke som si vsimla aj cosi dohneda...ked som bola na poradni dr.som to nehovorila,a on mi nic na to nepovedal-nic si nevsimol-mohla to byt aj napriek tomu hlienova zatka? 😒 ☹

medvik
9. říj 2009

Tak zátka mi odešla před chvilkou, nedá se to splést, bylo to takové větší množství tuhé želatiny, barva starorůžová, další část byla gelovitá s trochou krve. Tak jsem zvědavá, kdy začne porod.

lyzenka
9. říj 2009

jé-jé, medvik,

tak mne to takto odišlo ráno a večer o 18,30 už začali poriadne kontrakcie... 😉 tak držím palec!!

medvik
9. říj 2009

lyzenko: doufám, že to bude rychlé. Chtěli jsme dnešní datum, ale zítřejší by se nám taky líbilo 😉

lyzenka
9. říj 2009

medvik:

no u každého to je jasne že iné a iný celý priebeh.....ale nakoniec sa narodil 00:25 (čiže 25 minút po polnoci)....tak možno ti to tiež tak vyjde, že až na druhý deň.... 😉 prajem veľa síl, energie a očakávanej radosti - stojí to za to!

magdal1
8. lis 2009

ahojte, stalo sa niektorej z vas,ze vam zacal vytok ako pred menstruaciou, ez bolesti uz v 30tt?

zuzka1
16. lis 2009

magdal : něco podobného jsem měla a doktorka mi dala magnesium na zklidění dělohy beru ho 3krát dvě tbl denně. Dojdi si radši k dr., nebo jim to tam řekni v poradně.

svoja
29. lis 2009

Ahojte,
chtela bych se zeptat zkusenejsich...vysel ze me takovej "kus zelatiny - zluto-bily". Cele tehu mam vytok, ale tohle vytok nebyl podle me, bylo to takove huste...jsem z toho trochu zmatena, nebot jsem teprve 36tt 😒 Je to ok?

svoja
29. lis 2009

...bylo toho tak pulka lzicky cajove 😅 😕

shaula
29. lis 2009

Svoja, ano, podle popisu to asi byla hlenová zátka (možná jen část, u mě to bylo asi půl polévkové lžíce). Ale neboj, ona prý může odejít i dlouho před porodem, takže to vůbec nemusí nic znamenat. U mě tedy odešla asi 3 dny předem, ale prý to může být i pár týdnů. Ale i kdyby, tak ve 36. týdnu je to už OK, to už se dítě považuje víceméně za donošené nebo maximálně lehce nedonošené. Naši kluci se narodili 35+5. Tak držím palečky, ať vydržíš ještě co nejdýl 😉

svoja
29. lis 2009

Dekuju...add druhe tema 😀 😵

katka22r
18. pro 2009

tehulky ako vyzera alebo ako moze asi vyzerat hlienova zatka?a a odide co potom?treba hned ist do nemocky?ako zistim ze to je prave ona?

betyna8
18. pro 2009

katka, mne odisla zatka vcera rano, bol to taky priesvitny rosol,celkom dost vela,ale niektore tehule to maju aj zafarbene do ruzova alebo do hneda. Niekto porodi od odidenia zatky do par hodin,niekto do par dni az týždnov.Nieje to dovod ist do porodnice,iba ak by bola ta zatka moc krvava. 😉 ja mam termin zajtra,ale uvidime,zatial okrem tej zatky sa nedeje nic

csina
18. pro 2009

katka22..nie, načo by si chodila, veď tá môže odísť aj pár dní pred pôrodom...do pôrodnice treba ísť okamžite len vtedy, ak odtečie voda...aj kontrakcie sa môžu dostaviť vopred, pred odtečením vody, ale to sa neplaš, čakaj až na pravidelné, stupňujúce sa bolesti tak v 5-10 min. intervaloch....ja mám kontrakcie teraz už denne, niekoľkokrát...najmä večer, ale sledujem čas a zatiaľ mi nešli pod 12 min. interval...ak by som sa plašila, tak ma majú na príjme každý večer... 😀 ja by som to nejako zvlášť neriešila, či ide o zátku alebo nie, pokiaľ neodtečie voda, nie je dôvod nič robiť...neboj...všetko dobre dopadne a ak to bude naozaj, tak aj keď si prvorodička, budeš si istá, že už je to tu... 😉

katka22r
18. pro 2009

noo aha oki...dakujem vam ste zlate....ale vecer mam prist aj tak na vysetrenie lebo som volala svojmu gynek.ale bol dakde mimo po ze ma strasne picha zo spodu takze mam dojst...tak radsej pojdem vcas ako potom nieco vycitat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru