Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

katarina.banska
26. dub 2010

shaarka ja to mam take ako ty.
ale podla toho co pise aureliaaa tak to asi este nebude ono 🙂

crawler
26. dub 2010

hehe...holky mě ještě neodešla a jestli jo, tak by toho muselo být malinko a stejné jako výtok...žádný výraznější soplík ze mě neodešel, což je hrozný, když už 5dní přenáším ☹...třeba může odcházet po trošinkách a lze zaměnit s výtokem -to by pak byl můj případ, páč zátku musí mít přeci každá těhulka, ne?

shaarka
26. dub 2010

no kamoske odisla na 2x (v jeden den), konzistenciu mala rovnaku ako ja, ibaze zafarbenu do hneda.
myslim, ze vytok by som spoznala - toto vytok nebol. ale mnozstvo bolo podla mna chabe 😀
idem googlit 😀

aureliaaa
26. dub 2010

Crawler, myslím, že od toho je to zátka aby to něco ucpalo a ne vytíkalo. Teda aspoň to tak chápu. Třeba jsi ji měla malou a zmizela při čurání a ani jsi si toho nevšimla. Já to poznala hned a nevypadalo to zrovna vábně 😀

crawler
26. dub 2010

aure: no tak jedině, že by toho bylo fakt malinko - jinak bych slyšela šplouchnutí do záchodu 🙂...ale já mám pořád CS 0, tak třeba ještě neodešla...Jsem prostě taková extrémní těhule - asi mi odejde až začnou vyvolávat 😠

aureliaaa
26. dub 2010

I to je možné. Jestli ti čípek pořád drží. Já přenášela jen 3 dny a vypadla asi tak 2 dni před porodem. Tak držím palce ať porodíš normálka a nemusíš na vyvolání.

zofinecka
26. dub 2010

holky: ona ta zátka je opravdu spíše hnědá a hustá a někdy i s přímesí krve. Mě u prvního porodu odešla zátka až jsem se otevírala a až mi odtekla voda, ale je možné že zátka odejde dříve a může porod ještě trvat. 😀 😀 Většinou zátka odchází až se zkracuje hrdlo a nebo už je zkrácené a to vám řekne na gyndě dr. jak na to jste. Chce to klid a on ten správný čas přijde a určitě to poznáte 😉 😉 😉

lauriny
26. dub 2010

Ahoj holky,chtela jsem se Vás zeptat jak vypada hlenova zatka?Prave jsem byla na wc a na kalhotkach jsem mela takovy jakoby sopel,tak nevim jetsli to nemuze byt ono.Termin mam presne za tyden,tak se vas chci jen optat.dekuji za odpoved.

zofinecka
26. dub 2010

lauriny: už se to tady popisovalo. Hlen. zátka je taková hnědá a někdy s přímesí krve 😉

shaarka
26. dub 2010

zofinecka,
hneda je preto, lebo je s primesou krvi. ak nie je hneda, krv tam nie je 😀 😀
lauriny,
ja tak isto - len sopel 😀

mayocka
26. dub 2010

no ahojte buduce maminy 😉 tusim sa tu ide rodit vo velkom,mne dnes tiez odisla zatka,tak som zvedava do kolkych dni alebo hodin to pride,na nete som vycitala ze do 2-3dni by sa babo malo narodit,je to take neuveritelne ze uz mozno tento tyzden budem maminou a mozno aj s vami ked ste na tom tak ako ja 😉 miesaju sa vo mne pocity radosti a strachu, asi ani nezaspim dnes.... 😝

moni
26. dub 2010

mayocka, velmi ti to prajem...ale vobec to nie je pravidlo kedy nastane porod. mne odisla pred tyzdnom...(btw, bez krvi)
drz sa! 😵

janka1224
27. dub 2010

Ahoj mayocka,

mne odisla zatka v piatok a v utorok mi pôrod vyvolávali, malá bude mať v piatok mesiac. 🙂
Držím palce aby to dobre dopadlo 😵

slniecko26
27. dub 2010

Ahojte tak mne odišla zátka v sobotu ráno a pomaly začali kontrakcie a malinkú som mala večer na svete 🙂 to je zase moja skúsenosť.

lenkaaninka
25. čer 2010

baby nechce sa mi to čitať dozadu ale ked som otvorená znamená to že tá zatka už odišla?????? alebo ako????

nibiru
22. črc 2010

ahojte chcela by som sa spytat ci je mozne ze mi lekarka na poradni uvolnila po vysetreni hlenovu zatku? minuli tyzden som po vysetreni mala hnedy vytok a troska hlienu aj som sa zlakla 2x som si musela menit intimku ale znama mi vravela vraj sa to stava ale mna to vysetrenie nebolelo ani som ho necitila dnes som bola opat na poradni a po vysetreni som vobec nespinila nic je mozne ze sa mi ta zatka uvolnila uz minuli tyzden?dnes mi do knizky napisali cs4 a dnes som presne 39tt+0 je to ok?dakujem za odpovede pred tromi tyznami ma prepustali z nemocnice kde som po sone mala v sprave napisane krcok makky 1cm vonkajsia branka na spicku prsta otvorena vnutorna zatvorena ...

magdal1
23. črc 2010

@nibiru ano, mohlo sa zo zatky uz uvolnit, mne po vysetreni pri 1. aj 3. tehu sa to stalo a zatka odchadzala niekolko dni este, proste kazdy den nieco

michamicha
23. črc 2010

@magdal1 mě taky zátka odcházela postupně a teď už jen čekám, kdy si to malej rozmyslí a bude chtít ven 😉

moncicakkkkk
23. črc 2010

Ahoj holky,mám na vás dotaz ohledně hlenové zátky.Asi před 3dny sem šla na záchod a na toaletním papíře sem měla něco jako šnůřku,která měla ůplně průhlednou barvu a bylo to husté jako rosol.Další dva následující dny se mi stalo ůplně to samé a dnes už nic........Vůbec nevím jestly se už mohlo jednat o hlenovou zátku,sem totiž teprve ve 32.týdnu.Kromě toho nemám vůbec žádný příznak že by se mi třeba blížil porod.Myslím jako nějaké bolesti,krev nebo tak něco.Vím že se může stát že zátka odejde třeba měsíc před porodem ale i tak by to bylo brzo.Myslíte si že bych si hlenovou zátku mohla splést třeba výtokem.děkuju za odpovědi 🙂

roo
23. črc 2010

@moncicakkkkk Podla mna, a podla toho, ako si to opisala, to nebola hlienova zatka.
Ja mavam cele tehotenstvo takyto rosolovity "vytok" (ako to nazvat, ked to nevyteka, len sa drzi v posve a najdem to na toaletaku?) proste normalka. v tehu sa takato zvysena sekrecia z posvy objavuje.

roo
23. črc 2010
michamicha
23. črc 2010

@roo dobrej článek 😉

boruuvka
23. črc 2010

Ahoj holky, mě část hlenové zátky odtekla při bolestech pár hodin před porodem. Byl to čiřý hlen s krvavými nitkami. Zbytek odtekl v porodnici až v porodnici.

nibiru
23. črc 2010

@magdal1 dakujem a musi jej bit vela alebo to nieje pravidlo ?
@roo ten clanok je naozaj super:o)

moncicakkkkk
23. črc 2010

@roo děkuji moc za odpověd.sem klidnější.hned sem si myslela že by to bylo brzo. 🙂

magdal1
23. črc 2010

@nibiru no raz viacej, raz menej, každý deň aj týždeň mi to takto odchádzalo, pri 2. pôrode mi zátka odišla za 2 dni a nebolo jej až tak veľa. takže je to rôzne, pokiaľ nemáš kontrakcie ešte, tak v kľude 😉

roo
23. črc 2010

mne pri prvom porode odtiekla hlienova zatka akoby jednorazovo rano, potom som este bola na uzv, poobede som uz pocitovala bolesti, ale pokladala som to za poslickov. V noci uz boli "poslickovia" pravidelni kazdych 10 minut a doslo mi, co sa deje, sadli sme do auta, o polnoci dorazili do porodnice a o pol tretej rano bola prva dcerka na svete 😀

nibiru
23. črc 2010

@magdal1 ja nemam ani len poslickou nic jedine ked si vecer lahnem mi tvrdne brusko niekedy vkuse aj 2-3min.

nibiru
24. črc 2010

no ja som si teda myslela ze mi odysla hlienova zatka pri vysetreni minuli tyzden no vizera to tak ze mi zacala odchadzat postupne dned rano 🙂 od rana spinim s hlienom tak so m zvedava kedy budeme rodit 😀

magdal1
25. črc 2010

@nibiru mozno coskoro 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru