Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

kvetinka7
8. led 2010

KJolanko, ja bych nevahala a valila do porodky.. jsi uz 41tt, co jineho by to melo byt?? 😝 muze to byt a nejspis to bude plodovka se zacinajicim porodem, navic ty kontrakce po 5-7minutach jsou uz dost..
lepe do porodky dojet zbytecne.. pokud zacne odchazet plod.voda,mela bys byt v porodce do 2h ..
tak sup sup,jak pise Katka.. hodne stesti a at to mas rychle za sebou 🙂

shaula
8. led 2010

Plodovku od hlenové zátky poznáte lehce - plodovka je prostě voda, hlenová zátka je velice hustá, takový lepivý rosol. Moje plodovka byla právě lehce narůžovělá, rozhodně bych šupajdila do porodnice, minimálně tě prohlédnou a pošlou domů... Nemusí vytéct najednou, mně odtékala stále až do porodu (to mě taky překvapilo, taky jsem myslela, že prdne, vyteče a hotovo 😅 ).

murynka
8. led 2010

souhlasím mě odcházela od rána...až do porodu 21:45 😉 nemusí vytéct najednou.....a hlenová zátka je taková hustá.....

laura112
10. led 2010

Ahojte baby
Vcera vecer zo mna vysiel taky biely husty ,,hlien,, zaciatok trosinku ruzovkasty ale nie vela iba naznak a potom biely husty a bolo toho dost vela teda poviem vam az ma to vystrasilo. a vobec neviem co to ma znamenat.prosim o derioznu odpoved. dakujem
Praveze tehotna nie som teda ako by som to povedala mala som s priatelom sex bez ochrany takze je tu iste percento ze mozem byt tehotna ale necitim sa tak a kramy mi maju prist az 21. jan..
a ked si myslim ze nie som tehotna co to moze byt?????

garonka
10. led 2010

laura babenky ti vysvetlili v tvojej teme 😉 hlienova zatka je pri tehotnych vtedy sa začína pôrod no neviem čo ti tu baby povedia 😉

laura112
10. led 2010

ok dakujem

danu
22. led 2010

suzik77 • 37tt • Dnes o 20:14
Ahojte,
dnes som sa vratila z 3-dnoveho pobytu v nemocnici, kde som sa dostala zrejme vdaka zlcnikovemu zachvatu v utorok v noci (najprv bolesti brucha, chrbta, potom zvracanie). Lezala som na gynekologii. Vsetky vysetrenia ako aj monitory boli vsak od prichodu do nemocnice az do dnes v poriadku. Od utornajsej noci ma v podstate nic nebolelo a ani som nezvracala.

Oficialne mam 3 tyzdne do porodu. Zaujima ma, ci je mozne, ze mi "odchadza" tzv. hlienová zátka. Uz vcera napoludnie (cca 11.00 hod.), ked som bola na velkej potrebe, som si vsimla, ze mam vytok svetlo-hnedej farby. Nebola som si vsak ista, ci som to utrela z "predu" alebo zo "zadu". Stalo sa mi to vcera iba raz. Potom az do vecera absolutne nic, cista vlozka. Avsak dnes som mala opat na intimke (asi o 15.00) malinky svetlo-hnedy vytok. Vyzeralo to s prepacenim ako sopel. Je mozne, ze je to ta hlienova zatka?

Nechcem panikarit a letiet opat na pohotovost - stacili mi tie tri dni v nemocnici. Inak, tvrdnutie brucha mavam, niekedy aj hodinku takmer v kuse, inokedy aj 4-5 hodin vobec. To iste bolest krizov. Takze nemam pocit, zeby porod uz prichadzal. Tak mi poradte, ci si myslite, ze to bola hlienova zatka alebo zeby volaco ine? Pocula som, ze ta zatka ma individualnu farbu. Niekto ju vraj ma ciru, niekto prave taku svetlo-hnedu, niekto ruzovkastu. Je to pravda?

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 20:28
suzik, ja som mala nieco podobne a myslim ze to bola zatka 😉 ako som sa docitala tak zatka naozaj je u kazdeho individualna, co sa tyka farby aj konzistensie. A to ze odisla nemusi znamenat vobec nic, porod po odideni zatky moze prist aj v ten den ked odide ale moze prist aj o dva, tri tyzdne

suzik77 • 37tt • Dnes o 20:31
Ahoj blumka, ano, presne tak som to citala. A ty si mala ake skusenosti? Ked ti to teda odislo, kedy potom prisiel samotny porod, teda kontrakcie a tak?

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 20:34
suzik, pri prvom porode mi zatka neodisla...alebo aspon som si to nevsimla. Mala som na mysli toto tehotenstvo. Zatka mi odisla v stredu a bolo to tak podobne ako ty pises..nie naraz ale postupne, raz tam bola a raz nie.

suzik77 • 37tt • Dnes o 20:37
uhm, no a aky dlhy cas si prosim ta mala odkedy si si ju vsimla po prvy krat az po cas, co si sla do nemocnice? kolko ti odvtedy ubehlo?

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 20:42
suzik, asi sa nerozumieme..v prvom tehotenstve mi vobec neodisla. 😉

suzik77 • 37tt • Dnes o 20:44
rozumieme, ja sa pytam na to druhe tehotenstvo 🙂

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 20:47
no toto tehotenstvo mi odisla teraz v stredu a zatial som stale doma 😉 termin mam az 16.2 😉

suzik77 • 37tt • Dnes o 20:52
ahaaaa, uz rozumiem, som myslela, ze uz mas dve deti 🙂
Ja mam termin 15.2.
No a odisla ti naraz alebo uz si mala viac tych hlienov?

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 20:54
minuly tyzden v pondelok, to bolo nieco podobne, vo stvrtok som bola na poradni a opisala som to lekarovi tak povedal, ze to mohla byt zatka..prezrel ma aj zo spodu, nie som otvorena, krcok je ok, ziadne krvacanie nevidel, tak sa len utvrdil v tom ze to bola zatka. No a teraz v stredu sa to znova zopakovalo, len uz toho bolo menej ako pred tym tyzdnom, tak si len myslim, ze to odchadzao takto postupne

suzik77 • 37tt • Dnes o 20:59 -
takze uz viac ako 10 dni mas od prveho "uniku" ak to dobre chapem?
Ja mam po dnesnom prepusteni dohodnutu kontrolu v pondelok. Ale este dnes rano som mala v nemocnici monitor a vsetko bolo O.K. Aj od tej 15.00 mam vlozku cistu. Asi sa nemam znepokojovat, vsak?

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 21:02
hej, tak 10 dni...a nic..ziadny poslickovia, ziadne bolesti, nic...brucho mi sice tvrdne, ale to mi tvrdlo aj predtym.
ja idem v utorok na monitor, tak ked sa to bude opakovat tak to spomeniem, ale inak nebudem robit paniku.
nemyslim, ze sa treba znepokojovat, krv to nie je, plodova voda tiez nie...pripadne to v pondelok spomen a uvidis co sa dozvies

suzik77 • 37tt • Dnes o 21:08
tak dakujem pekne za informacie, som sa trosku upokojila, lebo som bola podvedome z toho trosku mimo.. To vies, ked clovek stravi par dni v nemocnici a vidi kadejake problemy tehotnych, tak potom premysla nad sprostostami..... Dakujem este raz! 🙂

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 21:11
suzik, nemas za co...ja som z toho bola tiez mierne mimo, a tiez som sa vypytovala bab tu na koniku a podla vsetkcyh to bola zatka.
mimochodom, krasne meno si vybrala pre svoju dcerku...a nepridas sa k nam do februaroviek 2010? 😉

suzik77 • 37tt • Dnes o 21:39
a to je kde? 🙂 ake februarovky?

blumka • 1d, 37tt • Dnes o 21:42
suzik, tu sme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

suzik77
23. led 2010

ahaho a pred chvilou zase ☹
Dufam, ze babatko je v poriadku...

suzik77
23. led 2010

k.jolanka - ja mam dnes ten isty problem. Okrem toho,ze mi "vybehol" husty hlien teraz vecer, tak pocas celeho dna zo mna po kvapkach cosi vyteka. Ale nechcem robit paniku. Tazko mi je rozoznat, ci su to kvapky plodovej vody alebo unik mocu?? 😅 V pondelok mam kontrolu, tak ak by sa to nejak nezhorsilo, tak to vyriesim v pondelok. Ale ak ti vyteka plodova voda po kvapkach, nic sa ti nestane...

ivetkab.
26. led 2010

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu alebo vysvetlenie. Nechcem panikátiť, ale neviem čo sa presne deje. Včera som bola na vyšetrení v nemocnici. Nebola som až tak v poriadku, ale šla som predsa len domov. Začínam sa totiž otvárať. Nikdy pred tým som po vyšetrení nešpinila. A teraz už od nedele teda dnes je to už tretí deň mám hlieny. Každým dňom sú hustejšie. Tých hlienov je stále viac. Včera som mala v tých hlienoch aj kúsok krvy. Dnes sú už len také žltkasté ale je ich fakt veľa. Neviete mi povedať? Je to v poriadku?

mariekaterina
27. led 2010

Ivetka já jsem začala špinit tak jsem ráno šla do nemocnice na kontrolu, tam mi řekli že je to hlenová zátka a že mám přijít až v pátek, v 6 večer mi začali bolesti no a ve 2 ráno byl prcek narozený. Sice císařem,protože mi praskala děloha (minule byl taky císař) a bylo za 5 min 12......... zrovna dneska jsem přijeli z porodnice 😵 😵 tak být tebou tak zajdu k doktorovi.

gandy
28. led 2010

Ivetka ono záleží zda je toho hlenu hodně nebo málo. Mě už taky odchází, ale jen trošku. Vím že u prvního těhu jsem to taky měla že asi 14 dní, když jsem šla na toaletu tak tam něco bylo. Ale den porodu ze mě vyšla hrozně moc hlenu, to poznáš... Opravdu záleží kolik ti toho odchází.

monako3
28. led 2010

Ahoj holky, porod se mi blíží a chtěla jsem se zeptat. Hlenová zátka musí být s krví? Mám posledních pár dnů hodně hlenů fakt dost, ale jsou jen takové průsvitné. Žádnou krev jsem nezaregistrovala. Může se jednat o hlenovou zátku?? Je taky pravda, že těch pár dní co mám ty hleny, tak mám hodně už i poslíčky a není mi dvakrát nejlíp. Asi se mi to už blíží co??

joplin
28. led 2010

Hmm, asi jo.....mě zátka (mělo to fakt takový tvar, byla taková růžová s trošinkou krve) odešla, když mi praskla voda.....tak jsem se musela začít chystat do porodnice......

slovakia13
29. led 2010

mne hlienova zadka odchadzala postupne 2tyzdne pred porodom ,zo zaciatku priesvitne hlieny a ku koncu tmavohnede

magdal1
29. led 2010

monako3- asi sa Ti to naozaj blizi 🙂

monako3
29. led 2010

Holky no už se těším až to budu mít za sebou, takže bych byla ráda, kdyby to přišlo co nejdřív. To čekání mě zabíjí. 😖

monako3
31. led 2010

Tak si mylím, že ted mi už opravdu odešla, včera v noci jak jsem byla na záchodě, tak jsem měla na papíře čistou krev, jak jsem se utřela po druhé, tak už to bylo jen růžové s hlenama. Takže to byla asi hlenová zátka co?? včera jsem si myslela, že by to teda už mohlo přijít, ale dnešní noc jsem taky přežila i při uplňku. Tak nevím nevím 😕

magdal1
31. led 2010

monako3- mne ako tretorodicke zatka odchadzala niekolko dni, skoro tak dlho ako pri prvom puorode. Bud kludna, babatko sa uz chysta prist 😉

rain
31. led 2010

Dobrý večer,mám takovou otázku,už dvakrát tenhle týden jsem našla na intimce,kromě klasického těhu výtoku,mapku čirý tekutiny,tak 4x3cm. Někde jsem četala,že lakmusovými papírky se dá zjistit,jestli to není plodovka.že má nějaké políčko zmodrat.. zkusila jsem to a zmodralo mi poslední políčko,údajně má prokazovat krev. Viditelná na intimce není.. Jde o čirou vodnatou tekutinu. Mohla by to být hlenová zátka? musí vždy obsahovat viditelnou krev a být hlenovitá?? zkoušela jsem testovat těmi papírky i moč,jestli jsem si jen necvrnkla a tam se mi nic nezbarvilo! děkuju předem za odpovědi!

shaula
31. led 2010

Rain - hlenová zátka je vždycky hlenovitá, od toho se jmenuje hlenová 😉 Je obvykle hooodně hustá. Krev obsahovat může a nemusí. Jestli to bylo čiré a vodnaté, tak to určitě hlenová zátka nebyla. S těmi lakmusovými papírky ti neporadím, naposledy jsem s nimi pracovala na základce v chemii 😀 Může to být jen zvýšená poševní sekrece, ale může to být teoreticky i plodová voda - jenomže ta by ti odcházela stále, ne jen 2x týdně. Nepíšeš, ve kterém jsi týdnu, ale jestli chceš mít klid na duši, tak si můžeš zavolat do porodky a zeptat se na ten test lakmusem 😉

rain
31. led 2010

asaula: Dnes jsem 36+1tt, už 14dní jsem otevřená na prst,miminko naléhá,je KP. Právě mě mate,že se mi v tom výtoku ukázuje krev 😕 jinak děkuju za reakci!!!

irca86
3. únor 2010

ahoj holky,
prosím o radu... včera dopoledne jsem měla na papíru na wc jakoby bílý hlen, do večera pak už nic... a dnes dopoledne lehce růžový papír a teď zas nic... může to být zátka, když je to jen takto málo a jednorázově?

magdal1
3. únor 2010

ano muoze, mne ako tretorodicke odchadzala takto par dni 😉

shaula
3. únor 2010

Irca - ano, může, zátka odchází buď najednou nebo v několika částech. Nepíšeš kolik toho hlenu bylo, ale bývá obvykle velmi hustý a já ho měla asi na půl polévkové lžíce.

nataliii0605
3. únor 2010

ahojte baby...taaak citam tu uz dlhsie prispevky o hlienovej zatke a je toho kopec....ja som v 39 tt a vcera som prvykrat spozorovala nieco hlienovite na intimke a jasne, ze krv tam nebola....a asi trikrat po sebe, ked som bola na WC som to objavila aj na toaletaku...a potom do vecera uz nic a dnes sa to zase opakuje....mam pochybnosti, ci to je ta zatka, alebo je to len nejaky vytok...aj ked sa mi to nezda, lebo vytok poznam veeeelmi dobre...🙂...a toto bolo huste a aj dost toho je...a dnes som aj bola u gynekologa a povedal mi, ze to porod nejako neovplyvnuje....tak sama neviem...som prvorodicka a uz ma vsetko boli a aj sa o vsetko zaujimam, cize ak by sa nasla nejaka zlata osobka, nech mi poradi, alebo keby to mala podobne.....🙂...lebo sesterke odisla zatka s troskou krvi a do 24 hodin porodila...tak sama uz neviem.....

crawler
3. únor 2010

natalii: já byla včera na předpor.kurzu a PA říkala, že hlenová zátka vypadá defakto tak jak popisuje - může být s nitkama krve...Ale říkala, že to nutně neznamená blížící se porod - ten může být klidně až za 10 dnů...ale může být klidně ještě dnes 😉 přeju hodně štěstí 🙂

shaula
3. únor 2010

Nataliii - ono stačí si přečíst poslední 2 stránky 😉 Takže znovu: hlenová zátka je veeeelmi hustá (takový rosol), může být čirá nebo s příměsí krve, množství je různé, ale víceméně tady většina píše cca 1 čajová lžička - 1/2 polévkové lžíce. Odchod zátky ještě neznamená, že porod co nevidět začne, může to být ještě ten den nebo taky za dva týdny i později. Prostě je to individuální a vůbec se tím zatím nemusíš trápit 😉

natalia777
3. únor 2010

ahojte baby, ja vam poviem moju skusenost.....mne odtiekla hlienova zatka, rano po horucom kupeli, ked som uz chcela urychlit porod a aj sa mi to podarilo 😀 bol to husty hlien s primesou ruzovkastej krvi a bolo ho dost ale nie az tak veeeeelmi vela....ale hned som vedela ze je to to, budete to vediet aj vy nebojte sa, rozoznate 😝 a porodila som hned na druhy den 😀

nataliii0605
4. únor 2010

dakujem vam dievcata....🙂...uvidime ako to nakoniec dopadne, ale uz by som to aj rada mala za sebou.....cize skor by som brala verziu, ze ma porod caka za chvilku, ako za dva tyzdne...:D...ale nie, smejem sa....vsetko sa uvidi, ako sa malemu bude chciet ist na svet....no ale zase sa mi v noci privodila jedna vec....nejako som sa prebudila na to, ze som si curkla alebo skor som zacitila nieco teple a tekute....... 😅 ...spala som na chrbte...a teraz rozmyslam, ci to nemohla byt aj plodova voda...lebo vytieklo toho viac, ale urcite nie tolko kolko by som si predstavovala...🙂....jasne, ze som bola na WC, ale mala som cierne gatky, cize nic z toho a v zachode to vyzeralo rozne, lebo potom som sa aj vycikala... 😉 a teraz neviem, ci mam brnknut doktorovi, ci ma nevysmeje, ze som trapna...:P....lebo bojim sa o maleho, inak by som to neriesila.....nemala niektora taku skusenost?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru