Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

sussanah
29. srp 2011

@seva @lutta dik, tak ja zase ty nadeje, ze uz se to blizi, utlucu zpatky 🙂 Asi si odbydu ty pristi dva tydny cele..

lutta
29. srp 2011

@sussanah mě to každopádně brutálne stresovalo..jako že každou minutu začnu rodit a že do plánovaného císaře nevydrzíme 🙂 rychlý a bezproblémový porod přeju 😉

sussanah
29. srp 2011

@lutta Diky 🙂 Je fakt, ze to jsi mela horsi. My mame vse v pohode, takze klidne jeste 3 tydny muzu nosit a nic se nedeje 🙂 Jen to cekani je na palici 😀

ingmiriama
29. srp 2011

ahoj chcem sa spýtať musím mi odísť hlienová zátka ? pred pôrodom...lebo som po termíne a nič mi neodišlo...zajtra idem na príjem do nemocnice...a veľmi by som chcela porodiť ešte dnes večer alebo v noci alebo ráno len nechcem príjem ☹

sussanah
29. srp 2011

@ingmiriama zkousela jsi ruzne metody "vyvolavani" doma? Jakoze dlouhe prochazky, schody, horka vana, cervene vinko, sex nebo ricinovy koktejl? Precejen nejsi jeste tak moc po terminu, aby se uz muselo vyvolavat, pokud nemas zadne problemy.

Kazdopadne k zatce jsem nasla zajimavy clanek
http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/hlie...

ingmiriama
29. srp 2011

@sussanah všetko som vyskúšala okrem ricinového koktejlu...no ide mi o to aby som nemusela zbytočne ležať v nemocnici sa hrozne bojím ...nikdy som neležala v nemocnici ☹

sussanah
29. srp 2011

@ingmiriama no pokud jsi jinak v poradku (tlak atd), monitory jsou ok = tj mimcu se dari dobre a ty se citis taky dobre, tak proste do te nemocnice nechod 🙂 Nikdo te k tomu nemuze donutit. Zkus se s nimi domluvit napriklad na kontrolni monitory co cca 2 dny. Vsak mas teprve 3 dny po terminu, to je naprosto normalni, jeste spousta mamin v te dobe nema odrozeno. Jak vidis TP podle sebe, vis kdy jsi otehotnela? Treba muzes mit i spatne vypocitany termin

ingmiriama
29. srp 2011

@sussanah som úplnom poriadku a bábätko je všetko je tak ako má byť no pokúsim sa ich prehovoriť aby ma tam nenechávali veď uvidím podľa situácie...termín je presne vypočítaný viem kedy som otehotnela ....všetko sedí ...ďakujem za rady

monika12353
15. zář 2011

Holky, potrebuji poradit- v nedeli ze mne na zachode vypadlo kousek neceho, co predtim nikdy nebylo- takovy jakoby ciry rosol s kouskem neceho cedeho, co vypadalo jako smotany toal.papir. Od te doby kazdy den tak cca 5 krat mam na papire na zachode znovu tento rosol ci husty hlen, nevim- ale uz bez toho sedeho- myslite, ze to byla hlenova zatka?? Nebo je to jen vic hlenu protoze papkam lneny seminko?? Mate nekdo podobnou zkusenost?? Diky

peggynka6
18. říj 2011

Ahoj mam dotaz pokud odejde hlenova zatka je sex nebezpecny?termin sem mela uz vcera a porad nic tak sem si rekla ze budu hodne s.... jenze dnes mi odesla hlen.zatka a nevim jestli se nemuze dostat do tela nejaka infekce?

strociatka
19. říj 2011

@peggynka6 myslim si, ze nemusis mat obavy, do tela by sa mohla dostat infekcia v pripade odtekania plodovej vody, lebo sa vtedy narusia plodove obaly, ale zatka s tym myslim nema nic, takze pohoda, sex dokonca odporucaju na vyvolanie porodu, ci to zabera neviem 😉

bluemchen
19. říj 2011

@peggynka6 me odchazela zatka cca tyden - od te doby, co mi udelaly Hammiltona

gabuci
24. říj 2011

@ludkasasa to máš pravdu,že plodovú vodu neudržíš v sebe,ale plodová voda je tiež bez zápachu,číra,priesvitná.Ked zapácha alebo je zelenkastá,trebárs zelená,tak už nie je na čo čakať s pôrodom.Ja som to pozrela aj vo svojej kartotéke,bolo to tak napísané:číra,priesvitná.Ked mi odtiekla doma v posteli,nič ,žiadné flaky tam nezostali.Ako čistá voda to bola,40-om týždni.

monika0907
20. lis 2011

ahojte chcela by som sa vas opytat ako to je s tou hlienovou zatkou. . .vcera som mala taky vytok hnedej farby moze to byt hlienova zatka?nebolo toho vela .. . . mno dnes rano uz nic a teraz mam trochu bolesti v podbrusku .. . .zeby sa to uz rozbiehalo????dakujem

veronikaprostenika
7. pro 2011

Tak dodavam info od PA, jak taky muze vypadat hl.zatka. Ja si ji spletla s plodovkou. No fakt😅. Vcera jsem kvuli tomu jela do porodnice, jista si, ze mi praskla voda. A kdyz udelali ten test tak nic 😕 . Pripadala jsem si jak blbec, kdyz me pousteli domu. Ale jedna PA mi rrkla, ze to mohla byt hl.zatka. A opravdu-dnes zase. V noci vstanu a mokry nohy(mnozstvi asi 3polevk.lzice), zkusila jsem ten test na plodovku-negativni, urcite jsem se nepocurala😀, takze to byla fakt hl.zatka. Ze ja musim mit vzdy neco extra😀

zuzika251
12. pro 2011

@veronikaprostenika ahoj, mám pocit, že som tiež iná ako ostatné... tiež som si myslela, že mi odteká plodová voda a nakoniec som sa dočítala, že hl. zátka môže byť taká tekutá. zobudila som sa na mokré gate v noci minulý pondelok a tento víkend som to mala zase. čítala som, že môže byť lepkavá a ja som ju veru takú mala.

iva_kucerova
28. led 2012

ahoj, já byla včera na vyšetření v porodnici a dnes mi nejspíš ráno odešla hlenová zátka.Byl to nahnědlý hlen a bylo ho dost....a ještě stále je. K tomu malinko bolesti v podbřišku,ale to už od vyšetření, takže to připisuju spíš tomu.....no každopádně už nás to asi hodně brzo čeká🙂

reka99
28. led 2012

Baby ja som mala termin vcera, hlienova zatka mi odtiekla vo stvrtok o 15.00 vecer som dostala bolesti, uz som sa nachystala. Potom som si isla lahnut ked to prestavalo, ale zase mi to v noci uplne preslo a v pohode som prespala. Odvtedy nemam ziadne bolesti, hroza som z toho na nervy, uz ani von nevychadzam lebo sa vsetci vypytuju, len na lopte skacem .... A ak do utorka nic idem lezat ☹

marionmarion
6. únor 2012

baby a ake je mnozstvo toho hlienu??? za lyzicku? viac?

lenulak
6. únor 2012

mě hlenová zátka odcházela týden a stejně byl porod nakonec vyvolávaný 🙂

weroussek
21. únor 2012

ahoj holky mě odtekla v soboto a v pondělí to mělo poktačování bylo toho celkem dost tak nevím. 😒 😒 doufíám že už to příjde v patek mám termín co myslíte?

iva_kucerova
22. únor 2012

ahoj, mně odcházela zátka postupně a taky toho bylo dost. v sobotu ráno to začalo a pondělí ráno už byla malá venku 🙂

nat28
23. únor 2012

Ahojte, dnes rano som mala hnedy vytok s primesou krvi, ale nebolo to hustejsie ako klasicky vytok. Musi byt hlienova zatka husta?

barbora84
24. bře 2012

ahojte, viete mi niektora poradit ako presne vyzera ta hlienova zatka? dnes doobeda som si na intimke nasla priesvitny ciry hlien gelovitej konzistencie, myslite ze to moze byt "ono"? vdaka za radu...

jasminy
24. bře 2012

U mě byla hnedá s příměsí krve, odešla mi dopoledne a odpoledně se mi narodila dcera.

jajina.c
24. bře 2012

Mně odešla zátka v neděli ráno ( jeli jsme pro auto do německa, tak jsem to riskla a jela ) a ve středu ráno se mi narodil syn 🙂 . Volala jsem DR a ta mi řekla, abych nechodila do bazénu, aby se tam něco nedostalo.

katerinanov
25. bře 2012

Ahoj holčiny, včera jsem měla na intimce růžovou skvrnu gelovité hmoty, nebylo toho moc. Nejdříve jsem se trochu zlekla a pak mě napadla hlenová zátka, myslíte že to mohlo být ono nebo jen plaším??

usounek25
27. bře 2012

@katerinanov ahoj, u prvního syna mi hlenová zátka odešla až při porodu, takže jsem taky nevěděla jak vypadá. Teď u dcery jsem tři dny před porodem měla takový hustý hlen, den před porodem už byl i s troškou krve. Takže je možné že je to hlenová zátka, ale neplaš se - někomu zátka odejde pár týdnů před porodem a porodí normálně v termínu.

evelp
2. kvě 2012

ahoja holky, chci se zeptat- je možné, aby mi odcházela už teď, když jsem 34tt?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru