Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

pajinkaa
16. únor 2009

už jsem koukala, že po vyšetřeních - ale proč byly tak brutální?? tomu nerozumím..

palculienkkka
16. únor 2009

dnes ráno zo mňa vyšiel hustý biely výtok , bolo ho viac než dosť... neviem či je to hlien.zátka, každá píše, že výtok mala ružovkasty, až hnedy...ale ja biely hustý výtok ... trošku ma pobolieva v podbrušku ako pred menzesom ... Máte niektorá s tým skúsenosť ? 😒

iron
16. únor 2009

No mne vcera odisla zatka...bolo to ako vela soplikov pohromade.....

Taky biely vytok ako popisujes mavam, ale vraj je to normalne v tomto pokrocilom stadiu...

palculienkkka
16. únor 2009

tie " soplíky " si mala akej farby? 🙂

iron
16. únor 2009

takej doslova ako sople.....priesvitne a take do zelena...ziadna krv alebo tak....

pajinkaa
16. únor 2009

tak já takovej světlej výtok mívám taky, už dýl.. ale je toho troška vždycky.. zato denně.. ale to mi nepřišlo, že by mělo se zátkou něco společného...
není to ještě brzo v 35 nebo 36 tt??

divozienka25
15. bře 2009

ahojte kocky, dnes rano zo mna vyslo troska viacej bieleho ci priesvitneho hlienu. Doteraz sa mi to nestalo, mavala som len klasicky tehu vytok. Mohla by to byt hlienova zatka? Musi byt hlienova zatka s primesou krvi ???Neviete niektora poradit??Dakujem

ajka82
15. bře 2009

divozienka ta zatka nemusi byt s primesou krvi, kludne aj priesvitna, takze moze byt ze ti odisla.

lenule76
15. bře 2009

Ahoj holky,
od 26.1. jsem byla v nemocnici, původně jen na týden z preventivnívh důvodů. Čekala jsem dvojčátka. Měla jsem jít na propustku domů a začala jsem špinit ... bylo to hnědé, jako když končí menses. Špinila jsem celý týden, a lékař říkal, že když se to nezhorší půjdu 13.2. na propustku na víkend. No a 13.2. jsem porodila naše kluky. Lékař říkal, že to špinění byla hlenová zátka, bohužel to jedna lékařka nějak nepoznala. Takže barva hlenové zátky může být i jiná než je bílá, zelená apod.
Mějte se moc hezky.
Zdraví Lenka

bublinka9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ani3012
15. bře 2009

bublinka9
a není to tak trochu podvod? Myslím si, že aj iné maminky by chceli mať svoje novorodeniatko v novinách. 😅
Hlasovala som tak ako som cítila 🙂

eleon
24. bře 2009

ahoj, som tu prvý raz. môže zátka odchádzať aj viac dní.V noci zo soboty na nedeľu som sa zobudila a bola som si istá,že mi odteká plodová voda niečo zo mňa vytieklo a bola som si istá že som si necvrkla o cca 2 hodiny sa to zopakovalo vždy pri pokuse pohnúť sa. nedeľa bola kludná tak som si povedala OK. A včera po osprchovaní zo mňa niečo išlo bolo toho veru dosť ale bola to taká priesvitná tahavá hmota, trocha som sa vyľakala a dnes ráno v autobuse sa to začalo opakovať ale mala som pocit že ide zo mňa len voda./P.S. pri prvom tehotenstve som mala zátku dosť krvavú a určite nie v takom veľkom množstve a len hustú - teraz aj hustý hlien a aj voda/- môže to niečo znamenať? termín mám až 25.4. a zajtra si idem len vybaviť epidurál - Môže plodová voda v menších množstvách odtekať aj viac dní?? lebo si ten riedky výtok moc neviem vysvetliť. poraďte mi

martinka13
24. bře 2009

Ahoj Ja som rodila 1.1. a mala som podobny zaciatok porodu 28.12. vecer mi nieco vytekalo Myslela som si ze je to uz plodova voda, ale bolo toho len velmi malo tak sme nestresovali O 2 hodiny sa to opat zopakovalo tak sme sli do porodky tam zistili ze to nie je plodovka, ale nechali si ma na pozorovanie O den na to mi zacala pomaly odchadzat zatka, co trvalo vo vacsom ci mensom mnozstve v podstate az do porodu Zistila som ze to co mi na zaciatku vytekalo bola akasi medziblanova voda ci nieco take Nie je to plodovka v pravom slova zmysle Je to tekutina medzi obalmi babatka myslim Dufam, ze som ti pomohla Ahoj

eleon
26. bře 2009

Díky, no zatiaľ som v pohode, včera som bola u doktora / videl ma síce len z "rýchlika", pretože potreboval stihnúť lietadlo/ a skonštatoval že je to len nejaká kvasinková infekcia a dal mi lieky. keď predtým keď som mala nejaký zápal nikdy nešlo zo mňa také množstvo tekutiny a ani takmer číry hlien v takom veľkom množstve. Ale teraz to ustalo takže budem veriť doktorovi, že tak skoro nebudem rodiť a počkám si, kedy príde z dovolenky.

vichrica
14. dub 2009

Chcem vám len pridať moju skúsenosť s hlienovou zátkou. Tu mi baby písali, že odteká naraz. No, tak mne odtekala postupne a pomaly asi týždeň aj viac, tak že som si len myslela, že je to silnejší výtok 😒 . No a pôrod začal slabým krvácaním. Takže je to fakt u každého iné. 😉

andula30
14. dub 2009

Ja som zatku ani nespozorovala, u mna to slo vsetko naraz 🙂

giza
14. dub 2009

pri poslednych 3. detoch som mala vzdy hlienovu zatku na "odchode" cca skoro tyzden - ako taky ruzovkasty husty hlien...pokazde odvtedy nastupili v inom casovom useku porodne bolesti..

veverka83
15. dub 2009

Ahoj maminy, můžu se zeptat v jakém množství ten hlen odtéká?Já mám slabý výtok skoro celé těhu, tak abych to vůbec zaregistrovala 😉

jaruskasv
17. dub 2009

Ahojte maminky, potrebujem poradit, prenasam dnes druhy den a v noci som mala take riadne krce v podbrusku, aj som si to zacala stopovat, bolo to tak po desiatich min, ale potom asi po hodine a pol to prestalo, bolo to len obcas tak som normalne zaspala, dokonca som si pospala dlhsie, no a rano som mala taky vytok, hnedasty, krv som tam nevidela len to je take hnede a hustejsie, je to ta hlienova zatka, a mam cakat na kontrakcie, alebo neviem, lebo bolesti este nemam, len krizov ale to mam poslednu dobu stale, prosim poradte ☹

hpaja
17. dub 2009

Jaruskasv, moje zkušenost je taková... Hlenová zátka mi začala odcházet cca týden před porodem (přenášela jsem 5 dní). Nejdřív to byl průsvitný, světle narůžovělý nebo nahnědý hustý hlen, ale nebylo ho moc, vždycky vyšel jenom kousek. Pak pár dní pauzička a ráno, cca 24 hodin před porodem mi odešel zbytek (večer jsme sexovali 🙂 ) - bylo ho celkem hodně (slipovka ho skoro nepochytala 😝) a byl úplně krvavý... asi 3 hodiny nato (při vypuzovací procházce) jsem začala cítit zatím nepravidelný slabounký křížový bolesti 😉
Jak už psaly holky, u každého je to asi jinak, např. moje švagrová vůbec neví, že nějaká hlenová zátka existuje, protože jí prý neodešla... Přeju Ti hodně štěstí a zdravou holčičku 🙂

petise
17. dub 2009

veverko, já to poznala tak, že to vypadalo jak snopel - takové gelovité s troškou krví..a já jsem toho neměla moc, asi třikrát jsem byla na wc, než jsme odjeli do porodnice a vždycky toho bylo kousek na papíru při utírání..

jarusko, jak píše hpaja, u každého to je jinak...v mém případě mi zátka odešla v šest ráno a téhož dne v 16:10 se malý narodil.. 🙂

hodně štěstí 😵

jaruskasv
17. dub 2009

hej to je u kazdeho fakt individualne, mne uz teraz nevyteka, len tak trosku spinim, a mam poslickov, tvrdne mi brucho a mam bolesti v podbrusku, ale kontrakcie to asi niesu kedze to nie je pravidelne ani sa to nejak nezosilnuje, tak uvidim ako to dopadne, aj sa tesim aj bojim ☹

zmrzka1
17. dub 2009

jaruska-- ja som na tom podobne bolieva ma v podbrusku uz asi aj dva tyzdne zatka si myslim ,ze mi odisla pred vcerom a stale nic cakam uz kazdu chvilu a stale nic ☹

snu
17. dub 2009

a u mna sa nic nedeje :(

effi
17. dub 2009

snu, nejsi sama, u me tez nic, navic mi vcera v poradne dr. znovu zopakoval vetu "na porodnich cestach, zadne zmeny"

holt chce to trpelivost, chjo

snu
18. dub 2009

ja som zvedava co mi povedia v pondelok,, ked budem stale len na spicku prsta tak ma asi porazi 😠 teda nieze by mi bolo zle,sak citim sa vyborne,ale som uz nedockava 😀 uz sa hrozne tesim na nasho filipka,, cele noci sa mi uz o nom sniva..

effi
20. dub 2009

snu jak jsi dopadla??

snu
20. dub 2009

effi aoj.. no tak som len na 1,5cm.. takze nic moc.. zajtra idem zase na ctg.. som zvedava ako dlho to este potrva a ci vobec budem rodit prirodzene,, ved maly ma uz 3960g. ho vykrmujem dobre 🙂
ty mas neake zmeny?

dicinka1
12. kvě 2009

ahojte..¨dnes rano som vstala a po vycikani som nasla na toaletaku zlty,priesvitny,ako keby gel...moze to byt hlienova zatka?nie je to skoro?v 37 tt? 😕

traktor
12. kvě 2009

ahoj dicinka, nie to bude len vytok / v tehu je to bezne/, hlienova zatka by mala byt s primesou krvi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru