Jak probíhá porod?

radova23
18. srp 2013

Ahoj holky,bohužel první dítě jsem měla SC protože mala byla koncem pánevním. Ted jsem temeř 16 týden a fakt se budu snažit rodit normalně . Jak takový porod,příjem atd probíha ? Chytnu kontrakce,nebo praskne voda a radši si zavolam do porodnice,zda maji vubec místo. Co ale pak dál ? Jak přijimaji,nějake papiry se plni .... kam se pak jde ? Popište mi prosím pruběh vašeho příběhu,vím že všude to bude jine,ale pořád si to v hlavě přetačím a chci byt pak nějak v klidu 🙂 PS chci mit porodni plán,někdo dava v porodnici a někdo dava mesic pred porodem ...

danunkam
18. srp 2013

Tak ja jsem jela ve 3 do porodnice s krvacenim a kontrekcema,tam mi ovsem rekli ze krvacim po prohlidce ale na porod to nevypada a podlali me dom at v 7 prijedu na kontrolni ktg.Dojela jsem z pet a nechali si me tam pro porod..Vyplnili se papiry o prijeti u me to znamenalo jen odpovedi na otazky, jestli chci nekoho u porodu,jak se bude dite jmenovat a dolozeni papiru o prijmeni,pak jsem podepisovala souhlas s medikama a pripadna anestezie..Nasledoval klistyr a vyprazdneni a potom sup na porodni box..tam se stridalo bataceni ktg se sprchou a kontrolama od PA,kdyz jsem byla sost otevrena praskli vodu a kontra byli silnejsi..ve 14:28 se mala narodila ale ja krvcwla rak mi ji jen na chvilinku dali a az me uspavali..Malou jsem videla az 23 hodin po porodu.
S druhou dcerou jsem byla na vyvolavacce kvuli predeslim potizim a to jsem v 6 dostala tabletu opul sedme slabe kontra v 10 mala na svete 🙂 pak jsem 2 hodiny lezela,pak sprcha a odvoz na pokoj 6 nedeli 😉

hav81
18. srp 2013

Já jsem rodila obě děti v Kolínské porodnici.Základní pravidlo znělo jakmile praskne voda nebo začnete krvácet jedďte do porodnice!!U prvního dítěte jsem ráno začala slabě krváce,ale jinak mi nic nebylo,tak jsme vyrazili do porodnice.Tam mě vyšetřili a zdělili,že rodim 😕 Natočili mi monitor,mezi tim se mnou sestřička skontrolovala porodopis,převlékla se,oholili me,dali klistýr,napíchli mi infuzi (měla jsem nějaké bakterie) a šla jsem rovnou na sál.Byl tam se mnou i manžel.Dokuď mi neprskla voda,tak jsem vůbec nic necítila.V 9:00 mi praskla voda,začli kontrakce,křížové bolesti,porodni asistenka mě kontrolovala.Po nějaké době jsem si musela lehnou a tlačit,aby mimčo sestoupilo dolu,když už to bylo přišel doktor,několikrát jsem zatlačila,doktor mě nastřihl (to jsem teda asi jedna z mála cítila) a dcerka byla venku v 10:35.Jak mám tlačit a co dělat mi říkala sestřička.Malou umyli a pak mi jí přinesl manžel,hned se přisála 😀 Mezi tím mě šili.Pak jsem ještě dvě hodiny ležela na sále než mě převezli na pokoj.
U druhého to byl ještě větší fofr.Od rána mě pobolívali záda,ale jinak nic,tak jsem nechtěla plašit,protože syn měl ještě 16.dní čas a tchýně mi říkala,že to měla taky a v porodnici jí to přešlo a pak už jí domu nepustili.Ale po poledni jsem začala špinit tak jsem zavolala manželovi,když přijel tak to už jsem chodila v předklonu a docela už jsem krvácela.V 12:50 jsme přijeli do porodnice,začali měnatáčet monitor,po chvilce mě doktor prohlídnul,hned jsem šla na sál,vůbec nic nestihli ,třikrát jsem zatlačila a v 13:28 byl synek na světě.Papíry se mnou řešili až potom 😀 Nějak se toho teďka podepisuje víc,ale v mém případě šlo fakt jen o formalitu.Zbytek byl stejný jako u dcery.
Porodní plán jsem neměla,nějak jsem furt nepochopila k čemu je.U prvního dítěte jsem vůbec nevěděla co se bude dít,takže nevim co bych tam psala a jelikož nebylo nic co by mě nějak extra vadilo,tak jsem ho neměla ani u druhého 🙂
Samozdřejmě po obouch porodech jsem chodila jak nakoplá,od toho ští,ale den ode dne to bylo lepší.A v Kolíně je sprcha na pokoji,tak to neustálé sprchování taky pomohlo.

deniii89
18. srp 2013

Ahoj 🙂 Já to měla s příjmem jednoduché 🙂 šla jsem do poradny a kvůli vysokému tlaku si mě tam už nechali. Ale byl to 1 den před termínem. Jinak mi trochu pomohli Hamiltonem a pak se čekalo. Během toho jsem dávala vyplněné papíry, které jsem si už vyplnila doma. Porodní plán jsem nabízela, ale prý neni potřeba, když tam nemám nic extra. No a pak když mě to v 1 ráno chytlo, šla jsem do přípravny, tam mi natočili monitor a udělali klystýr a čekalo se....pak už po 12 ti hodinách když jsem porodila, musela jsem ještě 2 hodiny čekat na lůžku po šití a pak mě převezli na pokoj... celý porod mám popsaný na fotoblogu v článcích, tam je to zajímavější a větší drama 😀

monyliny
18. srp 2013

Já obě děti přenášela....Dcerka byla první a byla na první porod rychlík-5 hod.celkem 🙂 Už jsem ležela na ženském odd. kvůli tlaku a oteklým nohám....Ráno mi natočili monitor.že to na porod není. Po obědě jsem si dala 20 a pak,když jsem vstala chtěla jít na záchod,cítila jsem,že ze mě něco slabě vyteklo... Šla jsemna záchod,vložka byla mokrá,tak pak za sestrou.Ta mi nejdřív řekla,že to není možný,že to k porodu není a pak mi nakapala tu jejich tekutinu na vložku,která zmodrala (byla to plodovka),poslala mě na pokoj,že mám čas a ať si měřím případné kontrakce.Za 20 min.jsem k ní naklusala znovu,že je mám po 2 min.Sestřička byla opravdu "milá"....prý je tak brzy mít nemůžu a bla bla.Vyšetřila mě,byla jsem na 6cm a pak byly fofry....Honem sbalit,přejít na porodní a tam se mnou sepsala sestra papíry,vyšetřila mě,propíchla vodu,oholila,na klystýr nebyl čas a pak jsem strávila čas ve sprše na balónu a pouštěla jsem si teplou sprchu na břicho....pak na sál,kde jsem asi 30 min.tlačila,dr.mě nastřihla a bylo 🙂 Nešla mi ale ven placenta,tak mě museli uspat a operativně ji vyndat.Vzbudila jsem se 4hod. po porodu,odvezli mě na pokoj a já malou viděla až druhý den,kdy jsem si jí i vybrečela a dali mi jí na pokoj 🙂
U syna po 8 letech to bylo horší....Ve středu mi udělala Hamiltona.V pátek večer mě chytli slabé bolesti,pak jsem cítila,že mi po troškách odtéká plodová voda.V sobotu ráno bolesti nevýrazné,ale plod.voda stále odkapávala,jsme raději vyjeli směr porodnice,kde mě vyšetřili,sepsali papíry a pak poslali domů s tím,že to na porod nevypadá(i když vložka po jejich tekutině zmodrala,ale měla jsem svojí ne jejich 🙄 😀 ) Samozřejmě to na porod bylo.Ještě ten večer v 19hod. se mi bolesti vrátili,zpravidelnili.Byli ale v pohodě,tak že jsem si šla lehnout.Ráno v 1hod.jsem se probudila a nemohla už spát.....Tak jsem si seděla v křesle a rozjímala.když už bolesti byli docela silné po 4 min.-já nadále v klidu 😎 ,jsem si šla dát sprchu,vzbudila manžela a jeli jsme.To už mě to bralo silně po 2 min.V porodnici mě vyšetřila sestra,přišel na řadu klystýr a pak jsem strávila 3 hodinky na hekárně s bolestma stále po 2 min-mazec.....V 7.15 jsem začala tlačit a v 7.35 byl syn na světě.....Měl 4170g a kdyby nebylo těch bolestí,můžu říct,že samotný porod byl oproti prvnímu docela pohoda 🙂 Pak mě sešili,dali na břicho pytlík s pískem a strávila jsem s malým a mužem dvě krásné hodinky v soukromí.Pak jsem si došla se sestrou do sprchy a po svých na pokoj,kde jsem si malého rozkojila-na sále se přisát nechtěl....tak,toť asi vše 🙂

leikkka
18. srp 2013

první porod - praskla voda a jeli jsme - máme to 25km - rodila jsem celkem 8,5 hodiny - kdy finální porod - 10 minut - vše bylo čas připravit na porod - jen jsem neměla dobrou porodní asistenku, ale lékaře super - svého gynekologa, tak i když to byl náročný porod - synek velký, kolem 4 kg, zachytil se rukou, tak jsme to zvládli, kontrakce přicházeli postupně v porodnici, odjížděla jsem s 5 minutami a při porodu jsem je necítila, museli sledovat monitor.
druhý porod - kontrakce jsem už měsíc měla různé, poslední týden ale velmi časté, nakonec jsme po konzultaci jeli s 10 minutovými kontrakcemi, na monitoru se ukázala jedna za půl hodinu, ale už otevřená na 6 a po UZ malý v porodních cestách - bolesti žádné, ani o tom jsem nevěděla, praskli vodu a do 3 hodin byl druhý synek na světě - kontrakce po prasknutí vody šli velmi rychle a stupňovali se - za 3 minuty byl malý venku - 3 zatlačení - opět necelých 4 kg a pořádný obr.
Porodni plan jsem nemela, leky mi zadne nedavali - i kdyz byly oba porody hodne bolestive, 2 hodiny jsem pak lezela na lůzku a supajdila pak na pokoj.

milmic
18. srp 2013

Ahoj, popíšu, jak se to seběhlo u druhého děťátka.
V noci jsem měla slabé kontrakce, které byly okolo 4.hodiny ráno už pravidelné. Zavolala jsem dule o konzultaci a vyrazili jsme všichni do porodnice. Tam mě PA přijaly, napojily na monitor a začaly se mnou vypisovat standartní papíry - jméno, bydliště, zdravotní stav, průběh těhotenství, předchozí těhotenství a porod.... PA mě vyšetřila vnitřně, zeptaly se na prohlášení o jménech - to jsme neměli, tak jsme ho s mužem vyplnili.
Dala jsem jim porodní plán a chvíli se čekalo do připravení porodního pokoje. Ještě se řešil klystýr a ATB proti streptokokovi - ty mi nechali rychle vykapat, pak jsem klystýr odmítla, jelikož jsem měla už docela nepříjemné kontrakce a na klystýr jsem už neměla ani nejmenší chuť.
No potom jsem šla s dulou na porodní pokoj a tam jsme hospodařily spolu, manžel odjel domů za dcerkou. PA se občas zastavila, aby poslechla miminku ozvy, jinak mě nevyšetřovala (to jsem si nepřála v PP) a nchala mi tam naprosté soukromí aintimčo s dulou. Když už se to chýlilo k porodu, tak dula zavolala PA. Ta mě vyšetřila vnitřně, pak ještě jednou při kontrakci, aby viděla, co dělá kontrakce s brankou.
Zjistilo se, že už porod drží jenom plodová voda, navrhla mi puknutí (nepřála jsem si ho v PP), že už fakt není na co čekat. Taky že jo, pukla mi vodu a miminko letělo ven jako neřízená střela.
Dali mi ho na břicho a všichni okolo se koukali na ten krásný okamžik. Až jsem serozhodla, tak jsem jim ho dala k zavinutí a popsání, dr. mě ošetřila trhlinky. Přešla jsem si na postel a tam jsem asi 3 hodiny ležela s miminkem a dula mi pomáhala s příkládáním. Potom sprcha a odchd na pokoj. 🙂
Přeji krásný a nezapomenutelný porod! 😵

fishtamin
18. srp 2013

@radova23 u prvního mi první praskla voda někdy kolem půl jedné v noci. Což mě nerozhodilo (no.. naskočil takový zvláštní stav – drkotání zuby a uvědomění si, že opravdu UŽ je to nevyhnutelné). Pak jsem se ale uklidnila a šla jsem překontrolovat tašku do porodnice a čekala, kdy se začne něco dít 😉 kontrakce byli po asi 8 minutách, ale začínalo to jen zlehka.. V 7 ráno jsem zavolala bratrovi (mě to nejdřív párkrát vytíp 😀 ), že už jako asi pojedem. Pořád pohoda, cestou do porodky (necelá hodina a půl) jsem ještě podřimovala. Na devátou jsme byli na příjmu, vzali si ode mě všechny dokumenty, průkazku atd. Dr. udělala vyšetření a šla jsem na monitor. Pak mě ubytovali na pokoji, po obědě mě PA přišla zkontrolovat, jestli jsem ho snědla :D a dorazil manžel. Průběžně vždy asi po hodině sestra kontrolovala ozvy mimi. Intervaly se zkrátily a nabíralo to na intezitě. Od šesté odpolední už docela síla, v osm jsme šli na relaxační, tedy porodní pokoj a Honzík se narodil v 21:45 🙂 Bylo to asi na jedno veeeelké zatlačení hlavička, pak vydechnout a s další kontrakcí na další zatlačení celé dítko 😉 a uuuf , úleva - dokázala jsem to! 😎
Podruhé mi začal porod kontrakcemi v půl druhé v noci, ale opět žádná velká síla a bolest, i když jsem hned věděla, že je TO ono 😵 Nicméně jsem byla poučená, že podruhé to může být rychlé a s výhledem na opět delší cestu jsme raději vyrazili. Příjem byl ještě v pohodě a už s nálezem otevřená na 5. To jsem měla radost, jak to jde rychle, ale opravdová práce měla teprve začít 🙂 mrňous se moc nechtěl dorotovat, takže jsem tam pochodovala a hučela a kroutila se.. 😝 myslím že někdy v 10 dopoledne jsme šli na porodní pokoj, pak někdy kolem půl dvanácté asi jsem poprosila o prasknutí vody a Filip přišel na svět za pět minut dvanáct, tedy v 11:55 😵 Řekla bych, že v obou případech asi ty poslední 3–4 hodiny byli docela záhul, ale to nevím jistě.. on je ten čas relativní a rodička pokud je ponořená v porodu, v příznivém a nerušeném prostředí, to vůbec nevnímá jak to trvá.. aspoň já to tak měla, byla jsem těmi svými hormony dobře oblblá 😀 když se mě pak sestra už na pokoji ptala na nějaké tel. číslo, začala jsem ji nejdřív diktovat rodné, pak směrovací a pak jsme se obě rozchechtaly a řekla, že teda přijde později 😀 neocortex (to je ta „počítací“ část mozku) byl prostě vypnutý.
Tak asi tak.. žádné extra snadné a rychlé to nebylo, ale tím že všechno přišlo ve správný čas jsme si to náramě užili a s láskou vzpomínáme 😎 PS: oba měli bez pár gramů 4 kila a "dala" jsem to v obou případech bez poranění i šití, takže nádhera a velká spokojenost. Druhý den jsem jim tam už běhala jak srnka. Prý bych mohla rodit denně .. 😀

romcovaklarka
18. srp 2013

@radova23 Můj porod po sekci si můžeš přečíst tu https://www.modrykonik.cz/vbac/#exp-381 🙂 Přeju taky tak krásný porod, jako jsem měla já 😵

mafeska
18. srp 2013

@radova23 já bych to moc předem neštudovala a nechala se překvapit, není o co stát 😀
jináč teda moje zkušenost. se mnou se moc nemazali (Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav), přijela jsem 6.7.2012 po páté hodině ráno do porodnice s pravidelnými bolestmi, koukli na mě a řekli že se nic neděje že mi dají čípky a pustí mě domů (i přes to že jsem přenášela). Nakonec jsem tam zůstala, vnutila jsem se tam, byla bych doma sama a měla jsem strach, chtěla jsem být radši pod dohledem a přítel byl taky radši. Papíry jsem vyplňovala při přihlášení do porodnice, po příjezdu tam ymslim že nic nebo si to nepamatuju. Porodila jsem 7.7. 2012 ve 40+5tt.
V 16 h při přípravě na klistýr mi praskla voda (takže se nestihl což mi nevadilo), mazala jsem na porodní sál do sprchy, pak na míč, bolestí jsem si rvala vlasy (přítel byl u všeho, přijel za mnou po půl 4). Nedostavovaly se mi kontrakce které byly potřeba takže do mě něco cpaly, myslim že oxytocin. Byla jsem unavená, vyčerpaná, bez sil a Alenka byla ještě v bříšku, kdyby mi PA nezatlačila na břicho nezvládla bych to a skončila na císaři. Můj porod byl otřesný, nemohla jsem to chvíli dostat z hlavy.Jedno si ale pamatuju a nikdy na to nezapomenu, zatlačila jsem, otevřela oči a viděla jak ze mně Alenka "vyklouzla". tohle bylo krásný. Pak si vzpomínám na to že mi doktorka ukazovala placentu, všimla si mýho zvědavýho pohledu 😀
Žádný porodní plán jsem neměla, byla jsem ráda že se mě na nic neptaly, jsou to profíci, ví co mají dělat. PO porodu nás s Alenkou nechaly na sále 2 hodiny samotné, to bylo do 21 h, já se přesunula na pokoj a ve 23 už mi naši malou berušku vezly na pokoj kde jsem dostávala instrukce co a jak. JAk jsem byla unavená a strhaná, najednou se mi nechtělo spát. TAkže můj porod nic na co bych ráda vzpomínala 🙂

baris
18. srp 2013

@radova23 hlavně nic nestudovat dopředu!!!! Budeš se zbytečně stresovat, protože každé těhotenství je jedinečné a proto i každý porod je trošku jiný.

Mě třeba ani v jednom případě nepraskla plodová voda. Porodní plán jsem měla vyplněný na půl - odsouhlasila jsem, že mi nevadí, aby se "na mě učili" studenti (většinou jsou hroně milí - hlavně budoucí sestřičky - pořád se ptají, co potřebujete 😀

co se týče epidrálu - byla jsem na vážkách - moooc jsem chtěla ulevit od bolesti, ale na druhou stranu - představa, že mi někdo dává injekci do zad mě netěšila. No, stejně mi epidurál nestihli dát ani u jednoho porodu.

Věř mi, poznáš, že rodíš 😀 A opravdu nemá cenu se dopředu strašit "šilenými porody". Pak máš strach - někdy zcela zbytečný. U mě oba porody OK. První vyvolávaný (tabletu jsem dostala až po 21hod), v noci jsem si pochodila po chodbě nebo byla ve sprše, k ránu jsem psala manželovi, že do práce nemá jezdit. Okolo 6:30 kontrola u dr. - ten mi řekl, že rodím, tak rovnou na sál (takže bez šance na epidurál, klystýr ....), rovnou lehnout a tlačit. Manžel přijel tak, tak, Katuška se narodila v 7:00.

Druhý porod - opět přenášela, okolo 4 ráno lehké bolesti zad, kontrakce (ale nic strašného). Já měla čas, manžel to už nevydržel a volal mojí mamce po 6hod, že má přijet hlídat Katušku. Před 6:30 jsme vyjeli do porodnice (cca 3minuty autem od baráku), zamrzly nám dveře - já se nemohla dostat z auta, kontrakce co minutu 😀 . Naštěstí mě můj muž vysvobodila z auta, okolo 6:45 kontrola u dr. - opět mi řekl, že už rodím, takže dolů na sál a v 7:15 se narodila Karolínka. Opět bez epidurálu, klystýru .... Vodu mi píchli tak okolo 7 na sále.

U první dcery mě nastřihli u druhé né. Šitá jsem byla v obou případech. S manželem si děláme srandu, že kdyby nám spadla cihla na hlavu nebo vyhrajeme ve sportce a půjdem do třetího, tak rodím v pátek 7:30 (první se narodila ve středu, druhá ve čtvrtek 😀 ).

mafeska
18. srp 2013

@baris taky jsem o tom epidurálu uvažovala a nakonec jsem na něj v tom fofru úplně zapomněla a ani mi to nevadí. Představa že mi píchnou jehlu blízko míchy mě celkem děsila.

ratatooy
20. srp 2013

@radova23 tak mi jsme poprve rodily stejne jako vy,a druhy porod jsem automaticky chtela opet sekcí,protože to pro me byla naprostá pohoda,nic me nebolel,nic mi nebylo,klidne sem mohla druhy den jit domu.ale ted m v hlave začíná převládat těšení na přirozeny porod,sice si pak budu asi nadávat že sem se na to nevypdla ale třeba to bude v pohodě ale každopádně se na to připravím co nejvic to pujde,jiak s tou porodnici zaleži jak to máte u vás,u nas si volat nemusíš a mužeš rovnou přijet a ani registrovat se nemusíš,a nekde se musiš registrovta k porodu ten 14tt

radova23
autor
20. srp 2013

@ratatooy
@mafeska
@baris
@romcovaklarka
@fishtamin
@milmic
@leikkka
@monyliny
@danunkam holky děkuju moc 🙂 Já se právě bojim abych nezažila co to předtím ( dite bylo prikrmovano UM i presto že jsem mela mleka hodne ale pry sestry nemeli čas prinest malou,atd proto chci porodni plan ... tady je i muj pribeh : http://www.emimino.cz/denicky/narozeni-anetky-9...

leikkka
20. srp 2013

@radova23 přečetla jsem si tvůj příběh - já bych už do té poro nešla a volila bych jinou. U oou porodů znám skvělý přístup lekařů i sester, sice při prvním asistentka dělala vše co neměla, ale neměla jsem jako prvorodička sil protestovat, zato druhý porod ukázkový od všech 🙂 rozhodně si plán udělej - já ho neměla, ale ne každá poro má čas ho prostudovat a v ten daný okamžik ho realizovat - musíš si vše řídit sama. Přejeme hodně štěstí a těšíme se pak na radostnou zprávu o klidném průběhu a zdravým miminku 🙂

radova23
autor
21. srp 2013

@leikkka mám vybranou jinou-ostrou .pro mě idealní .... ale prostě mam to v hlave no ☹

speedygon
23. srp 2013

@radova23 koukám, že Tě trápí to samé, co mě...mně u Leničky taky nikdo nevysvětlil techniku kojení, takže když malá po krmení pofňukávala, tak jí cpaly sestry příkrmy...a ani to přikrmování mi nikdo nevysvětlil, takže i to jsem dělala špatně.....malá se narodila v pondělí večer a laktační poradkyně docházela ve středu...a když jsem se na ni obrátila s prosbou o radu, samozřejmě zjistila, že mlíčka mám dost a je to o technice kojení jenom...slíbila, že za mnou přijde potom na pokoj....potom v klidu vysvětlila, poopravila(a taky uvolnila malou z pevně stažené zavinky, prý to je při kojení nepohodlný pro mimi) a pomáhala budit Leni, která při kojení stále usínala(a to měla jen slabou žloutenku)....ovšem další zádrhel nastal, když jsem řešila, jestli v noci na kojení budot nebo to nechat na miminku:zastávala názor, že nebudit...kdežto pediatrička zas, že budit po těch 4 hodinách max...takže jsem se rozhodla dát na laktační.....ale ouha:Leni mi spala celou noc většinou(jednou i 13 hodin v kuse 😅 ), takže jsem nejspíš díky tomu, byla zakrátko bez mlíka...Leni narozena 16.11. a od začátku února byla plně na UM...a mezitím taky byly situace, kdy jsem byla nucena ji UM dát-nikdo mi v porodce neporadil, jak postupovat při "laktačních krizích"...že se má prostě přikládat častěji, hlavně v noci a ne hned přikrmovat....takže jsem z toho byla zdrblá...a to má tato nemocnice titul BFH 😠 Jenže pro ně je pohodlnější nacpat dítku příkrm, než se zdržovat u maminy, co má problém s kojením(nejspíš) 😠 Takže se Ti vůbec nedivím, že tuto problematiku máš v hlavě...to se prostě nedá na to nemyslet...

sheima
23. srp 2013

U první mi praskla voda...a šly jsme stejně CS pro nepostup a vysoké horečky...u druhé voda nepraskla...ale v noci mi začly bolesti,zvracela jsem a měla jsem průjem....bolesti ráno pokračovaly..tak jsem jela do porodnice...tam mě dali na monitor ..a vyšetřili mě...a už si mě tam nechali 😉

radova23
autor
23. srp 2013

@speedygon ty porodnice jsou strašně,aspon že už ted vim že budit v noci,ja byla předtim pyšna že me spi celou noc bez jedineho vzbudeni ale práve přišla o mleko a ted vim že budit budit budit 😀

speedygon
23. srp 2013

@radova23 jj, přesně, teď taky míním budit...hold se nevyspím...ale to mimi za to stojí...a jdu tentokrát rodit do malé porodnice, tak snad tam bude přístup lepší(reference se různí)...akorát do neděle mají zavřené porodní sály kvůli malování...ale já dřív, než v cca polovině příštího týdne rodit nemíním.... 😀

uwinnika
23. srp 2013

Poslední měsíc před porodem jsem byla v nemocnici několikrát, a jednou to dokonce vypadalo že mi budou porod vyvolávat takže mě vyzpovídali předem, chtěli spousty podpisů,souhlasů, poučení.
U nás se spustil porod 3.dny před termínem. V 6.ráno mi praskla voda a jeli jsme. Teda, musim říct že plodová voda je fakt vopruz - teče to furt, teče to stále 😝 . Do oběda se bolesti stupňovali. Chtěla jsem epidurál a oni to věděli, nicméně nejdřív bylo na všechno času dost a najednou už bylo pozdě. Odpoledne kolem půl 4 už jsem myslela že to nedám, nezvládnu, na takovou bolest se nedá připravit. Tvrdili mi, že do hodiny bude malej na světě - zlatýýý voočii ☹ ,
a že epidurál už by nestihl zabrat. Nakonec jsem po další hodině vyžebrala aspoň něco na bolest, když viděli jak mě to vyčerpává tak jsem dostala "něco", s tím, že mě to sice drobet utlumí ale určitě mi uleví od bolesti. Bolesti jsem měla stejně hrozný pořád a ještě jsem stihla mezi dvou minutovýma kontrakcema usínat. Porod byl težkej sám o sobě a ještě když je člověk na pokraji svých sil a navíc má mozek ztlumenej čímsi co bolesti nekrotilo ani náhodou je to o dost těžší. Nakonec jsem dostala kyslík, (kterej mě chtěl spíš utopit, protože jsem nedýchala správně tak se mi tam tvořila voda) a doslova mi rajtovali po břiše aby malýho dostali ven. Prý nástřih nebolí - mno tak mě teda jo, solidně to pálí a štípe. A abych pravdu řekla měla jsem chvilku takový slabosti že jsem se málem poddala mdlobám dobrovolně. Manžel mi pak řekl že jsem úplně modrala a že měl hroznej strach. V jednu chvíli jsem cítila takový uvolnění,takový ticho a tmu, že jsem to vážně chtěla vzdát , manžel na mě naštěstí promluvil a to bylo jako facka na probrání. Maličkej se narodil v 18:07 a když mi toho upatlanýho králíčka dali na břicho tak jsem hned zapomněla na to martirium kterým jsem si prošla. Něchtěli abych na něj sahala - ale v tu chvíli si mohli žvanit co chtěli. Oči jsem z něj spustila až když mě uspávali.Ztratila jsem dost krve a posl.fázi porodu už dokončovali oni ručně. Navzdory tomu všemu, jsem neměla žádné další komplikace, do konce 6.nedělí jsem zase skákala přes kaluže - když teda nepočítám seknutý záda 😀 😀

fly80
16. lis 2013

@uwinnika jak to tak čtu, tak já měla hodně podobný porod, vlastně skoro to samé, tak vím, o čem píšete. jen u nás se to odehrávala od dvou v noci do skoro dvanácti odpoledne. fuj, to bylo něco, ale taky sem hned po na všechno zapomněla a začala i vtipkovat. 😉

brasco
17. lis 2013

Ahoj, ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci na téma - Tlumení bolesti v první době porodní. Moc děkuji za pomoc 🙂
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/tlumen...

heduskak
22. lis 2013

Jak tak čtu od vás porod asi nebolí, bude mi 22, chceme s přítelem miminko ale děsně se bojím porodu že to bolí a tak.. Bolí porod nebo je to to tak rychlé že ani bolest není? A hodně se bojím toho nastříhnutí a pak šití. Od mala mám uplně fobii z bílých pláštů, protože jsem jim v 6ti letech umřela na sále skoro, od té doby se prostě bojím jenom jdu do nemocnice, a porod je moje jediné tramou z celého těhotenství. Děkuji za odpovědi 🙂

indy2
22. lis 2013

@heduskak porod boli 🙂 tezko napsat, ze je to bezbolestna zalezitost. Teda ja bych lhala a to nedelam 🙂 jenze neni fraze to, ze clovek zapomene na vse neprijemne 😉 ja nevim proc, ja se na porod tesila a musim rict, ze sem mela krasny a rychly porod. Sice s sitim a na pr*el sem si nemohla poradne sednout nekolik dni 😀 😀, ale stoji to za to 🙂 priroda to ma dobre zarizene a v dobe kdy rodis mas tak vysokou hladinu adrenalinu a ruznych hormonu, ze jsi schopna to zvladnout a jeste na to vzpominat jako na nejkrasnejsi chvile v zivote 😉

indy2
22. lis 2013

@heduskak a jeste dodam, ze sem rodila bez jedine kapky chemie a od prijmu v porodnici do porodu presne dve hodinky 😉 kdyztak svuj porod mam popsany v blogu jako clanek 😉

heduskak
22. lis 2013

tak jako za tu bolest to stojí pak má člověk radost 🙂 myslím že to zvládnu a přežiju a pak si budeme s přítelem užívat krásný okamžiky s naším malým/malou 🙂a adrenalin bude na maximum 😀

laurital
22. lis 2013

Přesně jak píše @indy2 , na to zlé člověk zapomene.Poprvé jsem rodila 22 hodin bez jakékoliv anestezie a můj muž vzpomíná, že jsem ho ke konci prosila, aby mě prohodil oknem.Druhý porod byl vyvolávaný, trval cca 8 hodin a i když to bylo zlé, mám na něj hezčí vzpomínky než na první.
Mmch u porodů obou jsem po půlhodině chodila s mimčem, žádný problém jsem neměla, nic mě fyzicky nebolelo.Já jsem byla ihned absolutně ready 😀.

indy2
22. lis 2013

@laurital tak to zavidim tu poporodni ready naladu 😀 😀 ja byla taky v pohode, ale spodek me bolel silene a jeste doma jsem nemohla normalne sedet nekolik dni ☹ To jediny mi celkem vadilo..porad sem chtela litat okolo maly..tak sem si ji vzala do postele a bylo to vyresene 😀 no a to nam s malo zustalo dodnes to spolecne valeni 😀

laurital
22. lis 2013

@indy2 Já jsem fakt žádnou zásadní poporodní bolest necítila.Asi mám dobrou tvorbu endorfinů 😀 .Pamatuji, že jsem rodila ve středu odpoledne, v neděli mě pustili z porodnice a já odpoledne zvládla s mamkou prošustit celé Tesco, když taťka hlídal.

zdenikmar
10. pro 2013

Já když rodila poprvé,šly jsme se doporodnice podívat na dny otevřených dveří,moc hodná porodní asistentka nám vše vysvětina a ukázala,pak jsem chodila na předporodní kurz,kde jsem měla super porodní asistentku,které jsem důvěřovala a super mě na porod připravila,byla jsem uvnitř připravená na to že miminko musí ven,kudy šlo dovnitř,že žádný porod není bez komplikací a hlavně jsem měla vnitřní sílu že to zvládnu-na porod si nemůžu stěžovat,na personál také né-měla jsem u porodu mladinkou studentku až na tlačení přišel doktor-ta mě provedla celým porodem,masírovala mi záda,chodila semnou do sprchy,funěla semnou a já jí skoro zlomila ruku při tlačení...nešlo mi kojení a nikoho to nezajímalo-druhý den přišla na pokoje na kontrolu ta moje sestřička,řekla jsem jí že mi nejde kojit a ona mi moc pomohla,jak s techniku,s radama tak mi vařila čaj na kojení-za 6 týdnů mě čeká 2 porod a nemůžu se malého dočkat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru