Jak probíhá porod, když je v těhotenství výtok?

sarkal
17. čer 2008

Ahoj všichni.Mám takovou otázku a chci se zeptat jestli s tím někdo má nějakou zkušenost.Před těhotenstvím jsem hodně trpěla výtoky.Teď v těhotenství se mi opět objevil,ale po globulích zmizel.Myslím si,ale že se ještě objeví,ač dodržuji hygienu atd, zkrátka na to trpím.V 34 tt mi budou dělat stěr na zjištění výtoku asi aby se do porodu vyléčil.Pokud se vyléčí jak probíhá porod?Zcela normálně nebo dělají nějaká opatření a kdyby se nevyléčil tak co pak při porodu,slyšela jsem,že by se mohl přenést na miminko a to by mohlo dostat infekci.Mám z toho hrozný strach a proto jeslti s tím někdo máte zkušenosti,prosím napište je.

kalo
17. čer 2008

sarkal: to by ti spíš měl říct tvůj gynekolog. Ví, co toho byla příčina, když tě léčil a řekne ti přesně, co a jak....Jinak těmi stěry, co se dělají ke konci těhu zjistí všechno. A jestli je nějaký problém, přeléčí antibiotiky nebo je nějak píchnou až těsně před porodem. /vlastní zkušenost nemám, ale nějak tak to chodí/

sarkal
autor
17. čer 2008

Dal mi globule,které zabraly a víc to neřešil když zabraly,ale teď je to vpořádku tak proto asi nic neříká,taky si myslím,že kdyby náhodou tak dají antibiotika a snad by to bylo vpoho.Kamarádka měla streptokoka,ale nijak jí to neléčily jen před porodem dostala antibiotika do žíly.Mimčo bylo vpořádku.

kalo
17. čer 2008

moje sestra právě taky...měla streptokoka, zjíštěného při tomto stěru. Před porodem jí píchli antibiotika. Nemohla ale kvůli tomu rodit s epidurálem...

kacka.va
19. čer 2008

sarkal: v těhotenství jsou výtoky časté, pokud nebudeš mít strektokoka, tak si myslím, že je to v pohodě, případně ti dají při porodu antibiotika, vůbec se neboj.

schnek
19. čer 2008

sarkal, já měla těsně před porodem mykozu, rodila jsem normálně, akorát měl pak O. trošku olepený očička a kapala jsem mu asi týden OftalmoSeptonex a ok 😉

micanek
19. čer 2008

Sarkal: ... to není o vítku ... já měla taky hodně silnej těhotenskej vítok .. ke konci těhu akorát dělájí stěry, zda tam nemáš nějakýho koka ( asi streptokoka) pokud je vše v pořádku na těch stěrech .. tak to vůbec neřeš. Silnej vítok prej patří k těhotnství. Takže se toho neboj.

sarkal
autor
20. čer 2008

Holky děkuji.Hodně jsem právě slyšela o tom streptokokovi,že dají antibiotika,ale o výtoku mykóze nebo cokoliv jiného jsem neslyšela nic.A kamarádka ho právě měla a vůbec to neřešily ani neléčili jen při příjmu dostala do žíly antibiotika.Tak snad to bude dobré,jen ať je mimčo zdravé o nic jiného mi nejde!!Tak díky moc,uklidnily jste mne!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru